forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Najbolje nacrtana epizoda Dylan Doga
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 24/10/2016 : 18:21:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Znam da fali dosta epizoda ali eto,Brindisi iz "Užas iz beskraja" je isti kao i u "Netko nas zove odozgo" ili "Dok padaj zvjezde",neke crtače nisam ni stavljao, da se pita mene osobno prvih 30 epizoda bi bilo uglavnom od Brindisija,Roia ili Casertana,eventualno Freigheria i Stana,znam da neki ljudi vole Montanaria i Grassanija zato sam i stavio tu epizodu koju smatram da je njihov vrhunac rada na Dylan Dogu!

Sve epizode koje sam naveo su po meni odlično nacrtane i sigurno spadaju među najbolje nacrtane epizode u cijelom serijalu,znam da neke fale ali za to ide opcija pod brojem 15,jebiga pre malo je mjesta!!


Choices:

Morgana-broj 25/Stano
Nicija prica-broj 43/Stano
Užas iz beskraja-broj 61/Brindisi
Sve dok nas smrt ne rastavi-broj 121/Brindisi
Broj 200-broj 200/Brindisi
S druge strane zrcala-broj 10/Casertano
Poslije ponoci-broj 14/Casertano
Uspomene nevidljivog-broj 19/Casertano
Crni užas-Specijal-broj 3/Freigheri
Partija sa smrcu-broj 67/Roi
Iz dubine-broj 20/Roi
Dugacki pozdrav-broj 74/Ambrosini
Graind guingol-broj 31/Piccatto
Dama u crnom/Dvorac straha- brojevi 16-17/Montanari i Grassani
Neka druga,navedite koja!


Who Can Vote? Only Members can vote. You need to register or be logged in to vote.

Edited by - mladjo on 24/10/2016 19:25:08

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/10/2016 : 18:51:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Specijal Crni užas mi je bio prvi pročitani DD pa tako glas ide za njega.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

edvin
Senior Member

Croatia
1276 Posts

Member since 06/10/2002

Posted - 24/10/2016 : 18:52:58  Show Profile Show Extended Profile  Send edvin a Private Message  Reply with Quote
znao sam da je najbolja ispuštena!

dd specijal 2 - kraj! Michelluzzi

"How long, not long, 'cause what you reap is what you sow!"
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 24/10/2016 : 18:58:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by edvin

znao sam da je najbolja ispuštena!

dd specijal 2 - kraj! Michelluzzi



Mozda kao najgora!!
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 24/10/2016 : 19:03:04  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
Special 4 Mefisto -Roi

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 24/10/2016 : 19:06:48  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
DD 41 Golconda, Piccatto
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 24/10/2016 : 19:06:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RadioClash

Special 4 Mefisto -Roi



Razmišljao sam si dali da stavim tu epizodu ili partiju sa smrću ipak sam odabrao ovu zbog strašno dobro nacrtane smrti,inace glasao sam za "Sve dok nas smrt ne rastavi" ali i te Roieve najbolje epizode debelo konkuriraju kod mene!!
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 24/10/2016 : 19:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
A jebiga, kako ti naslov topica može imati naslov "najbolje nacrtana epizoda" ako si na izbor ponudio samo 15 epizoda od mogućih 300+ redovne serije i 300+ epizoda iz ostalih izdanja?
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/10/2016 : 19:11:25  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Piccatto - Povratak cudovista
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 24/10/2016 : 19:16:00  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
"Poslije ponoci", za tu pricu glasao, a "uspomene nevidljivog" na drugo mjesto stavljam.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/10/2016 : 19:25:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Izbacil sam uskličnike iz naslova.
Ja to fakat više nisam mogel čitat.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 24/10/2016 : 19:38:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

Znam da fali dosta epizoda ali eto,Brindisi iz "Užas iz beskraja" je isti kao i u "Netko nas zove odozgo" ili "Dok padaj zvjezde",



Ni približno.


