forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 83 - Petar Pan
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 24/06/2021 : 10:55:22  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

Priča nije tečna..a šteta jer strip jako dobro izgleda i ima potencijala!



Ovo stoji ali spada u domenu individualna duhovna doživljavanja djela
Samo kažem da kada si kompletan autor (i crtač i scenarist) da rezultat i doživljavanje djela bude drugačije od onih stvari u kojima si samo crtač

Peimjerice djela koja je radio samo Pratt ili samo Manara ... i koje su zajedno ;o))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/06/2021 : 12:18:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Kod Lavrica je puno bolje ostvarenje kada je kompletan autor.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 11/09/2021 : 21:15:53  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ako je neko od strip adaptacije ovog čuvenog dela očekivao jednu lepo nacrtanu, opuštajuću light fantasy avanturu razočarao se najstrašnije jer Loisel već od starta udara ispod pojasa i svima stavlja do znanja da će njegova verzija Petra Pana biti namenjena za zreliju publiku i prvi čin ove predstave počinje sa surovo realnim portretom Dikensovog Londona dok će priča kulminaciju doživeti sa četvrtim albumom i Crvene ruke mi ulaze u sam vrh omiljenih albuma BD stripa zbog načina na koji je autor uzeo dečaka koji ne želi da odraste i zamenio ga sa dečakom koji prezire svet odraslih jer ga on podseća na svoju mamu, mama kao sigurna luka detinjstva jednog dečaka, ali kada se ovo "sidro" ukloni gubi se sva dečačka nevinosti i način na koji je Loisel povezao Petra Pana sa legendom o Džeku Trboseku je vrhunski odrađeno

Ovo je priča o dečaštvu kao najnevinijem dobu u našim životima ali nevino samo po tome što je ljudska kob da pamtimo samo dobre stvari dok kako starimo razvijamo tendenciju da sve ostalo zaboravljamo, ono čega ne želimo da se prisećamo dozvolimo da izbledi, kao da se nije desilo nama, kao da zapravo nije ni postojalo.. Zanimljivo koliko ova priča gađa u ono podsvesno u nama, Zvončica sa bujnim poprsjem i tangama predstavlja simbol "pohotnog", Rose kao žena koja čisti, pere, kuva, šije itd je simbol za "matrijarhalno" jer podseća na našu mamu, Tigrica Lili kao nešto "egzotično" što deluje toliko drugačije da priča jezikom koji ne razumemo, bila bi idealna prva simpatija za jednog dečaka ali ožiljci iz prošlosti su ga sprečili da sanja o tom putu.. Na način na koji se Petar i Pan spajaju i postaju jedan lik ne bih trošio reči koliko je to dobro odrađeno i koliko gađa u suštinu ovog dela

Koliko god ovo bila priča o dečaštvu, detinjstvu i našoj potrebi da maštamo i zaboravljamo neke stvari, toliko je ovo jedno poučno delo koje nudi mudre savete: "strah me da sam propustio život koji mi se nudio", ko previše sanjari i mašta o onom drugom svetu prespavaće ceo život, stvaran život.. Kao krokodil koji je progutao časovnik, čudovište koje guta naše dragoceno vreme, što više starimo i udaljavamo se od detinjstva to više stičemo utisak da ovaj "krokodil" ima veći apetit.. A sama ta ideja šta je to što čini da nešto doživljavamo kao "blago" je neprevaziđena, vanvremenska u svojoj mudrosti..

Fenomenalan strip, delo koje jednostavno vapi za ponovnim čitanjima koliko je ovo slojevito napisano i intelektualno izazovno u traženju sličnosti / razlika između stvarnog sveta i Nedođije, a na svakom čitaocu ostaje da utvrdi koji svet doživljava kao stvaran, a koji kao iskrivljen odraz u ogledalu
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 11/09/2021 : 22:05:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Ako je neko od strip adaptacije ovog čuvenog dela očekivao jednu lepo nacrtanu, opuštajuću light fantasy avanturu razočarao se najstrašnije jer Loisel već od starta udara ispod pojasa i svima stavlja do znanja da će njegova verzija Petra Pana biti namenjena za zreliju publiku i prvi čin ove predstave počinje sa surovo realnim portretom Dikensovog Londona dok će priča kulminaciju doživeti sa četvrtim albumom i Crvene ruke mi ulaze u sam vrh omiljenih albuma BD stripa zbog načina na koji je autor uzeo dečaka koji ne želi da odraste i zamenio ga sa dečakom koji prezire svet odraslih jer ga on podseća na svoju mamu, mama kao sigurna luka detinjstva jednog dečaka, ali kada se ovo "sidro" ukloni gubi se sva dečačka nevinosti i način na koji je Loisel povezao Petra Pana sa legendom o Džeku Trboseku je vrhunski odrađeno

