forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex Giganti 29-31
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

izivko
Advanced Member



Germany
11541 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 03/12/2017 : 21:31:09  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Nisam čitao C. Jacka ali vjerujem da je odličan.

Tako je to kad se majstori uhvate posla.
Oni i od Texa naprave bombu.

Inače zadnjeg Texa kojeg sam pročitao je toliko hvaljeni Patagonija.
Tanko je to, još uvijek bolje od prosjeka, ali tanko. Crtež je odličan ali priča šlepa.

Have mercy
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20632 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/12/2017 : 21:54:25  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ovde je Breća 50% bolji lošiji nego u Alvar Majoru



quote:
Originally posted by Shaner

ovde je Breća 50% bolji lošiji nego u Alvar Majoru



quote:
Originally posted by kasper

ovde je Breća 50% bolji lošiji nego u Alvar Majoru



2:1




Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 03/12/2017 21:58:33
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16842 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 03/12/2017 : 22:01:59  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Ruju&Rotundo:Tex-Oluja nad Galvestonom (Strip-Agent,Tex Gigant 30)

U južnom Teksasu,bivši južnjački pukovnik,a trenutno zemljoposednik,Vudlord, šuruje sa lokalnim,Galvestonskim sudijom Trentom,koji mu dobavlja jeftinu crnačku radnu snagu iz zatvora.Za to vreme,razračunavši se sa jednom bandom,Teks i Kit dospevaju u Galveston,i tu bivaju umešani u slučaj sa vlasnicom saluna Eleonor,koju razbojnici napadaju;međutim,iza napada se krije krupniji slučaj,iza koga stoje pukovnik,sudija i nemilosrdna banda plaćenika braće Garas.
Ruju - sa obzirom da su mi većina njegovih scenarija prosečni ili čak i ispodprosečni (prosto ne mogu da verujem da je on napisao jednog jako dobrog Kesidija),ovde je čak i dobar;iako je taj kvalitet sve upitniji kako strip odmiče.
Rotundo - dobar crtač,koji je ovde razvalio - u smislu da se stvarno potrudio - svaka sličica,svaki kadar mu je pun detalja,i praznik za oči je gledati ovakvog Teksa u velikom formatu.
Te stoga,kompletan utisak je jako dobar,pre svega zahvaljući Rotundu!

4/5

Faraci&Breccia:Tex-Capitan Jack (Strip-Agent,Tex Gigant 31)

Šta reći a ne zaplakati?!?!?
Za "Kapitana" sam još pre samog izlaženja imao dojavu da je reč o vanserijskom crtežu,ne samo u nekom boneli stripu,već uopšte;i da je samo zbog njega ovaj Teksone vredan nabavke.Onda videh da je Farači zadužen za priču,što me je malo rastužilo,jer je Tito kod mene odavno izgubio poverenje (osim prve epizode Bred Berona i jednog Dilana,sve ostalo su prosečne,ispodprosečne i loše priče).
Al' zajeba mi Tito - jeste da je sve ovde,priča,scenogarfija...podređeno velikom Enrikeu (a verujem da je i sam Breća na svoj način učestvovao u su-kreiranju storije),ali ništa gospodin Farači ovde nije zeznuo.Možda je malo dao više Teksu po "rambovštini" u puškaranju u Lava Bedsu,ali nije to ništa naškodilo priči koja je sjajna,ozbiljna i sa odličnim poveznicama istorijskih događaja sukoba Modoka i plavih bluza sa događajima opisanim u ovom Texoneu.
Elem,Kuka Džim,negativac iz plemena Kapetana Džeka,sa svojom bandom pobunjenih Modoka pobija celu porodicu bivšeg rendžera,a njega ostavlja u životu,tek da kaže ko je taj zločin izvršio,ali i da obaveže svog prijatelja (i dužnika) Teksa,da mu osveti ćerku i unuka.
Teks,jebeniji nego ikad,ne može da pogazi reč koju je dao čoveku na umoru,i kreće u Lava Beds,gde je vojska opkolila kalifornijske urođenike.
A crtež - MAJKO MILA,pa ovo je praznik za oči.I ponavljam,praznik za oči - pa ovde je Breća 50% bolji nego u Alvar Majoru - svaki hebeni kadar je čista vizuelna uživancija.
I kad se tome pridoda priča,koja je prilično nesvakidašnja za SBE produkciju,dobija se jedno remek delo - iz mog ugla.
Kapetan Džek mi je jedan od najboljih boneli stripova,ali i jedan od kandidata za najbolji strip godine (možda ne za vrh liste,ali sigurno će mi upasti u top 10)- što mi je bilo nezamislivo do sada.

