forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Da li se isplati otvoriti bar, pub, birtiju,...?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 29/03/2017 : 18:05:36  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Sve se ispkati ukoliko čovek ima volje za radom i zna kako se nešto radi. Kod tebe nema ničeg navedenog.

Ali bi postao milijarder kao prodavac magle.




prodavač magle!??? Upravo si uvrijedio jednog forumaša. Da smo u 17 stolječu, išamarao bi te rukavicom i pozvao na duel sa pištoljima, ali pošto sam civiliziran, a ti trebaš snositi poslijedice za uvredu, mislim da se trebaš banirati na godinu dana.

Nego, možda nisam stvoren za konobara (ne volim alkohol, ne volim pijane ljude,....) ali imam nos za lijepe stvari, za dizajn, za kvalitetu,....pa bi mogao da budem dizajner barova npr. Pogledaj šta se sve može pronači, napraviti,...pa da se opremi neki bar, koji če biti istaknut iznad svih. prošlo je vrijeme jeftinih plastičnih stolica sa plastičnim sjedalom....



99% od vas nije ni znalo da tako nešto postoji. Znači čovjek kao ja, čovjek sa vizijom, može takve stvari donjeti u neki ruralni okoliš i živnuti malo ugođaj, akciju,....
Šta je tu prodavanje magle?
Treba imati ukus za dizajn i ja ga očito imam. Znači neki rade rukama a neki radimo glavom!
Ti uvijek želiš prikazati mene nesposobnim, a to nije u redu. Tko si ti? Šta si ti važnoga napravio u životu? Emigrirao u Švicu?
Mislim da sam upravo pronašao posao čime bi se želio baviti. Mogao bi da budem spasioc barova.
Znači idem do vlasnika koji imaju bar ali loše rade, nemaju gostiju, skoro pa če zatvoriti i bankrotirati bar.
Ja dođem kod njih, investiram svoje vrijeme i novac u njihov bar, opremim ga nekim novim namještajem, barom, interijerom,...i postanem npr 50% vlasnikom njihovog bara. Znači ne trebaju mi vračati novac, moj je interes kao i njihov da Bar dobro posluje, tako ču i ja ili izgubiti novac ili ču zarađivati polovinu njihovog posla. Ili koliko se več dogovorimo. A da nije bilo mene, oni bi propali i zatvorili Bar. A da su posudili novac od banke, trebaju vratiti novac Banki, a da ne pričam o tome da bi im banka teško posudila novac kada bi vidjela kako loše posluju.
To je jedna mogučnost.

Druga mogučnost je, da radim kao dizajner, ljudi unajme moje usluge, dogovorimo za buđet, za moj honorar, ja im opremim bar, restoran,...šta god, oni meni plate i to je to.

Sigurno postoje i neke druge mogučnosti, koje se još trebam sjetiti.
Znači, netko se sve to treba sjetiti, to je moj talenat, razmišljanje, to nikako nije prodavanje magle,a sada si ti na redu da se samobaniraš

Edited by - 1Euro on 30/03/2017 11:07:58
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 29/03/2017 : 18:06:12  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Tja, ova zadnja dobra, dobra...



koja? To što sam ja napisao ili manhunter?
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/03/2017 : 18:14:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ova za izvući lovicu od so called yuppya... Bilo bi to skroz dobro, ali ih onda moraš i trpit, tu u prostoru, a oni su sam si rekao arogantni. Nego ova Buba sjedalo-kauč-sofa, neloše skroz, samo mi je žao auta, jer ja vozim Bubu...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 29/03/2017 : 18:16:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
otvori striptiz bar.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 29/03/2017 : 18:30:34  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ova za izvući lovicu od so called yuppya... Bilo bi to skroz dobro, ali ih onda moraš i trpit, tu u prostoru, a oni su sam si rekao arogantni. Nego ova Buba sjedalo-kauč-sofa, neloše skroz, samo mi je žao auta, jer ja vozim Bubu...



i ja vozim bubu!!!!



dobro ova moja je 3.generacija, ali volio bi jednom imati i originalnu bubu prve generacije....