Ovo je priča o dečaštvu kao najnevinijem dobu u našim životima ali nevino samo po tome što je ljudska kob da pamtimo samo dobre stvari dok kako starimo razvijamo tendenciju da sve ostalo zaboravljamo, ono čega ne želimo da se prisećamo dozvolimo da izbledi, kao da se nije desilo nama, kao da zapravo nije ni postojalo.. Zanimljivo koliko ova priča gađa u ono podsvesno u nama, Zvončica sa bujnim poprsjem i tangama predstavlja simbol "pohotnog", Rose kao žena koja čisti, pere, kuva, šije itd je simbol za "matrijarhalno" jer podseća na našu mamu, Tigrica Lili kao nešto "egzotično" što deluje toliko drugačije da priča jezikom koji ne razumemo, bila bi idealna prva simpatija za jednog dečaka ali ožiljci iz prošlosti su ga sprečili da sanja o tom putu.. Na način na koji se Petar i Pan spajaju i postaju jedan lik ne bih trošio reči koliko je to dobro odrađeno i koliko gađa u suštinu ovog dela

Koliko god ovo bila priča o dečaštvu, detinjstvu i našoj potrebi da maštamo i zaboravljamo neke stvari, toliko je ovo jedno poučno delo koje nudi mudre savete: "strah me da sam propustio život koji mi se nudio", ko previše sanjari i mašta o onom drugom svetu prespavaće ceo život, stvaran život.. Kao krokodil koji je progutao časovnik, čudovište koje guta naše dragoceno vreme, što više starimo i udaljavamo se od detinjstva to više stičemo utisak da ovaj "krokodil" ima veći apetit.. A sama ta ideja šta je to što čini da nešto doživljavamo kao "blago" je neprevaziđena, vanvremenska u svojoj mudrosti..

Fenomenalan strip, delo koje jednostavno vapi za ponovnim čitanjima koliko je ovo slojevito napisano i intelektualno izazovno u traženju sličnosti / razlika između stvarnog sveta i Nedođije, a na svakom čitaocu ostaje da utvrdi koji svet doživljava kao stvaran, a koji kao iskrivljen odraz u ogledalu


Prelep osvrt Nakeru...meni jedan od najboljih stripova iz Fibrinog karaloga.
Bas "udara ispod pojasa", remek delo
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/09/2021 : 22:52:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
e fala q..u da vidim još jedno razmišljanje kao moje.
ubilo me u pojam kad vidim kako se pljuje po ovom stripu.

edit:znači klub obožavatelja PP se sve na žistisa,anta,kaspera i nejkera.
Malo ali odabrano društvo.Jeste da tu nejker štrči,ali ipak ćemo ga prihvatiti.

a ona sisa goingoing još nije pročitao ovu stripčinu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 11/09/2021 22:59:16
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 12/09/2021 : 00:12:29  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Lele koje društvo, definitivno najviše štrčim
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 12/09/2021 : 00:42:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote

a ona sisa goingoing jos...

Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 12/09/2021 : 00:43:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Lele koje društvo, definitivno najviše štrčim



Sad ti nema nazad kad te je profa pohvalio
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 12/09/2021 : 12:29:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Ni meni nije jasna kritika Petra Pana. Sjajan strip kome se uvek rado vraćam.
Odličan post nakeru.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 12/09/2021 : 20:20:45  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote


Zar je stvarno moguće da ovakva stripčina nema recenziju na sajtu?
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/09/2021 : 20:42:15  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker



Zar je stvarno moguće da ovakva stripčina nema recenziju na sajtu?



bah, ima da ga ispljuju samo tako, mozda bolje ovako
Go to Top of Page

Biroa
New Member



Croatia
150 Posts

Member since 28/12/2020

Posted - 28/11/2023 : 15:24:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Biroa a Private Message  Reply with Quote
Kakve su šanse da ikad bude reprint?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/11/2023 : 19:29:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nikakve.

Trouble will find me
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1189 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 28/11/2023 : 19:54:49  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Ni meni nije jasna kritika Petra Pana. Sjajan strip kome se uvek rado vraćam.
Odličan post nakeru.


Toliko sjajan strip da sam poceo citati dva puta pa odustao, mozda ce biti treca sreca nekada :)
Ne bih znao reci sta me odbija crtez ili da li raspolozenje koje sam imao kad sam citao nije bilo pravo.

Zanimljiva je rampa na reprint ali valjda je logicna...

quote:
Originally posted by Dr. Zistis
Prelep osvrt Nakeru...meni jedan od najboljih stripova iz Fibrinog karaloga.


Uh iz cega????

Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 28/11/2023 19:57:05
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1308 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 28/11/2023 : 20:52:14  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Petar Pan je odličan strip. Dobra doza nenormalnosti uz odličan crtež. Imam ga u onim Marketprintovim pojedinačnim albumima
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1189 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 28/11/2023 : 21:56:14  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Svaka cast na odluci da ne uzmes kolorku :)
I ja imam taj mp kompletic.

Under construction.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 18/12/2023 : 21:18:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Pročitao PP danas do kraja. Po meni je ovo zapravo zaje...i psiho. Ok da strip ima određenih problema o kojima ste već pisali ali je i toliko slojevit i ispod tih nekih nespretnosti se nalazi puno toga, po meni ovo je ispod sve te dječje igre veći psiho čak i od Blasta. Unikatan strip.

Edited by - Chui on 18/12/2023 23:04:58
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 19/12/2023 : 08:57:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Petar Pan od Loisela je jedan brutalan strip. On je kao zbirka pesama, čita se više puta i nalaze se nova i nova značenja i nove i nove poruke.

Dobro je to Loisel uradio, vrlo dobro.

sangue navajo
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000