forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor 258 - Most nad ponorom
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 14/03/2017 : 22:50:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Super mi je sjeo izgubljeni svijet. Nije baš za desetku, ali je vrlo dobar. Jedina mana mu je što je kraj u tridesetak stranica zguran. Šteta što nije rastegnut na cijeli broj. Ako ništa drugo, barem zbog Rubinijevog crteža.

Nova priča je započela zanimljivo, prvenstveno zbog povijesnih likova i pozadine. S druge strane, iritira me što svaku priču/epizodu forsiraju povratak nekih starijih sporednih likova. Ajd da imaju veze sa trenutnom pričom ili da se priča nekako vrti oko njih (za sada nisam stekao dojam da će tako biti), ali ovi takoreći "slučajni" susreti na posve netipičnim mjestima za te likove (donekle kao i Summers iz prošle priče) su mi previše nategnuti. Kao da nasumično biraju koje će likove vratiti samo kako bi mogli reći da su ih vratili.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10804 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/03/2017 : 08:39:22  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
taman da dj pita rubinija sto ova epizoda nije isla u 3 pune sveske? ovo je jedna od vecih misterija u zg serijalu
Go to Top of Page

ike666
Average Member



709 Posts

Member since 01/11/2012

Posted - 19/03/2017 : 21:03:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ike666 a Private Message  Reply with Quote
Vjerojatno je riječ o neobrazovanosti i kroničnom pomanjkanju ukusa, ali meni je draži Verni/Sedioli crtež od Rubinijevog.
Ova epizoda s dinosaurusima je prosječna, zaplet mi je bolji od raspleta.

Rendal Mutant, Tkac, Jednooki Džek, Vatreno oko...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18320 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/03/2017 : 21:10:40  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ike666

Vjerojatno je riječ o neobrazovanosti i kroničnom pomanjkanju ukusa, ali meni je draži Verni/Sedioli crtež od Rubinijevog.
Ova epizoda s dinosaurusima je prosječna, zaplet mi je bolji od raspleta.


nisi jedini sine...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7047 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 19/03/2017 : 22:25:09  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by ike666

Vjerojatno je riječ o neobrazovanosti i kroničnom pomanjkanju ukusa, ali meni je draži Verni/Sedioli crtež od Rubinijevog.
Ova epizoda s dinosaurusima je prosječna, zaplet mi je bolji od raspleta.


nisi jedini sine...


Ike666 i telleru, pa nije to nista cudno, zna se kakva muzika i kakvi filmovi cesto budu najpopularniji. A umjetnici cesto gladuju.

Ken Parker i Tom's Bar na Kickstarteru: https://www.kickstarter.com/projects/epicentercomics/ken-parker-and-toms-bar-graphic-novels
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16842 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 19/03/2017 : 22:30:55  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Svi smo ovdje na dobitku, dobri su i jedni i drugi. Nije loš Verni, dapače.
Ipak, Rubini je otišao "malo" predaleko sa ovom epizodom. Najbolje nacrtani Zagor novijeg doba. Uspoređivati Rubinija i Sediolija je u najmanju ruku bezveze.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4300 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/03/2017 : 10:20:43  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Verni/Buratini=najbolje što danas Zagor pruža.
quote:
Originally posted by ike666

Vjerojatno je riječ o neobrazovanosti i kroničnom pomanjkanju ukusa, ali meni je draži Verni/Sedioli crtež od Rubinijevog.
Ova epizoda s dinosaurusima je prosječna, zaplet mi je bolji od raspleta.

Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10358 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 20/03/2017 : 12:22:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Svi smo ovdje na dobitku, dobri su i jedni i drugi. Nije loš Verni, dapače.
Ipak, Rubini je otišao "malo" predaleko sa ovom epizodom. Najbolje nacrtani Zagor novijeg doba. Uspoređivati Rubinija i Sediolija je u najmanju ruku bezveze.



