forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Mateo 3
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 26/09/2016 : 10:20:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Povuka bi paralelu Gibrat-Gibonni. Je, sve je to kao kvalitetno, kao umjetnost, ali dosadno do zla boga. Isto ka šta je Gibonniju svaka pisma ista, tako je i ovome svaki strip isti.
Moža bi razbilo monotoniju da tu i tamo koju ženu nacrta malo dugačije.



Gib(rat)o 1 i Gib(onni)o 2
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/09/2016 : 11:17:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Možda bi razbilo monotoniju da tu i tamo koju ženu nacrta malo dugačije.


Pitanje je, može ume li.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/10/2016 : 20:32:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Matteo,treće razdoblje

E ovo mi je onaj Žibra iz Odgode i Potkazivača!

Stari akteri su opet zajedno,na istom mestu gde je i počela priča o Mateu.
Atmosfera pomalo Felinijevska,priče o prijateljstvu,ljubavima (kako starim,tako i novim),o planovima za neki bolji život,...
I sve to prekrasno nacrtano.

Ova knjiga Matea mi je preodlična!

dijamantska 9/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 03/10/2016 : 21:43:09  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

cudi me da se anto nije obradovao ovom stripu, on bas boli Gibrata

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/10/2016 : 00:42:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
U trećem albumu, čija se radnja zbiva 18 godina nakon prethodnog, zatičemo Mattea kako se s prijateljima bezbrižno vraća iz Pariza u rodni kraj na odmor. Ponovno susrećemo stare likove poput Paulina, Matteovog najbližeg prijatelja, i Amelie, medicinske sestre koju je Matteo upoznao još za vrijeme prvog svjetskog rata, a ovdje joj Gibrat posvećuje više pozornosti. Tu je naravno i Juliette, čiji sin je već odrastao i zainteresiran za politiku, a koja još uvijek gaji simpatije prema našem junaku, pogotovo otkako je ostala sama. Moram istaknuti kako mi je zasmetalo preskakanje tako velikog vremenskog perioda i Matteovog služenja kazne. Shvaćam da tu nije bilo mogućnosti spojiti Mattea s nekim važnim događajima, ali ipak je riječ o još jednom razdoblju njegovog života, i to vrlo važnom. No što je, tu je. Ljeto je 1936. godine i u španjolskoj je počeo građanski rat no on se ovdje pojavljuje samo u vijestima. Gibrat nam ovaj put pripovijeda malo ležerniju priču svjetlijih tonova te naglasak stavlja na osobne priče sad već dobro poznatih likova. Ima tu svakakvih iznenađenja i obrata, kao i neugodnih trenutaka, a sve skupa ostavlja dojam posljednje fešte nakon koje slijede crni dani, koji se kako se približavamo kraju albuma sve više naslućuju. Moram priznati da mi ovdje nedostaje onaj grandiozni društveni element prisutan u prethodnim albumima u vidu rata i revolucije, no Gibrat pokazuje da se može snaći i bez njega. Kombinacijom starih i novih likova dodatno uslojava odnose i uspješno stvara napetost u relativno mirnom okruženju. Naracija je, sukladno priči, osobnija u odnosu na prethodna razdoblja, dok je crtež jednako upečatljiv, ali s jednom manom. Naime, bez obzira što je prošlo preko dvadeset godina od događaja iz prvog albuma, svi likovi izgledaju gotovo identično. To mi je stvarno zasmetalo, pogotovo kad se uzme u obzir da nikoga od njih život nije mazio i posljedice starenja, i fizičkog i psihičkog, bi trebale itekako biti vidljive. Pretpostavljam da je problem što likovi onda više ne bi bili toliko lijepi, a to je Gibratu očito važno. Bez obzira na ovu zamjerku i nedostatak nekakvih "većih" događaja, još jednom je u pitanju zanimljivo djelo. Mali obiteljski intermezzo pred nadolazeće nevrijeme.

7/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/10/2016 : 00:48:47  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Mateo tri ti nije ni za mrvicu bolji od prva dva?
Šaneru,staviću te na ignore!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/10/2016 : 09:39:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Mateo tri ti nije ni za mrvicu bolji od prva dva?
Šaneru,staviću te na ignore!



Ne samo to nego su mi prva dva za mrvicu bolji od treceg.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/10/2016 : 11:02:50  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ne znam šta si rekao,na ignoreu si mi!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/10/2016 : 14:59:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ne znam šta si rekao,na ignoreu si mi!