Mater Morbi - Massimo Carnevale mada koliko sa vidio možda mu Cavenago u Mater Dolorosa uzme titulu.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 24/10/2016 : 19:39:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
izabrao sam PRIČU NI O KOME. jedna od onih epizoda gdje crtež sjajno prenosi scenarij i svu njegvou hladnoću, usamljenost i anksioznost u glavama glavnih likova, posebice NIKOGOVIĆA. da se smrzneš koliko je to efektno i morbidno nacrtano.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 24/10/2016 : 19:39:53  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
U pollu kao anketi treba biti upitnik. 😉
Imat cemo uskoro epizodu M.Misterea " o svoj toj interpunkciji".
Pusti poll neka ide(!) Imperativ, pa se mora staviti. 🙂

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 24/10/2016 : 20:00:34  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
...je svaka ona koja je lepo "iznela" scenario.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 24/10/2016 : 20:10:57  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by Rahazlam

Znam da fali dosta epizoda ali eto,Brindisi iz "Užas iz beskraja" je isti kao i u "Netko nas zove odozgo" ili "Dok padaj zvjezde",



Ni približno.


Mater Morbi - Massimo Carnevale mada koliko sa vidio možda mu Cavenago u Mater Dolorosa uzme titulu.


Potpis od rijeci do rijeci!
Ustvari, cak bi rekao da je Gigi Cavenago nekim cudom uspio i presisati Carnevalov Mater Morbi! To sto je Cavenago napravio sa Mater Dolorosa ostavilo me je paf! Remek djelo, toliko splash stranica sa tako ekspresivnim bojama... Cudo jedno! Jedan od najbolje nacrtanih stripova koje sam ikad vidio i meni jedno od tri crtacka remek djela koje je SBE izdao u zadnja 4 mjeseca, uz Breccijin Texone 31: Capitan Jack i Frisendin strip Led i krv (Le Storie #47: Sangue E Ghiaccio).

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 24/10/2016 : 20:42:23  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ničija priča, od ponuđenih.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 24/10/2016 : 21:09:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Od ponuđenih, Ničija priča!

Inače, Stano mi je najbolji tu i u Priči o Dylanu Dogu.

Marijeva Phoenix mi je u 5 najbolje nacrtanih DD epizoda.

Od Brindisija mi je najbolje nacrtana Tri puta nula, od Ambrosinija Dugački pozdrav (uglavnom zbog flashbackova), od Roija Savršeni svijet, Casertano Uspomene Nevidljivog, Piccatto Peto godišnje doba (više mi se sviđa kako crta Dylana tu nego u Golcondi).

Odličan je Carnevale u Mater Morbi.

Castellini je dobar na Dylanu, ali tu se još učio.

Dall'Agnol mi je najbolji u trećoj fazi (Crni čovjek), iako se mnogi neće s tim složiti. Druga u kojoj pomalo podsjeća na Stana mi je također dobra, dok mi je prva gdje mu je uzor Manara najlošija, iako nipošto nije loša.

M&G su mi u početku bili podnošljivi, kasnije ih nisam mogao smisliti. Najmanje loše nacrtana njihova epizoda mi je Posljednji uštap.

Freghieri mi se nigdje ne ističe posebno, korektan crtač s odličnim smislom za kadriranje, ali mi njegov stil jednostavno ne leži.

Ima još par crtača koji nisu nešto posebno upamćeni, a nisu loši crtači, Di Vincenzo i Bigliardo recimo. Celoni nije loš ali mi ne leži nešto posebno. Coppola među lošijima, Cossu uvjerljivo na dnu.

Saudelli i Siniscalchi su OK. Venturi također.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

edvin
Senior Member

Croatia
1276 Posts

Member since 06/10/2002

Posted - 24/10/2016 : 21:11:32  Show Profile Show Extended Profile  Send edvin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by edvin

znao sam da je najbolja ispuštena!

dd specijal 2 - kraj! Michelluzzi



Mozda kao najgora!!



možda tebi... meni sigurno ne!

