forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA predstavlja GARFILDA
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 22/05/2017 : 18:23:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote


Teško da, među decom i odraslim ljubiteljima stripa, ima nekoga ko nije čuo za Garfilda, lenjog, egoističnog mačka koji uživa u besposličarenju, komplikovanju života svome gazdi Džonu i maltretiranju kućnog ljubimca, psa Odija.

Garfild je junak stripa, akter crtanih filmova i televizijske serije, a pojavljuje se i kao zaštitni znak na raznoraznim proizvodima. Može se reći da je u medijskom prostoru zabave sveprisutan.

Kada je počeo da crta i piše Garfilda, Džim Dejvis je iza sebe imao devet godina rada na stripovima i nadao se da će mu priča o lenjom, samoživom, ali nadasve inteligentnom mačku konačno doneti pravi uspeh.

Naša želja je bila da vam predstavimo najbolje od najboljeg. U prvom tomu priča o Garfildu i njegovim prijateljima, Svet po Garfildu – najbolje priče, I deo, predstavićemo vam deo tog bogatstva, ali pre svega ćemo vas upoznati sa svim najvažnijim likovima ovog stripa i njihovim najznačajnijim pojavljivanjima. Saznaćete kako je izgledao prvi kaiš stripa, prva nedeljna tabla, videćete kada je Garfild prvi put stao na zadnje šape, kada je Odi prvi i jedini put progovorio...

Prevod: Darko Tuševljaković/Format: 21,5 x 30,2/ Br. str: 144/Datum objavljivanja: 2016/Cena: 1.499 din u knjižarama, 1.100 din na sajtu Čarobne knjige

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 22/05/2017 : 19:35:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Pa kud baš ćirilica

loading...
Go to Top of Page

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 22/05/2017 : 20:09:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote
Garfild je prevashodno namenjen mlađoj čitalačkoj publici koja u Srbiji - a Čarobna knjiga je srpski izdavač - prvo uči ćirilicu pa tek onda latinicu. Druga izdanja, namenjena starijoj publici su na latinici. Nadamo se da ćete među našim izdanjima pronaći nešto po vašem ukusu.
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1583 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 22/05/2017 : 20:52:12  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Melusine

Garfild je prevashodno namenjen mlađoj čitalačkoj publici koja u Srbiji - a Čarobna knjiga je srpski izdavač - prvo uči ćirilicu pa tek onda latinicu. Druga izdanja, namenjena starijoj publici su na latinici. Nadamo se da ćete među našim izdanjima pronaći nešto po vašem ukusu.


Pa nije Garfild samo štivo za djecu. I ja kupio, a omatorio.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 22/05/2017 : 22:51:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Nisam siguran koliko je Garfield ponajprije namijenjen mlađoj čitalačkoj publici.

Nema veze što je protagonist mačak, jer će mlađa čitalačka publika razumjeti u boljem slučaju svaki treći geg i svaku petu foru, dok sve one dijaloge s pomaknutim asocijacijama na odnose među ljudima, Jonovo bezuspješno zavođenje, dosjetke kod gledanja TV-programa, način na koji Jona tretiraju roditelji na farmi, itd. itsl., klinci neće razumjeti uopće.

Možda će im biti smiješno generalno jer neki šašavi mačak maltretira i šutira Odieja te svašta misli i govori, ali ono najvažnije u stripu neće shvatiti jer su još premali da bi to mogli.

Garfielda, sa svom životnom filozofijom i kojekakvim asocijacijama, na pravi se način može razumjeti i u njemu uživati tek u određenim zrelijim godinama.

No dobro, pretpostavljam da će s ćirilicom otkup u knjižnicama ići bolje.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/05/2017 : 23:34:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Nisam siguran koliko je Garfield ponajprije namijenjen mlađoj čitalačkoj publici.

Nema veze što je protagonist mačak, jer će mlađa čitalačka publika razumjeti u boljem slučaju svaki treći geg i svaku petu foru, dok sve one dijaloge s pomaknutim asocijacijama na odnose među ljudima, Jonovo bezuspješno zavođenje, dosjetke kod gledanja TV-programa, način na koji Jona tretiraju roditelji na farmi, itd. itsl., klinci neće razumjeti uopće.

Možda će im biti smiješno generalno jer neki šašavi mačak maltretira i šutira Odieja te svašta misli i govori, ali ono najvažnije u stripu neće shvatiti jer su još premali da bi to mogli.

Garfielda, sa svom životnom filozofijom i kojekakvim asocijacijama, na pravi se način može razumjeti i u njemu uživati tek u određenim zrelijim godinama.

No dobro, pretpostavljam da će s ćirilicom otkup u knjižnicama ići bolje.




Tocno sve pobrojeno. Siguran sam da to nije strip za klince, dapace...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/05/2017 : 18:51:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Sasvim moguce, no moj klinjo (7g) ga obozava i glasno se smije ... cak i mami procitamo koju pasicu tu i tamo ... pa se cak i ona nasmije (ili je nasmehne? :D).

Prije bih rekao da ima npr. Asterix neke fore koje klinci jos ne kuze odnosno ne poznaju, ne mogu povezati. Ali da, ima toga i kod Garfielda ali ne bih rekao da je nesto presudno toga.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 24/05/2017 : 00:05:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
garfield je odličan
nije baš za djecu, ali može im biti zabavno
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 25/05/2017 : 08:17:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Prvi put u životu čujem da netko kaže da Garfield nije za djecu. Pobogu, pa mi smo kao klinci svi voljeli Garfielda.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 25/05/2017 : 10:22:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Da pažljivije čitaš, vidio bi da nigdje ne piše da Garfield nije strip za djecu.

