forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Rezervacije recenzija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7016 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 25/05/2020 : 21:03:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GitaristRoko

Vidim da svi samo dođete i kažete "Rezerviraj mi ovo".
Gdje se mogu vidjeti stripovi (koji nisu Bonelli) koji još nemaju rezervaciju?



Nema takav popis. Samo Bonelli u koji su uključeni i neki srodni serijalu koji tamo ne pripadaju kao: Kapetan Miki (kojeg si rezervirao), Veliki Blek i Lazarus Ledd.

To "rezerviranje" je više kao napomena da se ne desi da dva člana pišu istu recenziju istovremeno, a za to je manja vjerojatnost izvan Bonelli svijeta.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
515 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 25/08/2020 : 20:13:33  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Otkazujem svoju rezervaciju na oba Kapetan Miki stripa.

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/08/2020 : 21:14:23  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GitaristRoko

Otkazujem svoju rezervaciju na oba Kapetan Miki stripa.



Sto Roko?
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
515 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 25/08/2020 : 23:48:03  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by GitaristRoko

Otkazujem svoju rezervaciju na oba Kapetan Miki stripa.



Sto Roko?




Imao sam u planu to riješavati ovo ljeto i tek danas sam se sjetio.
Shvatio sam da nemam volje i da moje recenzije ne bi bile ni do koljena ostalima. Jer su ostali iskusniji i jer imam samo 14 god.
Tako da sam odlučio da to uopće neću pisati, pa rađe da to otkažem ukoliko netko može za ta dva stripa napisati recenziju.

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/08/2020 : 18:21:34  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GitaristRoko

quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by GitaristRoko

Otkazujem svoju rezervaciju na oba Kapetan Miki stripa.



Sto Roko?




Imao sam u planu to riješavati ovo ljeto i tek danas sam se sjetio.
Shvatio sam da nemam volje i da moje recenzije ne bi bile ni do koljena ostalima. Jer su ostali iskusniji i jer imam samo 14 god.
Tako da sam odlučio da to uopće neću pisati, pa rađe da to otkažem ukoliko netko može za ta dva stripa napisati recenziju.



Steta, ja sam prvu recenziju za sajt napisao sa 14 godina, objavljena je bila kad sam imao 15.
Tako da to nema veze, ako ti se pise - pisi.
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
515 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 05/12/2020 : 18:54:22  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Evo mene opet.
Ovoga puta rezerviram 3. broj Maxmagnusa.Pisati ću po uzoru na Wolf Hunterovu recenziju 1. Maxmagnusa, pa ćemo vidjeti kako će to izgledati.

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/12/2020 : 20:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
@GitaristRoko pored ove teme, dosta posecenija tema gde postoji i popis nerecenziranih epizoda i svasta jos nesto se nalazi ovde:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=42932&whichpage=132

Pa slobodno napisi i tamo ovo sto si napisao ovde.
Samo napred sa recenzijom, nemoj da se obeshrabris ovog puta kao sto si prosli i ako treba neka pomoc samo pisi, ja sam spreman da pomognem oko bilo cega, a siguran sam i kolege Spock, Solar, Reem itd.

A evo i smernica koje je Solar napisao kako bi trebalo da izgleda recenzija:
quote:
Originally posted by solar



Ubacio sam neke natuknice koje bi mogle pomoći recenzentima (posebno početnicima) prilikom pisanja teksta recenzije:

- centralna ideja stripa, je li je autor uspio iskomunicirati ili je ideja razvodnjena i banalizirana?
- scenarij (razrada ideje) - je li razvučen, rastrgan, konfuzan ili je dinamičan i lijepo nosi centralnu ideju priče. Kakav je scenarij po dijelovima: uvod, zaplet i rasplet?
- jesu li neki dijalozi zapeli za oko, je li bilo emotivnih trenutaka, ako je odgovor da - onda to treba objasniti.
- vještina autora u prikazivanju likova, kako su okarakterizirani (glavni i sporedni), jesu li uvjerljivi, pamtljivi, kakav im je međuodnos?
- imaju li likovi unutarnju motivaciju za postupke ili ih scenarist koristi samo da bi došao od točke A do točke B?
- koje su jake točke (momenti) u ovom stripu, a koje su slabe točke?
- kako se ova priča odnosi prema drugima u serijalu, je li bolja ili lošija od prosjeka?
- prethodna iskustva recenzenta sa autorima priče
- treba napisati koju i o crtežu: izgled glavnih junaka, izgled sporednih junaka, vještina prikaza pozadine (drugi i treći plan), a može se staviti i pokoja sliku u recenziju ako postoji sken.
- treba napisati riječ-dvije i o naslovnici.


