forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 65 - Realist
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/12/2018 : 17:59:13  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
manny, takodje overi i arapina buducnosti.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3131 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 25/12/2018 : 18:48:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
...i Palestinu, naravno.
Go to Top of Page

Manny
Average Member



569 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 25/12/2018 : 21:04:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis
Ali su druge strane mislim da nije fer da se očekuje da svaki autor iz tog podneblja MORA da priča uvek i samo o situaciji o zemlji. Valjda postoji (i treba, i mora da postoji) i neki običan život tamo koji se odvija...



Ne mora svaki autor iz tog podneblja da se bavi time, naravno! Ali Hanuka se dotiče tih tema i ne iznosi stav, tačno se može videti kako spušta glavu i nastavlja dalje, koja god da je tema u pitanju o kojoj bi izdvojeno mišljenje moglo naići na širu osudu u njegovom gradu. Sa druge strane, ne mislim ja da je on u tom svom pristupu neiskren, on će ne nekim mestima u stripu svesno otkriti da radi neke stvari pretvarajući se da je drugačiji (recimo odlazak u prodavnicu za ortodoksne Jevreje gde je roba jeftinija), ukratko - on ili bolje govoreći glavni lik stripa, je osoba bez jasnog stava o mnogim stvarima, i stoga meni na mnogim mestima antipatična. Da proširim priču, ja ovakav (površan) pogled na svet sve češće srećem u svom okruženju, pogotovo kod mladih ljudi (gde bih očekivao upravo suprotno). A želeo bih da je drugačije. Hanuka se, kao što je neko primetio, ovde prvenstveno žali na manjak para (što je naravno u jednoj mentalnoj koliziji sa "hej, brak mi je u krizi, hajdemo do Njujorka na jedan mali izlet"), poreski sistem koji mu deluje kao neka krvopija, i to je to.
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 28/12/2020 : 06:40:08  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
Tek sam sada procitao ovo delo i iskreno sam jako zadovoljan. Pisac opisuje “normalan” zivot obicnih ljudi u Tel Avivu. Ne slazem se da u vecini situacija nije izneo svoj licni stav, cak mislim da je njegov stav bas blizak onome sto prikazuje. Jednostavno politika ga ne interesuje, nije dovoljno “hrabar” da se upusta u to i cesto i sam sebe kritikuje. Zna on jako dobro sta je strana “dobra” ali on nije nikakv superjunak da to ispravlja, normalan zivot ga primorava da to ne bude i o tome govori sasvim iskreno.

Meni je ovo mnogo vise nego sto sam ocekivao i sa mnogo toga se mogu poistovetiti. 8/10
Go to Top of Page

Manny
Average Member



569 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 01/01/2021 : 17:50:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
"Politika me ne interesuje" je politički stav, to je stav koji kaže da mu je ili svejedno kako je ili je zadovoljan kako je. Što je u oba slučaja (po meni) pogrešno i porazno. I ne treba biti nikakav superjunak da nešto ispravlja, treba samo da gukne šta smatra da je ispravno i šta misli da je dobro, ali i zato treba hrabrosti i barem malo muda. A on ih nema. Zero.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3529 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 01/01/2021 : 19:18:20  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ljudi koji nemaju cojones ne izdavaju stripove u kojima crtaju i pišu o intimnim stvarima iz svoje porodice
Go to Top of Page

Manny
Average Member



569 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 01/01/2021 : 21:49:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Ljudi koji nemaju cojones ne izdavaju stripove u kojima crtaju i pišu o intimnim stvarima iz svoje porodice


A neee. To da li ti imaš problema sa svojom ženom ili ne, to može svako da kaže. I najčešće svako govori. A da u jednom dominatnom desničarskom okruženju se usudiš reći nešto suprotno, odmah bivaš stavljen na stub srama. I to može da ima negativne posledice i po tvoj posao, i sve ostalo.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/01/2021 : 23:31:52  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny

quote:
Originally posted by naker

Ljudi koji nemaju cojones ne izdavaju stripove u kojima crtaju i pišu o intimnim stvarima iz svoje porodice


A neee. To da li ti imaš problema sa svojom ženom ili ne, to može svako da kaže. I najčešće svako govori. A da u jednom dominatnom desničarskom okruženju se usudiš reći nešto suprotno, odmah bivaš stavljen na stub srama. I to može da ima negativne posledice i po tvoj posao, i sve ostalo.