5+/5



Imam oba, nisam još čitao, tvoji komentari me jako hrabre da ih pročitam još danas
I prije sam čuo da su oba giganta vrhunska.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20632 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/12/2017 : 22:10:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Oluja mi nije vrhunska,čak ne mislim ni da je vredna 120 kuna,ali sa obzirom kako Rotundov crtež lepo izgleda nije greška ni kupiti ga.
Ja sam oba primerka pozjamio,ali Džek se obavezno mora i posedovati - mislio sam da sačekam Veseljake,čiji je plan bio da ga objave za minuli Sajam,ali sa obzirom da ni Patagonija nije ugledala svetlost dana,cela priča mi deluje neozbiljno,pa ću verovatno uzeti SA varijantu.

Nego,ne mogu da verujem da je tiraž ovog Texonea (Džeka) pišljivih 300 primeraka.Ne mogu da verujem da to već nije planulo??

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 03/12/2017 22:11:05
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16842 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 03/12/2017 : 22:16:01  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Užasno mali tiraž za ovakva izdanja, ali vjerojatno Berni zna da ima dosta onih koji bi radije dali 250 kn Libellusu za iste stripove, pa je spustio tiraž. Nisam od tih, jer mi je kolor u Bonelliju općenito nepotreban. Vjerojatno bi i Brecciu unakazio.

Jedino mi je žao što nisam kupio i Roija... Hoću jednom, nadam se.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6818 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/12/2017 : 23:54:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by anto

ovde je Breća 50% bolji lošiji nego u Alvar Majoru



quote:
Originally posted by Shaner

ovde je Breća 50% bolji lošiji nego u Alvar Majoru



quote:
Originally posted by kasper

ovde je Breća 50% bolji lošiji nego u Alvar Majoru



2:1







kasper i anto - nepobjediva kombinacija


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10804 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 04/12/2017 : 06:50:32  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ma moram da ga podrzim ovde, mada strip nisam citao
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10804 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 10/12/2017 : 13:39:59  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
sad procitao ovog brecu, crtez top. vrh vrhova
scenario djubre, jos jednom je boneli pokazao da je ustanova i za mentole i kompletno nesposobne ljude za ista
al crtez i atmosfeta vrhunski

Edited by - kasper on 10/12/2017 13:40:34
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10013 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 10/12/2017 : 14:26:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Nije ni izdaleka toliko loš scenarij.

Što se mene tiče ionako sam ga kupio zbog vrhunskog crteža i ostat će u kolekciji bez obzira na probleme sa prostorom.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10804 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 10/12/2017 : 15:34:07  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Nije ni izdaleka toliko loš scenarij.



gorw nije moglo, osnova price je izvucena iz istorije, a tito je tu nesto zvrljo svoje tek da se kaze da je nesto uradio
treba reci kako jeste, sramota sta dadose coveku da crta. a i breca je mogao da vrati scenario
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20632 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/12/2017 : 20:11:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Nije ni izdaleka toliko loš scenarij.


Scenario ne da nije loš,nego je jako,jako dobar,što je prilično začuđujuće sa obzirom na to da ga je Farači radio.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10804 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 10/12/2017 : 21:04:07  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
za vas onda nema zime, otprilike je ovaj scenario slican kvalitetu drugim titovim radovima na texu
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 10/12/2017 : 21:33:27  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Peyo

Nije ni izdaleka toliko loš scenarij.


Scenario ne da nije loš,nego je jako,jako dobar,što je prilično začuđujuće sa obzirom na to da ga je Farači radio.

Pored Magnusa jos jedan veoma dobar gigant!I scenario i crtez razbijaju!



Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

MaTex
Average Member



Croatia
567 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 10/12/2017 : 22:19:48  Show Profile Show Extended Profile  Send MaTex a Private Message  Reply with Quote
U svakom slucaju vise ne pise za Texa,sletio je na zagija.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000