forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 104 - Mrtve prirode
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 25/12/2020 : 17:16:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Ispada da je Vidal izmisljen, o njemu se nists ne moze naci na netu. A prevodom recenzija sa francuskog, saznao sam da je ona izlozba (ili dve, u Parizu i Barseloni) koja se spominje u pogovoru, zaista odrzala. Ispada da su Zidrou i Oriol iznajmili dve galerije u dva grada, u saradnji sa nekim Spancem, i organizovali Balaguerovu izlozbu, ali posto on ne postoji, na zid su okacene lazne Balaguerove slike koje je naslikao Oriol. Poslednja strana prikazuje valjda tu izkozbu? A citav strip nije posveta Balagueru vec (stripovski sporednom liku) Joaquimu Miru, koji je navodno zapostavljen u Francuskoj, pa su ga tako priblizili Francuzima.
Ovo sam iskopao preko loseg gugl translejta tako da me ne drzite za rec.
Ako je sve to tacno, onda je rec o sasvim nesvakidasnjem i revolucionarnom pristupu stripu.



Edited by - Jocko on 25/12/2020 17:19:01
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/01/2021 : 06:30:59  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ovo je moj drugi susret sa Zidrouom. Prvi je bio Lijepo putovanje koji mi je bio jako dobar, a ovaj strip mi je jos bolji.
Ovde nema velikih obrta ili neocekivanih iznenadjenja, vec jedna potpuno pravolinijska jednostavno ispricana prica ali tako atmosfericna (najvise zahvaljujuci crtezu Oriola) da bukvalno ,,usisava" u strip. Atmosfera magijskog realizma, erotike, patnje umetnika, muze, kurve, kafanice, alkohol... Sjajno ispricano a na tako malo strana. Kada smo skapirali foru u stripu, uplasio sam se da ce kraj biti mlak ili patetican medjutim Zidrou je to odradio vrlo poetski.
Preporuka!

9/10
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 21/06/2021 : 14:53:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Zidrou mi je generalno slab, ali ovde sem crteža nemam baš ništa pozitivno da kažem. Među najslabijim Fibrama koje sam pročitao.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



923 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 06/01/2022 : 20:40:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Meni se ovo jako svidjelo, super mi je ideja kako je prikazan nestanak mladog slikara, spoj mistike, krimića, emocije i umjetnosti. Crtež oduševljava isto.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/01/2022 : 00:51:08  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

Meni se ovo jako svidjelo, super mi je ideja kako je prikazan nestanak mladog slikara, spoj mistike, krimića, emocije i umjetnosti. Crtež oduševljava isto.



Potpis!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 24/03/2022 : 22:47:44  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Veliki sam fan slikarskog pristupa stripu i ovo delo je pravi slatkiš za oči, stoji poređenje sa Pradom. A ta ideja da lepa devojka kao muza može inspirisati muškarca da stvara umetnička dela je tematika koju uvek mogu pročitati. Slika Dorijana Greja mi je jedna od omiljenih knjiga i nadrealni momenti u stripu su me podsetili na to delo, ono što se slika na platnu ostavlja otisak i menja i samu sadašnjicu, slika je ogledalo duše umetnika.

Dobar strip, mada iskreno moram priznati da me je Jocko u potpunosti izbacio iz koloseka svojim komentarima, zar su autori stvarno izmislili slikara za potrebe stripa? Koji mindfuck Prvi put čujem za tako nešto, stvarno unikatno.
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 25/03/2022 : 04:09:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Ja naivan ko francuska sobarica, mislio da je rec o romansiranoj biografiji do tada skoro nepoznatog slikara, na foru magijskog realizma (nesto kao Vinsent i Van Gog Gradimira Smudje), medjutim prc Zidrouu je fora bas uspela (bar sto se mene tice) i daje jednu potpuno novu dimenziju stripu. Ali realno svet je iznedrio toliko manje poznatih i nepoznatih slikara, da je jedan Vidal Balaguer mozda stvarno nekad negde hodao kuglom i slikao modele (koji nestaju...)


Go to Top of Page

Jazzbina1
Starting Member

39 Posts

Member since 19/12/2021

Posted - 21/03/2023 : 19:33:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Jazzbina1 a Private Message  Reply with Quote
Evo pročitao i nagledao se ovog malog bisera. Lijepo.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 02/04/2023 : 22:32:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Dobro. Ukleti slikar, patološki vezan na svoje radove (ima par strip crtača sa sličnom manom) koji kad naslika nešto na platno to nestane. Njegovi financijski problemi, istraga o nestaloj muzi, a sve to prepričava jedan od najpoznatjih katalonskih slikara, Miro. Lijepo vođena priča , dobra ideja i izvedba. Šteta samo što strip nije duži.

Crtež odnosno slikarska tehnika sjajno paše..ima dobrih kadrova Barcelone na prijelomu stoljeća, pa "završenih" slika. Naslovnica top.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000