Apsolutno se slazem sa Manny-em.
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 02/01/2021 : 11:25:49  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny

"Politika me ne interesuje" je politički stav, to je stav koji kaže da mu je ili svejedno kako je ili je zadovoljan kako je. Što je u oba slučaja (po meni) pogrešno i porazno. I ne treba biti nikakav superjunak da nešto ispravlja, treba samo da gukne šta smatra da je ispravno i šta misli da je dobro, ali i zato treba hrabrosti i barem malo muda. A on ih nema. Zero.



Kad imas dvoje male dece i usprotivis se bilo kakvom rezimu ili bilo kome politicki, za mene si pravi superjunak. Malo ko ima “muda” za tako nesto da kaze javno i da mu porodica ispasta zbog toga. Primera oko nas je bezbroj
Go to Top of Page

Manny
Average Member



569 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 02/01/2021 : 17:21:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zare80
Kad imas dvoje male dece i usprotivis se bilo kakvom rezimu ili bilo kome politicki, za mene si pravi superjunak. Malo ko ima “muda” za tako nesto da kaze javno i da mu porodica ispasta zbog toga. Primera oko nas je bezbroj



Sve razumem i jesi u pravu, ali uprkos tome moramo iznova i iznova naglašavati šta je ispravno da se čini. Jer kada ispravne stvari bude više ljudi činilo, biće lakše i biće bolje.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 02/01/2021 : 17:41:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zare80
Kad imas dvoje male dece i usprotivis se bilo kakvom rezimu ili bilo kome politicki, za mene si pravi superjunak. Malo ko ima “muda” za tako nesto da kaze javno i da mu porodica ispasta zbog toga. Primera oko nas je bezbroj



Superjunak zbog kojeg ispašta obitelj?

Meni se to čini sebičnim.

Ispada po tome superjunak i svaka pijana budala koja jedva da i dolazi doma, a po krčmama "ratuje" sa režimom. Dok obitelj valjda jedva spaja kraj sa krajem, žena se vjerojatno junaku ne smije suprotstaviti, a i žena i djeca pate zbog njegove "hrabrosti".

Junak je za mene onaj koji štiti obitelj.


Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 02/01/2021 : 17:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Junak bi trebao štititi druge, a ne svoje. Svi pokušavamo štititi svoje. Po tom je Josipa Rimac definitivno junak jer je puno napravila za svoju obitelj.

Ali može Hanuka biti i kukavica,ne zamjeram mu to. Ne mora svatko biti cutting edge. Nisam ni ja neka sušta hrabrost. Sjećam se da strip nije neki, možda je zanimljiviji ljudima što žive tamo.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 02/01/2021 : 18:02:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Junak štiti i svoje i druge. Obitelj sam spomenuo jer ju je spomenuo zare80.

Osobno kada bih znao da će moja politička borba dovesti moju obitelj u teške situacije i patnju ne bih zasnivao obitelj dok traje ta borba.

Ovo s Josipom Rimac nema smisla ni komentirati.
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 02/01/2021 : 20:10:27  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny

"Politika me ne interesuje" je politički stav, to je stav koji kaže da mu je ili svejedno kako je ili je zadovoljan kako je. Što je u oba slučaja (po meni) pogrešno i porazno. I ne treba biti nikakav superjunak da nešto ispravlja, treba samo da gukne šta smatra da je ispravno i šta misli da je dobro, ali i zato treba hrabrosti i barem malo muda. A on ih nema. Zero.



