forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Leš i kauč
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 14/05/2017 : 18:59:32  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
Het Lijk en de Bank

Leš i kauč

Autor Tony Sandoval



Vrhunski strip, toplo preporucujem!


Kad sam prvi put uzeo ovaj strip u ruke, nije mi se svidio na prvi pogled, crtez mi se ucinio previse stilizovan. Medjutim, kad sam poceo da ga citam, nisam mogao da se odvojim sve do epiloga. Rijetko se danas vidja strip koji nije samo niz nepovezanih ilustracija. Ovdje svaka vinjeta, iako naizgled lezerna, ima svoje mjesto i savrseno se uklapa u pricu.

Iako veoma stilizovan, Sandovalov crtez na trenutke podsjeca na onaj koji radi Miguelanxo Prado, sto je veliki kompliment.

Jednog ljeta mladi Christian nestao je bez traga u malom selu. Zbog toga vlada cudna atmosfera, djeca vise ne izlaze napolje da se igraju. Jedini koji izlazi napolje je Polo. On susrece Sophie, u koju se odmah zaljubljuje.
Nasred livade otkriva Christianov les. Ljeto provode posmatrajuci kako se Christianov les raspada, dok sjede na kaucu koji je na neki nacin povezan sa Christianom. Sve do iznenadjujuceg kraja price.

ivanl
Advanced Member



Croatia
15675 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/05/2017 : 20:41:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Jako morbidno zvuci, ali i zanimljivo, nema sta. I crtez mi je, ovako na prvi pogled zanimljiv... Vec sami naslov daje na neku bolesnu situaciju, a po ovom kratkom sadrzaju, koji si iznio, cini se intrigantno.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

MisterYES
Average Member



Bosnia and Herzegovina
559 Posts

Member since 01/10/2003

Posted - 16/05/2017 : 10:35:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit MisterYES's Homepage  Send MisterYES a Private Message  Reply with Quote
super izgleda ali kako nabaviti? Postoji li prevod makar na eng?
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11663 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 16/05/2017 : 23:23:25  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Vidim nešto mi poznat crtež. Velike glave, dječija lica.
Čitao sam Vodene zmije ili Le serpent d'eau.
Slična tematika, težak strip, nije mi se svidilo.


Have mercy

Edited by - izivko on 16/05/2017 23:25:33
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 28/05/2017 : 13:12:52  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
Tony Sandoval

Nocturno

(prvi dio)







Seck je pjevac u heavy metal grupi. Slusa svog oca iako je ovaj vec deset godina mrtav. Karen sanja ogromna cudovista koja iskacu iz mora.




Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000