forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dampyr specijal br. 1 - Dracula park
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12291 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 09/07/2018 : 19:21:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ma ne iz principa...vec nema sto strip biti sa takvom vrstom ostecenja. Pa nije to dnevna tiskovina koju procitas i bacis, ili potpalis vatru i obrises gradele s tim! Te su plasticne trake, dugogodisnje prokletstvo. Svi stripovi u kupu, "dobiju po repu", a prvi i posljednji najvise od zatezanja...i da ponovim, pa jel kosulju kupujes bez rukava? Ili cipele s rupom? Ili ne daj boze, automobil bez vrata ili branika? Meni su ubili svu caroliju odlaska po strip na trafiku, s ovim stezanjem stripova. Nekad sam i imao volju obici vise desetaka trafika, sad vise ne...uzimam sve direktno u nakladnika.


Ivanl, sve stoji sto si napisao, ali bome nikog nije briga niti mislim da ce se ista u vezi toga promijenit. Ja cu birat izmedju izdanja koji je manje ostecen, glanceri mi ionako ne trebaju, vise volim kad stripovi izgledaju rabljeno, a ionako mi samo sluze za citanje.

Mislio sam narucivat iz striparnice i sve to, ali sam odabrao ipak opciju kiosk i tu tradiciju kako je prije bilo gust radit :)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/07/2018 : 14:21:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ma prijatelju, procitao ssm ja visekratno svojih 2-3 "Tamica", stripova. Po 2-3 puta, neke i puno vise. Ali zasto ne bi bili glanceri? Meni je to gust i strast i obiteljsko blago i kako god hoces. Naucio sam ih cuvati jos kao malo dijete i tako mi je ostalo.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2273 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 10/07/2018 : 16:29:09  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Danas sam kupio Maxi i special,najgore je što prodavačice na kiosku uopče ne znaju za taj strip,a prodaju ga.Nabaviti ih je bila stvarno potraga.Na prvom kiosku nije razumjela kako se strip zove,i tvrdila da ništa takvo nije ni došlo,na drugom kiosku isto nije razumjela kako se strip zove,niti se potrudila pronaći ga.Na trećem ista stvar,samo si je malo više dala truda pa ih je nakon nekoliko minuta pronašla tražeći po kompjuteru i policama,no tamo sam uzeo samo special dok je maxi bio zgužvan i uništen oba primjerka,tek sam na četvrom kiosku našao maxi koji je koliko toliko dobar.Strip je super,no doći do njega,objasniti prodavačicama kako se zove,i na kraju krajeva naći čitavi primjerak,koji nema utore ili nije zgužvan je prava misija.
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 10/07/2018 : 16:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Kupio sam ga. Nisam ga još počeo čitati.

Korice su iste kvalitete kao i Blek i Miki. Specijal ima 48 stranica manje. A košta 4,90 Kn više.

Baš mi nekako matematika nije ok. Zato jer je to uvođenje novog lika?
Pa baš bi zato trebao biti jeftiniji. Promocije radi.

Edited by - stripnik on 10/07/2018 16:40:30
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25726 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 10/07/2018 : 17:15:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Od kojeg stripa Dampyr spec. ima 48 str.mane i od kojeg kosta 4,90 kn vise?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 10/07/2018 : 18:16:45  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Specijal 1 u usporedbi sa Blekom i Mikijem.
Kvaliteta papira i tiska korica i samog stripa "Dampyr Specijal 1" potpuno je indentična Bleku. Ima 48 stranica manje i košta 4,90 Kn više.

quote:
Originally posted by jaki

Od kojeg stripa Dampyr spec. ima 48 str.mane i od kojeg kosta 4,90 kn vise?


Edited by - stripnik on 10/07/2018 18:26:32
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25726 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 10/07/2018 : 18:35:08  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Kruške i jabuke(i ostalo voće).

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12291 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/07/2018 : 20:43:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ali zasto ne bi bili glanceri? Meni je to gust i strast i obiteljsko blago i kako god hoces. Naucio sam ih cuvati jos kao malo dijete i tako mi je ostalo.


