forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 M-vreća
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 21/02/2018 : 20:36:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
Može li mi netko objasniti proceduru slanja m-vrećom? Imam neki paket stripova od cca 10kg koje bih trebalo poslati u SAD. Pitao sam na pošti i oni pojma nemaju kako to ide!
Inače, stripove sam stavio u kutiju i spakirao kao klasični paket. Ide li to sad u nekakvu vreću ili...?

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho

jaki
Advanced Member



Croatia
25728 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/02/2018 : 21:56:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Mislim da trebas staviti u vrecu koju ce valjda oni plombirati.
Meni isto na mojoj posti nisu znali objasniti.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 21/02/2018 : 22:50:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
M-vreća je najbolje čuvana tajna poštanskih službi.
Moraju da je prime, ali su jako nevoljni da ti pomognu oko slanja iste.
Treba ti džak, kanapče i kartonče sa adresom. Naravno, ne slati više od 5 primeraka istog naslova u vreći jer to onda podleže pod izvoz. I moraš imati najmanje 2kg težine, i ne više od 20kg.

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

929 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 21/02/2018 : 22:50:51  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
Upitaj tipa pod nickom "Zagor68". Ima već davno da je meni slao iz makedonije tim načinom,pa bi ti to on mogao najbolje objasniti. Znam samo da je mene poštarina došla puno manje nego uobičajena pošta,a koliko sam shvatio-to je nešto kao tiskanica kod nas...
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 21/02/2018 : 23:00:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
Jel to može biti bilo kakva vreća???

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 21/02/2018 : 23:08:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KOMIKO

M-vreća je najbolje čuvana tajna poštanskih službi.

U Americi je to Media Mail. Postoji debata oko toga da li stripovi spadaju u knjige. Po jednoj skoli misljenja spadaju ako nemaju reklame, s tim sto su sveske opet siva zona jer reklame odavno ne vaze u starim brojevima. Na kraju se sve svodi na koju je nogu ustala postanska sluzbenica te da li si toliki baksuz da kontrolisu bas tvoj paket.

Edited by - Vlaadisha on 21/02/2018 23:09:56
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/02/2018 : 00:06:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo...na posti nista o tome ne znaju...mozes ih isto pitati i za macka u vreci...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 22/02/2018 : 00:18:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hajo

Jel to može biti bilo kakva vreća???


Ma da, može i ona od Konzuma.
Mada, one od Lidla su malo stabilnije.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 23/02/2018 : 20:04:09  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hajo

Jel to može biti bilo kakva vreća???




Ne baš

Evo upute:
https://www.posta.hr/slanje-knjiga-m-vrece-1395/1395

i izračun, klikni na međunarodni promet:
https://www.posta.hr/hrvatska-posta-cjenik-online/262

10kg do Amerike je 280kn.


Naravno ako si iz HR, ako ne sorry!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25728 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/02/2018 : 22:47:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
a je li djelatnici na pošti moraju vidjeti što se šalje?
mora li biti pošiljka gola ili može spakirana u paket pa u vreću?
u mojoj pošti nema sigurno vreće za kupiti.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 24/02/2018 : 00:08:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
Ako konkretna pošta nema vreću (u suštini to je onaj poštanski džak od belog, čvrstog platna, sa rupama za kanap - a samo u većim gradovima imaju vreće koje u suštini kruže između poštanskih postaja), može se probati sa džakom iz neke poljoprivredne apoteke u koji stavite knjige (svaku spakovanu kao posebni paket, ali je bitno da sve idu na istu adresu - to je poenta "M" vreće) poneti kanap i kartonče (perforirano da bi se provukao kanap) na kom ste napisali adresu. To bi pošta koja nema samu poštansku "M" vreću mogla da primi - tj. čuo sam da je uspelo nekom.

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 24/02/2018 : 22:53:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
Evo epiloga moje priče:
Nakon nekoliko poziva prema 2 najbliža poštanska ureda i nakon što se oni među sobom dogovorili, uspio sam poslati tu vražju m-vreću. Znači, nisu djelatnici pošte trebali vidjeti sadržaj pošiljke, kod kuće sam spakirao stripove kao klasični paket, stavio ga u vreću od brašna (može biti i plastična, samo malo deblja da se podere, i ne mora biti neprozirna) koju sam na jedvite jade uspio pronaći (na tavanu, naravno ) jer je paket bio malo poveći pa mi je trebala i poveća vreća, vreću sam zatim zavezao i objesio na nju karton s podacima o pošiljatelju i primaocu te sam na samu vreću napisao IMPRIME (što na francuskom znači "tiskovina" )!
Evo, sad sam i ja malo pametniji, a pametniji su bogami i ovi iz moje pošte!

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25728 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 25/02/2018 : 06:07:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ajde super.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000