forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovi i porezi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

globinjo
Moderator



Croatia
33492 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 28/10/2016 : 15:05:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Sumnjam.


Onda mozes na balkonu
Ili u vrtu
Posto sa mnom neces
Jos imam noćne more s mafesta

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 28/10/2016 : 15:45:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by supermark

Svi znaju, samo treba znati gledati




pričaš ko da imaš sigurne informacije.
Podijeli izvor s nama.



To su javne informacije, ali ih nemam običaj iznositi na forumu
Osim toga, već su bile objavljene na forumu za 2016. godinu


Ako imaju promet veći od 3 milijuna kuna godišnje onda im nije tako loše koliko govoredu.



promet sam po sebi ništa ne znači
ima i Barca veliki promet pa je u dugovima
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/10/2016 : 15:55:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Tako je.
Netko će vrtiti milijune kuna i nemati za burek.
Vjeruj ti to i dalje.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33492 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 28/10/2016 : 15:58:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by supermark

Svi znaju, samo treba znati gledati




pričaš ko da imaš sigurne informacije.
Podijeli izvor s nama.



To su javne informacije, ali ih nemam običaj iznositi na forumu
Osim toga, već su bile objavljene na forumu za 2016. godinu


Ako imaju promet veći od 3 milijuna kuna godišnje onda im nije tako loše koliko govoredu.



promet sam po sebi ništa ne znači
ima i Barca veliki promet pa je u dugovima


E moj padobranac

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 28/10/2016 : 17:15:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by zeljko

mene ne zanima njihov pdv
želim da sve gubitke preuzmu na sebe i da ostane ista cijena

jer ni dobitak nisu dijelili sa kupcima


Upravo to, dosta je udaranja po džepu kupaca, a neka izdanja su već ionako preskupa.



Stvarno mislite da su stripovi previše skupi?
Ja ne mogu govoriti o pojedinačnim izdavačima jer manje-više skupljam samo Fibru, ali kad usporedim cijenu knjiga i stripova, čini mi se da su stripovi i više nego prihvatljive cijene.
Naravno da ću si poskupljenjem moći puno manje njih priuštiti, ali kad usporedim tvrdoukoričenu knjigu VBZ-a i Fibrin strip u boji, čini mi se da su cijene slične, a cijena materijala je neusporediva.
Ajmo onda još uzeti u obzir da je naklada stripova barem tri puta manja. Ne mozemo se ponašati kao da su knjige i stripovi dio različitog trzišta, a kao dio istog trzišta kao i knjige, stripovi imaju respektabilnu cijenu.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/10/2016 : 18:45:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by zeljko

mene ne zanima njihov pdv
želim da sve gubitke preuzmu na sebe i da ostane ista cijena

jer ni dobitak nisu dijelili sa kupcima


Upravo to, dosta je udaranja po džepu kupaca, a neka izdanja su već ionako preskupa.



Stvarno mislite da su stripovi previše skupi?
Ja ne mogu govoriti o pojedinačnim izdavačima jer manje-više skupljam samo Fibru, ali kad usporedim cijenu knjiga i stripova, čini mi se da su stripovi i više nego prihvatljive cijene.
Naravno da ću si poskupljenjem moći puno manje njih priuštiti, ali kad usporedim tvrdoukoričenu knjigu VBZ-a i Fibrin strip u boji, čini mi se da su cijene slične, a cijena materijala je neusporediva.
Ajmo onda još uzeti u obzir da je naklada stripova barem tri puta manja. Ne mozemo se ponašati kao da su knjige i stripovi dio različitog trzišta, a kao dio istog trzišta kao i knjige, stripovi imaju respektabilnu cijenu.


Usporedi Brodeckov izvještaj kad izađe strip sa knjigom prema kojoj je napravljen...

Trouble will find me
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 28/10/2016 : 19:02:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Mrkva

quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by zeljko

mene ne zanima njihov pdv
želim da sve gubitke preuzmu na sebe i da ostane ista cijena

jer ni dobitak nisu dijelili sa kupcima


Upravo to, dosta je udaranja po džepu kupaca, a neka izdanja su već ionako preskupa.



Stvarno mislite da su stripovi previše skupi?
Ja ne mogu govoriti o pojedinačnim izdavačima jer manje-više skupljam samo Fibru, ali kad usporedim cijenu knjiga i stripova, čini mi se da su stripovi i više nego prihvatljive cijene.
Naravno da ću si poskupljenjem moći puno manje njih priuštiti, ali kad usporedim tvrdoukoričenu knjigu VBZ-a i Fibrin strip u boji, čini mi se da su cijene slične, a cijena materijala je neusporediva.
Ajmo onda još uzeti u obzir da je naklada stripova barem tri puta manja. Ne mozemo se ponašati kao da su knjige i stripovi dio različitog trzišta, a kao dio istog trzišta kao i knjige, stripovi imaju respektabilnu cijenu.


