forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Dogovor oko cijene nakon isteka aukcije - Bundle
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 05/06/2018 : 17:03:46  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Smije li se kontaktirati prodavač sa prijedlogom prodaje po drugačijoj cijeni za vrijeme, a nakon završetka aukcije?

Odlučio sam se uzeti 3 stripa, ali htio bi dogovoriti manju cijenu ukoliko uzimam sva 3 ili više. Ukoliko prodavač pristaje pričekao bi do kraja aukcije.

I ne znam zašto ne postoji gumb KUPI ODMAH koji bi zapravo, ako sam dobro shvatio, mogao ili trebao biti iznos rezerve.
Ako postoji, moj bad, ja ga još nisam vidio.

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/06/2018 : 17:17:28  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Još samo fali da se krenu nuditi zamjene kao na olx.ba
Prodajem mobitel frajer mi nudi tetovazu drugi mi nudi psa

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/06/2018 : 17:29:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

Smije li se kontaktirati prodavač sa prijedlogom prodaje po drugačijoj cijeni za vrijeme, a nakon završetka aukcije?

Odlučio sam se uzeti 3 stripa, ali htio bi dogovoriti manju cijenu ukoliko uzimam sva 3 ili više. Ukoliko prodavač pristaje pričekao bi do kraja aukcije.

I ne znam zašto ne postoji gumb KUPI ODMAH koji bi zapravo, ako sam dobro shvatio, mogao ili trebao biti iznos rezerve.
Ako postoji, moj bad, ja ga još nisam vidio.


Malo si nezgrapno srocio prvi dio texta ali si u konacnici i sam odgovorio. Kad aukcije isteknu, a nisu se realizirale, ko ti smeta da privatno dogovorite sto god vas je volja...
"Kupi odmah" opcija postoji, ako je postavi prodavac, s cifrom kojom bi bio zadovoljan.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 05/06/2018 : 17:56:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

Još samo fali da se krenu nuditi zamjene kao na olx.ba
Prodajem mobitel frajer mi nudi tetovazu drugi mi nudi psa



Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 05/06/2018 : 18:04:00  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

Još samo fali da se krenu nuditi zamjene kao na olx.ba
Prodajem mobitel frajer mi nudi tetovazu drugi mi nudi psa



dobro si prošao ..mogao si svašta dobiti

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Grabb
Junior Member



340 Posts

Member since 26/03/2018

Posted - 06/06/2018 : 00:16:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Grabb a Private Message  Reply with Quote
Dobro ti nije nudio tetoviranog psa kojem se ne svidjaju tetovaze. Bankrotirao bi dok mu to ne skines laserom.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 06/06/2018 : 07:12:23  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
nude i ovce, cumur, drva (balvane i iscijepana) te naravno golf2

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/06/2018 : 07:51:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

nude i ovce, cumur, drva (balvane i iscijepana) te naravno golf2


Nekad sad vec davno, dok je Gadafi vodio Libiju, pokusao je izbaciti novac te uvesti robnu razmjenu. Ala, ti meni felgu od auta, ja tebi, sto ja znam, ovcu...naravno, nije islo...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

iggyk23
New Member

281 Posts

Member since 02/09/2014

Posted - 06/06/2018 : 09:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Send iggyk23 a Private Message  Reply with Quote
Naravno da nije islo, ljudi koji se bave poljoprivredom ne voze aute kojima jedna felga kosta kao ovca

Edited by - iggyk23 on 06/06/2018 09:11:53
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 06/06/2018 : 11:30:30  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
podržavam razmjenu!

Naravno bez gluposti (tipa, pas, ovce, pšenica, kukuruz, drva,....) ali kada netko prodava npr Libellus Mister No, pa želi tim novcem od prodaje Mister noa kupiti npr Ken parkera Darkwood, a netko mu ponudi Ken parkera za Mister noa u čemu je onda problem?

Naravno da se to PREPRODAVAČIMA ne sviđa, ali za kolekcionara ili čitatelja nema veze, svatko dobije ono što želi i to puno brže, jer najprije treba sačekati da završi aukcija od Mister Noa, onda još da završi aukcija od Kena Parkera + troškovi i čekanje da se sve dogovori sa kupcem p aonda sa prodavačem,....a možda ni nema nigdje baš tog Kena Parkera npr, pa treba čekati mijesecima da se pojavi na aukciji,....razmjena je zakon, naravno u normalnim okvirima strip za strip npr....Filatelija i numizmatika temelje na razmjeni i n evidim nikakvog razloga da ne bi i stripovi!

Dobro vidim sad da Ken Parker darkwood nije u istom cijenovnom rangu nego Mister No Libellus ali kužite poantu "šup za šup", umjesto Ken parkera može biti npr Tex od Libellus ili nešto drugo, ili dva kena za jednog Mister noa,...mislim razmjena je zakon ako jo rade pošteni ljudi a ne netko tko želi se iskorištavati pa traži razmjenu za neku robu koju inače ne može prodati kako bi razmjenom došao do nešto vrijednijeg ali i to se ionako vidi p aako se obojica ne slože neče biti razmjene. Ne treba zloupotrebljavati razmjenu ali među normalnim svijetom itekako je dobrodošla!

