forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Tražim crtača-knjiga več napisana
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

1Euro
Advanced Member



12196 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 20/01/2017 : 14:01:17  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Nisam ni znao da ovdje ima toliko talentiranih ljudi.

Eto, ja sam izdao dva romana, oba dva su u knjižnicama. Pa sad razmišljam, da bi po jednom svom romanu napravio strip. Pošto ima manje teksta, najbolje bi bilo za početak napraviti strip prema romanu PLAČENIK (Plačanec).

Ako bi bilo dobro napravljeno, onda bismo mogli pokušati pronači nekog izdavača pa da izda taj strip. Mogli bi pokušati čak u inozemstvu.
Autorska prava podijelimo na pola (ja za tekst, crtač za crtež), kako i zaradu (ako je bude bilo).

Knjiga je na slovenskom jeziku, tako da bi bilo super ako znate slovenski jezik, inače mogu vam ja sugerirati šta i kako da nacrtate.

Ako je netko zainteresiran, neka se javi na PM.


Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 20/01/2017 : 18:57:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Pa tko zna slovenski osim Slovenaca?
Mislim da je krajnje vrijeme da se te knjige prevedu na hrvatski da te bre ceo svet razume...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 09/03/2017 : 12:04:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

Nisam ni znao da ovdje ima toliko talentiranih ljudi.

Eto, ja sam izdao dva romana, oba dva su u knjižnicama. Pa sad razmišljam, da bi po jednom svom romanu napravio strip. Pošto ima manje teksta, najbolje bi bilo za početak napraviti strip prema romanu PLAČENIK (Plačanec).

Ako bi bilo dobro napravljeno, onda bismo mogli pokušati pronači nekog izdavača pa da izda taj strip. Mogli bi pokušati čak u inozemstvu.
Autorska prava podijelimo na pola (ja za tekst, crtač za crtež), kako i zaradu (ako je bude bilo).

Knjiga je na slovenskom jeziku, tako da bi bilo super ako znate slovenski jezik, inače mogu vam ja sugerirati šta i kako da nacrtate.

Ako je netko zainteresiran, neka se javi na PM.






Prijatelju, ako hoces roman da prebacis u format stripa, nemas ti sta da sugerises, vec treba da se napise i uoblici stripski scenario. Dramatizacija, ext/int, opisi, karakterizacija, dijalozi, sve to ti prvo lepo treba da uoblicis, podelis na kadrove i table, ocenis, koliko ce to da nosi stranica, pa onda da potrazis crtaca.

A ovako, ''ja tebi sugerisem sta da crtas, ti meni nacrtaš'', i onda shvatite da kobasicetine teksta i dijaloga ne mozete da umetnete u kadar, i onda krece agonija, seci, sakati, lepi, ponovljaj kardove... igra bez kraja.

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12196 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 21/03/2017 : 22:43:08  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
imam bolju ideju:

ne treba da bude "klasični" strip, nego kako se je to nekada radilo, slično kao slikanica, znači tekst iz knjige a onda ispod neka slika i tako bude manje crtanja, neče biti potreban scenarij, dramatizacija, opisi, karakterizacija i sve to što si objasnio, nego totalna sloboda crtača, koji če uzeti neku količinu teksta i onda na osnovi pročitanog nacrtati jednu sličicu i tako dalje. Tih sličica na kraju ne bude baš puno, ali če lijepo dočarati atmosferu, dati lice osobama koje nastupaju u knjizi itd.....a crtaču če biti tekst od pomoči šta da nacrta, a ima tamo svega, to je stvarno prava pustolovina i siguran sam da bi na prezentaciji knjige ljudi sa oduševljenjem pogledali i izložbu originalnih crteža
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.07 seconds. Snitz Forums 2000