forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Živi mrtvaci 3
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 15/12/2018 : 23:17:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

diskać,jedi govna
a zašto ne bi kupio?
imaš strpljenja da čekaš 4 godine?


Pa očigledno mu je važniji izgled police no strip
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 16/12/2018 : 06:46:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
@Anto: u toku sam, neki dan sam pročitao sken i 186-og broja tako da mi niš ne fali.

@Red Marquis: tu si se zeznuo kod mene, volim stripove u top stanju to da(očuvane), ali su mi police zasad ajme majko, sve bez reda i ičega.
Tj da budem precizniji riječ je i o policama i ormarima i na ormarima i pod krevetom i gdje god više ima mjesta za stavljat stripove i knjige koji se samo gomilaju.
Žena me hoće katapultirat, već sam pisao ali sam za ovaj IL morao kupit police jer sam dobio zabranu kupovanja stripova , samo što su mi već dvaput došla razbijena vrata iz Ikee a njihova služba za reklamacije kao da radi za državnu firmu...natežem se već više od mj dana

A inače sam jedno vrijeme razmišljao čak da se prebacim na DW izdanja jer mi se puno više sviđaju te manje knjige, al pošto vidim da i nisu baš pouzdani u izdavanju (općenito) sam ih prekrižio.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 16/12/2018 06:51:48
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 16/12/2018 : 09:47:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ja isto ne bih tako kupovao. Ako mogu ayu čekati već skoro 4 godine...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/12/2018 : 10:13:41  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
najbolje da marko ne izda ni cetvorku, cisto meni zabave radi
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 16/12/2018 : 10:50:30  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Nazire li se uopce u nekoj perspektivi kraj serijala? Svida mi se, ali volio bih da dobro zavrsi a ne kao serija da se vuce u beskraj i onkraj

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 16/12/2018 : 15:05:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pa i ne nazire, ide dalje uvijek ista shema. Upoznajemo ljude iz novog naselja, tamo izgleda sve kao u bajci, o ne!, otkrivamo da tamo vlada diktatura i ugnjetavanje, nitko nema pravo glasa,a niš...ajmo ih satrat i po mogućnosti asimilirat i idemo naći novu utopiju...pa ajmo Jovo nanovo. Ugl više je tu poanta u odnsou likova i po meni u zanimljivim i opet dovljno različitim novim naseljima i skupinama a pogotvo glavnim negativcima, premda mislim da je Negan ostao br1.
Stvarno se nadam da misle završti serijal, ali opet, štanca pare, pa dok štanca.....

Mene i dalje drži, do kad ? Ne znam, vidjet ćemo.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 16/12/2018 15:07:38
Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 16/12/2018 : 15:51:15  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by don_draper

Nazire li se uopce u nekoj perspektivi kraj serijala? Svida mi se, ali volio bih da dobro zavrsi a ne kao serija da se vuce u beskraj i onkraj



Imaju li spanske "sapunice" kraja? Ima li Tex ili Dylan kraja?

Mene je Walking Dead drzao negde do 100-tog broja, i posle je postalo sve prerazvuceno i fino sam prestao. Mozda nekad pokusam opet. I ne verujem kad se tako prodaje kako sto se prodaje da Kirkman i Image resiti da prekinu.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 16/12/2018 : 23:11:07  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
i serija je išla sa "štancanjem" dok ide pa su u zadnje 2 godine izgubili jako puno publike, strip publika je vjerojatno vjernija i stripovi su kvalitetniji
ali vjerojatno će se s vremenom poimanje i svrha serijala promijeniti, to je ipak više character study negoli priča jedne skupine koja je (uz brojne odlaske i dolaske) na okupu od 1.broja

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 12/01/2019 : 22:27:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Živi mrtvaci knjige 1, 2 i 3