Shvaćam te Ivanl potpuno, samo eto, kako objasnit to na kioscima? Čudno oni mene gledaju kako ja pregledavam i danas stripove koje sam išao kupiti, okrećem ih sa svih strana haha, ne bi li vidio koji je dobar

-
-

@bvagner3 - ma kod mene ista stvar, najbolje ti je otići u svaku ovu temu ovdje gdje imaš najavu za strip koji misliš kupit, odeš preko moba i na naslovnici dugo držiš prstom i samo si skineš naslovnicu u mob, stavi ti u folder gdje su slike. I dođeš kao ja na kiosk, kažeš trebam Dampyra i pokažeš joj naslovnicu kako izgleda preko moba i žena nađe (iako joj isto treba neko vrijeme dok nađe ).

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 10/07/2018 20:43:48
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 10/07/2018 : 20:44:40  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Kruške i jabuke(i ostalo voće).




Krastavac. Jaki Cucumber. Mogao je krastavac koštati i 25 Kn. Slaganje cijena krastavaca im nema logike.

Isto tako, mogli su staviti i promocijskih 50% popusta na taj prvi broj. I to bi bio pametan potez.


Edited by - stripnik on 10/07/2018 20:51:15
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/07/2018 : 21:35:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

quote:
Originally posted by jaki

Kruške i jabuke(i ostalo voće).




Krastavac. Jaki Cucumber. Mogao je krastavac koštati i 25 Kn. Slaganje cijena krastavaca im nema logike.

Isto tako, mogli su staviti i promocijskih 50% popusta na taj prvi broj. I to bi bio pametan potez.




Zasto bi stavljali popuste? Strip je promoviran davno prije i jedva smo docekali da se vrati u prodaju.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6559 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 10/07/2018 : 22:22:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je jaki htio reći da su za Dampyra skuplja prava. Ipak se kupuju od Bonellija a Blek od If Edizionia.

loading...
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 11/07/2018 : 00:15:27  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Ono što mogu primjetiti na ovom forumu je nekakav strah od prestanka izlaženja stripova.
To se sigurno još dugo neće dogoditi. Mislim da strip-agent radi pametno. Isto tako, tvrtke izdavači nisu dioničko društvo u kojem vi imate udio.
Mi smo njihovi klijenti i oni trebaju nas. A ne obratno,
Barem ne bi smjelo bit obratno. Ako klijenti trebaju izdavače više nego što oni trebaju nas onda možete očekivati i 39,90 uskoro. Ili izdavanja lošijih ili nekvalitetnijih epizoda. Ili jedno i drugo.
Dosta o cijenama.
Ja sam se stripu vratio nedavno nakon poprilično dugo vremena i ostati ću dok me zabavljaju. Za divno čudo nakon što sam zaključio da Alan Ford i Texa čitam jedva, BLeka i Zagora nikako, dogodio se Dylan Dog i Dampyr u kojima uživam. Slijedeći je Nathan Nether pa ću onda provjeriti Fibru i francuski strip. Ne znam još kako stojimo sa Marvelom. Njih ne mogu zamisliti u jeftinim cb izdanjima. Tex i Zagor u skupim color izdanjima od 200 i više kuna su mi neobjašnjivi. Ne pada mi na pamet da ih pogledam uopće.

Dampyr me je zabavio. Nisam siguran da volim vampirsku tematiku, ali ovaj specijal sam progutao na eks. Uzet ću i maxi sutra. Taman ga stignem progutati do tekme.
Pozdravljam uvođenje Dampyr-a. Došao je kao malo osvježenje.

Edited by - stripnik on 11/07/2018 00:31:06
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6559 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 11/07/2018 : 00:27:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Neka si se ti vratio stripu, što nas je više veće su šanse da ostanu jeftini (koliko-toliko) jer ode li sve na niske naklade i u striparnice to je krah.

loading...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/07/2018 : 06:54:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

