forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Marselo Kintanilja: T U N G S T E N
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 10/10/2018 : 11:29:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote


Poštovani čitaoci, sa velikim zadovoljstvom predstavljamo novu knjigu naše biblioteke Meridijani - TUNGSTEN brazilskog umetnika Marsela Kintanilje. Ovaj dinamični triler smešten u malenom priobalnom gradu Salvador de Baija osvojio je brojna priznanja, uključujući i na gradu u Angulemu 2017. godine, i autoru je doneo status najveće zvezde brazilskog stripa danas.


Tehnički podaci

Marselo Kintanilja: TUNGSTEN
Biblioteka Meridijani, knjiga 17
Strana: 184
Format: 17x24 cm
Štampa: crno-belo
Povez: meki s klapnama
Prevod: Vuk Šećerović
Tiraž: 500 primaraka
Sajamska cena: 1000 din

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2470 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 10/10/2018 : 12:29:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast!

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/10/2018 : 12:53:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ja uzimam...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

oscar
Starting Member



Serbia
48 Posts

Member since 15/04/2016

Posted - 10/10/2018 : 16:46:57  Show Profile Show Extended Profile  Send oscar a Private Message  Reply with Quote
Scena sa naslovne kao da je ispala iz Ubojice :) ali uzima se svakako :)
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 10/10/2018 : 18:24:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
@ Tornadomaster, ivanl & oscar - to mi kažite!

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 10/10/2018 : 20:57:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KOMIKO

@ Tornadomaster, ivanl & oscar - to mi kažite!


A ti nama gde moze da se kupi sutra
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 10/10/2018 : 20:58:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Kad već Vuk ne stavlja stranice, malo se guglalo...Izgleda lepo.
https://www.panorama.it/cultura/fumetti/marcello-quintanilha-tungsteno-recensione/#gallery-0=slide-2

A izašao je i film.
https://www.imdb.com/title/tt6645182/
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 11/10/2018 : 09:38:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by KOMIKO

@ Tornadomaster, ivanl & oscar - to mi kažite!


A ti nama gde moze da se kupi sutra



Ne može nigde da se kupi, trebalo bi da stigne iz štampe za 10ak dana, na Sajam knjiga u Beogradu.

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/10/2018 : 11:25:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Kad već Vuk ne stavlja stranice, malo se guglalo...Izgleda lepo.
https://www.panorama.it/cultura/fumetti/marcello-quintanilha-tungsteno-recensione/#gallery-0=slide-2

A izašao je i film.
https://www.imdb.com/title/tt6645182/


Meni se svida. I crtez i ono sto sam razumio na taljanskom...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 11/10/2018 : 13:43:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KOMIKO

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by KOMIKO

@ Tornadomaster, ivanl & oscar - to mi kažite!


A ti nama gde moze da se kupi sutra



Ne može nigde da se kupi, trebalo bi da stigne iz štampe za 10ak dana, na Sajam knjiga u Beogradu.


Isti si ko ovi nasi politicari, samo lazne nade
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/10/2018 : 20:10:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Hm, zanimljivo. Nisam siguran da li nisam vec vidio neki skenlejsn, no svakako cu potraziti strip i pretraziti.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 20/10/2018 : 19:22:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
Tungsten iz in d haus!!

O delu:

Salvador de Baija, Brazil. Dole na obali, iza zidina stare tvrđave, neko dinamitom lovi ribu. Gosn Nej, vojni poručnik u penziji, to nipošto neće da toleriše. Kažu, sitni ulični diler, tvrdi da je prestao da valja marihuanu. Da bi mu se progledalo kroz prste, bio je primoran da odruka neke sumnjive tipove, zbog čega je sad u nimalo prijatnoj situaciji. Za Ričarda, policajca kome je davao dojave, život protiče u  račnoj krizi bez prestanka. Njegova žena Kejra donela je odluku. Ljudi koji su ostali uskraćeni u svojim životima i osujećeni u svojim manje-više normalnim željama, čine galeriju likova u ovom uzbudljivom trileru sa primesama društvene hronike, čija se radnja dešava u primorskom gradu a čiji naslov upućuje na vrstu teškog metala, hemijskog elementa bez kojeg bi moderan način života bio nemoguć.
Tungsten je priča u stilu crnog talasa, sirova, divlja i ogoljena do koske.


I par strana za preview:


[/quote]

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs

Edited by - KOMIKO on 20/10/2018 21:14:29
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16298 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 21/10/2018 : 10:43:24  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Je li ovo u prodaji?
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 22/10/2018 : 23:06:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Je li ovo u prodaji?



Jeste, od 21. 10. 2018.

