forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Pogrebnik 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 03/03/2019 : 14:42:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Crtez je odlican..prica ko jedan losiji Talicni Tom.



I loš Talični od Goscinnyja je još uvijek vrlo dobar strip .
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18379 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 03/03/2019 : 17:21:28  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by teller

Crtez je odlican..prica ko jedan losiji Talicni Tom.



I loš Talični od Goscinnyja je još uvijek vrlo dobar strip .



Pa..ne mogu se ne slozit..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 25/06/2021 : 20:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Sveukupno, ovaj 2. tom sa epizodama 3 i 4 mi je bolji od prva dva. Prvi tom je imao jako dobar zaplet sa zlatom, ali mi je nastavak bio mrljav.

Ovde imamo vrlo upecatljivog negativca, koji ima mesavinu antisocijalnog i narcisoidnog poremecaja, jednu serlok-holmovski pronicljivu moralnu nakazu koju je forumas pre mene lepo opisao kao mengelovsku. Osim mog poredjenja sa umno nadmocnim Serlokom, ovaj bi se ludak mogao uporediti i sa Hanibalom Lektorom - natprosecno inteligentan ali sklon devijantnom ponasanju. Uvek je korak ispred nasih anti-junaka Kroua, gdjice Preri (koja je bila na velikim moralnim i fizickim mukama) te nista manje hrabre kineskinje Lin.
Sve u svemu, samo zato sto Ogar leci bolesne (koje sam prethodno na razne nacine obogalji ili rani) mi se pitamo ko je tu posteniji, on ili grobar. Cinjenica je da obojica imaju psihopatske sklonosti (Krou udara zenu, ranjava neduzne ljude, ukratko ima kratak fitilj u fazonu prvo puca pa pita ko je) i samo zato sto od Kroua nema zdravstvene koristi, mi se pitamo nije li Ogar bolji od grobara po ucinku. Ali cinjenica je da Ogar svoje znanje koristi u devijantne svrhe, pa se stoga njegovo -dobro- ponasanje i pomaganje ne moze okarakterisati kao drustveno prihvatljivo, jer je gotovo uvek po pravilu iz neke skrivene ili transparentne koristi. A cinjenica da zavrsava u zatvoru a ne na vesalima, jasno govori ne samo o manjku doktora na divljem zapadu, vec i o tome da drzava stiti takve psihopate.

Crtez na visokom nivou, naslovne ilustracije odlicne.
Saberi-oduzmi, odlican triler smesten na divlji zapad, po meni sveukupno bolji od prva dva dela, gde je dobar deo akcije pocivao na zgodnoj premisi da je Covek iz naslova doslovno JEO zlato. U 3. i 4. delu su i premisa (ludi psiho-doktor kao ogledalo pogrebnika, odnosno njegov korisniji ali i umobolniji -alter ego-) i zaplet i akcija i rasplet zaista sjajni. Ovaj me vestern diptih vozao kao neke od najboljih epizoda Kena Parkera, samo, naravno, na drugaciji nacin jer je i pristup vesternu drugaciji. Pritom mi je ovaj diptih bolji i od prva dva dela Pustinjske zvezde, koju je objavio takodje Makondo u svojoj kolt ediciji,


Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3717 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 20/03/2022 : 13:19:45  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Pogrebnik mi je u prvoj knjizi bio jedan kvalitetan, ziheraški, nešto moderniziraniji western. Fino je protekao, ali nedostajalo je nešto van tih urednih karakteristika što bi ga izdvojilo.
Izgleda da je s nova dva nastavka serijal doista sazrio i unaprijedio se. Razlog za to leži u novom antagonistu koji uistinu zapanjuje svojom zlobom, podmuklošću i bešćutnošću. Vrlo je dobro ukomponiran te se jako dobro snalazi i odupire naivi kakva bi mogla zadesiti jedan western serijal. Jonas je već od ranije neperfektan pravednik koji ima svoje tumačenje pravednog djelovanja i koji je u konfilktu sam sa sobom. U ovoj knjizi se taj modus operandi nastavlja, a ovdje uz novog negativca to postaje još dojmljivije i funkcionalnije.
Osim što je svih 100 stranica ispunjeno napetošću i akcijom, ovdje je naša glavna družina u nekim trenucima dovedena do ruba i nalaze se pred neugodnim dilemama i izborima kakve ne bi nužno činili. Iskušenja su mnoga ovdje, ali mislim da je autor mogao ići i još dalje i na većoj skali postaviti ovaj sukob. No i ovako je ovo izuzetno dobra epizoda s jako realnim završetkom.
Crtački sve pohvale, i dalje je ovo sjajan crtež s jako dobrim smislom za kadrove, što one manje, što one prostrane.
4.5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000