forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Još jedan pokušaj :)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 19/02/2017 : 21:06:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Stripiti

Ne bih ništa rekao nego primjetih jednu početničku grešku: zastavica na oblačićima uvijek pokazuje na usta onog koji govori. Ne na sredinu nosa, ne na potiljak, uvijek usta bez obzira šta si nacrtao i bez obzira što moraš 'zamisliti' gdje su usta.


Ok, pripazit ću na to.

quote:
Originally posted by Stripiti

Ruke... Coltova u prvom kadru je lijeva duža od desne da bi tako blizu bila savijena. 'Susjedova' u trećem kadru je skroz off, mislim da ni rame ne funkcioniše tako niti bi trebala biti te dužine, no to ovi što znaju više o anatomiji mogu bolje objasniti.


Coltova ruka je OK, to je jedina poza na ovoj stranici za koju sam koristio referencu, vidi:



Na trećoj sličici može biti da sam pogriješio s rukama, iako meni više djeluje da sam zeznuo majicu. Ja kad stavim ruke u ovu pozu lakat mi je iznad razine očiju, dok je susjedu u ravni očiju. Zato mislim da ruke nisu problem, ali deformirani nabori na majici ostavljaju dojam da nešto nije OK.

Inače, sviđa mi se kako je ta poza ispala i neću je puno mijenjati :)

quote:
Originally posted by Stripiti

Jbga, učiš, sve je to ok, ali kad ne mogu da se skoncentrišem na strip jer mislim u glavi 'šta mi je u ovom kadru off'. I ono najbitnije, kad smo kod susjeda je li... kako se zove? Dvije evo stranice slušamo kako jal lupa na vrata jal po košu, nikako da mu ime saznamo. To je veliki problem kad tako smišljaš šta će se sljedeće desiti dok crtaš, zaboraviš bitne detalje.



Nisam scenarist pa može biti da sam totalno u krivu, ali jednostavno nisam htio da dva upoznavanja zaredom imamo na istu foru, da se predstavljaju jedno drugom i to. Ovdje je upoznavanje odrađeno između 9. i 10. stranice, a ime susjeda ću ubaciti u razgovor, vjerojatno već na 11. stranici.

Možda to sad izgleda problematičnije jer kačim u prosjeku jednu tablu tjedno, ali ako zamislimo da se table čitaju jedna za drugom, mislim da nije predugo čekati tri stranice za saznati ime lika. Inače, ovaj bi lik trebao biti svojevrstan miks comic reliefa i pomalo čudaka, zato fudbalerka, kratak šorc, buđenje zorom i sve ostalo :)

Naravno, ovo su moja objašnjenja zašto sam nešto uradio kako sam uradio, ne mora značiti da sam to izveo na najbolji način.

Hvala na komentaru, cijenim svaku kritiku i pomaže mi motivirati se za nastavak :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 21/02/2017 : 22:12:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Malo sam prepravio greške na stranici 10:


Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Stripiti
New Member



Bosnia and Herzegovina
103 Posts

Member since 02/04/2015

Posted - 22/02/2017 : 17:58:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Stripiti's Homepage  Send Stripiti a Private Message  Reply with Quote
Re: upoznavanje, te se stvari mogu riješiti onda interakcijom s drugim likovima. Recimo meni bi ovdje pasala međustranica gdje se 'susjed' i Maja sretnu na drumu ono samo "Bok, Maja" "Bok, Hrvoje" i ona poslije druženja s Coltom ode u selo a Hrvoje ili kako se već zove gleda za njom u zalazak sunca. Onda bi bilo i logičnije da je na sljedećoj stranici već sabah zora i lupa na vrata da igraju basketa.

No kao što ti reče, to su samo moje neke ideje i kako bih ja uradio, ti samo furaj svojim ritmom i pravcem i ignoriši hejtere koji ne znaju anatomiju.

Ja kada psujem, makar psujem s dobrom namjerom.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 22/02/2017 : 20:23:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Ma kakav hejt, drago mi je da mi se ukazuje na greške, makar se i ne slagao sa svakom kritikom (što je i logično :D). Vidiš da sam ispravio zastavice oblačića (inače, prvi put čujem za taj izraz, ja sam ih zvao strelice) i majicu na trećoj sličici.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Stripiti
New Member



Bosnia and Herzegovina
103 Posts

Member since 02/04/2015

Posted - 23/02/2017 : 11:16:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Stripiti's Homepage  Send Stripiti a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je to Macan definisao u prijevodu McCloudovog „Kako čitati strip?“ pa se onda te nomenklature držim. Ne znam koliko unatrag ide u našoj teoriji i ko je prvi definisao šta, a nije ni bitno dokle god se piše i crta.

