forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Punisher 1 & 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 13/01/2021 : 11:56:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam od Punishera samo ono što je objavila Fibra (ne računam usputna pojavljivanja u nekim drugim stripovima), i sa mog stajališta su prosvjednici krivo interpretirali Castleov lik, s time da mi on uopće nije pozitivac.

Gledajući meni inače dobru seriju Watchmene, bunio me sličan slučaj je kako je Rorshach postao simbol bijelih supremacista, ali sad sam se opet osvjedočio kako fikcija može postati stvarnost.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 13/01/2021 : 14:09:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Najgluplja moguća stvar na planeti je povinovati se ovakvom desničarskom trolovanju kao sa Punisherom. Već su to radili New Balance patikama koje nacisti furaju zbog N slova, pa Proud Boysi koji su nosili žuto crne Fred Perry majice...Kooptiraće još ko zna šta.

Rešenje nije gasiti i ukidati produkte, jer će to samo dovoditi do toga da će sve više stvari fašisti namerno "ukaljati" već kreatori i firme po meni sve što treba da urade je da se jasno i javno ograde od istih. Ništa manje, ništa više.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 13/01/2021 : 18:24:49  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Ovo za New Balance nisam znao!
Inace mi je medju omiljenim sportskim brendovima 🙂
Sad cu bas da obucem Punisher pantalone i obujem NB patike 😁


Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/10/2021 : 22:21:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Punisher 1. tom
Znam, znam, kasnim sa čitanjem nekih legendarnih stripova. Ali jbga.
Ovo je stripčina iako bih ja po kvaliteti odvojio dio "Rođen" od ostala dva. Sve u svemu izrazito kvalitetan antiheroj, još samo da saznamo tko mu to "šapuće".
Rođen
Scenarij:10/10
Crtež:10/10

U početku
Scenarij:8/10
Crtež:9/10

Irska kuhinja
Scenarij:8/10
Crtež:9/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 11/10/2021 22:22:59
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 13/10/2021 : 19:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Punisher 2. tom
Ti majku milu kaj ovaj roka sve odreda. Ipak, stvarno mi je vrlo dobra karakterizacija likova, pa i samog Punishera o kojemu doznajemo iz didaskalija ali i (možda čak i više) iz njegovog lica i držanja jer to nije Steven Segal faca nego faca koja je uvijek moćna stijena ali moćna stijena koja se mijenja. Sve u svemu, zadovoljan sam a Garth Ennis se pokazuje kao jedan od odličnih scenarista.
Scenarij:9/10
Crtež:9/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 13/10/2021 19:41:52
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/10/2021 : 21:16:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Znaci, tebi ne smetaju "vulgarizmi i prostacenje"? :D ;)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 13/10/2021 : 21:29:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ne, naravno:))
A kome smetaju? Da sad ne čitam cijeli topic:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/10/2021 : 21:59:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa, bilo ih je bezbroj. :D Bas jucer ili prekjucer sam ponovno preletio topic. I zacudio se o cemu se zapravo pricalo. Ali ok, legitimna "dilema"... za neke.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 14/10/2021 : 14:33:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Vjerojatno im onda smetaju i filmovi Scarface i The Big Lebowski :D:D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/10/2021 : 15:57:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Meni je samo cudno bilo da je Bushido ispao kao glas razuma u toj "zagati." :D :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/10/2021 : 00:05:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ha ha, dobra!





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 18/10/2021 : 18:09:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Btw probao sam i Fury i Hiztmana i ne ide...Jbga Punisher je odličan ali ovo ostalo...njeh.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 18/10/2021 : 18:14:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nisu to baš slični stripovi, iako je isti scenarist, stoga ne bi trebao očekivati da će biti istog tona kao i Punisher.
Hitman više ide na nekakav humor i puno se ljudi kune u taj strip, al meni isto baš nije legao. S druge strane, Fury je presjek ratova jednog profesionalnog vojnika, a istovremeno i ajmo reći analiza američke vanjske politike po svijetu. Nije toliko brutalan, već ga treba gledati kao svojevrstan vojni memoar. Preporučio bih ti da prije ili kasnije daš još jednu priliku i jednom i drugom serijalu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 19/10/2021 : 21:56:24  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Dugo sam se nećkao oko nabavke ovog serijala. Povukao je za sobom dosta prašine i jedan je od najdebatiranijih Fibrinih amerikanaca.
Sada kad sam se odlučio upustiti u avanturu, ne mogu reći da žalim i za čim.

Sve počinje s Rođen, pričom smještenom u Vijetnam. Ennis se jako dobro snalazi u temama koje se tiču vojske i geopolitike i općenito perspektive vojske od vrha do dna zapovjednog lanca. Jako dobra uvertira i sjajno ocrtavanje Punishera iz perspektive kolega. Kraj priče je umjetnički vrlo zanimljivo izveden i dosta domišljato upakiran.

