forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ken Parker (kiosk) br. 1 - od četvrtka!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 21

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 04/12/2018 : 23:23:23  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
i ta stoji
kao i nevjerni toma

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Humbert Coe
Average Member

Croatia
590 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 05/12/2018 : 01:37:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message  Reply with Quote

[/quote]
Prvi brojevi Kena i nisu smili bit revolucionarni.
Zamisli da su autori došli sa prijedlogon starome Bonelliju za prvi broj u kojen uopće nema teksta, ili sa prvon epizodon stripa "Ken Parker" u kojen se Ken Parker pojavi na zadnjih 20 strana, ili epizodon u kojoj glavnom junaku pomaže homoseksualac/cross dresser, ili epizodon u kojoj indijanci masakriraju bjelačku obitelj uključujući i malu bebu?
Ove prve priče i nisu smile bit daleko od Bonelli standarda i imaju jednu crtu naive koje će s vrimenon bit sve manje.
Prvi brojevi Ken Parkera nisu nikakava remek djela, ali su vrlodobri stripovi.
Ako te Ken ne kupi nakon 15-ak brojeva, jebi ga...
Inače, zahvaljući kontinuitetu koji je kod Kena prisutan, meni jedan od vrhunaca serijala dolazi u tridesetoj epizodi koja i na ovu pomalo banalnu prvu epizodu baci skroz novo svitlo.
Šta se crteža tiče, Milazzo je (kasnije)vrh. I to nema veze sa ukuson, nego zato šta mu je kadriranje vrhunsko i zato šta niko ne crta tako žive crteže. Čovik je u stanju nacrtat oči sa dvi crte a da ti taj pogled istovremeno govori sve šta triba reć.
Maraffa mi je na Kenu odličan, Trevisan je dobar al mi ne leži, Alessandrini užas, Tarquinio loš. Na kasnijin brojevima praktički nema loših crtača.
[/quote]

Odličan post i razmišljanje! Istina živa. U prvim brojevima puno je toga prosječnoga do ispodprosječnoga u odnosu na dobre Bonelli priče ostalih junaka. Onima koji Parkera krenu čitati od prvoga broja na početku uopće neće biti jasno zašto je ovo kvalitetom razvikan strip.
No takav je slučaj i s prvim albumima mnogih bendova (iako postoji i puno iznimaka, tipa The Doors, Velvet Underground...).

Humbert Coe
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 05/12/2018 : 03:06:08  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
definitivno jedno od najboljih objasnjenja, vezano za svu ovu raspravu oko pocetnih epizoda sta se ovih dana protezala po forumu...e sad moram samo naci originalni post da vidim ciji je, jer je u ovom gornjem postu quotan na nacin da se ne vidi autor istog...dalmatinac neki, po ovim n na kraju rijeci, sigurno..
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/12/2018 : 07:54:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Humbert Coe




Prvi brojevi Kena i nisu smili bit revolucionarni.
Zamisli da su autori došli sa prijedlogon starome Bonelliju za prvi broj u kojen uopće nema teksta, ili sa prvon epizodon stripa "Ken Parker" u kojen se Ken Parker pojavi na zadnjih 20 strana, ili epizodon u kojoj glavnom junaku pomaže homoseksualac/cross dresser, ili epizodon u kojoj indijanci masakriraju bjelačku obitelj uključujući i malu bebu?
Ove prve priče i nisu smile bit daleko od Bonelli standarda i imaju jednu crtu naive koje će s vrimenon bit sve manje.
Prvi brojevi Ken Parkera nisu nikakava remek djela, ali su vrlodobri stripovi.
Ako te Ken ne kupi nakon 15-ak brojeva, jebi ga...
Inače, zahvaljući kontinuitetu koji je kod Kena prisutan, meni jedan od vrhunaca serijala dolazi u tridesetoj epizodi koja i na ovu pomalo banalnu prvu epizodu baci skroz novo svitlo.
Šta se crteža tiče, Milazzo je (kasnije)vrh. I to nema veze sa ukuson, nego zato šta mu je kadriranje vrhunsko i zato šta niko ne crta tako žive crteže. Čovik je u stanju nacrtat oči sa dvi crte a da ti taj pogled istovremeno govori sve šta triba reć.
Maraffa mi je na Kenu odličan, Trevisan je dobar al mi ne leži, Alessandrini užas, Tarquinio loš. Na kasnijin brojevima praktički nema loših crtača.
[/quote]

Odličan post i razmišljanje! Istina živa. U prvim brojevima puno je toga prosječnoga do ispodprosječnoga u odnosu na dobre Bonelli priče ostalih junaka. Onima koji Parkera krenu čitati od prvoga broja na početku uopće neće biti jasno zašto je ovo kvalitetom razvikan strip.
No takav je slučaj i s prvim albumima mnogih bendova (iako postoji i puno iznimaka, tipa The Doors, Velvet Underground...).

