forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 ZADRUGA-ne plačam punu cijenu!!!!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 16/11/2018 : 19:23:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

Meni dosadi lezanje na suncu nakon tri dana a ne da se cvrljim cijelu godinu.to uopce nije zanimljivo a ni zdravo
ni pusenje cigara nije neki dozivljaj
Mislim da bi i jebavanje crnkinja posle par dana dosadilo
Dakle ostaje samo da pijes..sto opet nije neki zivot bit pijan od jutra do mraka
Hrana na kubi je odvratna..nema cevapa nema bureka
I



zato treba otvorit burekdžinicu ili ćevapdžinicu na kubi. eto biznisa.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 16/11/2018 : 20:03:37  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Uostalom zasto bi neko lezao i ustedio 300e kad moze zaraditi 3000e...vremena nisu za lezanje vec za posao...nikad se ovako dobro nije zaradjivalo.
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 17/11/2018 : 07:35:26  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Ok...ako si ti sagradio te dve kuce onda ti skidam kapu.ako si ih pak naslijedio od roditelja onda tvoja teorija o neradu pada u vodu..jer da bi ti danas mogao lezati neko je pre toga morao raditi..al nema veze
Nekoga veseli rad nekoga lezanje.sam si jednom rekao da zivis kod roditelja i da nemoras eura u kucu dati..sve troskove roditelji placaju
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 17/11/2018 : 11:35:21  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
pobrisao sam postove, jer ispada da se hvalim a to nije u stilu karakorum ekonomije.

U biti si u pravu ali moj model može funcionisati i bez nasljeđa npr.

Primjer:

-zamisli dva odrasla čovjeka, nitko nigdje ne radi, primaju socialnu podporu (2x400 eura) ako imaju još i dijete onda dobivaju i taj otroški dodatak (ne znam koliko to iznosi ali recimo dodatnih 200 eura) znači oni su na 1000+ eura. Ov aobitelj iako prima 1000+ eura oni če KUKATI NON STOP, pa če još otiči na Crveni križ po pakete, pa ovo pa ono, p asubvencija vrtiča pa šta ti ja znam šta sve ne dobivaju ali SU SKROZ BEZ NOVCA (kako je to moguče nemam pojma, odnosno znam.....puše par kutija cigareta dnevno, žena iako debela i nikakva ode svaki tjedan kod frizera, muž se vuče po kafanama itd,....) non stop su bez novca a zimi kada dođe i račun za grijanje opet problemi pa vik i krik

ali po mojoj karakorum ekonomiji, oni mogu preseliti na Kubu gdje če ih sve skupa koštati (najam kuče, grijanja ne treba, sve ostalo puno jeftinije,...) vjerovatno če ih koštati mjesečno 100+ dolara i oni če uštedjeti 900+ eura na mijesec ili 800 ili 700 nema sad to tolike veze, važna je poanta.

Karakorum ekonomija je sasvim jednostavna, bazira na štednji, znači koliko god netko prima novca, fora je u tome da što manje potroši a to može jedino tako, da prima novac u bogatijoj zemlji i živi u siromašnoj zemlji. Zamisli npr Švicarce, Nijemce, Šveđane, Norvežane, Islanđane,...pa oni u svojoj zemlji dobivaju socialnu pomoč par puta veču nego u Sloveniji a da oni idu na Kubu pa oni za godinu ili dvije uštede toliko novca da mogu tamo čak neki bar otvoriti ili kupiti kuču ili šta god,....
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 17/11/2018 : 14:42:14  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Pa tu foru su davno izmislili bosanci koji rade u sloveniji a zive u bosni
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 17/11/2018 : 18:05:45  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

Pa tu foru su davno izmislili bosanci koji rade u sloveniji a zive u bosni



razlika je u tome.....

kod mog sistema ne treba raditi uopšte....a i Kuba je atraktivnija od Bosne npr...

ali dobro nema veze. Poanta je u tome, da se pronađe što jeftinija zemlja, koja je uz to i zanimljiva, lijepa itd,...i živi se tamo a novac bio on od plate, mirovine, sociale, najamnine,....zarađuje se u Sloveniji pa onda samo razliku trpaš u đep.

Onaj koji ŽELI RADITI, može i raditi što da ne. Ja sam siguran da je jeftinije otvoriti trgovinu, manji hotel,...bilo šta u Gvatemali nego u Sloveniji.
Negdje sam pročitao da je jedan Slovenac išao u Gvatemalu sa još dvojicom Engleza, gdje su svaki uložili po 20.000 eura (znači ukupno 60.000) i otvorili neki penzion sa apartmanima, bazenom itd,...znači prodaš kola u Sloveniji i deš u Gvatemalu gdje si vlasnik Hotela, kud češ lijepše a kod nas ni vikendicu ne možeš kupiti za taj novac.
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 17/11/2018 : 19:18:56  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Fora je u tome da se raditi mora..da su tebe starci sutnuli napolje cim si napunio 18g morao bi nesto da radis..a ovako posto nikad nisi imao potrebu da razmisljas gde ces spavati i sta ces jesti.nemaas predstavu o tome...
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 19/11/2018 : 21:51:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton



Znači, na predavanju crkavam od smijeha. Ljudi misle da mi nije dobro.




Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000