Edited by - going going on 05/12/2020 20:37:39
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
515 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 05/12/2020 : 20:44:44  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Hvala kolega. Ovoga puta ide recenzija!

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
515 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 12/01/2021 : 10:20:08  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GitaristRoko

Evo mene opet.
Ovoga puta rezerviram 3. broj Maxmagnusa.Pisati ću po uzoru na Wolf Hunterovu recenziju 1. Maxmagnusa, pa ćemo vidjeti kako će to izgledati.



Recenzija trećeg broja Maxmagnusa je napisana i poslana. Sada rezerviram 9. broj - Poludjeli Princ.

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 12/01/2021 : 11:04:36  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Rezervacija za mangu Out i webtoon Weak Hero.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12909 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 12/01/2021 : 13:11:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Bravo dečki!

Valjda će se uskoro netko pojaviti da vodi topic s recenzijama.
Iako, osobno bih najviše volio da se Spock vrati, radio je odličan posao.
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
515 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 12/01/2021 : 14:27:44  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Zna li se kad se recenzije objavljuju? Za to je potrebno tjedan dana od slanja mailom il?

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.

Edited by - GitaristRoko on 12/01/2021 14:28:17
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12909 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 12/01/2021 : 14:56:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Gle, ja sam na objavu prve čekao 6 mjeseci.
Ali bilo je to još doba mračnog srednjeg vijeka. U međuvremenu je došao mladi princ Kaspijan i sve je bilo u redu. Mi, kmetovi, bili smo zadovoljni jer smo imali kruha i igara.

A onda su zli tvorovi, orke i goblini prisili mladog princa Kaspijana da odstupi s prijestolja...
Mi, kmetovi, sada smo zbuljeni da čak zaključavamo vrata kuće i po danu...

Budi strpljiv, sve će se znati uskoro.
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29276 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 12/01/2021 : 15:02:52  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Prošle godine je bio prosjek mjesec do dva od slanja.

quote:
Originally posted by GitaristRoko

Zna li se kad se recenzije objavljuju? Za to je potrebno tjedan dana od slanja mailom il?


"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/01/2021 : 22:20:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Pišem recenziju (odnosno prerađujem već postojeći tekst) za Šejićevu Harleen/Harlin.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 26/01/2021 : 16:16:04  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Drago mi je vidjeti da se ljudi pocinju zanimati za Maxmagnusa. To je bezvremenski klasik koji po mom misljenju zasluzuje kvalitetno omnibus kolor izdanje, onako po 5 brojeva u jednoj svesci pa da se to sve fino zavrsi za 5 knjigica.

Evo rezervisem i ja br. 17 "Nakon revolucije."
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 26/01/2021 : 16:17:42  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Br 17 je po mom misljenju medu kljucnijim epizodama serijala jer predstavlja aftermat predhodnog broja koji je ipak ucinio prekretnicu u radnji na koju smo navikli.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12909 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 26/01/2021 : 16:26:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Izvrsno wolf!
Nadopiši rezervaciju i tamo u SBE kategoriji, kako bi Spock imao sve na jednom mjestu, jasno i pregledno, dok bude radio rezervacije epizoda.
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
515 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 17/03/2022 : 23:02:06  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Rezerviram 5. i 6. broj Maxmagnusa (Lanac bratske solidarnosti i Svadba je ugovorena). Recenzija 9. broja je nakon dosta mjeseci pauze konačno prepravljena i poslana. Ostaje samo vidjeti objavu.

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
515 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 08/04/2022 : 16:35:40  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Rezerviram Lucky Lukea epizodu Daisy Town.

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
515 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 14/05/2023 : 19:27:16  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Od mojih rezervacija prošlo je godinu dana, pa su poništene, ako se dobro sjećam pravila. Sada rezerviram Lucky Lukea epizodu Klondike, ali ovoga puta ću stvarno i napisati. :D

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000