forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Tom King
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/03/2023 : 21:32:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Izašla je i zadnja sveska Gotham Cityja.
Sve u svemu zadovoljan sam. Jednostavna i pravocrtna priča s nekolicinom klasičnih noir twistova. Sviđa mi se pročitati tu i tamo i ovakvog prizemnijeg Kinga. Uskoro ću napisati malo širi osvrt.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 21/06/2023 : 12:42:36  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Wonder Woman #800 donisi simpatičnu pričicu Trinity koja je uvod u Kingov run na WW (ak se ne varam).
Tek mali igrokaz i nadmudrivanje rečima, a opet dovoljno da zagolica maštu.
I opet, koliko god me superherojštine ne zanimaju, čitam ovog čoveka i čitaću.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 21/09/2023 : 18:13:42  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Septembar nam donosi početak dva nova serijala. Prve sveščice su, naravno, tek uvod, ali kod Penguina mi je sve to mlako, dok Wonder Woman kreće silovito, odmah u meso, sa sredinom koja je klasičan superherojski hvalospev WW i znakom pitanja na kraju.
Čitam oba dalje, dok za Danger Street čekam da se serijal završi pa čitam.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 15/10/2023 : 19:43:40  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Drugog avgusta tačno u 13:12 sam završio čitanje poslednje sveske Killing Time.
18 sekundi kasnije sam ušao u Whislist na Bookpositori i kliknuo na dugme Pre-order.
133 dana kasnije će odštampani primerak biti spreman za slanje.
Nakon 14 dana ću u svojim rukama imati još jedno remek delo maestra Kinga.



Tek sam na pola čitanja Killing Time mini serijala, a već je Tom King uspeo par puta da me iznervira.

Ra's Al Ghul trenira Brusa Vejna u mladosti! Je li ovo strip ili Nolanov film? U kom kontinuitetu, realnosti, da li je kanon?

King na twitteru kaže:
Killing Time is an in continuity Batman story. It takes place in the time between Year One and Dick Grayson becoming Robin. Before Batman and Catwoman first hooked up. Stuff in here that will have a big impact going forward.

Da li zaista ne zna o čemu piše? Svaki poznavalac stripova o Betmenu će reći da je u stripovima Betmen prvi put sreo Ra's Al Ghula kad je već poodavno bio Betmen (na internetu, proverljivo, brojni izvori). Betmenov mentor je u stripu Henri Ducard.

Moguće objašnjenje (najverovatnije) - ovaj serijal je bio planiran za neku black-label elseworld ediciju, ali je to promenjeno radi brojnije publike (a sadržaj ostao isti), uz kvazicenzurisanje psovki.

Manje verovatno - DC hoće da promeni kanonsku istoriju Betmena, jer ovo nije prvi, ni jedini strip u kome se prikazuje kako Ra's trenira mladog Vejna, mada se za neke od stripova u kojima se to pominje ranije, zna da nisu kanon.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 15/10/2023 : 19:52:34  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Drugo, tretman lika Catwoman.

Ovde ona hladnokrvo čuvaru zlatare uništava vratne pršljenove. I generalno, ubija i osakaćuje ljude.

Catwoman decenijema u DC-u je prikazivana, kao lik koji ne ubija (ili retko, samo prave negativce, ne računam sam početak gold-age, gde i Betmen ubija), čime je prikazana humanijom, manje opasnom vrstom kriminalca, što njenu vezu sa Betmenom, čini smislenijom. Bez obzira što se radnja Killing Time dešava ranije od Tom Kingovog redovnog run-a na Betmenu, u valjda drugoj godini Bet-karijere, ovo je prikazivanje Mačke izvan karaktera i nema previše smisla, a oni koji su čitali prethodnog TK Betmena, kažu da nije u saglasnosti ni sa prethodnim viđenjem istog scenariste (uključujući Batman/Catwoman serijal).
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 15/10/2023 : 20:00:30  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Da ne pominjem zanatske stvari, kao nelinearno/unazad pripovedanje, koje je uspelo da se ne dopadne ovde 95% čitalaca (komentari), čak i onima na koje je Killing Time, u celini, ostavio povoljan utisak. Samim tim je promašilo cilj.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 15/10/2023 : 20:31:44  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Toliko je nepotrebno iskomplikovao naraciju, da se na kraju i sam pogubio sa datumima.
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3932 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 15/10/2023 : 20:34:58  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
Eh, taj King... Nikoga ne ostavlja ravnodušnim.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 15/10/2023 : 23:38:45  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
@alexts Pa ne znam šta da ti kažem. Nemoj više da čitaš Kinga i nemoj više da veruješ mojim komentarima. Očigledno imamo potpuno različito mišljenje o njegovim stripovima.
Meni je njegov run na Batu nešto najbolje što sam čitao od tog američkog mejnstrima, a Killing Time mi je skoro pa remek delo. Negde sam valjda nešto i pisao na prethodnim stranama.
Uzgred, trenutno piše 4 serijala, Wonder Woman i Penguin je tek započeo, to pratim, ali još ne može da se kaže o njima ništa, Danger Street sam batalio posle treće sveske, čekam da se završi pa ću onda, a Brave and the Bold mi stoji na redu za čitanje.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 15/10/2023 : 23:59:06  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Kad sam kupio ovog Betmena nisam gledao ni ko su autori, ni čitao komentare, možda samo bacio pogled na preview.

Ne kažem da je loš strip, treba da iščitam još dve epizode. Ono što sam napisao u vezi pomenutih nedoslednosti, stoji.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 21/02/2024 : 12:09:23  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Pričice "World's Finest" u Wonder Woman su indeed world's finest fun.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 21/03/2024 : 13:16:19  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Samo ja i dalje čitam ovog čoveka?

Iako mi se čini da je od trenutnih stvari Pingvin najinteresantniji, započeta je "Helen of Wyndhorn" i prva sveščica je od-li-čna!

A 7. WW je opet, bar meni, bo-žan-stve-na! Mini posveta Vodiču kroz galaksiju za autostopere je veoma zabavni mali predah od pripreme za rat sa Suverenom, apsolutno može da se čita samostalno, praktično nema veze sa ostatkom serijala. Navali narode!

Animal Pound je za sada samo zanimljivo iskorišćena premisa Životinjske farma, nemam neku nadu da će da preraste u nešto veće od "korektnog".

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000