"How long, not long, 'cause what you reap is what you sow!"
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/10/2016 : 23:04:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ja naprosto volim Dylana. Ono, bas masu mi je drag serijal. Od samih pocetaka ga pratim, i neporecivo su starije epizode bolje. Naravno da ih ima dobrih i danas ali ideje se potrose a crtaci umore i to je tako, kad strip pod nus mora na kiosk svakog mjeseca i tako vec 30 godina. Masa toga mi je super a ovde nabrojene epizode su bas mali dio. Nisu mjerilo cijele slike. Ja cu reci da su mi sve gore nabrojene epizode drage, i da ih ima jos puno. Kako rekoh, Dylan mi je numero uno i svasta mu oprastam, i puno toga mi je "mrak",pa mozda nisam ni mjerodavan. Palac gore za Dylana pa makar i losije nacrtanog!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

CZdravko
New Member



287 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 26/10/2016 : 15:33:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit CZdravko's Homepage  Send CZdravko a Private Message  Reply with Quote
Uh, ovo je mozda i najzeznutija anketa na forumu. :D Nisam izabrao ni jednu epizodu, jer je nemoguce po mom misljenju.
Od epizoda koje nisu navedene slozio bih se da definitivno fali Roijev "Mefisto", ali i Casertanov "Ples smrti", Stanova "Zora zivih mrtvaca ("Doktor Ksabaras"), Dall Agnolova "Tama", Castellinijev "Direktni prenos", od novijih "Mater morbi" i "Mater dolorosa" svakako...
Ufff, fakat ima toga more...

Blog www.zdravkocvjetkovic.blogspot.com
Moji radovi na FB https://goo.gl/ZtF6s8
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 26/10/2016 : 17:15:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by Rahazlam

Znam da fali dosta epizoda ali eto,Brindisi iz "Užas iz beskraja" je isti kao i u "Netko nas zove odozgo" ili "Dok padaj zvjezde",



Ni približno.


Mater Morbi - Massimo Carnevale mada koliko sa vidio možda mu Cavenago u Mater Dolorosa uzme titulu.



Ne sjećam se,davno sam čitao te epizode ali kolko se sjećam Brindisijev crtez je uglavnom identičan,nemam pojma ko su ti crtači koje spominješ,slabo čitam nove epizode Dylana,uglavnom sam se razočarao,crtez je korektan i Dylan u ekipi ima mozda i najbolje crtače uz Texa,međutim scenaristički je to slabo,zato i ne čitam,bolje ponovo čitam stare epizode!!
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 26/10/2016 : 17:18:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by CZdravko

Uh, ovo je mozda i najzeznutija anketa na forumu. :D Nisam izabrao ni jednu epizodu, jer je nemoguce po mom misljenju.
Od epizoda koje nisu navedene slozio bih se da definitivno fali Roijev "Mefisto", ali i Casertanov "Ples smrti", Stanova "Zora zivih mrtvaca ("Doktor Ksabaras"), Dall Agnolova "Tama", Castellinijev "Direktni prenos", od novijih "Mater morbi" i "Mater dolorosa" svakako...
Ufff, fakat ima toga more...



Tu epizodu "Mrak"(takav je ludensovih naziv) sam zaboravio skroz,to mi je mozda jedina epizoda gdje mi se crtez Dall Agnola sviđa!
Go to Top of Page

karlitos
New Member



243 Posts

Member since 29/10/2016

Posted - 30/10/2016 : 08:44:05  Show Profile Show Extended Profile  Send karlitos a Private Message  Reply with Quote
Dvoumio sam se između Partije sa smrću i Morgane, no ipak sam glasao za Partiju sa smrću. Roi je to odlično nacrtao, sve je izgledalo tako dramatično i napeto, baš je odgovaralo uz temu epizode.
Go to Top of Page

MisterYES
Average Member



Bosnia and Herzegovina
559 Posts

Member since 01/10/2003

Posted - 30/10/2016 : 13:27:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit MisterYES's Homepage  Send MisterYES a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Piccatto - Povratak cudovista


Možda i nije baš top kada bih analizirao dublje ali mi jest prva pala na um cim sam vidio topic...
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000