forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Orka sp. 29 Brodeckov izvještaj
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Markos
Webmaster



Croatia
28896 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/10/2017 : 08:15:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nakon što se prošle godine naklada od 750 primjeraka rasprodala u svega 4 mjeseca, bilo je jasno da ćemo morati raditi reprint ovog izvanrednog stripa. Da vidimo koliko će drugom izdanju trebati da se rasproda?!:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10804 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/11/2017 : 08:36:27  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ponovio sam ovaj strio, al ovaj desavanja u logoru nisu imala toliko dejstvo, a i brzo sam ih presao. tako su ove pozitivne stvari jos dodatno pojacane. odican


quote:
Originally posted by kasper

aj i ja da prozborim koju

vizuelo savrseno, Larsen je ovim doterao taj svoj stil kojeg gura od Blasta do kraja

prica... ova desavanja u selu, ta naracija, opet savrseno. ta laganost pripovedanja, koja sto se ide dalje postaje sveobuhvatna u potpunosti opisuje sjebano selo u nekoj vec vukojebini. al sto mi smeta jesu prenaglasena desavanja u logoru, ko da se mislilo da ce narodu biti dosadna desavanja u selu pa da se malo zacini scenario. opet, moze i to u logoru, samo mi Broderik nije u saglasju sa onim sto mu se tamo desavalo

tolko od mene

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28896 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/11/2017 : 09:18:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Nakon što se prošle godine naklada od 750 primjeraka rasprodala u svega 4 mjeseca, bilo je jasno da ćemo morati raditi reprint ovog izvanrednog stripa. Da vidimo koliko će drugom izdanju trebati da se rasproda?!:)


Evo, da sam sebi odgovorim, sudeći po prodaji na Interliberu, opet neće trebati dugo, izgleda...

Trouble will find me
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 12/11/2017 : 09:21:22  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Odlično
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6818 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 12/11/2017 : 09:24:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Markos

Nakon što se prošle godine naklada od 750 primjeraka rasprodala u svega 4 mjeseca, bilo je jasno da ćemo morati raditi reprint ovog izvanrednog stripa. Da vidimo koliko će drugom izdanju trebati da se rasproda?!:)


Evo, da sam sebi odgovorim, sudeći po prodaji na Interliberu, opet neće trebati dugo, izgleda...



To je lijepo cuti. Bilo bi fora da opet stavis spisak najprodavanijih naslova na Interliberu kad uhvatis vremena, vjerujem da bi mnoge interesirao.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10804 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/11/2017 : 10:40:10  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Markos

Nakon što se prošle godine naklada od 750 primjeraka rasprodala u svega 4 mjeseca, bilo je jasno da ćemo morati raditi reprint ovog izvanrednog stripa. Da vidimo koliko će drugom izdanju trebati da se rasproda?!:)


Evo, da sam sebi odgovorim, sudeći po prodaji na Interliberu, opet neće trebati dugo, izgleda...



dzaba si krecio
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37240 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/11/2017 : 18:05:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Samo zanimljivost, za slovensko izdanje (VigeVageKnjige) je markos prepustio/odstupio svoj font, kako sam mogao procitati u stripu, među zahvalama.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28896 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/11/2017 : 18:26:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Da, zamolili su me jer im se moje izdanje jako svidjelo, a ostali fontovi koje su probali nisu izgledali dobro, pa sam im ja poklonio font koji sam napravio od Larcenetova rukopisa.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37240 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/11/2017 : 19:04:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Super! To su dobrosusedski odnosi, a ne tamo gore među politicarima ...


Jos jedna "zanimljivost", nase izdanje ide u 400 primjeraka, a kad se uzme u obzir da kod nas godisnje izađe mozda nekih 50 stripova, i koliki je broj stanovnika ... mozda previse? No, vidim da imaju sada vec nekoliko stripova sa ovim "manjim" tirazom umjesto recimo 500.
S druge strane i Fibra fura neke naslove na 400, pa mi se ovih nasih 400 cini optimisticnih. Mada Larcenet to svakako zasluzuje ... samo da jos (ostali) kupci stripova kod nas to prepoznaju.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3636 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 07/07/2019 : 00:45:31  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
dugo sam odgađao čitanje ovog stripa, nekako sam smatrao da je dosta teška literatura za probaviti pa sam ga u neku ruku izbjegavao
nakon pročitanog nisam bio u krivu, vrlo tmurna atmosfera, crtež koji fenomenalno dočarava ponor ljudskosti i težinu tragedije i neljudskih djela
još jedan sjajan rad, ne bih se usudio uspoređivati sa Svagdanjom borbom budući da su po meni dosta različiti stripovi
ne preostaje mi ništa drugo nego reći da se radi o pravom remekdjelu i teško je pronaći riječi hvale za ovaj strip koji cijelu devetu umjetnost podiže na jednu višu razinu
5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1578 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 20/12/2019 : 11:43:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Napokon kupio i pročitao. Od Larceneta mi je u izdanjima Fibre ostalo još samo Blast, kojeg sam, kao i Brodecka izbjegavao jer mi se nije dalo deprati se.