Htio sam samo pokazati šta se sve može napraviti, kakvi su sve dizajni itd,....recimo dobar biznis bi bio RECIKLIRANJE.
Može se svašta napraviti sa nekim starim, pokvarenim stvarima,...koje ljudi bacaju, a sa malo ideje može se reciklirati u nešto drugo, uzimajuči djelove tih nekih stvari, lijepo očistiti, prebojati,...i vratiti im nekadašnji sjaj, upotrijebiti ih za nešto sasvim drugo nego što su bili zamišljeni i to prodavati kao unikat.
Treba jedino vizija, mašta i neki sposoban radnik koji zna da radi sa metalom, lijesom, gumom, plastikom,...da odreže neki dio, da zna variti metal itd,....
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 29/03/2017 : 20:38:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
bilo bi baš dobro da imaš nick Stripy na forumu...
ili Kolekcionar budući da voliš skupljati stvari
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11677 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 30/03/2017 : 00:14:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by selanne

Ako otvoriš u iduća 2-3 mjeseca, ja sam ti prvi gost. Svakako neko vrijeme u Mariboru provodim radi doktorata, do kraja svibnja, pa obećajem da ću popiti barem gajbu pive na otvaranju.



pa možemo se dobiti u Mariboru, pokupim te automobilom pa idemo u Ljubljanu kod Risara69, pa skoknemo u Portorož na piče itd,....od kada do kada češ biti u Mariboru?



nema frke ja sam slobodan tor, sre i četv. med tjednom se i više dogadja.

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 30/03/2017 00:18:48
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11677 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 30/03/2017 : 00:18:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by manhunter

Sve se ispkati ukoliko čovek ima volje za radom i zna kako se nešto radi. Kod tebe nema ničeg navedenog.

Ali bi postao milijarder kao prodavac magle.




prodavač magle!??? Upravo si uvrijedio jednog forumaša. Da smo u 17 stolječu, išamarao bi te rukavicom i pozvao na duel sa pištoljima, ali pošto sam civiliziran, a ti trebaš snositi poslijedice za uvredu, mislim da se trebaš banirati na godinu dana.

Nego, možda nisam stvoren za konobara (ne volim alkohol, ne volim pijane ljude,....) ali imam nos za lijepe stvari, za dizajn, za kvalitetu,....pa bi mogao da budem dizajner barova npr. Pogledaj šta se sve može pronači, napraviti,...pa da se opremi neki bar, koji če biti istaknut iznad svih. prošlo je vrijeme jeftinih plastičnih stolica sa plastičnim sjedalom....



99% od vas nije ni znalo da tako nešto postoji. Znači čovjek kao ja, čovjek sa vizijom, može takve stvari donjeti u neki ruralni okoliš i živnuti malo ugođaj, akciju,....
Šta je tu prodavanje magle?
Treba imati ukus za dizajn i ja ga očito imam. Znači neki rade rukama a neki radimo glavom!
Ti uvijek želiš prikazati mene nesposobnim, a to nije u redu. Tko si ti? Šta si ti važnoga napravio u životu? Pobjegao u Švicu za vrijeme rata?

Mislim da sam upravo pronašao posao čime bi se želio baviti. Mogao bi da budem spasioc barova.
Znači idem do vlasnika koji imaju bar ali loše rade, nemaju gostiju, skoro pa če zatvoriti i bankrotirati bar.
Ja dođem kod njih, investiram svoje vrijeme i novac u njihov bar, opremim ga nekim novim namještajem, barom, interijerom,...i postanem npr 50% vlasnikom njihovog bara. Znači ne trebaju mi vračati novac, moj je interes kao i njihov da Bar dobro posluje, tako ču i ja ili izgubiti novac ili ču zarađivati polovinu njihovog posla. Ili koliko se več dogovorimo. A da nije bilo mene, oni bi propali i zatvorili Bar. A da su posudili novac od banke, trebaju vratiti novac Banki, a da ne pričam o tome da bi im banka teško posudila novac kada bi vidjela kako loše posluju.
To je jedna mogučnost.

Druga mogučnost je, da radim kao dizajner, ljudi unajme moje usluge, dogovorimo za buđet, za moj honorar, ja im opremim bar, restoran,...šta god, oni meni plate i to je to.

Sigurno postoje i neke druge mogučnosti, koje se još trebam sjetiti.
Znači, netko se sve to treba sjetiti, to je moj talenat, razmišljanje, to nikako nije prodavanje magle,a sada si ti na redu da se samobaniraš



U Gas stationu imaš isto neka američka kola
http://gas-station.si/#

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

hitchhiker
Starting Member



53 Posts

Member since 01/08/2010

Posted - 30/03/2017 : 08:12:02  Show Profile Show Extended Profile  Send hitchhiker a Private Message  Reply with Quote
Na temo kafana : za vse ljubitelje postapokaliptičnega - bar Bunker v Murski Soboti

https://www.facebook.com/Bunker2047/?ref=page_internal
















cheers,
hh


Edited by - hitchhiker on 30/03/2017 08:13:59
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/03/2017 : 08:35:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sviđa mi se ovaj bar u Murskoj Soboti, bilo je nešto slično u Splitu, Alien se zvao, ali nije zaživio i sad je zatvoren...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 30/03/2017 : 08:38:49  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
stari!!!!!!!!!!

