forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 BOOKGLOBE PREDSTAVLJA: ALIX SENATOR 1 i 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 07/01/2017 : 17:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Pročitao prvi dio i nemam volju za nastavcima.
Previše nezanimljivih likova u povijesnom razdoblji kojeg jako volim. Scenarij- mislim da uopće nisam osjetio neku priču a likovi su svi nekako nezanimljivi. Ko da karton blebeće s kartonom.
Crtež - kadriranje je ok ali stil mi nikako odgovara: šablonske linije i nedinamičan prikaz stvaraju dojam slikovnice a ne stripa

Ako ne trčim pred rudo (jer možda kasnije postaje bolje) ovo mi vuče na totalni promašaj od stripa i nije mi uopće jasno kako je dobio financijsku potporu od grada. Moglo je to radije otiću u nekog Pratta, Asterixa ili Usagija


Bok, kako si.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11677 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 07/01/2017 : 19:03:32  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Pročitao prvi dio i nemam volju za nastavcima.
Previše nezanimljivih likova u povijesnom razdoblji kojeg jako volim. Scenarij- mislim da uopće nisam osjetio neku priču a likovi su svi nekako nezanimljivi. Ko da karton blebeće s kartonom.
Crtež - kadriranje je ok ali stil mi nikako odgovara: šablonske linije i nedinamičan prikaz stvaraju dojam slikovnice a ne stripa

Ako ne trčim pred rudo (jer možda kasnije postaje bolje) ovo mi vuče na totalni promašaj od stripa i nije mi uopće jasno kako je dobio financijsku potporu od grada. Moglo je to radije otiću u nekog Pratta, Asterixa ili Usagija




Nije ništa bolje.

Have mercy
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2168 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/03/2017 : 14:24:09  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Vredi li taj Alix, još se predomišljam????...
napalila me reklama na novom Dilanu.
Niko ništa ne komentira..nije vrijednio ili...



Kao i slični francuski albumi povijesne tematike. Krimić, zavjere, ubojstva, mijenjanje lokacije.
Po meni dosadnjikavo, ima akcije, pa u konačnici možeš prolistati.
Ako su ti se svidjeli Orlovi Rima, i ovo će.

A cijena je previsoka za kvalitetu. Ako se dobro sjećam na predlistu stoji da je štampano uz potporu i Grada Zagreba.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18395 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 28/03/2017 : 20:01:47  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hrvoje23

quote:
Originally posted by teller

Vredi li taj Alix, još se predomišljam????...
napalila me reklama na novom Dilanu.
Niko ništa ne komentira..nije vrijednio ili...



Kao i slični francuski albumi povijesne tematike. Krimić, zavjere, ubojstva, mijenjanje lokacije.
Po meni dosadnjikavo, ima akcije, pa u konačnici možeš prolistati.
Ako su ti se svidjeli Orlovi Rima, i ovo će.

A cijena je previsoka za kvalitetu. Ako se dobro sjećam na predlistu stoji da je štampano uz potporu i Grada Zagreba.


hvala care..prolistat cu jednom pa mozda...Orlovi su mi ok ali ne svrsavam na tu tematiku...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 28/03/2017 20:02:13
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6060 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 06/08/2017 : 08:24:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Posudio u knjiznici ova prva dva albuma i moram reci da se meni ovo jako svidjelo (mala napomena, i Orlovi Rima su mi odlicni pa cisto za referencu), crtez je jako dobar, premda likovi izgledaju kao oni alieni iz X-Filesa (ako me sjecanje ne vara...) jer svi imaju jako jako tamne oci tj potpuno crne pa to malko narusava izgled. Price su OK, i ajmo reci da je ovo kao neki detektivski strip smjesten u doba starog Rima (koje isto tako obozavam). Nisam citao daljnje brojeve premda imam spremne skenove, a ovo cu kupit sigurno, ako BG nastavi izdavat, zasad nedam 200kn za samo 2 broja i veliku mogucnost ne nastavljanja objavljivanja ostatka serijala. Izdanje je inace vrhunsko, ali je cijena ipak malko prevelika.
Inace price su svaka za sebe, premda u cijelini tvore jednu vecu pricu.