Crtež je baš atmosferičan i generalno mi se sviđaju ti kontrasti, jedina mi je zamjerka što teže raspoznajem lica.

Radnja je ono što sam i očekivao (i zbog toga izbjegavao), mučna, premda dobro vođena. Dalo mi za razmišljati o Brodecku i ostalim likovima. Koliko bi bili spremni poniziti se radi pukog preživljavanja, jedni se ponižavaju u logoru, drugi prokazuju susjede i siluju žene, kako plimni val mase zatomi svaku individualnost i ponese ljude u mržnji i isključivosti. Brodeck je pak ambivalentan, s jedne strane toliko slomljen ratnim zbivanjima da šutke prelazi preko ponašanja svojih susjeda, s druge strane pokazuje iskru otpora.

Vraćat ću se ovom stripu.
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 22/07/2020 : 21:37:40  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Konačno sam kupio i pročitao ovaj strip. Ako su mi Plašt i očnjaci bili nešto najbolje od Fibre, sad sam promenio mišljenje, Brode(c)kov izvještaj je vrhunski strip, i približava se vrhunskim delima umetnosti. Naravno - ovo je moje mišljenje.

Nakon čitanja strip sam pažljivo vratio u navlaku i pola sata zurio u zid. Ovde se govori o svetu kakav jeste, ne o ulepšanoj svakodnevnici koju sami sebi izgrađujemo. Priča bi bila ista i da je iz rimskih vremena, ili da se dešava za 200 godina, univerzalna je i odvajkada poznata, samo malo zaboravljena. Čovek je loš, zao i sebičan, i da bi svoje interese zaštitio spreman je sve da učini. Ako je grupa u pitanju, to je još niži nivo i inteligencije i zlobe, samo što je agresivnost i mržnja hranjena bolje i jače nego kod pojedinca. Ako nešto nije naše, ako je nešto drugačije ma koliko to bilo dobro i lepo, prezrećemo ga, a kad skupimo hrabrosti, i uništiti. Svinje će progutati one bolje, koji prete da će doneti promenu i reći istinu. Nema kompromisa, možda si bolji, ali nisi jači od nas, mi imamo silu i moć, pa ćemo te staviti na svoje mesti, ako sam ne odustaneš. Ovaj strip je neophodan (ne samo on i ne samo ova vrsta umetnosti) da bi prikazao čoveka neumivenog i grešnog, a ne njegovu retuširanu verziju.

Nakon ovoga sam morao da pogledam 2-3 političke emisije, da pretrčim nekoliko portala i bacim pogled na izloge kioska, da se vratim u normalu.


Edited by - night on 22/07/2020 21:38:57
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1575 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 06/11/2020 : 08:17:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Recenzija Brodeckovog izvještaja na slovenačkom jeziku:
Dežela strahopetcev
https://www.ludliteratura.si/kritika-komentar/dezela-strahopetcev/

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3388 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 25/01/2021 : 20:11:46  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ima nešto u tim pričama o učmalim sredinama zabačenih bogu iza nogu čiji žitelji robuju stereotipima i predrasudama i svojski se trude da očuvaju način života koji im je znan, preživeti po svaku cenu je jedino što je bitno

Mala grupa ljudi koja ima svoj interni začarani krug i na svakog stranca gleda sa nepoverenjem, što se Brodek više raspituje i što više saznajemo o mračnom događaju koji je obeležio ovu selandru to se dolazi bliže istini, ali da li je to istina koja želi da bude razotkrivena, koliko ljudi ima hrabrost da pogleda u ogledalo i ne uplaši se sopstvenog odraza

I vizuelno i tekstualno strašno jako delo
Go to Top of Page

Chui
Average Member



920 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 02/03/2022 : 10:44:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Evo napokon sam pročitao i Brodeckov izvještaj, ima toliko klasika s kojima kasnim bemu miša. Odličan je Brodeck, al sebe bih smjestio u grupu kojoj je dojmljiviji Blast. U Blastu je nekako sve extremnije, vizualno i narativno pa je samim time snažniji dojam. Brodeckova priča je "normalnija", al svakako ima dosta dojmljivih scena i u Brodecku. Bolje možda prvo čitati Brodecka pa onda Blast, pa će dojam stalno biti uzlazan. Oba su odlična naravno.
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28932 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 22/04/2022 : 10:34:20  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Meni se strip nije svidio, srećom se brzo pročita! Eto ja ne kužim ovaj strip...

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000