A ja sam bas mislio kako ces biti sretan sto sam Mattea ocijenio s vise od 6. Nekim ljudima nikako udovoljiti...


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 24/10/2016 : 22:42:02  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
koliko ima tih matea ukupno?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 24/10/2016 : 22:47:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

koliko ima tih matea ukupno?


Do sada su izašla tri albuma, a navodno bi trebala još dva.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/10/2016 : 15:24:12  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by dzoni

koliko ima tih matea ukupno?


Do sada su izašla tri albuma, a navodno bi trebala još dva.


ili 1?
(u startu je bilo planirano pet,ali čini mi se da sam pročitao negde da će ipak biti priča zaokružena sa 4 albuma).
Mada,ne verujem da ni sam Žibra ne zna tačan broj albuma.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 22/11/2016 : 01:33:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Mateo 3, nakon nešto lošije duje, vraća se nazad na pravi put. Ima dušu, ima sve...al brate Gibratu triba neko reć, ej, ok, ovo je žena iz tvojih snova, al ne moraš njezinu facu svugdi lipit...nema smisla...čak i 20 god kasnije isto izgledaju likovi, al to s ženama stvarno nema smisla.
Inače, 8/10.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 06/01/2017 : 08:13:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
Ocjena: 8/10
Definitvno bolji od prethodna dva albuma.
Malo konfuzni ženski likovi, jer su svi isto nacrtani.
Treba dobro gledat o kome je riječ.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 06/01/2017 : 10:09:38  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovaj album onako, ok.
Ima solidnih momenata, ali ni blizu oduševljenja nakon broja 1 ili Odgode.
Tu je negdje u ravnini s drugim brojem.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - tinton on 06/01/2017 10:10:07
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
593 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 25/02/2017 : 10:47:02  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message  Reply with Quote
7/10...nategnuto

Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/08/2018 : 18:03:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Vec sve napisao tamo u topicu za 1. i 2. album, posto nikako da nađem ovoga - nasao sam ga tek kada sam "listao" stranicu po stranicu. Naravno, u naslovu fali jedan t u imenu Matteo.

Pa da samo prekopiram svoj pogled i u ovaj topic:




Poslije procitana sva 3 do sada izasla albuma kod nas, da ovdje ostavim i svoj dojam.

Citao sam ih skoro u cugu, onak u par dana, sa malo pauze, pa mogu reci da mi je treci album i najbolji od ova tri (zanimljivo kako se slazem sa Antovom ocjenom serijala) i malo je popravio cjelokupnu ocjenu.

Poslije Odgode i Potkazivaca, Gibratu sam dao malo pauze, pa sam zato citao Mattea tek sada. Vec tamo mi je smetalo to sto su mu sve zene ko blizanci, pa ih mozes razlikovati samo po frizuri ili boji oci (ako su u krupnom planu), ako vec nisu debele ili osakacene. A isto i sa muskarcima. Eto, tek kada sam zavrsio sa trecim albumom sam skuzio da je bila u pitanju Amelie, a ne mlađa sestra one ruske radodajke. Ali tu sam i sam kriv, jer unutra ljepo pise Amelie i da je medicinska sestra, ali "se nisam sjetio". A onda jos ti plasticni pogledi, kao kod lutaka, mada nisu u svim kadrovima. A Juliette bi trebalo par puta osamarati, mada se djelomicno iskupu u 3. albumu.

Gibrat je svakako majstor, ali priznajem da vise volim neke njegove crteze nego cjelokupni strip.

O prici necu gubiti rijeci, vec se dosta napisalo, no poslije procitanog me zanima cetvrti album koji se odigrava krajem 1936 u Spaniji, građanski u svom pocetku.

Teoretski bi ovo moglo stici i do drugog svjetskog - recimo (SPOILER!) da se njegov sin pridruzi ovim francuskim izdajnicima i obozuje nacisticku vojnu masineriju, a otac... ili romanticnije, otac i sin se zblize i otkriju da ipak imaju vise zajednickog nego je to prije izgledalo. Ok, prvo mora sin cuti tko mu je zapravo otac, u 3. albumu nije bilo vremena.

Zanimljiva su i ciklicka ponavljanja, kao odlazak sa camcem, pa odlaski vojnika...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000