forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka specijal 15 - Starlight
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 23/09/2019 : 20:00:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Odličan je Starlight, jedan od prvih stripova koje sam kupio.
Moderni Flash Gordon. ;)

Leteće alfe, dukat i ostali HR proizvodi i slični easter eggovi odlični.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 23/09/2019 20:01:17
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 23/09/2019 : 20:39:41  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by supermark

meni je ovo odlično
dugo sam imao predrasude jer se ovo karakterizira kao strip za djecu, ali me baš zabavilo
pitko i zabavno.. odsada ovo preporučam svima koji vole jednostavni SF

p.s. skice na kraju su odlične, šteta što ovo nije objavljeno crno bijelo za nas starije
ali, jbga, djeca vole šareno, a ovo je strip i za njih



hebote,pa ja sam skroz zaboravio na ovaj strip.

počeo sam nedavno da pored nabavke novih fibri,polako popunjavam i rupe od ranije,i imam neki spisak po kome idem,ali sam skroz smetnuo sa uma Starlajt - a po nekim kritikama ovde (Pejovom pre svega),kapiram da će mi se sigurno dopasti + obožavam Parlova.

tako da je strip dopisan na listu,i to je pri vrhu za odstrel.


Jedina mana mu je šta se brzo čita.
Crtež fantastičan. Parlov u Moebius stilu.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 23/09/2019 : 22:39:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Jedina mana mu je šta se brzo čita.



Meni to nije mana, prije plus. Znači da je pitko i čitljivo štivo.

A može se vrijeme posvetiti i odličnom crtežu.

Nažalost zbog velikog broja stripova koje čitam često samo preletim crtačka remek-djela što me užasava.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 23/09/2019 : 23:26:25  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Jedina mana mu je šta se brzo čita.



Meni to nije mana, prije plus. Znači da je pitko i čitljivo štivo.

A može se vrijeme posvetiti i odličnom crtežu.

Nažalost zbog velikog broja stripova koje čitam često samo preletim crtačka remek-djela što me užasava.


Slažen se.
Ovo "mana" je bilo ironično. Volija bi da se duže čita samo za produžit gušt.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 14/10/2019 : 22:02:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zarmix

Starlight odlično započinje, priča se zanimljivo postavlja, humor je inteligentan, likovi dopadljivi. Crtež i boja, a dijelom i scenarij podsjećaju na Inkala što i dan danas predstavlja kompliment, podrazumijeva kvalitetu. Jako dobro je vidjeti što Parlov radi vani. Lakoća njegova crteža, nepogrešivost anatomija, perspektive karakteristična je za najveće majstore (Moebius, Font).

No, pojednostavljen pristup u Starlightu odmah je vidljiv, što nužno ne smeta kad se prihvati da je strip rađen za široku publiku.
Ali, nakon početnog uspješnog slaganja strukture i fabule, kreće jurnjava, akcija,... toliko tipična za holywoodske blockbustere, da bi na kraju po ustaljenom šablonu, uslijedio neizbježni happyend s cijelim nizom objašnjenja, nepotrebnih zaključaka, za sve one koji nisu tobože shvatili sve, što baca određenu sjenku na kompletan strip i ograničava njegov krajnji umjetnički domet.

Enivej, hvala Marku i Fibri na objavljivanju radova naših autora. Mislim da je to sjajna politika jer uz najbolje stvari inozemnih autora, uvijek postoji zanimanje za djela naših autora, tim više što ista u pravilu spadaju u vrh svjetske i europske produkcije, bla, bla, bla.



Odličan osvrt. Baš sam pročitao i slažem se sa svim. U prvoj trećini priče sam uživao ali onda mi je postalo malo predvidljivo.

Crtež, montaža i kolor su majstorski. Humor je dobar, rad je nepretenciozan i posvjeta klasicima. Drugi ste več sve napisali.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 13/04/2021 : 13:49:13  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
uskoro i film.

https://bleedingcool.com/movies/starlight-20th-century-studios-joe-cornish-mark-millar/?utm_source=Facebook&utm_medium=Social
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/04/2021 : 14:39:55  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Bar će Parlov dobiti dio kolača

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/10/2021 : 20:49:52  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zarmix

Starlight odlično započinje, priča se zanimljivo postavlja, humor je inteligentan, likovi dopadljivi. Crtež i boja, a dijelom i scenarij podsjećaju na Inkala što i dan danas predstavlja kompliment, podrazumijeva kvalitetu. Jako dobro je vidjeti što Parlov radi vani. Lakoća njegova crteža, nepogrešivost anatomija, perspektive karakteristična je za najveće majstore (Moebius, Font).

No, pojednostavljen pristup u Starlightu odmah je vidljiv, što nužno ne smeta kad se prihvati da je strip rađen za široku publiku.
Ali, nakon početnog uspješnog slaganja strukture i fabule, kreće jurnjava, akcija,... toliko tipična za holywoodske blockbustere, da bi na kraju po ustaljenom šablonu, uslijedio neizbježni happyend s cijelim nizom objašnjenja, nepotrebnih zaključaka, za sve one koji nisu tobože shvatili sve, što baca određenu sjenku na kompletan strip i ograničava njegov krajnji umjetnički domet.