[/quote]
Dobro receno. Da.
Ali isto tako,(vec sam kazao, nije zgoreg jos jednom), Kenov 'prvjenac', jest, drugaciji promatrajuci to kroz prizmu protoka vremena, kao prvi broj nekog dotadasnjeg Bonelli junaka. Iako je naizgled radnja jos jednog, za tada uobicajenog western serijala, vec se tu vidi sofisticiranije vodenje glavnog lika i njegova personalizacija. Sami izgled, Roberta Redforda,(autori su vrlo brzo odbacili bradu), odjeca lika, posebice naoruzanje, odudaraju vec tad od uobicajenog Bonelli izricaja. Stoga on i jest drugaciji,(a slazem se da autori 'rastu', kroz serijal), jer jednom kad su se 'zalaufali', poceli su provoditi svoje revolucionarnije ideje, koje nisu mogli provuci starom sefu odmah i ispocetka...
A sto se tice ovog da postoje iznimke, prvih albuma bendova, e tu nije dovoljno prostora za nabrajanje...(ali neke moram; Azra,Thin Lizzy, Ramones,Motorhead,Talking Heads,Pixies,Blues explosion,The Who,The Police,Judas Priest,Bauhaus,Joy Division...da spomenem samo neke koji su prvim radovima nagovijestili sto ce biti na stvari, poslje...ali ima ih jos stotine)

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/12/2018 : 08:27:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

definitivno jedno od najboljih objasnjenja, vezano za svu ovu raspravu oko pocetnih epizoda sta se ovih dana protezala po forumu...e sad moram samo naci originalni post da vidim ciji je, jer je u ovom gornjem postu quotan na nacin da se ne vidi autor istog...dalmatinac neki, po ovim n na kraju rijeci, sigurno..


Tipovao sam na Nesvrstanog (po sjecanju, a i po pisanju)... i dobio opkladu.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 05/12/2018 : 21:17:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Pročitao po treći put prve 3 epizode i reći ću vrlo solidno. Nisam razočaran, najbolje tek ide.
Čak mi je i teta na kiosku promjenila moj primjerak sa fabrički zaheftanom prvom unutarnjom naslovnicom (presavijena i uvezana u hrbat pa se ne vidi). Dobio sam ispravan primjerak sa manjim tragovima od uveza i bacanja (solidnih 4.5 ocjena). Bit će dobar za početak...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 05/12/2018 : 21:26:16  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Pročitao po treći put prve 3 epizode i reći ću vrlo solidno. Nisam razočaran, najbolje tek ide.
Čak mi je i teta na kiosku promjenila moj primjerak sa fabrički zaheftanom prvom unutarnjom naslovnicom (presavijena i uvezana u hrbat pa se ne vidi). Dobio sam ispravan primjerak sa manjim tragovima od uveza i bacanja (solidnih 4.5 ocjena). Bit će dobar za početak...


kad sam vidio ovo " cak mi je i teta na kiosku..", pomislih da cu procitati da je i ona rekla da tek slijede bolje price ili nesto u tom fazonu, koliko sam samo procitao to ovdje ovih dana...
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 05/12/2018 : 22:01:04  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
prvi put čitam Kena
Duga puška istina nije odviše revolucionarna, ali kad se pročitaju ostale 2 epizode vidi se da je to uvod u ono što slijedi
Mine Town fina klasična western priča, puno akcije ali uz veoma dobar posao koji je Ivo odradio gušt je još veći
Prava gospoda, možda nije najbolja u ovom triu ali definitivno vrlo zanimljivo postavljena, prvo se krene s negativcima, nije neka revolucija u pripovjedanju, ali sasvim sam zadovoljan
čeka se s nestrpljenjem br.2, čestitke SA i Fibri na ovome

I sell the fact that I can't be bought

Edited by - don_draper on 05/12/2018 23:31:47
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 05/12/2018 : 22:57:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by don_draper

prvi put čitam Kena
Duga puška istina nije odviše revolucionarna, ali kad se pročitaju ostale 2 epizode vidi se da je to uvod u ono što slijedi
Mine Town fina klasična western priča, puno akcije ali uz veoma dobar posao koji je Ivo odradio gušt je još veći
Prava gospoda, možda mije najbolja u ovom triu ali definitivno vrlo zanimljivo postavljena, prvo se krene s negativcima, nije neka revolucija u pripovjedanju, ali sasvim sam zadovoljan
čeka se s nestrpljenjem br.2, čestitke SA i Fibri na ovome



Slažem se za zanimljivu postavku. Nije revolucija početi sa negativcima, ali kada se glavni lik pojavi stidljivo na 40. strani, i kad je skoro cela polovina stripa podređena negativcima - meni je već to jasan znak šta me čeka dalje. I bi tako.

