forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor klasik 47 - Mali ubojice
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

teller
Advanced Member



Slovenia
18320 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 21/09/2017 : 08:47:12  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
pa koliko vidim utori su samo na prvom i zadnjem stripu od približno 10 povezanih...
par puta sam več trgao te plastične vezice na stripovima jer su to zaboravile prodavačice u prodavnom centru...
tako da je bar 8 primjeraka ok...iz svakog paketa...
ništa bez kioska, strip koji nije kupljen na kiosku nema onaj retro šmek..bar nama koji smo stripove navikli kupovati
za vrijeme Dnevnika...ali tada nismo bili takve picajzle valjda...strip se više čitao nego kolekcionirao.
ja sam sa tim što stigne do nas uglavno zadovoljan, ovo je bogbogova naspram par godina unazad kad nam stizala samo remitenda...
samo da potraje,... možda ludost što uzimam više primjeraka svakog broja u tom kontekstu i nije takva ludost.


CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 21/09/2017 : 13:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Pa dobro, ako neki klasik ima više naslovnica barem žena na kiosku i žena kod kuće neće skužiti da se radi o istoj epizodi, pa neće misliti da si lud.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18320 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 21/09/2017 : 14:40:20  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Pa dobro, ako neki klasik ima više naslovnica barem žena na kiosku i žena kod kuće neće skužiti da se radi o istoj epizodi, pa neće misliti da si lud.


hvala za utjehu...bar nek me okolina smatra normalnim...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 21/09/2017 : 15:21:15  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Telleru, na većinu kioska dođu po 3-4 broja, i svi budu iznakaženi vezicama.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18320 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 21/09/2017 : 15:58:00  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Telleru, na većinu kioska dođu po 3-4 broja, i svi budu iznakaženi vezicama.


a,dobro, vjerujem ti...
kažem iz mog iskustva...imam sreću izgleda...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/09/2017 : 16:25:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

pa koliko vidim utori su samo na prvom i zadnjem stripu od približno 10 povezanih...
par puta sam več trgao te plastične vezice na stripovima jer su to zaboravile prodavačice u prodavnom centru...
tako da je bar 8 primjeraka ok...iz svakog paketa...
ništa bez kioska, strip koji nije kupljen na kiosku nema onaj retro šmek..bar nama koji smo stripove navikli kupovati
za vrijeme Dnevnika...ali tada nismo bili takve picajzle valjda...strip se više čitao nego kolekcionirao.
ja sam sa tim što stigne do nas uglavno zadovoljan, ovo je bogbogova naspram par godina unazad kad nam stizala samo remitenda...
samo da potraje,... možda ludost što uzimam više primjeraka svakog broja u tom kontekstu i nije takva ludost.





Slažem se da je odlazak na kiosk/trafiku bio kums, radost i smisao ljubavi stripofila. Taj trenutak kupnje stripa i odnošenje kući, je nezamjenljiv. Ali postali smo komotni, draže nam je naručivati iz naslonjača. Tehnologija, globalizam, žice i kabeli su nam limitirali sposobnost i ograničili vidike više nego smo svjesni. Kupnja Dnevnikovih "romana" na kiosku 80-tih je bila najnormalnija aktivnost, recimo kad bi te "stara" poslala u "spizu", a ostane koji dinar za Bonellijevce... neprocijenjivo. Ali druga vremena... ona su bila zlatna, a ova nova...dobro da i postoji strip. Dok smo mi živi, biti će ga. Zato moramo pokazati da ne kažem učiti mlađe, svoju djecu, radosti tog medija, izričaja i takve umjetnosti...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18320 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 21/09/2017 : 18:04:39  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by teller

pa koliko vidim utori su samo na prvom i zadnjem stripu od približno 10 povezanih...
par puta sam več trgao te plastične vezice na stripovima jer su to zaboravile prodavačice u prodavnom centru...
tako da je bar 8 primjeraka ok...iz svakog paketa...
ništa bez kioska, strip koji nije kupljen na kiosku nema onaj retro šmek..bar nama koji smo stripove navikli kupovati
za vrijeme Dnevnika...ali tada nismo bili takve picajzle valjda...strip se više čitao nego kolekcionirao.
ja sam sa tim što stigne do nas uglavno zadovoljan, ovo je bogbogova naspram par godina unazad kad nam stizala samo remitenda...
samo da potraje,... možda ludost što uzimam više primjeraka svakog broja u tom kontekstu i nije takva ludost.