Evo primjer tih tamnih ociju, i takve oci imaju svi likovi u stripu osim slijepca koji ima skroz bijele oci:



Jos samo moram procitat Murenu za koju vecina tvrdi da je naj BD smjesten u doba starog Rima.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 06/08/2017 08:26:01
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25891 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/05/2018 : 13:42:29  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
izašli novi albumi

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 12/05/2018 : 14:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Pa najavljeno je u nekoj drugoj temi već:


Edited by - delboj on 12/05/2018 14:09:36
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25891 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/05/2018 : 15:13:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
nisam napisao da sam otkrio ameriku:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20714 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/01/2021 : 15:02:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Mangin&Demarez:Alix senator 1 - Orlovi krvi (Bookglobe)
Mangin&Demarez:Alix senator 2 - Poslednji faraon (Bookglobe)
Mangin&Demarez:Alix senator3 - Urota grabljivica (Bookglobe)

Francuski strip autor Žak Martin (1921.-2010.) je sredinom 50-ih pokrenuo strip serijal Aliks,koji i dan danas izlazi (izlazio je i u bivšoj Jugi u nekim strip časopisima,čini mi se Caku,možda Denisu).Mangin i Demarez pokreću 2012.novi serijal o Aliksu,ali kao pedesetogodišnjaku koji je danas i senator (inače,Aliks je Gal).

U pitanju je svojevrsni politički triler,smešten u svet starog Rima;osim u prestonicu,radnja će biti odvijana i u ostalim rimskim zemljama,Egiptu,Grčkoj...Žanr i scenografija,kakava se samo poželeti može.
U prvom ciklusu,Aliks istražuje smrt Agripe,vojskovođe i zeta cara Avgusta,koga je usmrtio orao;indicije ukazuju da se ne radi o nesrećnom slučaju već o ubistvu,iza koga stoje krupne spletke.
Velika je šteta što fenomenalna ideja nije ispraćena dobrim scenarijem - ovako,imamo radnju koja je pomalo konfuzna (trebalo mi je baš dosta vremena da pohvatam ko je ko i kakve su međusobne veze tih likova),nekako neubedljiva i sve vreme je jasno vidljivo da tu nešto fali,da može i bolje.
Pa ipak,priča se nekako popravlja kako odmiče,i na koncu se čak može reći i da je solidna.
Crtež je sa krupnim i lepim kadrovima,ali kad se bolje zagleda,čini mi se da bi bez boje bio potanak.
3.5/5

Mangin&Demarez:Alix senator 4 - Demoni Sparte (Bookglobe)

U novom ciklusu koji započinje sa 4.albumom i završava se sa sedmim,Aliks i njegovi sinovi (jedan je u stvari posinak) dolaze u Atinu po Sibiinske knjige (ne bi li bile pohranjene u Apolonovom hramu u Rimu),koje je iz proročišta u Delfima pokupio jedan rimski oficir,ali negde u putu ubijen sa pratnjom,pri čemu tragovi ukazuju na spartance;pa je zadatak našeg junaka i da pronađe izgubljene svitke i da reši misteriju ubistva.

Teško je dati ocenu na osnovu jedne četvrtine priče,ali za sada mi je slabije od prethodnog ciklkusa;doduše,i on je počeo slabašno.

BG albumi su sjajni;format veći od A4 i zaista je lep ugođaj držati ih u rukama.Pa ipak,šteta što nisu integralisani po ciklusima,pogotovu što verovatno niko živi nema poverenje u ovog izdavača.Verujem da skoro svi čekaju da se izdaju preostala tri albuma,pa tek tada da uzmu i ovaj.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 08/01/2021 16:26:00
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000