Prvi Ken mi je bio Donaverov karavan 3. deo, kupio na bum sistemkomiksov dok je izlazio na kioscima. Ken je toliko običan lik da ga u stripu nisam ni zapazio, čak sam se pitao što se strip zove Ken Parker kad njega niti ima nešto preterano u epizodi, niti se ističe ponašanjem, niti izgledom, poput npr kostimiranog Zagora, ili Dilana Doga.

To je ono što me najviše raduje kod čitanja ovog serijala, što ima toliko jake sporedne (epizodne) likove, da u svakoj sledećoj epizodi ne mogu ni da naslutim kada će, i u kom svojstvu, da se pojavi Ken.


Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 05/12/2018 : 23:17:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by Obi-wan

Pročitao po treći put prve 3 epizode i reći ću vrlo solidno. Nisam razočaran, najbolje tek ide.
Čak mi je i teta na kiosku promjenila moj primjerak sa fabrički zaheftanom prvom unutarnjom naslovnicom (presavijena i uvezana u hrbat pa se ne vidi). Dobio sam ispravan primjerak sa manjim tragovima od uveza i bacanja (solidnih 4.5 ocjena). Bit će dobar za početak...


kad sam vidio ovo " cak mi je i teta na kiosku..", pomislih da cu procitati da je i ona rekla da tek slijede bolje price ili nesto u tom fazonu, koliko sam samo procitao to ovdje ovih dana...


Nešto takvo nije moguće ni u paralelnoj dimenziji.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 05/12/2018 : 23:30:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by Obi-wan

Pročitao po treći put prve 3 epizode i reći ću vrlo solidno. Nisam razočaran, najbolje tek ide.
Čak mi je i teta na kiosku promjenila moj primjerak sa fabrički zaheftanom prvom unutarnjom naslovnicom (presavijena i uvezana u hrbat pa se ne vidi). Dobio sam ispravan primjerak sa manjim tragovima od uveza i bacanja (solidnih 4.5 ocjena). Bit će dobar za početak...


kad sam vidio ovo " cak mi je i teta na kiosku..", pomislih da cu procitati da je i ona rekla da tek slijede bolje price ili nesto u tom fazonu, koliko sam samo procitao to ovdje ovih dana...


Nešto takvo nije moguće ni u paralelnoj dimenziji.


Ta cura/žena je legenda. Uvijek voljna da pomogne. Pomaže kada šaljem paket, pridrži kutiju, zaljepi selotejpom. Uvijek ljubazna. Zamjenila faličan strip koji nisam kod nje kupio. Šta god tražiš ona će pomoći. U ovo zlo vrijeme, vraća mi vjeru u ljude svojim pozitivnim stavom i profesionalizmom koji je moguće ostvariti i radeći na kiosku.

Za razliku od "nervoznog poštara" koji se znoji na šalteru pošte, ne pozdravi nikada, viče na ljude, baca pakete i iskazuje svoj prezir na sve moguće načine. Nekada mu treba i po 45 minuta da odradi jednu stranku, a onda počne psovati i kaže idem pušiti i piti kavu, a vi se lijepo jebite...
Serem im se na poštu i jebo ga onaj tko ga je tu stavio da "radi". Šupak ne bi izdržao kod privatnika (gdje ja radim) ni pola sata - usro bi se od muke i pobjegao kući.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 05/12/2018 23:30:46
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 06/12/2018 : 00:20:43  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
vecinom je to tako da su uhljebi na drzavnim jaslama ti koji su vjecito nezadovoljni, imaju puno bolja primanja od ovih sta rade za 200-300 eura, a rade tri puta manje, po mjesec dana godisnjeg imaju, 10-ak dana praznika, vikende slobodne...znam to jer sam pune dvije godine bio volonter i radio sa takvima...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12348 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 06/12/2018 : 11:16:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Ta cura/žena je legenda. Uvijek voljna da pomogne. Pomaže kada šaljem paket, pridrži kutiju, zaljepi selotejpom. Uvijek ljubazna. Zamjenila faličan strip koji nisam kod nje kupio. Šta god tražiš ona će pomoći. U ovo zlo vrijeme, vraća mi vjeru u ljude svojim pozitivnim stavom i profesionalizmom koji je moguće ostvariti i radeći na kiosku.


Posve te shvacam, i ja sam nasao jedan kiosk gdje su zena i ta cura sto radi u dr. smjeni odlicne. Zadnji put dodjem pitat jel Tex dosao, ona mi da 3 primjerka kao neka si biram koji je bolji. A i prosli put dosao po Zagor Extra i gledam ga na onom izlogu sto ga taj kiosk ima, ne mogu ga naci, kad ja krenuo je pitat jel ga imaju, ona ga vec drzi u ruci, cita misli :D

Nisam mizantrop, ali bas ovo ponekad vraca vjeru u ljude..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page
Page: of 21 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000