forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 detektiranje particija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

iggyk23
New Member

281 Posts

Member since 02/09/2014

Posted - 16/11/2017 : 13:17:32  Show Profile Show Extended Profile  Send iggyk23 a Private Message  Reply with Quote
Kupio sam novi pc i instaliram windowse na ssd disk a imam jos i tvrdi disk od 1tb u kucistu i njega ne detektira, pokazuje samo ovaj na kojem su windowsi, takodjer stickove ili eksterni dvd ne detektira, bio sam instalirao win10 pa sam na kraju ipak uspio win7 i u oba ih ne detektira, dok u uefi postavkama se vidi sve sto je u kompjuteru i sto je spojeno preko usb. Ne znam sta da radim

Edited by - iggyk23 on 16/11/2017 13:18:17

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1049 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 16/11/2017 : 15:01:31  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Provjeri u Diska management jel' ti tamo detektira diskove.
Go to Top of Page

Krunoslav
Starting Member



56 Posts

Member since 31/05/2010

Posted - 16/11/2017 : 15:30:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Krunoslav a Private Message  Reply with Quote
Sa stranica Microsoftove podrške...

Otvorite Upravljanje diskovima (Disk Management) putanjom Start > Pokreni > diskmgmt.msc

1. Stvaranje i formatiranje nove particije (jedinice)

Desnom tipkom miša kliknite nedodijeljeno područje na tvrdom disku pa odaberite Nova jednostavna jedinica.
U čarobnjaku za novu jednostavnu jedinicu odaberite Dalje.
Unesite željenu veličinu jedinice u megabajtima (MB) ili prihvatite najveću zadanu veličinu pa odaberite Dalje.
Prihvatite zadano slovo pogona ili odaberite drugo koje će označavati particiju pa odaberite Dalje.
U dijaloškom okviru Formatiranje particije učinite nešto od sljedećeg:

Ako ne želite odmah formatirati jedinicu, odaberite Ne formatiraj jedinicu pa odaberite Dalje.
Da biste jedinicu formatirali prema zadanim postavkama, odaberite Dalje.

Pregledajte odabrano i odaberite Završi.

Napomena

Prve tri jedinice koje stvorite na osnovnom disku formatirat će se kao primarne particije. Počevši od četvrte, dodatne će se particije konfigurirati kao logički pogoni na proširenoj particiji.

2. Formatiranje postojeće particije (jedinice)

Upozorenje

Formatiranjem jedinice uništit će se podaci na particiji. Prije početka obavezno sigurnosno kopirajte podatke koje želite spremiti.

Desnom tipkom miša odaberite jedinicu koju želite formatirati pa kliknite Formatiraj.
Da biste jedinicu formatirali prema zadanim postavkama, u dijaloškom okviru Formatiranje odaberite U redu pa ponovno U redu.

Napomene

Ne možete formatirati disk ili particiju koja se trenutno koristi, uključujući particiju koja sadrži Windows.

Mogućnost Izvedi brzo formatiranje stvara novu tablicu datoteka, ali neće u potpunosti prebrisati ni izbrisati jedinicu. Brzo formatiranje mnogo je brže od uobičajenog formatiranja kojim se u potpunosti brišu postojeći podaci na jedinici.
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1049 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 16/11/2017 : 15:41:43  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
https://technet.microsoft.com/en-us/library/cc732026%28v=ws.11%29.aspx?f=255&MSPPError=-2147217396

Reactivating a missing or offline dynamic disk

To reactivate a dynamic disk by using the Windows interface
In Disk Management, right-click the disk marked Missing or Offline.
Click Reactivate Disk. The disk should be marked Online after the disk is reactivated.

Go to Top of Page

iggyk23
New Member

281 Posts

Member since 02/09/2014

Posted - 16/11/2017 : 20:23:02  Show Profile Show Extended Profile  Send iggyk23 a Private Message  Reply with Quote
Uspio sam kroz computer managment, isao napravit simple volume od allocated spacea i uspjelo je, uglavnom pokazivalo je oba diska i u device manageru i my computer propertiesima, samo ne u browseru, ali sada je normalno, imam diskove c i d.
Naredni problem je napraviti da se vide i usb stickovi i ostalo sto se spoji na pc, ne znam kako.
Uglavnom te eksterne komponente rade, mogu preko usba ili eksternog dvda instalirati windowse i mogu vidjeti te spojene komponente u uefiju ali ne u windows browseru.
Uopce mi ne pokazuje hrpu njih u device manageru kao sto pokazuje na starom kompu, i kad sam probao instalirat drivere za jedan taj usb sto je pokazivao u device manageru isao sam na ono da mi pokaze da sam izaberem drivere i koji god kliknem mi pokaze upozorenje i na kraju sam kliknuo jedan od njih koji je kliknuo i tip na youtube tutorialu i onda mi je smrzlo misa i tipkovnicu i sad moram reinstalirat windowse
Hvala svima na pomoći

Edited by - iggyk23 on 16/11/2017 21:32:06
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000