Da. O ukusima se ne raspravlja.
Recimo, Boselli je daleko slabiji dio dvojca ove priče, tako da razumijem da je nekima Bure draži katkad.
No razlika u crtačima toliko je očita, bode oči da oslijepiš.
Pogledajmo samo prvi kadar ovdje. Isuse!!!
Zbilja pomanjkanje ikakva a ne samo dobra okusa je i sama pomisao na uspoređivanje.
I tu govorim o Verniju, koji ovdje i nije toliko loš, ono, napreduje, vidi se, no prema Rubiniju je manji od crkvenog miša.
Za jajoglavu nakazu nemam što reći, primljen je u SBE valjda nekom jakom vezom ili pitaj Boga kako.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

leKrava
New Member



242 Posts

Member since 21/01/2016

Posted - 20/03/2017 : 18:18:53  Show Profile Show Extended Profile  Send leKrava a Private Message  Reply with Quote
Sto se tice Verni vs Rubini zna se kojeg su maznuli za Texa

A glede mosta nad ponorom, volija bi da je naslovnica ljepsa al sta je tu je.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16842 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 20/03/2017 : 19:00:07  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by velka031

Svi smo ovdje na dobitku, dobri su i jedni i drugi. Nije loš Verni, dapače.
Ipak, Rubini je otišao "malo" predaleko sa ovom epizodom. Najbolje nacrtani Zagor novijeg doba. Uspoređivati Rubinija i Sediolija je u najmanju ruku bezveze.



Da. O ukusima se ne raspravlja.
Recimo, Boselli je daleko slabiji dio dvojca ove priče, tako da razumijem da je nekima Bure draži katkad.
No razlika u crtačima toliko je očita, bode oči da oslijepiš.
Pogledajmo samo prvi kadar ovdje. Isuse!!!
Zbilja pomanjkanje ikakva a ne samo dobra okusa je i sama pomisao na uspoređivanje.
I tu govorim o Verniju, koji ovdje i nije toliko loš, ono, napreduje, vidi se, no prema Rubiniju je manji od crkvenog miša.
Za jajoglavu nakazu nemam što reći, primljen je u SBE valjda nekom jakom vezom ili pitaj Boga kako.



Evo, baš sam završio čitanje stripa i stvarno se vidi da Verni pokušava biti Ferri, no jako je daleko od toga. U sjenčenju se najbolje vidi. Tko je vjeruje, neka usporedi Ferrijevo sjenčenje u "Noć potopa" sa ovim ovdje. Nebo i zemlja, vrh i loša kopija. Samo što nisam siguran koji od njih dvojice to radi, svakako je loše.
Rubinijev nivo je nešto o čemu duo može samo sanjati. Ovim majstorskim uratkom je osigurao svoje mjesto na Texu, na moju veliku žalost, jer tamo je samo jedan od dobrih, a na Zagoru bi bio najbolji.
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 20/03/2017 : 20:03:24  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by velka031

Svi smo ovdje na dobitku, dobri su i jedni i drugi. Nije loš Verni, dapače.
Ipak, Rubini je otišao "malo" predaleko sa ovom epizodom. Najbolje nacrtani Zagor novijeg doba. Uspoređivati Rubinija i Sediolija je u najmanju ruku bezveze.



Da. O ukusima se ne raspravlja.
Recimo, Boselli je daleko slabiji dio dvojca ove priče, tako da razumijem da je nekima Bure draži katkad.
No razlika u crtačima toliko je očita, bode oči da oslijepiš.
Pogledajmo samo prvi kadar ovdje. Isuse!!!
Zbilja pomanjkanje ikakva a ne samo dobra okusa je i sama pomisao na uspoređivanje.
I tu govorim o Verniju, koji ovdje i nije toliko loš, ono, napreduje, vidi se, no prema Rubiniju je manji od crkvenog miša.
Za jajoglavu nakazu nemam što reći, primljen je u SBE valjda nekom jakom vezom ili pitaj Boga kako.



Ja mu to pre jedno 10 dana lepo napisao na FB. On se iznenadio za moju definiciju njegovog crtačkog stila: ''egghead style''

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.

Edited by - legaz on 20/03/2017 20:04:52
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18320 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 21/03/2017 : 13:06:16  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Sedioli je los ali u drustvu sa Vernijem to izgleda sasvim pristojno...
Ima puno gorih u Zagor stafu...
A za Ferrija u Potopu ne treba trosit reci...covjek je tu briljirao...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 21/03/2017 : 17:36:45  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Sedioli je los ali u drustvu sa Vernijem to izgleda sasvim pristojno...
Ima puno gorih u Zagor stafu...
A za Ferrija u Potopu ne treba trosit reci...covjek je tu briljirao...



