forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 114 - Tehnika međice
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 02/10/2020 : 18:35:06  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Ovaj strip mi je dosao na spisak za nabavku kada sam iscrpeo sve fibre koje me zanimaju na prvu loptu. Uprkos komicnom naslovu, strip mi se dopao. Jako je cudan i interesantan. Totalno drugaciji pristup pripovedanju. Crtez je prosek ali nekako ide uz pricu. Jedan od opskurnih izdanja fibre ali pohvala za hrabrost da se objavi ovakav strip.

7/10

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 06/01/2021 : 19:13:37  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiv strip,definitivno iskorak za Fibru. Recimo jaka 7-ica. Moga bi Markos puknit i kakav integral onih sex stripova.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!

Edited by - lwood on 06/01/2021 19:14:17
Go to Top of Page

Chui
Average Member



923 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 21/03/2022 : 17:30:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Posudio iz knjižnice kao uvod u Veliku odalisku i baš se ugodno iznenadio, kratko i slatko, sexy je i nije, očekivam da će više sexy biti Velika odaliska hahaha 🤣
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 02/04/2022 : 14:25:20  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Kad je izlazio ovaj strip privukao je dosta pažnje zbog prilično očitih razloga i nakon nećkanja ipak sam na popustu uzeo ovo s namjerom da vidim ima li vatre tamo gdje ima i dima.
Početak stripa i njegova premisa su dosta intrigantni i djelovali su kao da kriju neku zanimljivu priču ispod površine. Ima tu tematike modernog dateanja, ljudske otuđenosti i tehnologije koja ulazi u svaku poru života, ali umjesto nekog a-la-Black-Mirror rješenja, strip ide u neočekivanim i manje ispunjavajućim smjerovima.
Dinamika između dva glavna lika je nezanimljiva i dosta bazična, odnosno pravocrtna. Ima tu one klasične "igra lovice" između njih dvoje i glavni "konflikt" stripa (po kojemu je i nazvan) nekako djeluje isprazno i pomalo razočaravajuće.
Nakon toga strip teče prema predvidljivom kraju i nikako ne ispunjava potencijal s početka.
Možda je to i do mojih očekivanja jer sam mislio da će biti nešto kontroverznije i zamršenije, možda i ekscentričnije.
Mediokritetna priča, praćena mediokritetnim crtežom, pa će i ocjena biti čista sredina.
2.5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/04/2022 : 15:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
sve si lepo rekao za Otok i Tehniku,te ih savršeno cenio;a ja bih dopunio: "hoćemo još Zanzima" i "živo me zanima koliko je markosu plaćeno da se objavi Međica?"

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 02/04/2022 15:50:06
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 02/04/2022 : 16:33:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
... i "živo me zanima koliko je markosu plaćeno da se objavi Međica?"



Ako nije išla u paketu, to se zove kriza srednjih godina !

Hoćemo Hildu i Necrona u Šporci.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 02/04/2022 : 22:58:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Vidim ja sad zašto Anto bježi od "Međice" ko vrag od tamjana. Ajde Anto, nije malo gejštine nikoga ubilo, pa neće ni tebe. ;)

I ja sam ko Draper uzeo ovo na ovom zadnjem popustu nakon dugog perioda mjerkanja. Jednostavno me ovaj preview privlačio iako sam vidio da kritike i nisu baš nešto.

Iako nije ovo moj tip stripa ipak dajem prolaznu ocjenu. Simpatično, uvrnuto, freakovski, aluzija na tu modernu umjetnost pomiješana sa brojnim seksualnim metaforama. Scenarij nema nikakvu dubinu niti razradu, ali ima tu zavodljivu seksualnu igru između glavnih likova koja ti zaokupira pažnju do kraja. Završetak je mlak, bez neke dubine ili pokušaja tvista, ali to autoru očito nije niti bio cilj. Crtež bez mirisa i okusa, ali je zato kolor dosta dobar.

7,5/10
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 09/05/2022 : 08:37:28  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Nedavno sam čitao Veliku odalisku i Portrait of a drunk od Rupperta i Mulota i kako su to dva jako zabavna stripa, odlučio sam ponoviti Tehniku međice koja mi je prošla ispod radara kad sam je prvi put čitao. Međutim, ni sad me nije nešto oduševila. Zabavna je to priča, ima fora detalja ali glavni likovi su bez ikakve karizme, a njihova romansa je dosadnjikava. Možda je bio cilj ironizirati otuđenost sadašnjice ili analizirati virtualni seks i modernu umjetnost ali na kraju je to sve nekako nebitno. negdje se tu izgubio čovjek.

Razočaralo me i to što glavni junak ne ejekulira 4 mjeseca i onda kad u konačno dođe taj trenutak kad to sve mora ić van autori izabiru dosadnu metaforu rolerkostera

Ali Međica je svejedno zabavna. Rupperta i Mulot znaju pisati.. ali Odaliska i Pijanac su ipak bolji, jednostavno pljačke umjetnina+seksi koke i gusari+pijanstvo su bolje teme koje mogu puno više dati.

Možda je ono najvažnija poruka ovog stripa da smo dosadni, da je suvremeni svijet zapravo dosadan, da nam je udobnost života poremetila busole, da nam svi mogući gadgeti ne mogu pomoći i koliko je prije možda ipak bilo bolje iako je po svemu sudeći zapravo bilo gore.