To pa je scena!!!!!

Že dugo nisam bio u Murskoj Soboti, vrijeme je, da je opet malo posetim.

Da li još uvijek postoje lokali kao što su Crveni Baron, Desperados,...sječam se i jednog Hotela Diana, pa neke slaščičarne jagoda itd....MS je zakon!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 30/03/2017 : 08:41:03  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
odakle su dobili svu tu opremu!????
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 30/03/2017 : 12:12:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Ovaj bar je fantazija !!!

Carpe diem
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 30/03/2017 : 13:53:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

1Euro, da li si bio u Gas Stationu u Ljubljani (Savsko naselje, blizu kroznega krizisca pri Zalah, na Savski cesti v smeri proti Smartinski oz. centru)?

http://gas-station.si/


Nije velik kao ovaj u MS, ali je ... simpatican. A koliko vidim vec godinama, uvijek pun. + stari juke box ima unutra



slike --> https://www.google.si/maps/uv?hl=sl&pb=!1s0x476532891fbda15b:0x3b37852cf2c1fb4b!2m19!2m2!1i80!2i80!3m1!2i20!16m13!1b1!2m2!1m1!1e1!2m2!1m1!1e3!2m2!1m1!1e5!2m2!1m1!1e4!3m1!7e115!4shttps://picasaweb.google.com/lh/sredir?uname%3D103789099782141536502%26id%3D6386873621064506178%26target%3DPHOTO!5sgas+station+slike+-+Iskanje+Google&imagekey=!1e3!2s--TFrKdeqDAo/WKK7uCDc20I/AAAAAAAAGWc/BoqD5rMVqUkB2Bg-81VQ1svo3A-1xNBQACLIB&sa=X&ved=0ahUKEwjK4Jynmf7SAhXJlxoKHYMbAVwQoioIczAT



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 30/03/2017 : 15:31:44  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


1Euro, da li si bio u Gas Stationu u Ljubljani (Savsko naselje, blizu kroznega krizisca pri Zalah, na Savski cesti v smeri proti Smartinski oz. centru)?

http://gas-station.si/


Nije velik kao ovaj u MS, ali je ... simpatican. A koliko vidim vec godinama, uvijek pun. + stari juke box ima unutra



slike --> https://www.google.si/maps/uv?hl=sl&pb=!1s0x476532891fbda15b:0x3b37852cf2c1fb4b!2m19!2m2!1i80!2i80!3m1!2i20!16m13!1b1!2m2!1m1!1e1!2m2!1m1!1e3!2m2!1m1!1e5!2m2!1m1!1e4!3m1!7e115!4shttps://picasaweb.google.com/lh/sredir?uname%3D103789099782141536502%26id%3D6386873621064506178%26target%3DPHOTO!5sgas+station+slike+-+Iskanje+Google&imagekey=!1e3!2s--TFrKdeqDAo/WKK7uCDc20I/AAAAAAAAGWc/BoqD5rMVqUkB2Bg-81VQ1svo3A-1xNBQACLIB&sa=X&ved=0ahUKEwjK4Jynmf7SAhXJlxoKHYMbAVwQoioIczAT






več te je Risar69 preduhitrio.....

Inače, nisam bio nikada u tom lokalu, izgleda jako zanimljiv. Nisam ni znao da imamo u Sloveniji toliko zanimljivih tematskih barova, koji su prava umjetnička djela.
Bilo bi zanimljivo vidjeti šta sve ima. Možda ima svaki grad nešto ovako posebno. Trebam češče izlaziti van haha.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 30/03/2017 : 17:29:53  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Risar_69 tole je pa nekaj zate:

https://www.adrifund.com/project/view/216

glede na to, da si velik ljubitelj piva
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11677 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 31/03/2017 : 20:09:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Da, svaka im čast, dobro su se sjetili, da iz jadne olupine naprave legendu :)
https://www.youtube.com/watch?v=onBcRiqNC_g

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 31/03/2017 20:11:26
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000