forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 103 - Stern
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

izivko
Advanced Member



Germany
11582 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 19/03/2021 : 20:40:14  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam 3. album Sterna prije nepunu godinu dana i mogu reći da je na razini prethodnika. Nije to neka visoka razina ali može proći.

Neugledan mi je taj tip Stern, ja bih ga smjestio u horror žanr, u neku rupu u kanalizaciji, pa da noću ganja usamljene žene a ne u ovo western okruženje gdje glumi detektiva.

Have mercy
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/03/2021 : 00:09:54  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

prvo Teksaške kauboje,pa onda ostalo što si pobrojao.
Dobro,Godina stota je ovde najbolji naslov,ali to izlazi uskoro od čakejaca.
Dobro,zajebaće stručnjaci iz ČK nešto sigurno,ali cenim ne previše.



Mora zbog crteza Godina stota u Fibra izdanju. Prelistavao sam uzivo i bas mocno izgleda.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/03/2021 : 14:34:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
nisi me razumeo - Godinu stotu ČK izdaje u velikom formatu,poput Povratka mračnog viteza.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/03/2021 : 15:24:09  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ko hoće kupiti Sterna neka se javi.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/03/2021 : 15:35:32  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

nisi me razumeo - Godinu stotu ČK izdaje u velikom formatu,poput Povratka mračnog viteza.



Aha nisam znao.
Go to Top of Page

knauso
New Member



297 Posts

Member since 18/12/2020

Posted - 24/04/2021 : 13:13:09  Show Profile Show Extended Profile  Send knauso a Private Message  Reply with Quote
Ovde na forumu kad bi covek citao sta ljudi pisu o stripovima, ne bi nista nikad kupio i uzeo na citanje.
Nadam se da se ne odlucuje dal ce se stampati sledece epizode na osnovu toga :)

Po meni odlican strip, sa toliko slojeva, zaista neocekivano...
Uspeju da me vezu za likove koji se pojave na samo 4 strane, bukvalno me bace u depresiju kad neko najebe (da ne spojlujem).

Da li se mozemo nadati sledecem tomu sa ostala dva Sterna?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/04/2021 : 13:34:49  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by knauso

Ovde na forumu kad bi covek citao sta ljudi pisu o stripovima, ne bi nista nikad kupio i uzeo na citanje.
Nadam se da se ne odlucuje dal ce se stampati sledece epizode na osnovu toga :)

Po meni odlican strip, sa toliko slojeva, zaista neocekivano...
Uspeju da me vezu za likove koji se pojave na samo 4 strane, bukvalno me bace u depresiju kad neko najebe (da ne spojlujem).

Da li se mozemo nadati sledecem tomu sa ostala dva Sterna?



edit:brzo provališ koji članovi prde u prazno;neki jer jednostavno nemaju pojma,poput elvuda i dvejn lunija,neki jer sviraju qrcu radi sviranja qurcu,kao što je red markiz,a neki jednostavno nemaju pojma,kao što je paka.
a najsmešnije mi je kad još markiz doda "skroz suprotno od anta",misleći da je nešto rekao pametno.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 24/04/2021 13:39:03
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 24/04/2021 : 13:44:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by knauso

Ovde na forumu kad bi covek citao sta ljudi pisu o stripovima, ne bi nista nikad kupio i uzeo na citanje.
Nadam se da se ne odlucuje dal ce se stampati sledece epizode na osnovu toga :)

Po meni odlican strip, sa toliko slojeva, zaista neocekivano...
Uspeju da me vezu za likove koji se pojave na samo 4 strane, bukvalno me bace u depresiju kad neko najebe (da ne spojlujem).

Da li se mozemo nadati sledecem tomu sa ostala dva Sterna?



edit:brzo provališ koji članovi prde u prazno;neki jer jednostavno nemaju pojma,poput elvuda i dvejn lunija,neki jer sviraju qrcu radi sviranja qurcu,kao što je red markiz,a neki jednostavno nemaju pojma,kao što je paka.
a najsmešnije mi je kad još markiz doda "skroz suprotno od anta",misleći da je nešto rekao pametno.


Čačanski bog humora
Antipotpis Antopotpis na post.