Kad imas dvoje male dece i usprotivis se bilo kakvom rezimu ili bilo kome politicki, za mene si pravi superjunak. Malo ko ima “muda” za tako nesto da kaze javno i da mu porodica ispasta zbog toga. Primera oko nas je bezbroj
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1592 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 04/01/2021 : 06:45:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Meni se to čini sebičnim.

Ispada po tome superjunak i svaka pijana budala koja jedva da i dolazi doma, a po krčmama "ratuje" sa režimom. Dok obitelj valjda jedva spaja kraj sa krajem, žena se vjerojatno junaku ne smije suprotstaviti, a i žena i djeca pate zbog njegove "hrabrosti".

Junak je za mene onaj koji štiti obitelj.



Lep opis, koji se može primeniti na ovdašnje prilike iz vremena Drugog svetskog rata.

I nakon rata je veliki broj takvih sebičnjaka proglašavan narodnim herojima, dok su oni koji su štitili svoje domove i obitelj proglašeni izdajnicima...

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 04/01/2021 : 08:41:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli
Lep opis, koji se može primeniti na ovdašnje prilike iz vremena Drugog svetskog rata.

I nakon rata je veliki broj takvih sebičnjaka proglašavan narodnim herojima, dok su oni koji su štitili svoje domove i obitelj proglašeni izdajnicima...



Moj komentar se odnosio na političke "borce" protiv "režima" i da li trebaju zasnivati obitelj koja će onda trpjeti i biti istraumatizirana zbog njihove borbe.

Rat je neka druga priča.
Go to Top of Page

nonchalant
New Member



161 Posts

Member since 12/11/2020

Posted - 14/06/2021 : 17:19:46  Show Profile Show Extended Profile  Send nonchalant a Private Message  Reply with Quote
176. stranica je prazna. Greška u štampanju ili?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28965 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/06/2021 : 17:57:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
ne

Trouble will find me
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7024 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 10/03/2023 : 09:41:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Koje ugodno iznenađenje! Volim kad me neki stripovi iznenade u pozitivnom smislu kad imaš mala očekivanja. Iskreno rečeno, nisam mislio ovu kolorku niti nabavljati da nije bilo ovog ogromnog popusta.

Zanimljiv, zarazan prikaz svakodnevnice jedne obične obitelji u ne baš običnom okružju. Nije baš Tel Aviv najsigurnije mjesto za življenje, ali Hanuka na izrazito zarazan i zabavan način prikazuje tu svakodnevnicu opterećenom svim onim problemima s kojima se možemo poistovjetiti, od obiteljskih, ekonomskih, odgojem djece pa do vlastitih preispitivanja svojim izgledom, poslom, porijeklom i slično. Sve to uz crni oblak geopolitičkih problema koji tišti ovo podneblje. Ne slažem se da je Hanuka tu trebao biti agresivniji i kritičniji prema situaciji u svojoj zemlji. Ima on svoj stav, ali ga prikazuje na puno suptilniji i smireniji način.

Iako nije prava forma stripa, lijepo se hvata kontinuitet Hanukina života, a najzanimljivija mi je koncept ilustracije na cijeloj stranici koja baš zgodno prikazuje cijeli kaos koji se vrti u njegovoj glavi. Baš izvrsne ilustracije.

8,8/10
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6048 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 04/07/2023 : 10:36:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Da bolje poznajem život i prilke u Izraelu, vjerojatno bi dojam bio puno bolji.

Ovako nemogu puno reći osim da je autor dosta dobar ilustrator i da ima vise smisla za ilustracije/karikature nego li što zna baratat stripovskim jezikom.

Ima par simpaticnih koje ostaju u sjecanju, tipa njegovo gostovanje u Angulemu kad mu Moebius crta Arzaha, ali generalno - sumnjam da cu ikad vise otvorit ovaj strip.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000