Slažem se da je odlazak na kiosk/trafiku bio kums, radost i smisao ljubavi stripofila. Taj trenutak kupnje stripa i odnošenje kući, je nezamjenljiv. Ali postali smo komotni, draže nam je naručivati iz naslonjača. Tehnologija, globalizam, žice i kabeli su nam limitirali sposobnost i ograničili vidike više nego smo svjesni. Kupnja Dnevnikovih "romana" na kiosku 80-tih je bila najnormalnija aktivnost, recimo kad bi te "stara" poslala u "spizu", a ostane koji dinar za Bonellijevce... neprocijenjivo. Ali druga vremena... ona su bila zlatna, a ova nova...dobro da i postoji strip. Dok smo mi živi, biti će ga. Zato moramo pokazati da ne kažem učiti mlađe, svoju djecu, radosti tog medija, izričaja i takve umjetnosti...


bravo za napisano...komplimenti.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 21/09/2017 : 18:14:49  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
U mom slučaju uopće nije riječ o komociji i kupovini iz naslonjača. Kako već rekoh - ne dam veliki novac za oštećenu robu. U biti, za utore ne dam ni trećinu. Što će mi to? Osobno se ne mogu sjetiti niti jednog LMS/ZS/SSB stripa koji sam kupio na kiosku u ona vremena a da je imao utore, pa čak ni neka druga oštećenja. Mislim da se tada više pazilo na prodajne artikle nego danas, kad stripove trpaju najradije tamo gdje ih nitko neće naći.

Ali eto, da ne bude sve crno, danas sam uspio pronaći novi Zagor i Mr No maxi zadovoljavajuće kvalitete. Nisu savršeni, ali mogu proći. Klasik nažalost ne.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/09/2017 : 19:21:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

U mom slučaju uopće nije riječ o komociji i kupovini iz naslonjača. Kako već rekoh - ne dam veliki novac za oštećenu robu. U biti, za utore ne dam ni trećinu. Što će mi to? Osobno se ne mogu sjetiti niti jednog LMS/ZS/SSB stripa koji sam kupio na kiosku u ona vremena a da je imao utore, pa čak ni neka druga oštećenja. Mislim da se tada više pazilo na prodajne artikle nego danas, kad stripove trpaju najradije tamo gdje ih nitko neće naći.

Ali eto, da ne bude sve crno, danas sam uspio pronaći novi Zagor i Mr No maxi zadovoljavajuće kvalitete. Nisu savršeni, ali mogu proći. Klasik nažalost ne.


Istina. Ali sjeti se, u Jugi je bio tiraž nemjerljivo visok prema bilo kojem danas, pa su stoga i stripovi donošeni u velikim količinama i manja je vjerovatnoča bila da se kojem što dogodi... I bilo ih je na svim trafikama bilo koje "vukojebine" bivše države. Sječam se jasno punih izloga stripova. Revija, Bonellijevaca, svašta nešto, a sve odlično dopremljeno na kiosk. Pitanje je samo kvalitete stripa iz tog doba, hrbati izvitopereni, loše-asimetrično sječeni u štampariji, lošije ljepilo, otisak, papir...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/09/2017 : 19:23:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by teller

pa koliko vidim utori su samo na prvom i zadnjem stripu od približno 10 povezanih...
par puta sam več trgao te plastične vezice na stripovima jer su to zaboravile prodavačice u prodavnom centru...
tako da je bar 8 primjeraka ok...iz svakog paketa...
ništa bez kioska, strip koji nije kupljen na kiosku nema onaj retro šmek..bar nama koji smo stripove navikli kupovati
za vrijeme Dnevnika...ali tada nismo bili takve picajzle valjda...strip se više čitao nego kolekcionirao.
ja sam sa tim što stigne do nas uglavno zadovoljan, ovo je bogbogova naspram par godina unazad kad nam stizala samo remitenda...
samo da potraje,... možda ludost što uzimam više primjeraka svakog broja u tom kontekstu i nije takva ludost.