Edited by - Red Marquis on 24/04/2021 13:46:35
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/04/2021 : 13:46:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by knauso

Ovde na forumu kad bi covek citao sta ljudi pisu o stripovima, ne bi nista nikad kupio i uzeo na citanje.
Nadam se da se ne odlucuje dal ce se stampati sledece epizode na osnovu toga :)

Po meni odlican strip, sa toliko slojeva, zaista neocekivano...
Uspeju da me vezu za likove koji se pojave na samo 4 strane, bukvalno me bace u depresiju kad neko najebe (da ne spojlujem).

Da li se mozemo nadati sledecem tomu sa ostala dva Sterna?



edit:brzo provališ koji članovi prde u prazno;neki jer jednostavno nemaju pojma,poput elvuda i dvejn lunija,neki jer sviraju qrcu radi sviranja qurcu,kao što je red markiz,a neki jednostavno nemaju pojma,kao što je paka.
a najsmešnije mi je kad još markiz doda "skroz suprotno od anta",misleći da je nešto rekao pametno.



Sviđa mi se to šta sam ja posebna kategorija neimača pojma, odvojen od lwooda i Dwaynea

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/04/2021 : 14:15:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
normalno;ti čak imaš sjajan ukus,samo si puno čitao amerikance,pa si iz tog razloga malo zastranio - ali vidim da se popravljaš,i cenim da ćeš za godinu,dve biti jedan od kompetenttnijih forumaša za ocenjivanje (malo da poradiš na novotalsanom francuskom stripu).
I za Dvejna ima nade,dok je Elvud nepopravljivi nemač pojma.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/04/2021 : 14:16:20  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
no šalu na stranu,ka'će novi Stern??

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

knauso
New Member



297 Posts

Member since 18/12/2020

Posted - 25/04/2021 : 07:02:10  Show Profile Show Extended Profile  Send knauso a Private Message  Reply with Quote
@anto (da ne kopiram quote)
:D odlicno.
Ali svaka cast nikad ne krene neki hejt, samo svako iznese svoje misljenje.
To mi se dopada.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/04/2021 : 11:45:08  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by knauso

@anto (da ne kopiram quote)
:D odlicno.
Ali svaka cast nikad ne krene neki hejt, samo svako iznese svoje misljenje.
To mi se dopada.


cenim da ove godine dobijamo Kolorku sa novim diptihom Sterna,sa obzirom da je kec rasprodat.

glede hejtovanja i sličnoga,skoči malo do boneli podforuma,da vidiš kako se tu džapaju i vuku za kosu,posebno na zagorelim temama;a opet,nikako čudo sa obzirom da se radi o zrelim ljudima koji svršavaju strogo na tinejdž stripove.

ovde je situacija uvek maksimalno frendli - čak i kad se pređe granica,što se normalno desi pokatkad,vrlo brzo padne izmirenje.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 25/04/2021 : 16:34:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
ovde je situacija uvek maksimalno frendli - čak i kad se pređe granica,što se normalno desi pokatkad,vrlo brzo padne izmirenje.


Još samo da i ti priznaš da ponekad sviraš onoj stvari i sve 5.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/04/2021 : 19:55:47  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ne da sviram q,nego prednjačim u tome

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 25/04/2021 19:56:01
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 15/07/2021 : 21:47:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Samo da javim da sam ponovio ovaj diptih i legao mi je jednako dobro kao i prvi put, ako ne i bolje. Nije Stern neki važan strip, ali je zabavan, pametan i osjećajan, a pritom izuzetno jednostavan, što mi daje nadu da od braće Maffre možemo očekivati i još bolje stvari.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 29/08/2021 : 14:08:18  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Kolorka 103:STERN
Vrlo dobar strip sa mračnjakom ljubiteljem knjiga kao glavnim (anti) junakom. Izgled mu fakat odgovara poslu kojim se bavi ali to je sad već postao toliki stereotip u umjetnosti da to nije normalno:D Sljedeći grobar u stripu treba izgledati kao Blondie iz Zagora:))
Prva epizoda mi je bolja zbog western okruženja ali i druga je isto na razini, natočito glede likova. Sve u svemu, simoatično ostvarenje.
Scenarij:7/10
Crtež:7/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 21/09/2021 : 19:54:55  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
#1: Pogrebnik, skitnica i ubica

