forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 98 - Markiz od Anaona
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 19/01/2018 : 06:41:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Meni prva dva deluju zanimljivo. I Markiz isto.


Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/01/2018 : 20:04:48  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Moram priznati da mi sva tri izdanja koje je pobrojao anto ovde iznad deluju mnogo interesantnije i zabavnije od Markiza od Anaona.


i mislim da ti se Markiz neće previše svideti.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 22/03/2018 : 09:49:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Dobar strip, šteta što nema više albuma jer ima materijala za još.
Vehlman zna napraviti mračan i tjeskoban ugođaj (vidi Sami), a čini mi se da kvaliteta raste kako serijal odmiče, s tim da su 3. i 4. album stvarno odlični. Bonhomme odličan, kao i u Estebanu.
Generalno - jako dobar dojam, a čini mi se da je kod većine ovaj strip prošao nekako ispod radara . Ali vrijedi ga pročitati.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7742 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 22/08/2019 : 12:15:14  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
ako sam dobro shvatio, u ovom albumu ima nekoliko priča, jeli tako?

može li mi neko reći gdje se dešava radnja ostalih priča?

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 22/08/2019 : 21:19:44  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

ako sam dobro shvatio, u ovom albumu ima nekoliko priča, jeli tako?

može li mi neko reći gdje se dešava radnja ostalih priča?


5 priča.
Uglavnon francuska provincija.
jedna epizoda je na brodu, jedna u Egiptu.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 22/08/2019 21:39:48
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7742 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 23/08/2019 : 09:02:50  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by I like girlz

ako sam dobro shvatio, u ovom albumu ima nekoliko priča, jeli tako?

može li mi neko reći gdje se dešava radnja ostalih priča?


5 priča.
Uglavnon francuska provincija.
jedna epizoda je na brodu, jedna u Egiptu.



hvala ;)

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 23/06/2022 : 22:48:29  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Malo je zahrđalo čitanje Fibrinih stripova u zadnjih mjesec dana pa sam odlučio jedan "blast from the past" uzeti u ruke, nakon kupnje na dodatnom sniženju.
Vehlmann i Bonhomme su oba sa svojih strana dobro poznati poznavateljima Fibrinog kataloga. Oba imaju dopadljivi stil i dosta šaroliku ponudu za čitatelje te mi spadaju među dosta ziheraške i solidne odabire.
Markiz od Anaona je skup 5 kraćih priča koje nisu nešto čvrsto povezane. Prva je interesantna jer se odvija na našem Braču. Dosta mračna i gotovo pa gotička atmosfera na hladnom Jadranu. Svim pričama je zajedničko da se istražuju neki pomalo mračni i okultni elementi koje privlače naslovnog lika te susretanje s predrasudama pritom. Zadnja priča u Egiptu pomalo odskače po sadržaju i pristupu jer je nekako šireg opsega i ambicioznijih dosega. No, nijedna priča kvalitetom ne odskače previše. Sve su kao dobro ugođeno glazbalo, sasvim dobro se čitaju i pružaju solidan užitak za uloženo.
Baš zato što nema nekih visokih dosega ovo nije strip za sami vrh pročitanog. Nekada je puno banalnih rješenja, deus ex machina i pomalo neuvjerljivih zapleta. Ali, u suštini jako lijep ritam i smisao za pripovjedanje od ovoga čine sasvim dobar strip. Plus je i to što ima dosta veliki fokus na emocije.
Bonhommeov crtež je za svaku pohvalu i moram priznati da mi je jedan od omiljenijih novovalnih BD crtača. Definitivno podiže dojam stripa na višu razinu.
4/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 27/02/2023 : 23:21:15  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Vrlo dobre priče izjednačene kvalitete. Najviše mi se svidjela četvrta.

Čovjek je ipak najokrutnija beštija.

Have mercy
Go to Top of Page

Živs
Starting Member

61 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 19/11/2023 : 22:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Živs a Private Message  Reply with Quote
Kredo ovog serijala sažet je u nekoliko rečenica na 137. stranici.

"Ti si mi pružila priliku iz snova da na neko vrijeme pobjegnem od svojih opsesija...
O čemu govoriš?
... O mojoj mašti koja se rasplamsa istog trena kad čujem neke tajanstvene ili morbidne događaje koji kao da izlaze iz prirodnih okvira stvarnosti..."

Doduše, ovo se u suštini odnosi na prve tri priče, koje su meni zbog naoko okultnog i nadrealnog, mračnog sadržaja u nekom zabačenom, izoliranom prostoru, puno draže i zanimljivije nego preostale dvije. Mada su sve dobre ili bolje.
Generalno volim priče s nekom napetošću i zagonetkom u svojoj srži. Dodaj još prstohvat nadnaravnog i kupljen sam (pod uvjetom da se radi o dobro obrađenom materijalu!).
Crtež mi se jako dopada; čini mi se da je iz albuma u album sve bolji. (inače mi je teško nešto precizno reći o crtežu - ili mi se dopada ili ne). Boje oku ugodne.

Kad se sve zbroji, Markiz mi je vrlo ugodno iznenađenje i preporuka za bilo koga ko voli kombinaciju misterije, nadnaravnog i pustolovine.

P.S. Tri umetnute minijature na dvije-tri stranice su simpatičan dodatak serijalu.

Edited by - Živs on 19/11/2023 22:37:52
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 18/01/2024 : 22:20:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Lijepo iznenađenje. Glavni lik je nekakav miks detektiva, istraživača, pustolova i šarmera, priče u integralu su dosta raznolike, šteta što je serijal stao. Prva priča me zavarala u kojem smjeru će ići cijela radnja, tipa rješavanja misterioznih ubojstava u provinciji, slično smo imali i u drugom albumu, ali onda su se autori razmahali u novim jednako zanimljivim pravcima.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000