forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Demistifikacija manje poznatih junaka ZS i LMS-a
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

chris.tower
Junior Member



Croatia
380 Posts

Member since 17/12/2011

Posted - 24/12/2019 : 11:31:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit chris.tower's Homepage  Send chris.tower a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by chris.tower

Nastavljamo ...

Braća Bil



Nakon dugog niza u kojem je stvarao usamljene junake, G. L. Bonelli je za protagoniste novog serijala odabrao trojicu braće, čija lica je uzeo od glumaca John Carradine, Victor MacLaglen i Montgomery Clift. Bill (prezime, a ne ime) je zastrašujući trojac koji se svojem ocu na samrti dali zakletvu da se neče primiti oružja osim u samoobrani. S druge strane, oni če polomiti ruke onih koji su se usudili pucati na njih tako da nemaju šanse pokušati ponovno!

Tri brata (Black, šutljivi, Sam, jednostavan i velik kao div, zatim Kid, najmlađji od trojice) su nezaustavljivi kao lavina i žive sve vrste avantura.
Prvu striscia seriju je crtao Giovanni Benvenuti, a zatim je nastavio Roy D'Amy u 1955, kada je nastavio seriju (s obzirom na veliku popularnost likova) kao Il ritorno dei tre Bill (Povratak brače Bill).

Kod nas je Dnevnik izdao prve 3 epizode koje odgovaraju Collana Rodeo 37, 39 te 41 a koje uključuju svih 27 brojeva iz striscia serije, dok Povratak brače Bill kod nas mislim da nije nikada izašao?

Originalno ime junaka: I 3 Bill, I tre Bill
Izlazio: 1952 - 1953, 1955.
Broj epizoda u originalu: 27 brojeva u striscia formatu (http://www.guidafumettoitaliano.com/guida/testate/testata/7293)
Zatim se serijal 1955 god. nastavio kao Il ritorno dei tre Bill u Zenith seriji gdje su izdana 3 broja u Bonelli formatu.
(http://www.guidafumettoitaliano.com/guida/testate/testata/7833)

Kasnije u Collana Rodeu izlaze reprinti u 6 brojeva u Bonelli formatu za koje mislim da su kompletan serijal.

Izdavac: Bonelli
Usporedni popis:
Za usporedni popis uzeo sam izdanja iz Collana Rodeo a ne striscie, a i ta izdanja odgovaraju onim iz ZS.


Naslovnice:


ZS 77 Tri brata osvetnika / Collana Rodeo 37 I tre Bill


ZS 78 Maskirani razbojnici / Collana Rodeo 39 La pista rossa


ZS 79 Ratna varka / Collana Rodeo 41 Corsa tragica





Nedavno je u Italiji na sajmu u Lucci najavljena nova epizoda Braće Bil koju ce crtati Alessandro Piccinelli i to u sklopu Tex Maxi-a koja ce izaci na jesen 2020. Jedino nisam siguran hoce li ovo biti teamup Tex-a i Braće Bil ili ce epizoda ici samostalno ali u sklopu Tex edicije.


https://photos.app.goo.gl/VCzp2QfWvMgWF1WZ8 - Rasprodaja stripova iz moje kolekcije, glanceri i rijetke stvari!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 24/12/2019 : 15:48:51  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Na prvoj stranici zamijeni link za popis Meta Meriota, stavi ovaj http://www.mediafire.com/file/8w8i9zdiwzg125w/Matt_Marriot.xlsx/file
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 17/06/2023 : 18:59:23  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Identifikivao sam još jednu epizodu Žana Kanade.



A ovo je bila pogrešna identifikacija:



I ovo je bila pogrešna identifikacija, s tim što u originalu ima 46 stranica, u ZS je to presloženo:



Ovo je bila tačna identifikacija:



Kao i ovo:


Edited by - delboj on 21/06/2023 15:09:48
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000