forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 izlog Školske knjige
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6060 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 15/04/2024 : 15:06:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Da, kod njih je baš jako primjetan taj rast cijena. Praktički svaki sljedeći broj serijala ima novu, veću cijenu. Najnovija Julija je u Školskoj knjizi preko 20 €. Ne znam koliko je to održivo i bojim se da bi mogli još usporiti s izdavanjem, a s nečime možda i stati, ali budemo vidjeli.





Sa tim cijenama su opasno blizu LL-u, a iskreno, radije ću onda dati koji € više za HC kvalitetnije izdanje.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1726 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 15/04/2024 : 15:36:40  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Mislim da Školska ne bi sarađivala sa Golkondom da nisu dobili dobru ponudu u kojoj imaju širok manervarski prostor.
A ova cena je pre posledica kalkulacija rabat/marža u Školskoj, nego što je Golkonda digla cene.

Mada, i ne krivim ih. Prodavati serijale je nezgodno ako su otkupili robu. Jer čim se rasproda jedan broj, ostali moraju sa popustom da idu, jer neće biti novih kupaca za krnjave serijale.
Ako su uzeli komisiono, a neće da daju 20% i slično, onda ne znam šta je to Golkondi trebalo, jer će im na kraju vratiti brdo neprodanih, uništenih stripova...

Al, o tim stvarima i ne treba razmišljati. Il kupiš il ne kupiš. :)


Resistance is futile.
Go to Top of Page

Tunguska
Starting Member



50 Posts

Member since 06/10/2010

Posted - 15/04/2024 : 16:38:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Tunguska a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Mislim da Školska ne bi sarađivala sa Golkondom da nisu dobili dobru ponudu u kojoj imaju širok manervarski prostor.
A ova cena je pre posledica kalkulacija rabat/marža u Školskoj, nego što je Golkonda digla cene.

Mada, i ne krivim ih. Prodavati serijale je nezgodno ako su otkupili robu. Jer čim se rasproda jedan broj, ostali moraju sa popustom da idu, jer neće biti novih kupaca za krnjave serijale.
Ako su uzeli komisiono, a neće da daju 20% i slično, onda ne znam šta je to Golkondi trebalo, jer će im na kraju vratiti brdo neprodanih, uništenih stripova...

Al, o tim stvarima i ne treba razmišljati. Il kupiš il ne kupiš. :)





ŠK radi na komisiju

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6929 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 15/04/2024 : 18:38:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by Shaner

Da, kod njih je baš jako primjetan taj rast cijena. Praktički svaki sljedeći broj serijala ima novu, veću cijenu. Najnovija Julija je u Školskoj knjizi preko 20 €. Ne znam koliko je to održivo i bojim se da bi mogli još usporiti s izdavanjem, a s nečime možda i stati, ali budemo vidjeli.





Sa tim cijenama su opasno blizu LL-u, a iskreno, radije ću onda dati koji € više za HC kvalitetnije izdanje.


I ja isto, samo ne znam gdje da kupim HC kvalitetnije izdanje Julije.



quote:
Originally posted by borg

Mislim da Školska ne bi sarađivala sa Golkondom da nisu dobili dobru ponudu u kojoj imaju širok manervarski prostor.
A ova cena je pre posledica kalkulacija rabat/marža u Školskoj, nego što je Golkonda digla cene.

Mada, i ne krivim ih. Prodavati serijale je nezgodno ako su otkupili robu. Jer čim se rasproda jedan broj, ostali moraju sa popustom da idu, jer neće biti novih kupaca za krnjave serijale.
Ako su uzeli komisiono, a neće da daju 20% i slično, onda ne znam šta je to Golkondi trebalo, jer će im na kraju vratiti brdo neprodanih, uništenih stripova...

Al, o tim stvarima i ne treba razmišljati. Il kupiš il ne kupiš. :)




Naravno da je cijena u Školskoj knjizi do rabata/marže. Spominjanjem dizanja cijena nisam mislio na to, već na cijene na Golcondinoj stranici gdje svaki novi broj ima veću cijenu od prethodnog. A marža Školske knjige na postojeću cijenu i nije toliko strašna, nekih 10-15%.


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 15/04/2024 18:38:16
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000