forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 salko dinamitas
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 15/01/2017 : 20:29:15  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote

Edited by - senokute on 15/01/2017 20:29:47

ddeki
Advanced Member



3297 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 15/01/2017 : 21:17:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message  Reply with Quote
Super ti je ovo!!!

http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 16/01/2017 : 18:22:42  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
Hvala deki, pokusao sam ovo i obojiti ali mi se jednostavno vise neda to farbanje.
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 16/01/2017 : 18:29:56  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote

Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 16/01/2017 : 19:15:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote
meni je super ovako u sivoj.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 16/01/2017 : 19:45:45  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ide to tebi!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/01/2017 : 20:02:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Hoce li biti i engleske ili "domace" verzije?

Drukcije, dobro je. :)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 16/01/2017 : 20:16:07  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
Bice domace nekad, engleske nikad:)
Go to Top of Page

vešmašina
Average Member



599 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 16/01/2017 : 20:36:39  Show Profile Show Extended Profile  Send vešmašina a Private Message  Reply with Quote
odmah u startu uz crtež pohvale i za naslov. nervozni poštar!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/01/2017 : 13:44:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Kad porastem baš,
biću ko Salko dinamitaš...
Ko se sjeća još tog texta...
Inaće izgleda o.k. 5 za trud i volju, neka stripova. Ne bi škodilo malo više detalja i organiziranije pozadine, ne samo kao natruha grada ili nekog zaleđa. Znaći prostor oko likova zahtjeva malo složenosti...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 17/01/2017 : 18:02:10  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Tata i sin
Junior Member

336 Posts

Member since 01/07/2016

Posted - 19/01/2017 : 12:18:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Tata i sin a Private Message  Reply with Quote
Ovo je odlično!
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 19/01/2017 : 20:44:18  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
Hvala momci na kritikama:)
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 19/01/2017 : 20:46:02  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



720 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 19/01/2017 : 22:45:50  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote
Misljenja sam da je ovdje ipak glavna stvar crtez koji senokute pokusava usavrsavati. Jel koristis sta drugo osim w&n (ovo jesu w&n?) kistova, pera, markere, brush pen? Osobno meni se cini da bi bilo bolje kad bi malo manje koristio taj kist, posebno pri nekim punim kadrovima poput npr. na prvoj strani zadnji kadar ispunjen je isto kao i neki manji kadrovi, ne odudara kako treba od njih. Malo ubaciti vise detalja koji se bolje mogu izraziti sa perom. Jasno, ima tu jako puno stvari za popraviti sa proporcijama pa sjencenjem na nekim kadrovima, ali u globalu za ovo se moze reci jako odlucan projekt za ozbiljnim pristupom crtezu (scenarij ne razumem ni reci :)), ali sudeci po kadrovima ne vjerujem da kaska za crtezom ;)
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 20/01/2017 : 11:19:36  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by doom

Misljenja sam da je ovdje ipak glavna stvar crtez koji senokute pokusava usavrsavati. Jel koristis sta drugo osim w&n (ovo jesu w&n?) kistova, pera, markere, brush pen? Osobno meni se cini da bi bilo bolje kad bi malo manje koristio taj kist, posebno pri nekim punim kadrovima poput npr. na prvoj strani zadnji kadar ispunjen je isto kao i neki manji kadrovi, ne odudara kako treba od njih. Malo ubaciti vise detalja koji se bolje mogu izraziti sa perom. Jasno, ima tu jako puno stvari za popraviti sa proporcijama pa sjencenjem na nekim kadrovima, ali u globalu za ovo se moze reci jako odlucan projekt za ozbiljnim pristupom crtezu (scenarij ne razumem ni reci :)), ali sudeci po kadrovima ne vjerujem da kaska za crtezom ;)



