forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Ex Machina 1 i 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 04/01/2021 : 14:56:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:

Meni je od njegovih pročitanih stripova Saga debelo na prvom mjestu, EX Machina na drugom, Y na trećem, a Baghdad na četvrtom s potencijalom da klizi dolje na ljestvici kako budem (ako budem) čitao neke druge njegove radove.


Ja u Bizaro svetu. Sve obrnuto kod mene
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/01/2021 : 20:18:13  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Do sada sam citao samo Bagdadski copor i taj strip me je odusevio. Apsolutna preporuka za sve je Bagdadski copor.
Imam prvi Fibrin tom Sage i to ce uskoro na red za citanje, cini mi se da ce mi se svideti i da cu nabaviti i nastavke, ali otom potom. Ex Machinu merkam, ali bice vremena za eventualnu nabavku, trenutno nije prioritet.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39123 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 31/05/2023 : 08:47:09  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Spucao ovaj komplet pa da dam utisak... Necu ga ostaviti u kolekciji ali da je zanimljiv za procitati, svakako da. Bas vuce da citas dalje. Podseca me dinamikom nekako na seriju LOST. Pocetak przi, onda neki pad u mini epizodi i na kraju moras krenuti sledecu jer te zanima sta ce se desiti. Svakako atipican superheroj, malo i iritantni konstantni preskoci u vremenu ali interesantna prica. Ne zalim investirano vreme, no kriterijumi za zadrzavanje su sada malo ostriji jer se nema vise mesta.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 31/05/2023 : 09:32:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
od Vaughana dosta Bagdad da se ima pri ruci:)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39123 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 31/05/2023 : 11:21:19  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
I on mi je bio zanimljiv za procitati ali sam ga se odrekao. Nije me zakucao tako da bih ga ostavio u kolekciji.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 31/05/2023 : 12:17:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ma vise mislio u smislu ako bi se biralo sta zadrzati od njega eventualno
(plus koincidencija, to jeste jedini njegov strip koji imam u posedstvu xD)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 31/05/2023 : 12:28:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Von je talenat da smisli finu priču i pogubi se skroz na kraju. Što kaže Sale, Bagdad dovoljan za posedovanje.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 31/05/2023 : 12:56:37  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Bas vuce da citas dalje.



Mene baš i ne. Pročitao prvu knjigu, druga me nimalo ne vuče da ju potražim, sumnjam da tu ima išta što već nije rečeno u prvoj.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 31/05/2023 : 13:01:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

ma vise mislio u smislu ako bi se biralo sta zadrzati od njega eventualno
(plus koincidencija, to jeste jedini njegov strip koji imam u posedstvu xD)



Kod mene ista stvar.
Strašno precijenjen autor po mom mišljenju, Baghdad mu je jedini strip kojem se vraćam s vremena na vrijeme.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 31/05/2023 : 13:05:06  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ne slusajte lorda, imru, paku, vukozeca, super je ex machina


Edited by - kasper on 31/05/2023 13:06:16
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 31/05/2023 : 13:36:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ma jeste super, ali za jednokratnu upotrebu sasvim dosta
svakako bolji od Y, ili nedajboze Sage, ako se Saga uopste igde uzima u obzir za bilo sta

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 31/05/2023 : 13:38:47  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89
...ili nedajboze Sage, ako se Saga uopste igde uzima u obzir za bilo sta



ne uzima se, naravno
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 31/05/2023 : 19:36:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Saga je the best.

Jack the Black.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 31/05/2023 : 19:46:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mike

Saga je the best.



+1



Ali i Ex Machina je bombon.
Isto tako vidim da se slabo spominju i Dostavljačice Novina, a one su tek pravi bombončić. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 31/05/2023 : 23:05:34  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Neke stvari odradile bolje i od Stranger Things-a, vrh su Dostavljačice

Ex Machina uskoro dolazi na red za čitanje
Go to Top of Page

AdamEer
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
84 Posts

Member since 02/06/2014

Posted - 01/06/2023 : 20:26:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit AdamEer's Homepage  Send AdamEer a Private Message  Reply with Quote
Izgleda da je i kod mene sve naopako

Generalno mi je Vaughan jedan od dražih autora, čovjek zna napraviti pageturnere naizgled kao od šale, pri čemu većina napetosti i uzbuđenja dolazi iz likova i njihove karakterizacije, a manje od same radnje i akcije.

Što meni 100% odgovara.

Ono što mi kod njega ponekad zasmeta jesu te konstante pop culture reference, od kojih su neke na mjestu, ali neke, brate, i nisu; znaju vrlo brzo biti zastarjele, a i neprikladne određenoj vrsti žanra.