Inače u stripu par strana crta Vieves koji je sa R&M crtao Odalisku, a glavni likovi idu na operu koju je napisao danas zabroavljeni skladatelj Shrauwen koji je s R&M crtao Pijanca
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/08/2022 : 17:33:46  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Bože,koliko sam govna pojeo pljujući ovaj strip ("ko je markosu popušio da se objavi","koliko su markosu platili da ga izda","feministički strip"...),a da ga nisam ni pročitao.Kao i što ne bih da nije ekstra akcije u Fordu,pa ga ipak nabavih;i dobro je da jesam,da mogu sam sebi da lupim pet žešćih šamara,jer sam ispao magarac i po.

Tehnika međice je pre svega muški strip,u stvari "ljubić" prikazan na skroz muški način,barem to ja tako vidim.Ne verujem da bi se svideo ženskom polu.
U pitanju je igra zavođenja između JH-a i Sare,čija veza iz virtuelne prerasta u prirodnu,na insistiranje JH-a.Ona ga normalno,kao i sve ženturače zavlači,ali naš junak ne odustaje od borbe za ..čkom.Kraj baš kakav treba da bude.

Strip je uvrnut,ali ne previše,i lagan za čitanje,dok je crtež novotalasni,što mu je još jedan plus.

Uglavnom,uživao sam čitajući ga,još jednom moje izvinjenje izdavaču na silnom proseravanju bez pokrića.
4/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 14/08/2022 17:35:08
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/08/2022 : 17:37:12  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
sad videh da su isti autori sa Vivsom uradili Veliku odalisku - moraću to overiti.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/08/2022 : 18:51:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Tebe bi i vozni red oduševio samo da je u stripu.

Dugo te nije bilo, da nisi bio u zatvoru ili rezervi kada te ovo napalilo 😉?
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 14/08/2022 : 19:13:29  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Bože,koliko sam govna pojeo pljujući ovaj strip ("ko je markosu popušio da se objavi","koliko su markosu platili da ga izda","feministički strip"...),a da ga nisam ni pročitao.Kao i što ne bih da nije ekstra akcije u Fordu,pa ga ipak nabavih;i dobro je da jesam,da mogu sam sebi da lupim pet žešćih šamara,jer sam ispao magarac i po.




Nemoj tako, baš je bezveze da se izvinjavaš. To je bilo tada, takvo, tvoje mišljenje o tom stripu, ma koliko ti se sada činilo glupim ili promašenim.

I svi drugi tvoji osvrti na stripove su tvoja mišljenja, ma koliko...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/08/2022 : 22:21:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
nemojte sad da me hebete vas dva matoraća !!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/08/2022 : 23:02:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/08/2022 : 00:06:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 03/04/2023 : 22:33:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Što reći...ima ovdje svega. Ženska liku zabrani da ejakulira na 4 mjeseca, ovaj se toga drži, i onda kad se nađu ništa, odnosno tek nakon nekog vremena ejakulira i onda je kraj.
Nemogu reći da nije zanimljiv strip. S obzirom u kakvom svijetu živimo, nije ni posebno šokantan kako se u prvi mah ćini.
Crtež je uglavnom bezveze, likovi totalno bez ikakvih emocija.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1556 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 05/04/2023 : 23:58:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco

Ženska liku zabrani da ejakulira na 4 mjeseca, ovaj se toga drži, i onda kad se nađu ništa, odnosno tek nakon nekog vremena ejakulira i onda je kraj.


Kako mu se nije desilo da nakon 2-3 meseca spontano ejakulira u snu usled tolike apstinencije?!

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

igor23
New Member

Croatia
183 Posts

Member since 03/03/2020

Posted - 20/07/2023 : 10:46:01  Show Profile Show Extended Profile  Send igor23 a Private Message  Reply with Quote
6.6/10

https://www.youtube.com/watch?v=OVAA9Ov-z0k
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1049 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 20/07/2023 : 15:49:33  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Hm. Jel ima neki strip koji nije kiosk izdanje s ocjenom 1/10?
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 11/11/2023 : 12:24:25  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Čudi me da se niko ne referiše na kraj stripa, zbog načina na koji Julie stoji i posmatra slike se sugeriše da je ona autor izložbe, i da "glavni akteri" ovog stripa nisu stvarni, oni su izmišljeni likovi predstave kao autorov vid kritike ovog modernog sveta gde internet stvara iluziju bliskosti, a zapravo nikada nismo bili dalje jedno od drugih.

Zamerke na crtež i razradu stoje, ali nije ovo toliko kontraverzan, niti toliko loše napisan strip kao što se o njemu priča. Čitao sam mnogo lošije Fibre od Tehnike međice.

Voleo bih da se od ovih autora objavi Portrait of a Drunk.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1189 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 11/11/2023 : 12:31:11  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Moja tehnika me za sada ceka u nekom zabacenom podrumu u Sloveniji
pa ne znam koliko si u pravu ali podeli sa nama spisak tvojih najgorih do sada procitanih fibri?
dvorska luda?

quote:
Originally posted by Peyo




+1

Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 11/11/2023 12:32:50
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000