forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA:KOLORKA 71 Majmun iz Hartlepoola
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/02/2022 : 12:26:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
meni je ovo pre za matore nego za decu

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 11/02/2022 12:26:41
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4112 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 11/02/2022 : 13:15:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Pa Chuiju je i Žodo dječje štivo.

Molim vas, ne navlačite djecu na stripove. Neka ostanu normalna.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 11/02/2022 : 13:49:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell
Molim vas, ne navlačite djecu na stripove. Neka ostanu normalna.



Mudro zboriš .

Sigurno si jučer gledao emisiju o stripu na HRT3.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



931 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 11/02/2022 : 16:53:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Pa Chuiju je i Žodo dječje štivo.

Molim vas, ne navlačite djecu na stripove. Neka ostanu normalna.


reko sam da je Inkal vrlo atraktivan i za publiku tipa 7/8 razred osnovne škole jer uopće nije poanta da moraju razumijeti sve, al je vrlo zabavno i vizualno atraktivno pa i za klince. Pa da mi je netko dao Inkala na njemačkom kad sam bio u 7. razredu osnovne gutao bih ga barem kao slikovnicu.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4112 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 11/02/2022 : 20:27:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Spominjao si i klince u domovima/lektire za osnovnoškolce al nema veze zapravo. Tvoj optimizam je lijep ali nema veze sa stvarnošću, na žalost. :(
Ok ako pričamo samo o vizualnoj strani- klince ako već treba navlačiti na stripove onda to treba učiniti do prije srednje škole, odnosno čim ranije. A to se garantirano ne može postići prljavim točkocrticama Moebiusa ili četkastom stilizacijom kakva je u Majmunu.
Klincima ako bi se nešto svidjelo onda je to eventualno čist crtež i ništa drugo. Pričala mi je frendica da njenu djecu ne zanimaju niti slikovnice niti stripovi (dao sam im par BG Asterixa). Gledali su neki stari Disney crtić 10 min i gotovo, pad koncentracije "mama jel mogu na tablet?". E pa jebiga sad.

Curice od prvog do četvrtog - Višnja, mange i ostali stripovi s velikim očima
Dečki od prvog do četvrtog- Spajdermeni, Iron Mani i stripovi po igricama

Srednjoškolce koji nisu zavoljeli strip u mladosti neće ih zanimati niti kasnije a uostalom nema šanse da im to bude stimulirajuće poput Fortnitea ili Leaugue of legends ili štogod sad već bilo popularno. Uostalom i većina nas smo imali pauzu čitanja stripova u srednjoj/faxu Tako da očekivati od nekog srednjoškolca kojeg lupaju hormoni da se navuče kroz Inkala ili Majmuna ne samo da je iluzorno nego je i smiješno.
(nemoj samo ovo sad shvatiti osobno, govorim općenito)

EDIT
@Peyo: nisam, ali sad me baš zanima. :D Potražiti ću na jutubu

Bok, kako si.

Edited by - Cromwell on 11/02/2022 20:30:45
Go to Top of Page

Chui
Average Member



931 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 11/02/2022 : 23:19:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Spominjao si i klince u domovima/lektire za osnovnoškolce al nema veze zapravo. Tvoj optimizam je lijep ali nema veze sa stvarnošću, na žalost. :(
Ok ako pričamo samo o vizualnoj strani- klince ako već treba navlačiti na stripove onda to treba učiniti do prije srednje škole, odnosno čim ranije. A to se garantirano ne može postići prljavim točkocrticama Moebiusa ili četkastom stilizacijom kakva je u Majmunu.
Klincima ako bi se nešto svidjelo onda je to eventualno čist crtež i ništa drugo. Pričala mi je frendica da njenu djecu ne zanimaju niti slikovnice niti stripovi (dao sam im par BG Asterixa). Gledali su neki stari Disney crtić 10 min i gotovo, pad koncentracije "mama jel mogu na tablet?". E pa jebiga sad.