Pročitao sam ponovo sve tri knjige i mogu reći da je ovdje stvarno riječ o odličnom štivu. Ok, stvarno je jedan dio druge knjige malo razvučeniji i tu ide jedna ocjena niže za radnju ali zato u trećoj ima trenutaka/epizoda koje su za čistu desetku i moram priznati da su iznimno šokantne (hint:strijela i buzdovan). Ne sjećam se kada me u stripu tako nešto šokiralo. U svakom slučaju, prva liga.
Scenarij:9/10
Crtež:9/10

P.S. Seriju ne gledam iako sam veliki ljubitelj žanra (poslije SF-a horrorci su mi najomiljeniji žanr) ali ono je sapunica. Još da govore turski i ne bi bilo razlike između nje i ovoga kaj ide na programima na telkaću :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 12/01/2019 : 22:44:20  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Zabranjena ljubav, al' s mrtvacima...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 12/01/2019 : 23:36:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Zabranjena ljubav, al' s mrtvacima...



Da, kao onaj vic:
-Kada ste primijetili da vam je žena mrtva?
-Nakon nekog vremena. Seks je bio isti ali se počelo gomilati suđe.

:D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/01/2020 : 11:45:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
u čemu je fora da 4.kompendum ima samo 8 stranica više od prva tri,a sadrži poglavlje više,i to poglavlje sa 96 stranica??

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 12/01/2020 : 12:19:56  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ima i 4.dio?
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 12/01/2020 : 12:37:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
ima u Americi, trebao bi izaći ove godine kod Fibre
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/01/2020 : 12:38:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ima;i tu je kraj.Izašao je "preko",a trebao bi i kod Fibre za par meseci.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 16/07/2020 : 09:11:00  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Negan Lives #1 (2020)
Spin off, nastavak, ceđenje para ili nešto četvrto?

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/07/2020 : 05:36:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Negan Lives #1 (2020)
Spin off, nastavak, ceđenje para ili nešto četvrto?



Vjerojatno mužnja, skini sken, pa baci oko. Ja sam skinuo, ali nisam čitao, strpim se dok ne izađu svi nastavci.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 13/01/2021 : 08:20:16  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Nakon podulje stanke od čitanja ovog serijala i vidjevši da je serijal napokon i dovršen, odlučio sam pročitati još jednu TWD gromadu.

Prva dva dijela su mi bila jako dobra, napeta, iako su imali svojih oscilacija u radnji, ali to je neminovno u tako opsežnom i dugačkom serijalu. Ovaj 3.tom slijedi tu tradiciju, iako sam ovdje doživio i najveće vrhunce serijala (zasad), ali i najgore trenutke (zasad).

Krenimo s onim dobrim. Kirkman je vješt scenarist i ne odustaje od pobjedničke formule. Nakon Guvernera i svojevrsne praznine po pitanje velikih negativaca ubacuje beskrupuloznog Negana. Zvuči kontroverzno, ali mi Negan nije legao baš kompletno. Ono što je dobro jest što dovodi Ricka i njegovu skupinu do krajnjih granica izdržljivosti i ljudskosti. Istovremeno je nekad to izgledalo "too much" i previše pro forma da se ispoštuje neki spektakl. Ali, pohvale na odabiru i stvarno je bilo napeto. Sviđa mi se i to što u ovom dijelu se vidi opstanak civilizacije u nekom novom svjetlu, standardi su se digli i konačno dobivamo naznake onoga što znači živjeti (a ne samo preživjeti) u takvoj sredini.

Ono što je bilo lošije je definitivno to inzistiranje na nekom velikom, megaspektakularnom sukobu zvanom Totalni rat. Kirkman se puno bolje snalazi u duelima, tenzijama među likovima i mikrosukobima, negoli u ovako otvorenim i masovnim scenama. Iako je bilo u neku ruku nužno ubaciti takvo što, opet je djelovalo previše svrsishodno i nekako prazno. Novi likovi su bili pola-pola, neki su dobro legli, neki manje, ali primjerice Šaptači mi nisu baš najbolja ideja ovog serijala. Tako da njihov storyline, premda ima potencijala, mi je bio nešto zamorniji i nije me previše zainteresirao.