Edited by - 1Euro on 06/06/2018 11:34:44
Go to Top of Page

shalilo6
Average Member



Croatia
554 Posts

Member since 30/03/2017

Posted - 06/06/2018 : 14:44:01  Show Profile Show Extended Profile  Send shalilo6 a Private Message  Reply with Quote
Čuj dva Kena za jednog Libellusovog Mister No? Možda dva iz ZS ali Darkwoodov i Fibrin jok. Hehehe

Beware the Jabberwock, my son!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/06/2018 : 14:51:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Koliko Libellusa/Fibre za sesnaest kila starog ZS/LMS kupusa iz podruma? Jest da mirise na pacovski izmet i sec, ali to je samo patina!

Ima li neki faktor za preracunavanje?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 06/06/2018 14:53:08
Go to Top of Page

shalilo6
Average Member



Croatia
554 Posts

Member since 30/03/2017

Posted - 06/06/2018 : 16:51:43  Show Profile Show Extended Profile  Send shalilo6 a Private Message  Reply with Quote
Ako analiza pokaže da su pacovi hranjeni samo organskom hranom, moga bi dobit bar 30 kila Libellusa.

Beware the Jabberwock, my son!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 06/06/2018 : 17:29:50  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Samo slične za slične stvari...

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 06/06/2018 : 18:30:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Koliko Libellusa/Fibre za sesnaest kila starog ZS/LMS kupusa iz podruma? Jest da mirise na pacovski izmet i sec, ali to je samo patina!



Nije to patina već batina, ili popularnije drek na batini.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 06/06/2018 : 18:47:33  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Koliko Libellusa/Fibre za sesnaest kila starog ZS/LMS kupusa iz podruma? Jest da mirise na pacovski izmet i sec, ali to je samo patina!

Ima li neki faktor za preracunavanje?






20

16 kila je vjerovatno oko 200 brojeva, omjer 1:10
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 06/06/2018 : 19:42:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Koliko Libellusa/Fibre za sesnaest kila starog ZS/LMS kupusa iz podruma? Jest da mirise na pacovski izmet i sec, ali to je samo patina!

Ima li neki faktor za preracunavanje?






Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 07/06/2018 : 20:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Ode ovaj razgovor na sve strane svijeta par svjetlosnih godina od pitannja.

Kao ova hrpa trolanja trebala bi bit fora.

Pitao sam i zato da probam skužit u kolkom su postotku aukcionari vlasnici stripova.
Odnosno kolke popuste mogu davat ako imaju stripove u koncesiji.

Ono, bilo je to n00bovsko pitanje, a zanimalo me je i dal je takva komunikacija razlog za ban, zapravo. Nitko mi nije odgovorio na postavljeno pitanje tog tipa tokom aukcija.

Edited by - stripnik on 12/07/2018 08:44:28
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 07/06/2018 : 20:48:45  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
Pa, odgovorio ti je ivanl!
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 07/06/2018 : 21:11:53  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
Pa, da ponovim nekako njegove rijeci:

Moze se kontaktirati prodavac, sam i preferiram, da me (kao prodavaca) kontaktira morebitni kupac sa zeljom za dodatne slike, za mozda kakak popust ili informacja oko uplate i slanja ako vec ne pise na samoj aukciji.

Za (samo) tri stripa ce ti tesko ko dati popust, mozda za dosta veci broj stripova. Ako isteknu aukcije a strip ili drugi predmet se ne proda, onda isto mozes kontaktirati prodavaca i verovatno ces se dogovoriti za manju cijenu ali mozda i ne, sve je odvisno naravno i od prodavaca. AKO aukcije izteku a ima bidova na njima onda ti (skoro) niko nece dati strip niti po visoj cijeni a kamoli manjoj.

Iznos REZERVE i KUPI ODMAH nije isto!! Iznos rezerve je minimalni iznos koji postavi prodavac i samo (verovatno) on zna za ta iznos a kupi odmah cijena je cijena, za koju mozes ODMAH kupiti strip ili predmet, koji je na aukciji a da ne sacekas kraj aukcije. Sad ako slucajno mislis, da bi ti kupi odmah stisnuo a zatim kontaktirao prodavaca i dogovarao se za manju cijenu verovatno odpada ali nikad ne znas Ako slucajno mislis, da kontaktiras prodavaca tijekom aukcije i dogovoris se sa njim, da stisnes kupi odmah a platis mu manje od te cijene, onda je sve stvar tvog dogovora sa prodavacem.

Mislim, da je dosta jasno, sta sam napisao i sta si zelio znati i ako imas jos koje pitanje, slobodno pitaj. Ali ovo je samo moje staliste, imas toliko razlicitih prodavaca koliko ima i stripova koje ti prodaju...
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000