Slažem se da je odlazak na kiosk/trafiku bio kums, radost i smisao ljubavi stripofila. Taj trenutak kupnje stripa i odnošenje kući, je nezamjenljiv. Ali postali smo komotni, draže nam je naručivati iz naslonjača. Tehnologija, globalizam, žice i kabeli su nam limitirali sposobnost i ograničili vidike više nego smo svjesni. Kupnja Dnevnikovih "romana" na kiosku 80-tih je bila najnormalnija aktivnost, recimo kad bi te "stara" poslala u "spizu", a ostane koji dinar za Bonellijevce... neprocijenjivo. Ali druga vremena... ona su bila zlatna, a ova nova...dobro da i postoji strip. Dok smo mi živi, biti će ga. Zato moramo pokazati da ne kažem učiti mlađe, svoju djecu, radosti tog medija, izričaja i takve umjetnosti...


bravo za napisano...komplimenti.


txs. prijo. Samo još da te navučemo na Fibrine albume...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4747 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 21/09/2017 : 23:24:31  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Pa dobro, ako neki klasik ima više naslovnica barem žena na kiosku i žena kod kuće neće skužiti da se radi o istoj epizodi, pa neće misliti da si lud.



ha ha ... ova ti je dobra , još jedna prednost više naslovnica .
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4747 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 21/09/2017 : 23:34:24  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

U mom slučaju uopće nije riječ o komociji i kupovini iz naslonjača. Kako već rekoh - ne dam veliki novac za oštećenu robu. U biti, za utore ne dam ni trećinu. Što će mi to? Osobno se ne mogu sjetiti niti jednog LMS/ZS/SSB stripa koji sam kupio na kiosku u ona vremena a da je imao utore, pa čak ni neka druga oštećenja. Mislim da se tada više pazilo na prodajne artikle nego danas, kad stripove trpaju najradije tamo gdje ih nitko neće naći.

Ali eto, da ne bude sve crno, danas sam uspio pronaći novi Zagor i Mr No maxi zadovoljavajuće kvalitete. Nisu savršeni, ali mogu proći. Klasik nažalost ne.


Ovo je istina više se pazilo. Sićam se da su se na kioscima stripovi držali šta bliže ruku prodavaču kolika je prodaja bila .Baš me uvati nostalgija i tuga za tim vremenima , stripovi su bili jedan na drugoga , dolazili bi po trideset/četrdeset/ možda čak i po pedeset komada po kiosku.......Kiosk mi je onda a i danas, najdraži građevinski objekt koje je civilizacija izmislila

Edited by - RAKOSI4 on 21/09/2017 23:35:20
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16842 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 25/09/2017 : 13:21:02  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by wolf

U mom slučaju uopće nije riječ o komociji i kupovini iz naslonjača. Kako već rekoh - ne dam veliki novac za oštećenu robu. U biti, za utore ne dam ni trećinu. Što će mi to? Osobno se ne mogu sjetiti niti jednog LMS/ZS/SSB stripa koji sam kupio na kiosku u ona vremena a da je imao utore, pa čak ni neka druga oštećenja. Mislim da se tada više pazilo na prodajne artikle nego danas, kad stripove trpaju najradije tamo gdje ih nitko neće naći.

Ali eto, da ne bude sve crno, danas sam uspio pronaći novi Zagor i Mr No maxi zadovoljavajuće kvalitete. Nisu savršeni, ali mogu proći. Klasik nažalost ne.


Ovo je istina više se pazilo. Sićam se da su se na kioscima stripovi držali šta bliže ruku prodavaču kolika je prodaja bila .Baš me uvati nostalgija i tuga za tim vremenima , stripovi su bili jedan na drugoga , dolazili bi po trideset/četrdeset/ možda čak i po pedeset komada po kiosku.......Kiosk mi je onda a i danas, najdraži građevinski objekt koje je civilizacija izmislila



Nostalgija čini čuda, mi smo tada bili bolji, danas smo matori seronje kojima svaka dlaka smeta.
Da mi je netko rekao 1993. kada nije bilo božjeg stripa na kiosku da će ih 2017. biti toliko rekao bih mu da nije normalan.
Trebamo biti sretni sa današnjim stanjem, jako.
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 25/09/2017 : 15:40:37  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by wolf

U mom slučaju uopće nije riječ o komociji i kupovini iz naslonjača. Kako već rekoh - ne dam veliki novac za oštećenu robu. U biti, za utore ne dam ni trećinu. Što će mi to? Osobno se ne mogu sjetiti niti jednog LMS/ZS/SSB stripa koji sam kupio na kiosku u ona vremena a da je imao utore, pa čak ni neka druga oštećenja. Mislim da se tada više pazilo na prodajne artikle nego danas, kad stripove trpaju najradije tamo gdje ih nitko neće naći.

Ali eto, da ne bude sve crno, danas sam uspio pronaći novi Zagor i Mr No maxi zadovoljavajuće kvalitete. Nisu savršeni, ali mogu proći. Klasik nažalost ne.