Ova knjižurina završava popriličnim cliffhangerom i daje nove naznake velikih tenzija, što mi se i sviđa. Svakako da ću uskoro posegnuti i za 4.tomom. Serijal je nastavio kvalitetno i iako je ovdje bilo puno više oscilacija, ukupni dojam je veći od zbroja dojmova pojedinačnih epizoda. Zamor materijala je ovdje prisutan i neke novine nisu pogodile u sridu pa je i ocjena samo vrlo dobar. Možda u cjelini nešto slabiji tom od ostala dva, ali TWD nastavlja biti ono što se čita sa znatiželjom i što napetošću i zanimljivošću isplati svaku kunu/dolar/euro uložen u njega.
4/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

mrmada
Junior Member



Serbia
438 Posts

Member since 05/04/2009

Posted - 13/01/2021 : 08:57:56  Show Profile Show Extended Profile  Send mrmada a Private Message  Reply with Quote
Moze mi neko ko je pratio ovaj serijal nesto objasniti? Ako imam prvih 16 knjiga Darkwooda, znaci li da to pokriva prve dve Fibrine knjige i da mogu nastaviti sa trecom?
I zna li se koliko toga uopste jos ima i je li serijal gotov?
Hvala
Go to Top of Page

RaoulDuke
Junior Member



Croatia
426 Posts

Member since 02/05/2016

Posted - 13/01/2021 : 10:26:19  Show Profile Show Extended Profile  Send RaoulDuke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mrmada

Moze mi neko ko je pratio ovaj serijal nesto objasniti? Ako imam prvih 16 knjiga Darkwooda, znaci li da to pokriva prve dve Fibrine knjige i da mogu nastaviti sa trecom?
I zna li se koliko toga uopste jos ima i je li serijal gotov?
Hvala



Serijal je gotov sa 4 Fibrinom debeljucom.
Mozes nastaviti sa 3 knjigom jer prve dvije Fibrine knjige pokrivaju prvih 96 brojeva tj. tocno 16 trejdova.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/01/2021 : 23:24:09  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mrmada

Moze mi neko ko je pratio ovaj serijal nesto objasniti? Ako imam prvih 16 knjiga Darkwooda, znaci li da to pokriva prve dve Fibrine knjige i da mogu nastaviti sa trecom?
I zna li se koliko toga uopste jos ima i je li serijal gotov?
Hvala



quote:
Originally posted by Beren



Darkwood je izdao 17, a Fibrina 3. knjiga počinje sa tim 17. trejdom, tako da je preklapanje minimalno. Dakle, prvih 16 DW + Fibra 3 i 4 su kompletan OM.

Go to Top of Page

Živs
Starting Member

61 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 15/02/2021 : 14:37:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Živs a Private Message  Reply with Quote
Prvi dio besadržajna makljaža, drugi dio nenadahnuta varijacija na temu. Jasan pad u kvaliteti.
Sam kraj je ponovno svjež, šokantan, efektan, nadam se zadovoljavajućem finišu.
Go to Top of Page

Biroa
New Member



Croatia
150 Posts

Member since 28/12/2020

Posted - 22/12/2021 : 14:51:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Biroa a Private Message  Reply with Quote
Postoji li šansa da se u skorije vrijeme radi reprint trećeg omnibusa Živih mrtvaca?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/12/2021 : 15:20:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nije u planu za 2022, ali mozda se predomislim.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Biroa
New Member



Croatia
150 Posts

Member since 28/12/2020

Posted - 23/12/2021 : 14:02:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Biroa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Nije u planu za 2022, ali mozda se predomislim.



Ovaj odgovor budi nadu u svakom slučaju! Hvala puno i svako dobro u izdavačkoj idućoj godini!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000