Curice od prvog do četvrtog - Višnja, mange i ostali stripovi s velikim očima
Dečki od prvog do četvrtog- Spajdermeni, Iron Mani i stripovi po igricama

Srednjoškolce koji nisu zavoljeli strip u mladosti neće ih zanimati niti kasnije a uostalom nema šanse da im to bude stimulirajuće poput Fortnitea ili Leaugue of legends ili štogod sad već bilo popularno. Uostalom i većina nas smo imali pauzu čitanja stripova u srednjoj/faxu Tako da očekivati od nekog srednjoškolca kojeg lupaju hormoni da se navuče kroz Inkala ili Majmuna ne samo da je iluzorno nego je i smiješno.
(nemoj samo ovo sad shvatiti osobno, govorim općenito)

EDIT
@Peyo: nisam, ali sad me baš zanima. :D Potražiti ću na jutubu



pa slažem se sa svime što si napisao, al svejedno mogu biti optimist valjda zato što brijem da mi je netko dao Inkala u 7om osnovne bi barem buljio u sličice makar ne razumio puno toga.

Edited by - Chui on 11/02/2022 23:23:03
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/02/2022 : 19:22:40  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ne znam sta da mislim o ovom stripu. Lupano me je odusevio jos davno Okeanom ljubavi (potrazite ovaj odlican strip u izdanju Besne kobile, cudi me da ga i Fibra nije izbacila) i nedavno jednom drugom kolorkom Cao djaci, a i dobri su mi Stare Furune/Prdonje.
Medjutim Majmun mi je onako, nit smrdi nit mirise. To sto je zasnovano na istinitoj prici dodaje na uznemirujucoj i potresnoj noti, ljudska glupost i mrznja ne znaju za granicu ali nacin na koji Lupano pripoveda pricu je nekako previse naivno i prejednostavno iako je strip ocigledna farsa i tragikomedija i previse direktno se obraca citoacu, nisam najveci ljubitelj odsustva suptilnosti, ali ponekad je neophodno ljudima zabosti prst u oko i reci im: eej, vidis ovo, ovo nije u redu. Ali opet mislim da bi strip mogao mnogo bolje da se scenaristicki izvede i sa manje direktnog moraliziranja i manje sto bi englezi rekli ,,preachy".
Moj utisak je dakle neka kombinacija ova dva posta (ali malo vise naginjem zarmixovom):
quote:
Originally posted by naker

Majku mu pa ovi su stvarno obrijali majmunu svaku dlaku sa tela.. A nebo oslikano crvenom bojom upotpunjuje sliku da ovde nije reč o običnom suđenju, ovo je suđenje proizišlo iz samog pakla.. Ne znam da li u ovoj priči postoji makar i zrnce istine ali bilo bi komično da nije tragično do kojih sve granica može da dobaci ljudska glupost i šovinizam pa da se pojavi ta potreba među ljudima da mrze sve što dolazi spolja jer to nije "naše", slepo mrze nešto o čemu ništa ne znaju..

Dobar je Majmun iz Hartlepoola, ali ljudi nažalost prečesto ispadnu veći majmuni i od samih majmuna.



quote:
Originally posted by zarmix

Nisam rekao da je ovo loše, dapače, mislim da je "Majmun..." kvalitetan strip-slikovnica koji bi odgusta pročitao ili poklonio djetetu od 10-12 godina da se pouči humanosti, nauči što je to ksenofobija itd, ali da se također radi o djelu koje predstavlja nešto poput spota ili kratkog crtanog filma za iskusnog čitača.



Moja ocena bi bila 5,5/10

Edited by - going going on 20/02/2022 19:30:18
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6044 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 29/08/2023 : 11:47:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Dobar je Majmun skroz, posebno radi crteža. Dobro crta face, izraze lica, emocije..
Interesantna priča/legenda o besmislenosti nacionalizma. S obzirom na to koliko ljudi znaju bit glupi, ja bih rekao da je vrlo vjerojatno istinita.
Plus za pojavu Charlesa Darwina.
Strip kao stvoren za poklon nekome.


Bond.James Bond.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000