Ovo je istina više se pazilo. Sićam se da su se na kioscima stripovi držali šta bliže ruku prodavaču kolika je prodaja bila .Baš me uvati nostalgija i tuga za tim vremenima , stripovi su bili jedan na drugoga , dolazili bi po trideset/četrdeset/ možda čak i po pedeset komada po kiosku.......Kiosk mi je onda a i danas, najdraži građevinski objekt koje je civilizacija izmislila



Nostalgija čini čuda, mi smo tada bili bolji, danas smo matori seronje kojima svaka dlaka smeta.
Da mi je netko rekao 1993. kada nije bilo božjeg stripa na kiosku da će ih 2017. biti toliko rekao bih mu da nije normalan.
Trebamo biti sretni sa današnjim stanjem, jako.



Za ovo imaš pivo i to gajbu od mene.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/09/2017 : 20:25:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Slažem se da nostalgija čuda čini/radi, apsolutno je tako. Uvjek je ono prije bolje i slađe... Ljepše. Slažem se i da smo stari prdonje više ili manje, u pogledu svega, čangrizava stara gunđala oko ovog ili onog, dnevne politike, materijalnog stanja/statusa, ekonomije, pogleda na današnji svjet koji prolazi kraj nas kao brzi vlak, a mi ga ispračamo, začuđeni. Itako dalje i tako dalje, ali ne i u pogledu stripova, to želim imati "kako bog zapovida", i naravno da mi smeta ako nije očuvan. Zašto i ne, pitam se? Sad kad ih mogu imati "kako bog zapovida", tako i radim. Čuvam ih, iako su non stop iščitavani... Podsječam se svako toliko na stare epizode, ali su mi i dalje u ocjeni 5, i točka. Smatram da ih treba čuvati i da je to sasvim normalno...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16842 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 25/09/2017 : 22:14:13  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by legaz

quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by wolf

U mom slučaju uopće nije riječ o komociji i kupovini iz naslonjača. Kako već rekoh - ne dam veliki novac za oštećenu robu. U biti, za utore ne dam ni trećinu. Što će mi to? Osobno se ne mogu sjetiti niti jednog LMS/ZS/SSB stripa koji sam kupio na kiosku u ona vremena a da je imao utore, pa čak ni neka druga oštećenja. Mislim da se tada više pazilo na prodajne artikle nego danas, kad stripove trpaju najradije tamo gdje ih nitko neće naći.

Ali eto, da ne bude sve crno, danas sam uspio pronaći novi Zagor i Mr No maxi zadovoljavajuće kvalitete. Nisu savršeni, ali mogu proći. Klasik nažalost ne.


Ovo je istina više se pazilo. Sićam se da su se na kioscima stripovi držali šta bliže ruku prodavaču kolika je prodaja bila .Baš me uvati nostalgija i tuga za tim vremenima , stripovi su bili jedan na drugoga , dolazili bi po trideset/četrdeset/ možda čak i po pedeset komada po kiosku.......Kiosk mi je onda a i danas, najdraži građevinski objekt koje je civilizacija izmislila



Nostalgija čini čuda, mi smo tada bili bolji, danas smo matori seronje kojima svaka dlaka smeta.
Da mi je netko rekao 1993. kada nije bilo božjeg stripa na kiosku da će ih 2017. biti toliko rekao bih mu da nije normalan.
Trebamo biti sretni sa današnjim stanjem, jako.



Za ovo imaš pivo i to gajbu od mene.




Gajbu Jelena ili Lava, bit će dosta za nas dvojicu
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2995 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 26/09/2017 : 15:44:21  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Je li dosa u trafike?

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17652 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/09/2017 : 16:58:04  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
po današnjem pravopisu možda je i pogrešno
a po nekom budućem možda bude i ispravno

tako da nikad se ne zna :D šta će se dipr kolektori dogovoriti na idućoj sjednici :)


Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1066 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 27/09/2017 : 09:58:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by roby05

Je li dosa u trafike?



Kupljeno na kiosku.
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2995 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 27/09/2017 : 10:36:20  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Duke Zill

quote:
Originally posted by roby05

Je li dosa u trafike?



Kupljeno na kiosku.


Hvala!Prave s..nja sa naslovnicama.Opet samo jedna i to druga na kioscima.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/09/2017 : 15:12:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Kada su naslovnice podjednake onda mogu uzeti i onu koju ispočetka nisam planirao, u ovom slučaju je prva puno bolja i jedino ona dolazi u obzir.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4747 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 27/09/2017 : 22:50:29  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Ma nigdi prve ni za lik , iako mi je i druga dobra ,koju sam kupija kad sam je vidija neoštećenu .Prva više dočarava priču ,ko zna možda i nju kupim kad idem u Split
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000