forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Buddha 1 & 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

jaki
Advanced Member



Croatia
25893 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/01/2017 : 06:05:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Da ali ja brze procitam 1knjigu bude nego li album blubija

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4588 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 27/01/2017 : 16:11:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
buddha je masterpiece ... Adolf i Kirhito su ok, ali Buddha je vrh bogova...

sangue navajo
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 27/01/2017 : 21:25:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Ko voli Tezuku svidit će mu se i Budda. Solidno štivo, laganini, za opuštanje. 6/10

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 01/03/2017 : 20:53:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Buddha me je podsjetio na neke starije japanske rpg igrice koje sam kao klinac gutao...dosta teatralno u trenucima kada se najmanje nadate.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3529 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 14/12/2020 : 07:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Na momente previše detinjasto i autorov smisao za humor se često razilazi sa mojim, ali kakvo je samo ovo bilo epsko putovanje koje hrani dušu

Osam tomova na 3.000+ stranica gde se ni u jednom momentu nije osetila dosada niti zamor materijala već samo glad da nastaviš dalje stranicu po stranicu
Kao što i likovi iz ove odiseje prelaze sa jednog iskušenja na drugo na svom dugom putu u potrazi za prosvetljenjem i konačnim odredištem - nirvanom

Ep o budizmu ali sa toliko puno humanizma i ljudskosti i prožet sa jednostavnom, univerzalnom istinom koja nažalost i dan danas ostaje nedokučiva za mnoge, čini ovaj strip prigodan za maltene sve uzraste

Tezukin Buda je obavezna lektira stripa i hvale vredan izdavački poduhvat
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/12/2020 : 08:37:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Na momente previše detinjasto i autorov smisao za humor se često razilazi sa mojim ...



U počecima "druženja" sa Tezukom sličan je bio i moj doživljaj, ali poslije sam se navikao i sa simpatijom prihvatio.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28964 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/07/2021 : 16:23:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Od danas je u prodaji drugo izdanje prve knjige, za sve one koji su propustili kupiti prvo na vrijeme! Nema na čemu!:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3730 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 25/09/2021 : 20:12:44  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Kapilavastu

Hvala Fibri na reprintu ovoga, nisam duljio oko nabavke ovoga sad na ljeto jer slutim da je u pitanju remekdjelo koje sam nepravedno zapostavio.

Iako o Buddhi ne znam previše, u ovom stripu sam itekako uživao. Koliko sam primjetio, detalji nisu pretjeranoo povijesno precizni i Tezuka si je uzeo podosta umjetničke slobode ovdje. Na jedan iznenađujuće duhovit i lucidan način stvara se epska biografija začetnika jedne religije. Ima dosta pošalica koje su van tadašnjeg vremenskog konteksta (Coca-Cola) te skrivene karikature raznih sporednih aktera (svinjske glave).
Priča ide vrlo brzo, sve se odvija dinamično, a opet ima neku unutarnju logiku i teče besprijekorno. Povlači se tema socijalne nepravde, duhovnosti i mesijanskog spasa. Velike stvari ovdje Tezuka ubacuje, a prikazuje ih na tako jednostavan i široko prihvatljiv način.
Vizualno mi je puno snažniji od Kirihita kojeg sam ranije čitao. Prizori preko cijele stranice su sjajni, crtež odlično varira od ozbiljnog preko karikaturalnog i jednostavnog pa do sjajnih akcijskih scena. Kompletan strip što bi se reklo.
Bez ikakvih premišljanja ovaj serijal nastavljam. Pošto stvarno ne mogu naći nekakvu suvislu manu i dojam tijekom i nakon čitanja je izrazito pozitivan ovaj strip dobiva čistih 5/5.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3730 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 30/10/2021 : 18:38:09  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Četiri susreta

Nastavlja se Buddha u slicnom ritmu i s pregršt zapleta i svakojakih čudnovatih avantura na putu. Ovaj put upoznajemo Siddharthu kao klinca u sazrijevanju i naziremo neke karakterne crte koje će ga pretvoriti u ono po čemu je poznat u svjetskoj kulturi i povijesti.
Iako radnja postaje konkretnija, malo je previše vrćenja u krug bilo ovdje i bilo je na mahove repetetivno čitati premišljanja i patnje mladog Siddharthe. Naravno, knjiga je većinski na vrlo visokom nivou i ima prizora i scena dostojnih veličanstvenog epa kao što je Buddha.
Neću biti prestrog pa mogu reći da nije došlo do značajnijeg gubitka na kvaliteti. Možda malo usporavanja ritma uoči još bitnih događaja, definitivno u direktnoj usporedbi ispod prve knjige.
4.5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000