Potpis!
Moja ocena bi bila 7/10 (crtez maestralan i za 10/10)
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 03/10/2021 : 23:55:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Millar si voli zapravo od stripa napraviti potencijalni scenarij za neki film koji bi trebao imati dobru komercijalnu prođu gdje će zgrnuti dosta para. Tako je i sa Starlightom: zabavan i komercijalan mix klišea, nostalgije, lakog humora, akcije i spektakla. Da Parlov nije crtao mislim da Marko to i nebi objavio za Fibru.
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1237 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 04/10/2021 : 08:23:16  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Ne znam ima li što Millarovo vrijedno objavljivanja, čak ni Red Son mi nije nešto. Ali crtež je dobar, zato ga i imam u kolekciji.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 04/10/2021 : 09:32:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by prop_ovednik

Ne znam ima li što Millarovo vrijedno objavljivanja, čak ni Red Son mi nije nešto.


Ultimates, Superman Adventures, Wolverine, Aztek (Grant Morrison je koscenarist).

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 04/10/2021 : 10:00:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by prop_ovednik

Ne znam ima li što Millarovo vrijedno objavljivanja, čak ni Red Son mi nije nešto.


Ultimates, Superman Adventures, Wolverine, Aztek (Grant Morrison je koscenarist).



Aztek mi je relativno drag strip, ali nisam siguran da bih ga nazvao dobrim. Interesantnim, da. Verovatno je bolje biti interesantan ali sa puno tehničkih mana nego obrnuto. Svejedno, ne završava se, samo je prekinut. Drugo, crtač je suvi prosek - ne pričam o stilu, već o pripovedanju, tj. povezivanju kadrova. Ali lepo se može videti razlika između Morrisona i Millara, pisali su epizode naizmenično.

Superman Adventures, da, ali to je za mlađe pa ne znam da li bi se neko latio objavljivanja. Millar je dobar kada treba da piše za decu. Onda je, iz nekog razloga, pomislio da je to prevazišao, pa je počeo da piše "zrelije" stvari, koje su isto toliko zrele koliko i dečji radovi, samo su lošije.

I Marvel 1985. je solidan, to je crtao Tommy Lee Edwards. Ako ništa drugo, Millar obično ima stvarno dobar izbor saradnika.

Čekam da neko pročita Trouble, a onda se samoubije.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 04/10/2021 : 10:26:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus

Aztek mi je relativno drag strip, ali nisam siguran da bih ga nazvao dobrim. Interesantnim, da. Verovatno je bolje biti interesantan ali sa puno tehničkih mana nego obrnuto. Svejedno, ne završava se, samo je prekinut.


Zapravo se završava, ali u Morrisonovom JLA.

quote:
Originally posted by ridiculus

Superman Adventures, da, ali to je za mlađe pa ne znam da li bi se neko latio objavljivanja.


Nekoliko se domaćih izdavača posvetilo izdavanju stripova za djecu, tako da nije nemoguće da ga vidimo na ovim prostorima.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1237 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 04/10/2021 : 10:28:01  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by prop_ovednik

Ne znam ima li što Millarovo vrijedno objavljivanja, čak ni Red Son mi nije nešto.


Ultimates, Superman Adventures, Wolverine, Aztek (Grant Morrison je koscenarist).



Nisam čitao ništa od ovoga, priznajem.
Nakon "Kick-Ass", "Superman", "Nemesis" i još nečega (ne pamtim sad sve) sam se nekako posvađao s njime...
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 04/10/2021 : 11:26:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ja sam malo bacio oko na ono što sam čitao od Millara.
Dakle Starlight koji mi je super, Old Man Logan mi je ODLIČAN, Kick-Ass isto kao OML i Chrononauts koji je bzvz, teški prosjek.
Tako da što se mene tiče, dobar je Millar. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/10/2021 : 23:07:08  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Meni su Millarovi Ultimativni za sad najbolji strip koji sam procitao a da za njega on potpisuje scenario. I voleo bih da vidim da neko kod nas objavi i drugi deo. Posle toga ide prvi deo Kick Ass. Bas sam planirao da na Jesenjoj stripomaniji CK nabavim Kick Ass 3 po super povoljnoj ceni ali je izgleda rasprodat, taj treci i cetvrti deo su izgleda radili u znatno manjem tirazu nego prva dva dela.

Nabavio sam Spidermana i Crnu Macku nedavno ali to je izgleda tek pocetak duze price? Planiram da nabavim Starca Logana i mozda cak i Jupiterovo nasledje.

Edited by - going going on 04/10/2021 23:08:06
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 04/10/2021 : 23:27:40  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
A šta kažete na The Magic Order?

Have mercy
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 05/10/2021 : 09:30:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Starlight mi je na početku simpa, a kasnije prema kraju je čisto ok al ništa ne bih propustio ni da ga nisam pročitao.
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 05/10/2021 : 10:36:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

A šta kažete na The Magic Order?



Ja kažem... ok, možda je bolje da ne kažem previše.

Najgori strip "visoke produkcije" koji sam skoro pročitao.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 05/10/2021 : 11:03:38  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Preletio sam onako i vidio da je nekakav fantasy horror s dosta šokantnih scena.

Preskačem onda, hvala. Ipak je tu 180 stranica a vidim i nastavlja se.

Have mercy
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000