Niko to ne spori da ima gorih. Pa etalon katastrofalnih crtača su Kazarovi. Pa sada neke pridošlice sa Mr Noa. Manđatini užas, ali me to ne teši. Nema Verni načina da napreduje uz Sediolija. Taj ga neće popraviti već još više uplastičiti.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10358 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 21/03/2017 : 20:04:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
da, Lega. ako Verni sebi želi dobro, mora se maknuti od ovoga.
valjda mu samo tušira, ali svejedno.
i velka je u pravu. Rubini je ovdje mogao biti neprikosnoveni car, tamo će morati dijeliti s majstorima.
bolje prvi u selu nego drugi u gradu, stara je mudrost

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10358 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 21/03/2017 : 20:07:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
šalim se ovo zadnje.
novac sve diktira, Texovci su daleko najbolje plaćeni.
naravno da će svi vrhunski crtači težiti dospjeti tamo.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

nellesky
Junior Member



407 Posts

Member since 25/08/2009

Posted - 22/03/2017 : 07:21:35  Show Profile Show Extended Profile  Send nellesky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by legaz

quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by velka031

Svi smo ovdje na dobitku, dobri su i jedni i drugi. Nije loš Verni, dapače.
Ipak, Rubini je otišao "malo" predaleko sa ovom epizodom. Najbolje nacrtani Zagor novijeg doba. Uspoređivati Rubinija i Sediolija je u najmanju ruku bezveze.



Da. O ukusima se ne raspravlja.
Recimo, Boselli je daleko slabiji dio dvojca ove priče, tako da razumijem da je nekima Bure draži katkad.
No razlika u crtačima toliko je očita, bode oči da oslijepiš.
Pogledajmo samo prvi kadar ovdje. Isuse!!!
Zbilja pomanjkanje ikakva a ne samo dobra okusa je i sama pomisao na uspoređivanje.
I tu govorim o Verniju, koji ovdje i nije toliko loš, ono, napreduje, vidi se, no prema Rubiniju je manji od crkvenog miša.
Za jajoglavu nakazu nemam što reći, primljen je u SBE valjda nekom jakom vezom ili pitaj Boga kako.



Ja mu to pre jedno 10 dana lepo napisao na FB. On se iznenadio za moju definiciju njegovog crtačkog stila: ''egghead style''



Pa naravno da se iznenadio kad se radi o dick head stilu
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 22/03/2017 : 07:49:34  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nellesky

quote:
Originally posted by legaz

quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by velka031

Svi smo ovdje na dobitku, dobri su i jedni i drugi. Nije loš Verni, dapače.
Ipak, Rubini je otišao "malo" predaleko sa ovom epizodom. Najbolje nacrtani Zagor novijeg doba. Uspoređivati Rubinija i Sediolija je u najmanju ruku bezveze.



Da. O ukusima se ne raspravlja.
Recimo, Boselli je daleko slabiji dio dvojca ove priče, tako da razumijem da je nekima Bure draži katkad.
No razlika u crtačima toliko je očita, bode oči da oslijepiš.
Pogledajmo samo prvi kadar ovdje. Isuse!!!
Zbilja pomanjkanje ikakva a ne samo dobra okusa je i sama pomisao na uspoređivanje.
I tu govorim o Verniju, koji ovdje i nije toliko loš, ono, napreduje, vidi se, no prema Rubiniju je manji od crkvenog miša.
Za jajoglavu nakazu nemam što reći, primljen je u SBE valjda nekom jakom vezom ili pitaj Boga kako.



Ja mu to pre jedno 10 dana lepo napisao na FB. On se iznenadio za moju definiciju njegovog crtačkog stila: ''egghead style''



Pa naravno da se iznenadio kad se radi o dick head stilu




Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 24/03/2017 : 13:47:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by kasper

koja tuga sto ovo nije sve rubini


Kontrast između Sedioli/Verni kombinacije i Rubinija u istom stripu je stravičan.




daa, koji šok nakon 32 stranice .....
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18320 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 24/03/2017 : 14:48:38  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
ajde, ne pretjerujte.... poslje 32 stranice bar Zagor prestaje uzimat proteine i stereoide...
od naduvanka iz teretane postaje opet obično zdravo sportski građen momak iz šume.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 24/03/2017 14:49:57
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16842 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 25/03/2017 : 08:30:43  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

ajde, ne pretjerujte.... poslje 32 stranice bar Zagor prestaje uzimat proteine i stereoide...
od naduvanka iz teretane postaje opet obično zdravo sportski građen momak iz šume.



Moć pozitivnog razmišljanja
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000