Ja kada psujem, makar psujem s dobrom namjerom.
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1389 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 23/02/2017 : 11:24:42  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Ako te te "zastavice" cine pocetnikom, onda je i, recimo, Regis Loisel jos uvijek pocetnik...

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 01/03/2017 : 22:59:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Stranica 11:


Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 02/03/2017 : 00:08:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ako dopuštaš sugestiju... Zarotirao si kameru nakon prvog kadra, ovako je po meni tečnije jer ne skakuće okolo... bar bi ja tako to napravio.



The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 02/03/2017 : 06:24:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Ako dopuštaš sugestiju... Zarotirao si kameru nakon prvog kadra, ovako je po meni tečnije jer ne skakuće okolo... bar bi ja tako to napravio.



Hvala na prijedlogu, stvarno je logičnije. Kadriram uglavnom po osjećaju, trudim se da kadrovi ne budu dosadni ali vjerojatno se vidi da osim pročitanih McCloudovih stripova nemam nikakvu naobrazbu u tome :)

Uspijem li skužiti kako se u Clip Studiu radi zrcaljenje, promijenit ću.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 24/03/2017 : 22:17:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Stranica 12:


Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Stripiti
New Member



Bosnia and Herzegovina
103 Posts

Member since 02/04/2015

Posted - 24/03/2017 : 23:05:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Stripiti's Homepage  Send Stripiti a Private Message  Reply with Quote
Ama samo bijela farba vrijedi 200 više, ali eto ko za tebe, daću ga za 900 KM.

Ja kada psujem, makar psujem s dobrom namjerom.
Go to Top of Page

Tata i sin
Junior Member

336 Posts

Member since 01/07/2016

Posted - 04/07/2017 : 09:36:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Tata i sin a Private Message  Reply with Quote
Beva, ima li nekih novosti u vezi tvog stripa? Nije da te požurujemo, ali eto, čisto nas zanima nastavak.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 05/07/2017 : 07:59:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tata i sin

Beva, ima li nekih novosti u vezi tvog stripa? Nije da te požurujemo, ali eto, čisto nas zanima nastavak.



Nadam se da će biti, nisam ga otpisao, samo mi je entuzijazam rekordno splasnuo.

Ništa, izgleda da ću morati napisati scenarij, neću se drukčije natjerati da ga završim :)

Hvala na zanimanju :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Tata i sin
Junior Member

336 Posts

Member since 01/07/2016

Posted - 05/07/2017 : 11:09:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Tata i sin a Private Message  Reply with Quote
To su lepe vesti. Hvala na odgovoru.
Čekamo dalje.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 05/07/2017 : 11:46:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir

I nema šta da splašnjava raspoloženje... sedi, crtaj! ne ide ti strip? dešava se-period dođe, ali i ode. A dok ne ode - Sedi, vežbaj, skiciraj, cepaj anatomiju, perspektivu , žensko telo crtaj! jako bitno za poboljšanje crteža, zbog oblina, kriva, i lepršavih linija.

uzdravlje!



Ma lako bi da je samo crtanje, nego nakon posla me kući čekaju dvojica malih dječaka koji zahtjevaju gomilu pažnje, a u zadnje vrijeme u pravilu zaspu poslije mene :D Tješim se da im neću biti toliko zanimljiv jednom kad dođu u školsku dob pa će me pustiti da crtkaram, ali do toga ima još 3-4 godine.

A ovo malo slobodnih popodneva kad ih ostavimo kod bake (tad sam uglavnom crtao ovaj strip) sad koristim uglavnom za čitanje stripova ili igram neku igru.

Najgore mi je kad nekad dobijem motivaciju za crtanje čim dođem s posla a nemam prostora ni vremena crtati jer mali hoće da slažemo kockice :)

Sad posebno cijenim slobodno vrijeme koje sam imao tijekom studija, ali sam ga tad uglavnom tratio na gluposti :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Tata i sin
Junior Member

336 Posts

Member since 01/07/2016

Posted - 05/07/2017 : 12:13:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Tata i sin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva



Tješim se da im neću biti toliko zanimljiv jednom kad dođu u školsku dob pa će me pustiti da crtkaram, ali do toga ima još 3-4 godine.




A ko zna, možda se za 3-4 godine na Stripovi.com pojavi i novi autorski tim: “Tata i dva sina“.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 05/07/2017 : 13:14:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tata i sin

A ko zna, možda se za 3-4 godine na Stripovi.com pojavi i novi autorski tim: “Tata i dva sina“.



Može biti, zasad ovom starijem čitam Marsupilamija i Iznoguda (u biti, više prepričavam :D), zasad pokazuje zanimanje :)

Neki dan vidio Darkwoodovog Propovjednika na polici, skontao križ i navalio hoće da mu čitam strip Bogo :D Jedva sam mu nekako skrenuo pažnju :D

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000