forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 116 - Jonas Fink
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 14/07/2019 : 21:32:30  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Jako dobar Jonas Fink.
Ovo šta Aco kaže "Sve je to korektno i uredno, reklo bi se da je picajzla, ali generalno mi je malo hladan.", stoji, ali meni to ovome stripu paše. Pretpostavljan da je bez obzira na svoju lipotu, Prag u vrimenu kojega Giardino opisuje stvarno bija hladan i siv.
Interesantno mi je i kako u prva dva albuma prevladavaju pastelne boje, a u trećen, za vrime Praškoga proljeća ima puno više živih boja.
Jedna sitnica mi je upala u oko. Kad san vidija Jonasa Finka u sandalama i čarapama san skužija da Česi očito taj style guraju ko zna otkad. Nijemci su in to ukrali.
8/10

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1189 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 07/07/2023 : 09:15:46  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Slazem se sa Nesvrstanim da je Jonas Fink jako dobar ali o samom coveku Jonasu Finku imam malo podeljeno misljenje :).

Procitao sam strip u dahu moze se reci, trebao je jedan citav dan i mislio sam da cu imati snage napisati utiske odmah ali ipak nisam, previse je bilo zahtevno citanje :). Ovo mi je drugi strip od Giardina koji sam procitao, prvi je bio Putovanje, snovi i tajne koji me u principu nije nesto puno odusevio.. Fink mi je znatno zanimljiviji i konstantniji u kvalitetu ako se ta dva stripa uopste mogu uporedjivati.

Ludacki dobro je ovo Giardino nacrtao i ne ulazi mi u glavu kako je samo pozadine uspeo nacrtati toliko detaljno. Knjiga se sastoji od tri dela moze se reci i prva dva su uradjena u relativno kratkom periodu da bi potrajalo bas dugo da dobijemo treci i zadnji deo. Sto se tice crtanja u trecem delu cini mi se da sam primetio da su linije znatno deblje nego u ranijim albumima to je eto neka moja opaska, kad je proslo toliko godina izmedju albuma naravno da je jedna od stvari koje se gleda to koliko je crtac eventualno napredovao ili nazadovao. Rekao bi se da je Giardino ipak na nivou i u trecem albumu mada ne mozda toliko konstantno kao u prva dva.

Strip je Fibra izdala u 2018 i rasprodala pri kraju 2020 za izdavaca moze se reci poprilicno idealno brzo e sad da li je prodaja malo pomognuta otkupom biblioteka ne znam. U svakom slucaju ovakav strip treba biti u biblioteci.

Sa obzirom na sve ovo sto napisah ocekivao bi covek da su ljudi napisali vise komentara o stripu ali razumem da cim je politika dosta izrazajna u nekom stripu ljudima mozda ipak nije toliko stalo da diskutuju sa drugima i iznesu javno svoje misljenje a zivot pod komunizmom je poprilicno osetljiva tema.

Sam epilog je barem meni doneo neko razocaranje, da li ce biti i vama to ne znam. Malo smanjuje ocenu ali zaista malo bitna je bila ipak voznja do samog kraja.

Mislim da ce trebati puno da se opet odlucim procitati ovaj strip ali sigurno mislim da ce se desiti da cu da ga listam i divim se crtezu i malo usput prisetim sadrzaja.

Koliko je sta autenticno i odakle je Giardino vukao inspiraciju nemam neku jasnu sliku pa ne gledam na ovo kao dokumentarac nego kao jednu zanimljivo ispricanu pricu koja se dogadja u jednom burnom periodu Cehoslovacke.


@ hvala dobrocinitelju koji je omogucio da ovaj strip mogu da kupim, necu ga imenovati.

@ ivanl i na kraju da li si opet otisao u Prag.. nesto sumnjam da si? :)

@ dessa jel se svideo strip tvojoj cehinji?



Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 07/07/2023 09:24:35
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000