Upravo kod Sage mi često kvare užitak, jer likovi pričaju kao da su upravo izašli negdje iz Brooklina (ili bolje rečeno neke moderne HBO-serije koja se odvija u Brooklinu), a ne iz tamo neke galaksije far far away.

Najbolji Vaughan od ovih koje sam čitao mi je definitivno Y THE LAST MAN. Od početka do kraja nema slabe tačke. I kraj koji je vrhunski.

Onda, EX MACHINA. Superherojština + svakodnevna politika daju iznenađujuće eksplozivnu kombinaciju. Plus, Tony Harris rastura.

SAGA ima taj veliki minus koji sam već spomenuo, ali i dalje je prokleto zarazna. A i Fionin nevjerovatni crtež mi je za mrvicu smanjio animozitet prema digitalno crtanim stripovima.

PRIDE OF BAGHDAD je daleko od lošeg, ali nije me ni blizu toliko impresionirao kao ovdje neke.

PAPER GIRLS mi je najslabiji od svih njih - možda zato što sam ga relativno brzo preletio, pa mi je poprilično konfuzno djelovao. Možda novo čitanje poluči bolje rezultate.

www.instagram.com/ademirsabic
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 01/06/2023 : 21:38:23  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Sto se mene tice iako niko ne pita: Y mi je za sada najbolji od Vaughan-a (seriju sam batalio posle 3 - 4 epizode, nije to to). Citao sam sam Bagdad (dobar ali nije ostavio neki utisak, ponovicu gradivo), Saga (odvratan crtez ali prica zarazna kao sto je napisao AdamEer tako da sam uzivao). Paper Girls jos nisam citao, ni Ex Machina. Imam sve u kolekciji pa kad dodje na red. Runaways nemam, nisam citao i nije mi zanimljivo kao i ostalo sto je radio za Marvel.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 01/06/2023 : 21:47:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ovi pozitivni komentari na Vaughana su mi kao pogled u paralelnu dimenziju

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 02/06/2023 : 07:48:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Baghdad je i meni debelo najslabiji Vaughn. Ostalo mi je sve odlično.
Čovjek zna napraviti najfiniji hamburger. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 02/06/2023 : 13:42:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Meni je Ex machina baš dobro sjela, ostala u kolekciji. Bolje i od Sage koja mi se rasplinula u drugoj knjizi pa mi se nije dalo dalje, a ostalo njegovo nisam čitao.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39123 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 02/06/2023 : 14:07:28  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Meni je Ex Machina neuporediva sa Sagom. Iako nece ostati u kolekciji EM je OK za procitati. Ali Saga je gomila sizofrenije..
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 02/06/2023 : 15:43:14  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
oatavi em, skroz je dobro opet je citati. siguno imas nesto drugo u kuci sto moze da leti pre em
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39123 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 02/06/2023 : 20:34:28  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ma i od toga gledam sta cu i gde cu. Nemam bas mnogo sta moze leteti. Imam nesto preko 1000 stripova. Suzio sam maksimalno.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 13/06/2023 : 17:03:48  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Superheroj sa neortodoksnom moći komuniciranja sa elektronskim i mehaničkim uređajima odlučuje da se penzioniše kako bi sledio političku karijeru, jer ceni da će više pomoći običnim ljudima pragmatičnim putem kao gradonačelnik umesto koristeći svoje moći. Opisao bih strip kao "prizemnu superherojštinu" gde se na superherojstvo gleda sa realnog stanovišta, i ovaj strip u suštini treba doživeti kao političku dramu. Teksta ima puno, dijalozi i diskusije su složeni, i obiluju pravnom i političkom terminologijom. Akcije za sada ima veoma malo, i ovo nije strip za dokono čitanje jer zahteva određen stepen koncentracije pošto se strip bavi pitanjima kao npr. pravo na privatnost, smrtna kazna itd. Kretanje radnje je takođe tako posloženo da strip startuje kada je Mitchel već na vlasti kao razočarani ex-superheroj, da bi narativ onda često skakao unazad gde se saznaje više o njegovom gorkom iskustvu kao superheroj i razlozima zbog čega ima loše odnose sa svojim bivšim saradnicima i pomagačima, i u kojoj meri je njegova rola kao "The Great Machine" tj. jedini svetski superheroj uticala na njega samog i svet oko njega.

Dobar početak, zanimljiv alternativni pogled na 9/11, uz skroz korektan crtež. Prvi specijal takođe solidno odrađen. Videćemo šta će dalje biti

p.s. Sviđa mi se što je Vaughan ozbiljno pristupio imenovanju svojih likova: Hundred, Journal, Kremlin..
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000