forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Jonathan 3
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/09/2016 : 22:41:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Na granici Nepala i Tibeta mladi zapadnjak koji pati od amnezije putuje tragovima svoje prošlosti. Kroz misteriozne susrete s likovima za koje se lako vezati, Jonathan nas uvlači u jednu suvremenu duhovnu pustolovinu. Otkrijte ovaj stripovski klasik slavnog švicarskog autora Coseya, dopunjen intervjuom s autorom i osvrtom spisateljice Claude B. Levenson.

Jonathan 3 • Jonathan integral 3 • 184 stranica • Kolor • 240 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Cosey • Crtež Cosey • Prijevod Jelena Prtorić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.9.2016. • Cijena 150 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/jonathan-3-jonathan-integral-3/388/

Trouble will find me

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 17/09/2016 : 23:25:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Lijepo. Neka Jonathana i po treći put.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/09/2016 : 00:17:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Cosey, mi je "malo vako-malo nako", po crtežu, ali pozdravljam i naravno opet kupujem...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/09/2016 : 22:36:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
jel mi treba predznanje za trećeg Džonatana?
mislim jesu li ove tri priče nešto bitno povezane sa prvih 6?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/09/2016 : 22:37:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne.

Trouble will find me
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/09/2016 : 22:40:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ok
hvala
kupljeno u tom slučaju bez imalo razmišljanja

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 30/09/2016 : 00:14:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Koliko sam čitao osvrte to je strip koji biva sve bolji s novim epizodama.

Imam prva dva integrala i nešto su drugačiji od dosad kod nas objavljenih Coseyevih stripova. Nisu mi na toj razini što je i razumljivo budući da su mu to rani radovi, ali ljubitelji Coseya će pronaći dosta razloga za zadovoljstvo.

Treći i četvrti integral bi trebali biti ponajbolje od Jonathana.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 30/09/2016 : 10:31:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Meni su prva 2 cista magija. Nema tu neke velike price, samo te odnese tamo. Strip iz nekih optimisticnijih i naivnijih vremena...

Edited by - Mord on 30/09/2016 10:32:09
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1580 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 01/10/2016 : 11:02:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
U ovom integralu je, znači, epizoda koja je bila objavljena u Stripoteci...

Odličan je utisak ostavila ta priča, nije potrebno neko predznanje,
osim činjenice da glavni junak pati od amnezije, iz same epizode nisam to tad skapirao,
a ipak treba znati taj detalj da bi se u potpunosti razumele neke scene...

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

tutto maxim
Senior Member



Serbia
1352 Posts

Member since 07/01/2007

Posted - 01/10/2016 : 12:41:29  Show Profile Show Extended Profile  Send tutto maxim a Private Message  Reply with Quote
U kom broju Stripoteke je objavljena ta epizoda?
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 01/10/2016 : 20:36:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Stripoteka 757, epizoda je naslovljena "Zamak bele ptice" u originalu "Kate".

http://www.bedetheque.com/BD-Jonathan-Tome-7-Kate-29164.html
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/12/2016 : 15:16:56  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

Kozi mi je vrlo specifičan i drag autor.Specifičan zbog autetntične crtačke stilizacije (meni jako dopadljive),a drag zbog sjajne,smirijuće i šarmantne atmosfere koja odiše njegovim stripovima.Nema nekakvih posebnih i neverovatnih zapleta u njegovim stripovima,ali senzibilitet same priče je magičan.
Povratak u Italiju (koji mi je najbolje njegovo delo),Povratak Petra Pana i Sajgon Hanoj je ono što sam pročitao od njega,a prva dva integrala Džonatana sam preskočio zbog nešto veće cene;sa obzirom da je treća knjiga dobila podršku književne mreže Traduki ( u kojoj je i Ministarstvo kulture i informisanja Republike Srbije),te koštala nešto niže od prva dva broja (I i II 200k;II 150 k),a nije bilo potrebno predznanje,reših da se okušam i sa ovim Kozijevim stripom.

Džonatan je mladi zapadnjak,sa amnezijom (mada se to ne vidi u trećoj knjizi),koji na granici Nepala i Tibeta doživljava razna neobična poznanstva i pustolovine.

album 7:Kate
Džonatan upoznaje intrigantnu i simpatičnu Kejt,kći američkog ambasadora,sa kojom će poći na jedno neobično putovanje - u potragu za utopijskim dvorcem bele ptice,mističnim mestom izvan vremena.Ali ubrzo će shvatiti,da stvari sa njegovom saputnicom nisu skroz čiste.
8/10

album 8:Zimski privilegij

Kazimir Forel je samoprozvani psihoanalitičar i harizmatini guru.I Džonatanov prijatelj.Jednog dana će ga posetiti sa svojom pacijentkinjom (ali evidentno i više od toga) Eiln u Džonatanovoj maloj fabrici sira.Iz toga će se izroditi jedna mala introspektivna avanturica.
između 7/10 i 8/10

album 9:Neal i Sylvester

Džonatanovo lutanje će se preplesti sa potragom malog dečkića Nila za svojim nestalim ocem.Tu je i jedan ker i jedan nevidljivi saputnik (Silvester)
7/10

Da budem iskren,očekivao sam više od Džonatana.Nije sad da mi je strip loš,što se vidi i iz ocena,ali nakon Putovanja,Petra Pana i Sajgon Hanoja,imao sam veća očekivanja od Džonatana.A pogotovo što je Kozi '82. dobio za Kejt nagradu "Alfred" za najbolji album.
Ali ako volite Kozija,mislim da ne bi ni ovo trebalo da preskočite.

Uvodni intervju,fotografije i ostale dokumentovane stvari me nisu previše dirnule.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 01/12/2016 16:39:54
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
594 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 16/03/2017 : 09:06:29  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message  Reply with Quote
7/10

Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000