Lijepo piše da nije "ponajprije namijenjen mlađoj čitalačkoj publici".

Ta publika nije dovoljno odrasla i zrela da razumije Garfieldove dosjetke o koječemu, od komentara TV-programa preko zajedljivih opaski na račun Jona i njegovih odnosa sa suprotnim spolom, do komentara Jonovih roditelja na farmi.

Garfield je nacrtani mačak pa se podrazumijeva da je strip za djecu, što dijelom i jest, u onolikoj mjeri koliko im je razumljiv i s njima komunikativan - u šutiranju Odieja sa stola, u izležavanju i ljenčarenju, u prežderavanju lazanjama...

To nije malo, ali nije ono najvažnije u Garfieldu. Njima su primarno namijenjene animirane serije, i stare i nove, u kojima je koncept stripa reduciran i prilagođen mlađem uzrastu.

Govorim i iz vlastitog iskustva, jer su mi za razliku od sjajnog stripa animirani Garfieldi (o ona dva igrano-animirana filma da ni ne govorim) uvijek bili bezvezni. Djetinjasti, neduhoviti i prilično iritantni.

U stripu, međutim, danas uživam više nego prije 20 i više godina (kad sam bio klinac, nije bilo hrvatskog izdanja, a prva na engleskom sam nabavio u Algoritmu), jer mi je jednostavno bliži i duhom i životnom filozofijom i cinizmom i laganom mizantropijom.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 25/05/2017 10:27:54
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 25/05/2017 : 12:04:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Da pažljivije čitaš, vidio bi da nigdje ne piše da Garfield nije strip za djecu.




Ovaj post:

quote:
Originally posted by supermark

garfield je odličan
nije baš za djecu, ali može im biti zabavno



quote:
Originally posted by Johnny Difool



Ta publika nije dovoljno odrasla i zrela da razumije Garfieldove dosjetke o koječemu, od komentara TV-programa preko zajedljivih opaski na račun Jona i njegovih odnosa sa suprotnim spolom, do komentara Jonovih roditelja na farmi.




Ovo me podsjeća na ono kad je Darth Ivan na nekom topicu tvrdio da Alan Ford nije primjeren za djecu jer djeca ne znaju tko su nacisti i
piramide u Egiptu.

Ovakve izjave malo podcjenjuju djecu. Iako mlađa publika ne može cijeniti neke elemente Garfielda, čini mi se da je Garfield vrsta stripa namijenjena upravo za sve uzraste.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!

Edited by - Opti on 25/05/2017 12:05:47
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 25/05/2017 : 22:25:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
OK, s tim se slažem, Garfield je namijenjen svim uzrastima, jer svi u njemu mogu pronaći dovoljno za sebe, ono što im je poznato i što razumiju.

No smatram da ga je pogrešno tretirati kao strip ponajprije nemijenjen djeci. Ali ako će se tako osigurati bolji otkup za knjižnice ili nešto slično, neka bude.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16299 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 18/08/2017 : 15:35:50  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Ima li negdje skena naslovne ovog drugog albuma?
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1583 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 18/08/2017 : 15:56:23  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Ima li negdje skena naslovne ovog drugog albuma?


Izašao drugi?

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 19/08/2017 : 00:33:19  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Ja uzeo sestricu pre 15ak dana prvu knjigu.
Drugu knjigu nisam nasao u knjizari, ali vidim da je preko sajta CC moguce nabaviti.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16299 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 19/08/2017 : 08:44:11  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cerichus

quote:
Originally posted by delboj

Ima li negdje skena naslovne ovog drugog albuma?


Izašao drugi?


Pa reklamiraju od 15. avgusta.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/02/2019 : 21:21:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Gafilda sam upoznao i instant zavoleo u zagrebačkom noćnom programu osamdesetih,koji je svojim mini serijama (Mućke,Alo-alo...) ali i ostalim emisijama, ostavio neizbrisiv trag kod publike tadašnje Juge;u pitanju je kultni Program plus.
Između ostalog,prikazan je i određen broj crtanih filmova srednje dužine (20-30 minuta,ne sećam se tačno) o narandžastom mačku - isti su me beskrajno zabavili,a Garfild,Odi,Džon&co. su mi otada dragi likovi.

Kasnije sam čitao geg-table/kaiševe ovog serijala po raznim strip revijama,magazinima,Politikinom Zabavniku... i prijao mi je ali ne kao u pomenutim dužim crtaćima na RTZg.

Tako da se nisam previše ushitio na najavu ČK kolekcije Garfildovih avantura;a što sam očekivao,to sam i dobio - dobar, inteligentan humoristički strip,koji je po meni više namenjen odraslima nego deci.
To sam iskusio i iz ličnog primera - dao sam ga starijem sinu koji čita stripove,a on ga je odložio nakon 15-ak minuta čitanja rekavši "Tata,ovo i nije nešto smešno a i dosta fora ne kapiram".

Ono što mi je interesantno kod Garfilda,to je da su mi skoro svi fazoni ujednačenog kvaliteta.Znači nema onih mnjah,wtf... i tako to,ali ni nekih koji su me oborili.

3.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 17/02/2019 15:46:27
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000