Ono što mogu primjetiti na ovom forumu je nekakav strah od prestanka izlaženja stripova.
To se sigurno još dugo neće dogoditi. Mislim da strip-agent radi pametno. Isto tako, tvrtke izdavači nisu dioničko društvo u kojem vi imate udio.
Mi smo njihovi klijenti i oni trebaju nas. A ne obratno,
Barem ne bi smjelo bit obratno. Ako klijenti trebaju izdavače više nego što oni trebaju nas onda možete očekivati i 39,90 uskoro. Ili izdavanja lošijih ili nekvalitetnijih epizoda. Ili jedno i drugo.
Dosta o cijenama.
Ja sam se stripu vratio nedavno nakon poprilično dugo vremena i ostati ću dok me zabavljaju. Za divno čudo nakon što sam zaključio da Alan Ford i Texa čitam jedva, BLeka i Zagora nikako, dogodio se Dylan Dog i Dampyr u kojima uživam. Slijedeći je Nathan Nether pa ću onda provjeriti Fibru i francuski strip. Ne znam još kako stojimo sa Marvelom. Njih ne mogu zamisliti u jeftinim cb izdanjima. Tex i Zagor u skupim color izdanjima od 200 i više kuna su mi neobjašnjivi. Ne pada mi na pamet da ih pogledam uopće.

Dampyr me je zabavio. Nisam siguran da volim vampirsku tematiku, ali ovaj specijal sam progutao na eks. Uzet ću i maxi sutra. Taman ga stignem progutati do tekme.
Pozdravljam uvođenje Dampyr-a. Došao je kao malo osvježenje.


Ma ne vjerujem da se ekipa boji neizlazenja stripova. Inace, koliko je vec prorokovano tom mediju, da ga nece biti? A evo, stripova nikad vise. Mislim naravno na ove nase prostore. Cijena je uvjek diskutabilna. Iako bi mi htjeli sto manju cijenu , mogu reci da su pristojne. Samo sto je masu izdanja. Uglavnom, nakon toliko godina izbivanja, sa scene, mora biti gust ponovo otkrivati svo ovo sarenilo... podi ti slobodno u svijet Fibrinih albuma. Tamo je sva sila klasika i ozbiljnog stiva.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5098 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 11/07/2018 : 14:12:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Moja želja za kupnjom ovog Dampyra me je podsjetila na to zašto ne kupujem stripove na tisku...u ponedjeljak sam bio u Zadru, pogledao na dva tiska-dvije ljubazne prodavačice kojima sam morao reći “ne hvala, neću ništa” osjećajući se kao debil dok sam po rukama vrtio i ogledao oštećene primjerke ovog prvog specijalca, al’ stvarno sa jakim utorima da bih za primjerak dao maksimalno 3 kn jer bi bio namjenjen samo za jedno čitanje i odbacivanje:(

Danas sam ga ipak kupio na tisku u Ninu, bila su samo dva primjerka...najprije sam u ruke uzeo jače oštećeni i taman kada sam pomislio da je i drugi takav, ipak sam doživio iznenađenje-neoštećeni Dampyr specijal, kao da sam ga kupio u stripovi na kvadrat u Zagrebu;)
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5098 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 11/07/2018 : 14:15:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
...al’ ovdje u Ninu bila neka namrgođena prodavačica...mrgođenje valjda izazvano ogledanjem onog prvog primjerka.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12685 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 11/07/2018 : 16:52:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

...al’ ovdje u Ninu bila neka namrgođena prodavačica...mrgođenje valjda izazvano ogledanjem onog prvog primjerka.



Go to Top of Page

Avion
Starting Member

53 Posts

Member since 23/05/2016

Posted - 13/07/2018 : 08:42:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Avion a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lorda

Crtež dobar, priča baš i ne...

Previše je na kraju sve zbrzano, isforsirane akcijske scene kao u nekom lošem akcijskom filmu, no možda su i htjeli postići takav dojam zbog same prirode teme (zabavnog parka)...

Netko tko prvi puta čita Dampyra teško se može snaći u moru likova (ja sam na svu sreću pročitao dobar dio već izdanih brojeva kod nas pa sam se nekako snašao u svemu...)

Ali mi je u svakom slučaju drago da ponovo izlazi!

Evo, slažem se, što se priče tiče. Ne da je loša, ali na momente mi je bilo malo konfuzno shvatati tko je tko.

I, iz tehničkog vidika, jebote, koliko tipfellera, nedopustivo. Nadam se da je maxi bolji.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5098 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 13/07/2018 : 09:53:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam i ja ovog Dampyra.
Kao veliki ljubitelj ovog junaka mogu reći da mi je ova priča čisti prosjek, možda čak i lošije od prosjeka.
Crtež je ok.
Strip agent bi trebao angažirati jednog dobrog lektora jer ovako je sve ovo odrađeno amaterski, a možda mi i to ubija uživanje u ovom stripu.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000