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 24/10/2018 : 05:30:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi izgleda jako dobro.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 18/11/2018 : 18:14:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pročitao, svidio mi se.
Crtež je dosta dobar, ima scena koje izgledaju baš dobro, tipa šore među likovima.
Priča je zanimljiva i sviđa mi se kako se polako slaže priča i baš sam pomislio ovo bi bio odličan film kad vidim gore link na film koji ću obavezno pogledat.
Sviđaju mi se debele a opet ne predebele stranice, ali zašto meke korice ? :(
Ugl simpatično djelo ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 18/11/2018 : 18:44:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Davno nisam nešto čitao ovakvog ubitačnog tempa, sve je na spidu, preplitanje radnje i učesnika. Slab sam na Brazil, možda bih jedino voleo da je malo sam grad Salvador u više kadrova...
Šta fali klapnama? Mnogo lakše i bolje za čitanje no debele korice. A čak sasvim lepo stoji i na polici, za sve one koji kupuju stripove za policu, ne za čitanje :)
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 03/12/2018 : 23:37:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
Stigao je i u SnK:

https://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.b355246b97384167b6a4491ef1ddee49.tungsten.aspx

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/12/2018 : 15:47:24  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Gospodin Nej,poručnik u penziji,nadobudan,tvrdoglav i pomalo priglup, i Kažu,sitan diler i sitna duša prisustvuju sceni bacanja dinamita u more od strane dva tipa,ne bi li ulovili ribu - ova nezakonita akcija pobuđuje u Neju građansku svest,te u želji da pošto poto spreči krivolov,pod fizičkom prinudom naterava Kažua da potraži pomoć od Ričarda,pandura kome je doušnik.
Ričard na poziv kreće na poprište "zločina".U pozadini svega je i odnos između Ričarda i njegove žene Kejre,čiji je brak u velikoj krizi.
Tungsten je akciona drama uhvaćena u jednom produženom trenutku,ako tako mogu da se izrazim,u atraktivnoj scenografiji Salvadora de Baije.
Srtip se čita u dahu,crtež je lep.Ono što ne valja to je priča - šupljikava je i sa lošim dijalozima.
Sve u svemu,ok za pročitati i ništa više.

3/5




Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 15/12/2018 15:50:06
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 24/10/2019 : 10:04:00  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Ja nista besmislenije nisam procitao u svom zivotu. Zali boze para i vremena. Prvo, sama radnja, ono natezanje sa ribokradicama 2/3 stripa, gutas stranicu za stranicom da vidis sta ce se desiti, a ono desi se najveci apsurd, odnos pandura i njegove zene i njena reakcija posle svega..suludo. Samo mi se kraj dopao zbog onog dilera i njegove keve.
Crtez mi se dopao ali radnja, jok.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/12/2019 : 03:12:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

Ja nista besmislenije nisam procitao u svom zivotu. Zali boze para i vremena.


Nesto mi govori da nisi bas procitao mnogo stripova.
No offence intended.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 21/12/2019 : 20:28:54  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Ima i toga :)
Iskreno pre godinu dana sam se reaktivirao nakon 25 godina.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/12/2019 : 02:53:06  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ovaj strip me jako interesuje ali nikako da ga procitam. Bice u skorije vreme.
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 21/08/2021 : 20:41:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Jedan od onih stripova u kome nisam uspeo da se 'povezem' ni sa jednim od likova. Kao sto jagodan kaze, 2/3 stripa otpada na akciju sa ribokradicama, uz ceste i ne uvek odmerene flesbekove. Strip se cita brzo, ali je prvih 100 i nesto strana strahovito razvuceno - imam osecaj da bi neki od najboljih strip scenarista sve to sabili na 3x manje strana a ujedno sa vise emocija / smeka.
Pandurova zena i pandur su mi slaba tacka stripa, uopste mi se nisu dojmili, dok je zavrsnica sa dilerom Kazuom i matorim narednikom dobar obrt. Taj aspekt stripa fino leze nakon anti-klimaksa sa pandurovom zenom. Nesretni Kazu je izvukao najdeblji kraj.
Po mom misljenju autor nije na najsjajniji nacin uspeo da nam 'uvuce' glavne likove pod kozu. Na pocetku je takodje potrebno vremena da se skapira u kakvoj su medjusobnoj vezi likovi, ali to na kraju dodje na svoje.
Sve u svemu jedan od stripova koji mi nisu naj od Komika, ali koji svakako vredi procitati, posebno ako ste fanovi krimi-drama.




Edited by - Jocko on 21/08/2021 21:07:21
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 22/08/2021 : 21:16:15  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Tungsten nije bio te sreće pa da kod mene preživi seču kolekcije i ustupio je prostor na polici za neke druge stripove ali pamtim da je bio OK za jedno čitanje; kopiraću osvrt sa DW foruma možda nekome pomogne:

"Lep crtež sa pejsažom brazilskih plaža ali sa naivnom pričom koja je sve samo ne krimi, naracija nije podeljena po poglavljima već je sve sabijeno i čita se u jednom dahu, ima ovde dosta akcije sa puno psovanja, baš onako tipično brazilski. Stil podseća na Autoput sunca i Razjaren pa kome su se svidela ta dva stripa možda će i ovo ali po meni naslovnica je ovde najbolji deo stripa"
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000