forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 94 - Otok žena
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 21/02/2022 : 18:39:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Chui

Meni je ovo bilo zabavno al ne dovoljno da ostane u kolekciji pa poklonio frendu.


i zeznuo si se - ovde je isti fazon kao kod Aame - na drugo čitanje strip otkida.


Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 21/02/2022 : 20:05:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Ma glavni razlog što sam ga proslijedio dalje je crtež koji mi je simpatiko i super paše sa pričom al ne pale me previše takvi karikaturalni crteži.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/02/2022 : 22:32:53  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ne sviđa mi se to što si rekao - ne gotiviš crteže Larsenea,Blejna,Trondhajma,Hjuberta,Keraskoet tandema,Davida B.,Sfara...a samim tim i sve te predivne stripove koji su nam pobrojani autori podarili??
Čui,dobro razmisli šta ćeš da odgovoriš?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 21/02/2022 22:37:23
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 21/02/2022 : 22:58:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ne sviđa mi se to što si rekao - ne gotiviš crteže Larsenea,Blejna,Trondhajma,Hjuberta,Keraskoet tandema,Davida B.,Sfara...a samim tim i sve te predivne stripove koji su nam pobrojani autori podarili??
Čui,dobro razmisli šta ćeš da odgovoriš?



hehe pa to zavisi od stripa do stripa, sve mi je to simpatično i slatko, Maggy Garison i Texas Cowboys su mi super npr. Al evo tek sam sad prvi put posudio Tvrđu, razlog? crtež. Svi ti crteži super pašu uz priče i zajedno su skladna cjelina al ne mora mi svaki biti ludilo ima nešto i do osobnog ukusa i neukusa jebga trvđa mi je isto vrlo simpatična, jako zabavna i
duhovita al nije strip kojem ću se vraćati tako ide samo na posudbu iz knjižnice

Edited by - Chui on 22/02/2022 09:41:10
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/02/2022 : 15:29:20  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

a sad ozbiljno - probaj da negde pozajmiš Zekana;tu sam već siguran da će ti biti sjajan!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 22/02/2022 : 17:24:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto


a sad ozbiljno - probaj da negde pozajmiš Zekana;tu sam već siguran da će ti biti sjajan!!


nemam pojma za zekana daj neki link
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 22/02/2022 : 22:59:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
aaaa sad sam skužio Zekana :))))
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/02/2022 : 23:40:48  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 02/04/2022 : 14:38:46  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Volim kad ovako nabasam na neki biser iz malo davnijeg dijela Fibrinog kataloga.
Od samog početka izuzetno šarmantan i zabavan strip. Svidio mi se jako Zanzimov crtež i ta atmosfera koja baš podsjeća na one prve nijeme filmove. Vrlo dobar smisao za humor, ali i prizor, dinamično pripovjedanje i racionalna upotreba teksta. Sve je to položeno s peticom, a može li priča upotpuniti dojam?
Može! Avantura na neobičnom zabačenom otoku, brodolom koji nije bio nimalo dosadan i pleme snažnih i snalažljivih žena. Dosta je tu metafora na stereotipe koji se vežu za muške i žene. Zaplet je dosta jednostavan i nema tu nekih pretencioznih detalja, vrlo je pitko i tjera na listanje dalje. No, zato rasplet je prilično neočekivan i vrlo mudro izmišljen. Pravo iznenađenje i osvježenje te za to svake pohvale.
Na drugo čitanje će to sve biti možda još i bolje, no i ovako nakon zatvorene zadnje stranice, simpatije prema ovom stripu i sveukupni dojam su izrazito visoki.
Možda mi nije bio kroz čitanje za najvišu moguću ocjenu, ali izrazito mi je ušao pod kožu i razvlači se osmijeh kad se sjetim nekih scena. Ma kvragu i sve, evo mu 5/5!

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Dzonka
Starting Member



Serbia
69 Posts

Member since 08/05/2022

Posted - 15/08/2022 : 11:31:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Dzonka a Private Message  Reply with Quote
Još jedan kratak strip koji je idealan za ove letnje dane. Svidelo mi se Zanzimovo dinamično pripovedanje i njegova lucidnost koju je natrpao u ovih osamdesetak strana. Na kraju stripa ima jedan jako zanimljiv obrt gde mi se  dopalo na koji način je autor dao novu dimenziju jednoj veoma jednostavnoj priči, barem na prvi pogled jednostavnoj. Crtež i boje su mi takođe jako simpatični.
Otok žena je zabavan i dinamičan strip koji pruža brzu vožnju od prve do poslednje stranice.

Ljubiteljima novotaslasnih francuza svakako velika preporuka.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 14/01/2023 : 12:30:24  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Kada sam video da se već na drugoj stranici stripa nalazi slika ostrva čiji oblik insinuira da podseća na ženske grude odmah sam shvatio o kakvom stripu se ovde radi. Zanzim otelotvara fantaziju svakog muškarca da se nađe na usamljenom ostrvu gde su jedini stanovnici prelepe žene, svojevrsne amazonke, koje će oberučke prihvatiti prvog muškarca na kojeg naiđu. Iako tematika aludira na strip eksplicitnog sadržaja ovde se ipak dobija nešto sasvim drugačije jer autor koristi karikaturalan crtež da na humorističan način objasni neke stvari između muško-ženskih odnosa. Strip koji na prvi pogled deluje kao jednodimenzionalan ipak to nije, već zahteva jednu dozu promišljanja, dok sam obrt na kraju stripa ostavlja čitaoca nespremnim jer epilog priče je neočekivano gorak uzimajući u obzir zabavan i smešan sadržaj koji je do tog momenta preovladavao.

Neočekivano dobar strip, topla preporuka za Otok žena
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/01/2023 : 17:36:39  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
hoćemo još Zanzima

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 14/01/2023 : 19:21:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

hoćemo još Zanzima


Ne znam kako je recimo ovo preskočeno
https://www.bedetheque.com/serie-33122-BD-Ma-Vie-Posthume.html

Isti tandem kao i za Mušku kožu.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 14/01/2023 : 22:27:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ja vjerujem da nije ništa preskočeno. Zanzim je odradio još toga s Hubertom i očekujem to sve u Fibrinom izdanju. Može i jedan omnibus, ionako je sve skupa nekih 260 stranica.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/01/2023 : 10:08:23  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
taj integral se pojavio relativno skoro (Ma vie posthume),pa ga očekujem svakako ove godine u Kolorci.

a ovaj ( https://www.bedetheque.com/serie-13998-BD-Sirene-des-Pompiers.html ) može naredne.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 15/01/2023 10:11:23
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 15/10/2023 : 20:46:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Ko da je Blain crtao.

Strip se brzo pročita,nije neki spektakl, nema nekih fora između koje ostaju u sjećanju , i tako sve do obrata na kraju.

Kraj je efektan i ajmo reći - neočekivan. Rođenje dječaka vjerojatno znači i kraj plemena žena, tako sam ja shvatio.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000