Usporedi Brodeckov izvještaj kad izađe strip sa knjigom prema kojoj je napravljen...



Evo baš sad gledam! Meki uvez knjige u kojoj su samo natiskana SLOVA 170 kuna, a strip 200.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/10/2016 : 19:05:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Mrkva

quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by zeljko

mene ne zanima njihov pdv
želim da sve gubitke preuzmu na sebe i da ostane ista cijena

jer ni dobitak nisu dijelili sa kupcima


Upravo to, dosta je udaranja po džepu kupaca, a neka izdanja su već ionako preskupa.



Stvarno mislite da su stripovi previše skupi?
Ja ne mogu govoriti o pojedinačnim izdavačima jer manje-više skupljam samo Fibru, ali kad usporedim cijenu knjiga i stripova, čini mi se da su stripovi i više nego prihvatljive cijene.
Naravno da ću si poskupljenjem moći puno manje njih priuštiti, ali kad usporedim tvrdoukoričenu knjigu VBZ-a i Fibrin strip u boji, čini mi se da su cijene slične, a cijena materijala je neusporediva.
Ajmo onda još uzeti u obzir da je naklada stripova barem tri puta manja. Ne mozemo se ponašati kao da su knjige i stripovi dio različitog trzišta, a kao dio istog trzišta kao i knjige, stripovi imaju respektabilnu cijenu.


Usporedi Brodeckov izvještaj kad izađe strip sa knjigom prema kojoj je napravljen...



Evo baš sad gledam! Meki uvez knjige u kojoj su samo natiskana SLOVA 170 kuna, a strip 200.


Plus, strip je skoro duplo većih dimenzija, ima 60 stranica više, tvrde korice i etui/kutiju.
Cijena tiska je, prema mojoj procjeni, negdje 4:1, možda i više.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 28/10/2016 : 19:23:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Mrkva

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Mrkva

quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by zeljko

mene ne zanima njihov pdv
želim da sve gubitke preuzmu na sebe i da ostane ista cijena

jer ni dobitak nisu dijelili sa kupcima


Upravo to, dosta je udaranja po džepu kupaca, a neka izdanja su već ionako preskupa.



Stvarno mislite da su stripovi previše skupi?
Ja ne mogu govoriti o pojedinačnim izdavačima jer manje-više skupljam samo Fibru, ali kad usporedim cijenu knjiga i stripova, čini mi se da su stripovi i više nego prihvatljive cijene.
Naravno da ću si poskupljenjem moći puno manje njih priuštiti, ali kad usporedim tvrdoukoričenu knjigu VBZ-a i Fibrin strip u boji, čini mi se da su cijene slične, a cijena materijala je neusporediva.
Ajmo onda još uzeti u obzir da je naklada stripova barem tri puta manja. Ne mozemo se ponašati kao da su knjige i stripovi dio različitog trzišta, a kao dio istog trzišta kao i knjige, stripovi imaju respektabilnu cijenu.


Usporedi Brodeckov izvještaj kad izađe strip sa knjigom prema kojoj je napravljen...



Evo baš sad gledam! Meki uvez knjige u kojoj su samo natiskana SLOVA 170 kuna, a strip 200.


Plus, strip je skoro duplo većih dimenzija, ima 60 stranica više, tvrde korice i etui/kutiju.
Cijena tiska je, prema mojoj procjeni, negdje 4:1, možda i više.



Eto. Hvala na tom zornom stavljanju stvari u perspektivu.
Kad sam prvi put bacila pogled na Gospodare ječma, osvijestila sam: "Ovo je praktički volonterski rad." i nisam promijenila mišljenje.
Da ne spominjem da je interliberski popust pravo malo čudo. No, dobro, prestajem s pohvalama, mislim da je ljudima jasno.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/10/2016 : 21:48:31  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Je jasno je.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 28/10/2016 : 22:21:40  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
knjige (opis tekstom ) i stripovi (opis slikom )za usporedbu su kao i usporedba kruška i jabuka....neusporedivo i samim time su i cijene neusporedive

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".

Edited by - risbozg on 28/10/2016 22:22:13
Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
942 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 29/10/2016 : 15:59:51  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message  Reply with Quote
Ja to gledam ovako: knjiga mi daje mjesec - dva užitka pri čitanju (u ovisnosti od broja stranica i kompleksnosti teksta) a strip par dana, pa mi je i logično da košta više u odnosu na strip

No one gets out of childhood alive.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000