U početku je prva Punisherova akcija na američkom tlu i ovdje se već upoznajemo s urbanim settingom u kojem operira Castle. Vrlo zanimljivo podijeljene perspektive i neprijateljske strane. Dosta dobro se gradi napetost i akcija je sasvim solidno izvedena. Nezahvalno bi bilo reći da je ishod predvidljiv, ali mogu pohvaliti Ennisa da pritom jako dobro kombinira Castleove antagoniste i ispadne to sve vrlo zanimljivo.

Irska kuhinja je od ove 3 početne priče nekako najslabija, ali joj se mora priznati da je dosta ambiciozan koncept. Ennis se malo upušta u teme koje imaju veze s njegovim backgroundom i životom te se katkada previše scenaristički zadubi i odluta u dijalozima. Akcija je generična i nešto manje interesantna negoli u prethodniku. Ovo je priča s možda najviše nasilja, ali nije više toliko u službi radnje i atmosfere što stvara dosta jeftin dojam. Tko poznaje Ennisov stil lako će predvidjeti događanja ovdje, ali nije to nužno loše. Dapače, ispod svega toga ima ovdje jedna veoma domišljata priča s dosta vještim obratom, ali kad znate da može biti bolje dorađena i "ispeglana" onda ostane žal za nečime.

Zanimljivo je i da su ove 3 priče radila 3 različita crtača. Nekako mom ukusu je najbolje legla Irska kuhinja, ali i Rođen ima pohvalan crtež. U početku je dosta digitalno obrađen i malo manje impresivan od ostalih.

Rođen 5/5
U početku 4/5
Irska kuhinja 3.5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/10/2021 : 14:20:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Dvojka od danas opet u prodaji!

Trouble will find me
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 22/11/2021 : 10:32:51  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
2.knjiga

Nakon prilično ugodnog iznenađenja u 1.knjizi, ovdje je došlo do razočaranja.
U prvoj priči, nazvanoj Majka Rusija, susrećemo Punishera na jednom međunarodno delikatnom zadatku, a glavna zvijezda showa ovdje je Fury. Zanimljiv je ovaj 18+ prikaz Furyja koji je Ennis napravio i stvarno je dobar kao pokretač radnje i igrač iz sjene. Ennisova mana je što kao scenaris nekada pretjera s dijalogom tako da ovdje je bilo dosta kaotično i zbunjujuće pratiti sve obrate i tko tu koga zavarava itd. Iako je radnja prilično jednostavna, u silnoj dinamici nekad sam se morao zapitati što se ovdje događa. Sami tok radnje i sukobi su, onako, čisto solidni i u skladu s očekivanjem od jedne MAX akcije. Finiš je dosta popravio dojam, malo se izdigao iznad nekih generičkih solucija i dosta je uvrnuto kreativan.

Druga priča mi je teško razočaranje. Od samog početka se ovdje događaju uvrnute i prilično bolesne stvari. Razumijem da su Punisherovi antagonisti tako esktremni, ali kao neki pokretač radnje mi to i nije nešto. Na stranu i to što ovdje dobivamo (ponovno) nerealan obrtaj psovki po tabli stripa, scenaristički je ovo dosta siromašno. Ne smeta mene ta eksplicitnost, ali ovo je djelovalo bez nekog cilja i kao da se nadmetalo kako najbrže i najlakše sablazniti čitatelja. Akcija dosadna i predvidljiva, likovi pretjerano karikaturalni i nerealni (čak i za ovaj nivo stripa), motivi likova i neki razlog zašto su takvi jedva da i postoje, cijeli zaplet i rasplet ni po čemu dobri.

Nekako ova zadnja priča mi je dosta loše sjela tako da ću se ipak suzdržati od ocjenjivanja da ne okrunim do kraja svoju subjektivnost. Šteta, jer serijal je počeo kao akcija na maksimumu, ali je imala i svoje neke zaplete i dinamiku među likovima koja je zanimljiva, ali ovo je bio teški promašaj. Zasada stavljam serijal na pauzu i ne držim visoke nade da ću ga dovršiti. Furyja ću pročitati pošto sam ga nabavio. Djeluje mi da je to ipak drugačiji štih od Punishera.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 22/11/2021 : 12:33:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Ocjene postoje jer je to najkraći način da se nešto jasno valorizira. Al dobro. Nemoj davat ocjenu, tako je. Daj samo ako je ocjena pozitivna. Inače nemoj. Jasno. Kasnije ćeš ocijenit, još nisi shvatio da je Punisher remek djelo.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 22/11/2021 : 20:02:14  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Ako iz mojeg osvrta nije jasno koja bi bila ocjena, onda nema smisla ga pisati.
Nije mi neki gust sad zalijepiti jedinicu na nesto sto sam vec dobrano iskritizirao.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000