Djelimicno si u pravu, crtam na wacom tabli ali vecinom koristim kist
(neznam jeli imas iskustva sa wacom tablom,,,,povrsina ima karakteristike papira i pri crtanju skripi:), a i kist je kist a ne neka bezveze linija u suprotnom ga nebi ni koristio.
A sto se tice ovih greski; pa u biti vecinu ih i sam uocim pri finalnom pregledu, ali mi je obicaj da ih tako ostavim ali ih ne gubim iz vida,tako reci pomognu mi kod sljedeceg crteza.
Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



720 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 20/01/2017 : 12:00:11  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by senokute

quote:
Originally posted by doom

Misljenja sam da je ovdje ipak glavna stvar crtez koji senokute pokusava usavrsavati. Jel koristis sta drugo osim w&n (ovo jesu w&n?) kistova, pera, markere, brush pen? Osobno meni se cini da bi bilo bolje kad bi malo manje koristio taj kist, posebno pri nekim punim kadrovima poput npr. na prvoj strani zadnji kadar ispunjen je isto kao i neki manji kadrovi, ne odudara kako treba od njih. Malo ubaciti vise detalja koji se bolje mogu izraziti sa perom. Jasno, ima tu jako puno stvari za popraviti sa proporcijama pa sjencenjem na nekim kadrovima, ali u globalu za ovo se moze reci jako odlucan projekt za ozbiljnim pristupom crtezu (scenarij ne razumem ni reci :)), ali sudeci po kadrovima ne vjerujem da kaska za crtezom ;)



Djelimicno si u pravu, crtam na wacom tabli ali vecinom koristim kist
(neznam jeli imas iskustva sa wacom tablom,,,,povrsina ima karakteristike papira i pri crtanju skripi:), a i kist je kist a ne neka bezveze linija u suprotnom ga nebi ni koristio.
A sto se tice ovih greski; pa u biti vecinu ih i sam uocim pri finalnom pregledu, ali mi je obicaj da ih tako ostavim ali ih ne gubim iz vida,tako reci pomognu mi kod sljedeceg crteza.



Iskreno nisam probao wacom, ali gledao sam ga po internetu. Ustvari jedini razlog zasto to nisam isprobao je jer me strah da se necu nimalo snaci na tome. Koristim uglavnom fabriano papire a4, onda neke cansonove itd. Usput, ako si radio tako samo na papiru, u kojem bi formatu skenirao te radove i jel ima nekakva caka koja bi mi koristila? Stavio bi ja ovdje i svojih radova, ali mi nakon skeniranja ispadnu skroz bezveze tako da bi oblacici sa tekstom koje bi stavio preko photoshopa izgledali kao da su nalijepljeni na tablu. On topic: ma znam ja da crtac sam uoci greske, samo sam ukazao na to, vjezbom do savrsenstva ;)
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 20/01/2017 : 14:04:51  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
Na papiru crtam krupnije, vecinom A3, na Bristol kartonu za crtanje,300g, skroz bijel i prilicno glat( vrlo dobar za tusiranje)
Skeniram u orginalnoj velicini kao JPG u 600dpi. Pri skeniranju na crtez baciti kakvu tesku knjigu da pritisne crtez maksimalno na povrsinu skenera.
Poslje u Ps mozes ili maketi(obrisati, najbolje sa mekom cetkom) nepotrebno sivilo sa pozadine ili unutrasnjost oblacica "upljati".
Ima u PS i ona opcija gdje on sam to koriguje ali onda crtez nije vise autentican.
Posto ja koristim ovaj skroz bijeli papir a i skener mi nije los vecinom nemoram nista korigovati.
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 26/01/2017 : 10:48:08  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 02/02/2017 : 21:17:16  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1765 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 06/02/2017 : 18:12:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Nemam baš ništa konstruktivno za reći, ali htio bih pohvaliti crtež koji mi je (za sada) najzanimljiviji dio cijelog stripa (razumijem njemački, ali još mi je prerano za donošenje kakvih dojmova). Možda je to zato jer sam slab na sive tonove, ali djeluje mi kao da oni baš podižu crtež na jednu višu razinu.

Uglavnom, pratit ću i dalje, samo naprijed!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000