forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 DR ZAGOROLOG polufinale B
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 20/12/2017 : 21:24:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
@ grofica Varga - prije nego odgovorim, da ispravimo nepravdu. Tog junaka koji se spominje Arktickoj sfingi je kreirao moj prijatelj, nacrtao je jednu epizodu, a ja sam uz njegovo odobrenje nastavio i uradio jos dvije epizode. Sve sam to fino objasnio u pismu, međutim, iz do danas nejasnih mi razloga, oni iz SD redakcije su mene etiketirali kao autora. Naravno, nije se desilo nista strasno, moj prijatelj je bio tolerantan, nije se naljutio jer on je vec tada odustao od crtanja, a buduci da su nasi crtezi u to doba bili djecji amaterski, na kraju je sve ispalo kao simpatican nesporazum.

Posto smo ispravili nepravdu, da ti odgovorim na pitanje. Da bih dosegao potreban nivo crtackog kvaliteta moram vjezbati s profesionalnim materijalom za crtanje koji je meni zbog moje trenutne financijske situacije (nezaposlen) zasad nedostupan. Ja mogu fuseriti s crtezom kad su u pitanju stripovi o zagorolozima i ostale moje nebuloze jer su navedeni stripovi forumska zezancija koja nece ici u stampu, ali za nesto ozbilnije to ne moze proci. Naravno, mogu ja i sad nacrtati taj strip o Zagoru, ali to ce ispasti crtacki poprilicno lose. A ja to ne zelim jer Zagor zasluzuje samo najbolje.

I da, hvala na komplimentima vezanim za strip o zagorolozima, drago mi je da ti se svidio.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 20/12/2017 : 23:58:45  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 21/12/2017 : 08:43:57  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Prekopajmo još malo po listi



KONTRAST2


Kontrolisana strast i analitika. Kontrast je banuo pre nešto više od godinu dana i počeo da nas časti prepoznatljivim dnevnicima čitanja, jednake posvećenosti kao i već nekoliko godina na DRKW forumu. Kratke fraze koje kažu sve, raščlanjivanje deonica na redove i crtama, misao koja odjekuje i nakon tačke. Filozofija sekirom koja je kristalna, jasna, nezamorna opširnim slatkoslovljem kako to inače biva, moćna, stabilna, sažeta. Ogoljen Zagorov svet u pitkim crtama. Strast kojoj se čovek divi, analitika koja se poštuje, posvećenost kojoj se pletu venci.


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 21/12/2017 : 09:54:00  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
Što su to dnevnici čitanja? Jel to blog, link što ti stoji u potpisu? Postoje li kakvi dnevnici čitanja tu na forumu?
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 21/12/2017 : 10:05:24  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Blog sa tekstićima o pročitanim stripovima, predgovorima iz D.J.-vog američkog izdanja Zagora (nadji "Epicenter" u meniju "serijali"), reckama sa ovog sajta (njih moram još da uredim jer sam ih loše kopirao) i komentarima na priče koje sam uspeo da iskopam sa foruma (i još uvek kopam). Slobodno navrati dok se voda u džezvi još krčka ;)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 21/12/2017 10:10:35
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22164 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/12/2017 : 11:18:17  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Kume, ovi bi im hvalospjevi jednog dana odlicno stajali na smrtovnicama. :D
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 21/12/2017 : 14:00:07  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ovde leži ne beži jer nije sveži :)
Opleti i ti po epitafima, kume, kao clan ZGUZ-a

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2279 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 21/12/2017 : 14:22:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak



KONTRAST2[/center]

Kontrolisana strast i analitika. Kontrast je banuo pre nešto više od godinu dana i počeo da nas časti prepoznatljivim dnevnicima čitanja, jednake posvećenosti kao i već nekoliko godina na DRKW forumu. Kratke fraze koje kažu sve, raščlanjivanje deonica na redove i crtama, misao koja odjekuje i nakon tačke. Filozofija sekirom koja je kristalna, jasna, nezamorna opširnim slatkoslovljem kako to inače biva, moćna, stabilna, sažeta. Ogoljen Zagorov svet u pitkim crtama. Strast kojoj se čovek divi, analitika koja se poštuje, posvećenost kojoj se pletu venci.






Još kad bi i čitao Kontrastove postove:

quote:
Originally posted by Kontrast 2

Dr Zagorolog

Najpre, jedan zahtev - slobodno me precrtajte sa liste, odustajem od kandidature i ove godine.

Izbor izgleda vremenom postaje sve više zajebancija (možda tako i treba, zašto da ne), ali bih ja ipak skrenuo pažnju na neke ljude, koji su se poprilično potrudili u vezi sa junakom ove teme:
- Sanda, čovek nacrtao storiju od podosta tabli;
- Brdar, kolorista te i crtač sopstvene priče;
- Igor 12, autor većeg broja iscrpnih recenzija krajem prošle godine;
uz njih dodajem još četvoricu, stalno prisutne forumaše:
- Velka
- Adriano
- Nagor
- Going going[/b]













Edited by - Kontrast 2 on 21/12/2017 14:24:14
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 21/12/2017 : 15:06:24  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
@Kontrast
Ja kao predsjednik nadzornog odbora ZGUZ-a odbijam taj prijedlog!

Vjerovatno će i predsjednik i podpredsjednik (King Warrior i Pijani Patak) upravnog odbora ZGUZ-a imati slična mišljenja!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 21/12/2017 : 15:27:06  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Kontraste, imaš moj blagoslov da ne glasaš za sebe, ako je to tvoja volja. Ako te, pak, ostali izglasaju, živi sa tim kako znaš i umeš :P

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2279 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 21/12/2017 : 17:17:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Kontraste, imaš moj blagoslov da ne glasaš za sebe, ako je to tvoja volja. Ako te, pak, ostali izglasaju, živi sa tim kako znaš i umeš :P




Glasao za Brdara - kao što sam i naveo.

Jednostavno je - mislim da ima bar 5-6 forumaša sa dužim stažom na ovom forumu, a koji su samim tim ( a da ne govorim i o onim drugim (crtačkim) doprinosima) zaslužili tu titulu pre mene.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 22/12/2017 : 20:02:48  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Još 24 sata do završne faze...

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000