Na osnovu prelistavanja i čitanja samog početka privjua bio sam podosta zainteresovan za Sterna - vestern-krimić, atipični glavni junak, divno obojeni pejzaži i blag humor; sve je to ukazivalo na odličnu zabavu, no čak i za takav cilj, Stern mi nije ispunio očekivanja. Problem sa Sternom je što mi dijalozi nisu dovoljno zanimljivi, radnja je prilično slabašno izvedena na kraju (iako je na početku obećavala) a likovi su nedovoljno zanimljivi (iako se autor trudi da ih učini opičenim i samim tim zanimljivim). Previše je "slučajnosti" i lakih rešenja autor izveo kako bi priču priveo kraju, i čak iako je poenta bila u tome, mnogo toga je prosto delovalo neozbiljno i nategnuto. Ono što mi se posebno nije svidelo je sama završnica kad se "otkriva" ko je ubica - moralo je to biti bolje izvedeno, a ne ovako traljavo i zbrzano. Problem sam imao i sa nekim likovima koji su krenuli da se ponašaju po jednom šablonu samo da bi iz njega bili na silu "izbačeni"; takođe, cela rasprava oko Juga i Severa bila mi je predugačka i nedovoljno povezana sa samom pričom da bi bila na kraju opravdana. S druge strane neki likovi su veoma zanimljivi, kao i njihove sudbine: pre svega glavni lik, Elajža Stern odudara od svih (ili makar većine) klišea i stereotipa, i predstavlja svežinu čitaocima ovog žanra koju su već naučili šta mogu od njega da očekuju. Ljubitelj knjiga kome je jedna trauma iz prošlosti duboko urezana u pamćenje, možda ga i na neki čudan, morbidan način povezala sa profesijom kojom se bavi svakako predstavlja najinteresantniju stvar ovog albuma. Uz Sterna i Leni je jako interesantan lik, vidi se da ima dubinu koju se nadam da će autori iskoristiti u budućim albumima.
I nema se više puno toga reći o prvom albumu Sterna. Ok zabava, na dosta mesta neubedljiva, a opet nedovoljno humoristična kako bi predstavljala parodiju ili čak kritiku bilo čega. Tu su manu autori u drugom albumu svakako ispravili.

#2: Grad divljaka

Dok je priča donekle bila glavni adut prvog albuma, u drugom albumu ona je toliko simplifikovana da bi neke druge stvari došle do izražaja: dublje razvijanje glavnog lika i njegove ličnosti kao i emotivnog stanja, ali i ismevanje/parodiranje i istovremeno kritikovanje društva (odakle i potiče naslov epizode) koje predstavlja glavnu tačku za zabavu i u kojoj leži i glavna lepota ove priče. Naime, sama radnja je neverovatno pojednostavljena: Stern je otišao u Kanzas Siti da kupi knjige gde su ga opljačkali. Kako bi povratio svoj novac on juri trojicu lopova, uz pomoć svoje bivše supruge i njenog čuvara, muškobanjaste Triš. Da bi povratio svoj novac Elajža će da se susretne sa paletom degenerika i budala, ludaka koji svaki na svoj način stvaraju haos koji se naziva civilizovano društvo. Tu po meni leži glavna čar ove priče - i ovde scenarista jako lepo pravi balans između humora i introspekcije, te konstantno međa ta dva kako bi doneo jednu potpuno suludu i opičenu priču. Naravno vrhunac celog albuma je luda baba koja kad god se pojavi napravi izuzetne scene koje se ne zaboravljaju.
Ovo ipak ne znači da je autor u potpunosti ovladao nekim stvarima - opet su slučajnosti prečeste, toliko da totalno ulaze u službu priče, ma koliko nerealne bile. Krajnji obračun je bio previše kliše, ili je makar vukao na tu stranu dok ga autor nije eksplozivno dovršio.
U svakom slučaju veliki napredak u odnosu na prvi album, vrlo dobra zabava koja počiva na što luđim likovima i scenama, i dobrom balansu produbljivanja glavnog junaka i satire savremenog društva. Crtež je u oba albuma solidan, nekako previše tipičan tako da ne iskače iz nekog kalupa koji je preosek za frankobelgijske albume. Ispratiću i sledeća dva albuma, te se nadam da se scenarista malo pronašao u njima kao i jezik u kom planira da nastavi serijal.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000