forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Ebay - global shipping program
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Andrej
Senior Member



Croatia
1547 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 16/05/2017 : 08:55:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message  Reply with Quote
Imate li kakvog iskustva sa ovim načinom slanja?
Naručio sam strip i dobio potvrdu da je poslan 4.5.
Tracking number koji sam dobio ne radi, odnosno samo izbacuje poruku da će se informacije o slanju updejtati svakih 48 sati ali još uvijek nema nikakve promjene.
Vidim na ebay forumu da su ljudi nezadovoljni ovim načinom slanja i prestaju kupovati od prodavača koji su ušli u ovaj program.
Za pomoć se ne može obratiti niti prodavaču jer on također ne raspolaže sa ikakvim informacijama, već su za to odgovorni nekakvi ebayevi shipping partneri.

Uglavnom ako jeste ikada kupovali, zanima me koliko se otprilike čeka na pošiljku (navodno da bude i do tri puta dulji period nego kad se šalje standardnom pošrom ili nekom kurirskom službom) i da li na kraju pošiljka dođe u našu poštu ili se dostavi putem neke od kurirskih službi

"War will cease when we refuse to fight"

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2353 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 16/05/2017 : 09:36:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Naručujem često sa ebay-a, i dosta puta je išlo preko global shipping program. Do sada ama baš nikakvih problema.
Relativno su brzi, u zavisnosti odakle stiže roba.
Ono što mi se najviše sviđa je što odmah njima platim carinu (kad je roba van EU), tj. vidim koliki su nameti pa niko ne može proizvoljno da "lupa cene".
Meni uglavnom stizalo DHL-om, a sa njima sve savršeno funkcioniše.

Carpe diem
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1547 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 16/05/2017 : 11:45:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message  Reply with Quote
Sigurno će i meni onda doći kurirskom službom.
Ovo je pozitivna strana što se tiče plaćanja carine, ali mi je frustrirajuće što ne radi tracking number, a pošto radim u smjenama odgovara mi kad makar otprilike znam kad bi mogao očekivat paket

"War will cease when we refuse to fight"
Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



720 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 16/05/2017 : 16:25:43  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote
Ja sam nedavno narucivao neke stvari sa ebaya od jedno te istog prodavaca iz uk. Narucio sam ukupno 3 stvari od njega od kojih mi je zasada stigla 1, ali kazu da je rok 18.5., sad mi je malo sumnjivo sto nije odmah sve stiglo jer sam narucio isti dan sve, ali valjda bude sve u redu. Takodjer mi stize sve dhl-om.
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1547 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 16/05/2017 : 22:23:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message  Reply with Quote
Evo sad se pojavila poruka na tracking numberu i piše da se pošiljka priprema za slanje u njihovom centru u Engleskoj.
Prodavač je takđer iz Engleske, što znači da im je trebalo punih 12 dana od kad su zaprimili pošiljku od prodavača da je počnu pripremati za isporuku.
Običnom bi poštom paket već vjerojatno stigao do mene.
Ovo je prvi i zadnji put da kupujem nešto od prodavača koji koristi ovaj sistem isporuke.

"War will cease when we refuse to fight"
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 16/05/2017 : 22:43:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Ne mora ti značiti da je njima trebalo toliko dugo kao ni to da im je prodavač poslao prije 12 dana.
Kao i u slučaju "klasične" (direktne) kupovine preko eBaya - prodavač pošiljku kao poslanu može označiti npr. danas a poslati je njima tek dva ili tri dana kasnije (ne znam sad točno koliki rok mu je dopušten) - dok oni tu njegovu obavijest odmah proslijede tebi kao kupcu.
E sad:
Prodavač njima pošalje, recimo tek tri dana kasnije - pošiljka na putu ka njima dodatna 3 ili 4 i eto ti, prođe 'ladno već tjedan dana a da je oni još ni vidjeli nisu. A zatim tek slijedi njihova procedura....
Kod budućih kupovina iz USA i Britanije, mani najbolje ruke od tog programa, osim, naravno, ako raspolažeš podobrom dozom strpljenja.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1547 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 16/05/2017 : 23:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

Ne mora ti značiti da je njima trebalo toliko dugo kao ni to da im je prodavač poslao prije 12 dana.
Kao i u slučaju "klasične" (direktne) kupovine preko eBaya - prodavač pošiljku kao poslanu može označiti npr. danas a poslati je njima tek dva ili tri dana kasnije (ne znam sad točno koliki rok mu je dopušten) - dok oni tu njegovu obavijest odmah proslijede tebi kao kupcu.
E sad:
Prodavač njima pošalje, recimo tek tri dana kasnije - pošiljka na putu ka njima dodatna 3 ili 4 i eto ti, prođe 'ladno već tjedan dana a da je oni još ni vidjeli nisu. A zatim tek slijedi njihova procedura....
Kod budućih kupovina iz USA i Britanije, mani najbolje ruke od tog programa, osim, naravno, ako raspolažeš podobrom dozom strpljenja.


U ovom slučaju se ne radi o tome, jer istog dana kad je prodavač označio pošiljku kao poslanu (4.5.) ja sam na mail dobio tracking number...
Kao što sam već napisao komentari su uglavnom negativni i to najviše zbog sporosti i cijene slanja

"War will cease when we refuse to fight"
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 17/05/2017 : 09:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Nedavno sam kupio jednu stvar na ebayu koja je poslana ovim programom. Uzasno sam dugo cekao da dode, i smatram da je cijena slanja bila daleko prevelika za takav paket. U budućnosti ću ga izbjegavati.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000