forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - site
 Prijedlozi, komentari, kritike
 Kit Teller
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Dalma
New Member

Croatia
212 Posts

Member since 01/12/2001

Posted - 03/01/2003 : 12:54:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalma a Private Message  Reply with Quote
Markose talijanske naslovnice za brojeve 239 i 242 su ti iste.

Edited by - Dalma on 03/01/2003 12:56:17

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 03/01/2003 : 16:58:44  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message  Reply with Quote
Fala bogu sada imamo i sliku KIT TELERA..
Bravo Markose..Jos dase samo jedna slika od esseGesse
V.BLEK stavi, i bilobi SUUUUUUPPEEEERR..

Pijte braco jacu iz bokala zameneje svaka casa mala...
Go to Top of Page

Darko
New Member

France
221 Posts

Member since 14/12/2001

Posted - 03/01/2003 : 23:51:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Darko a Private Message  Reply with Quote
He he, Kit Teler ima bar dva navijaca na ovom sajtu: Kolekcionar i ja . Sa zadovoljstvom vidim da je Dnevnik izdao vecinu epizoda. Primetio sam da ima veci broj lepih naslovnica koje nikad nisu koriscene , steta.
Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 04/01/2003 : 00:28:49  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message  Reply with Quote
Kit Teler je jednostavno legenda.
Bio je djecak, kao ija kadasam ga poceo citati..
Odrastoje, odrasto sam ija uz njega..
Ozenioseje sa klaretom, evo ijasam se ozenio..Uz K.MARKA KIT TELER ce uvijek zauzimati u svijetu stripa, visoko mjesto kod mene sve doksam ziv..

Pijte braco jacu iz bokala zameneje svaka casa mala...
Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 04/01/2003 : 01:06:22  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message  Reply with Quote
Pogledosam prvih 100 naslovnica (talijanskih) od KIT TELERA, i za oko mije zapala jedna mozda nevazna pojedinost, ali eto ipak daje saopstim. K.T broj 72 je skoro potpuno identicna (bez konjanika pozadi) ZS 314 MASKIRANI..Od TEXA..

Pijte braco jacu iz bokala zameneje svaka casa mala...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 04/01/2003 : 13:08:10  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KOLEKCIONAR

Pogledosam prvih 100 naslovnica (talijanskih) od KIT TELERA, i za oko mije zapala jedna mozda nevazna pojedinost, ali eto ipak daje saopstim. K.T broj 72 je skoro potpuno identicna (bez konjanika pozadi) ZS 314 MASKIRANI..Od TEXA..

Pijte braco jacu iz bokala zameneje svaka casa mala...




uh

Ja sam sam sebi legenda, mada drugima nisam!
Go to Top of Page

Wahoomi
Average Member

Croatia
705 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 05/01/2003 : 01:02:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Wahoomi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darko

He he, Kit Teler ima bar dva navijaca na ovom sajtu: Kolekcionar i ja.



I JA ISTO!!!
A Markosu svaka čast na originalnim naslovnicama Malog Rendžera.

Ja sam jak, mlad i glup;
a život džabe, nimalo skup.
Ja sam mlad, glup i jak;
Na obaraču veoma lak!!!
Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 05/01/2003 : 01:06:51  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message  Reply with Quote
Stvarno su naslovnice super..
Jedino nijemi jasno nikako nisam mogo da pronadjem naslovnice od
RANC UTVARA..
TAJNA INDIJANSKOG GROBLJA
TAJANSTVENI OKLOPNIK, jer vidise na njima daje KIT T. nacrtan, a eto nema ih..Pitamse odaklesu ih onda ovi iz DNEVNIKA izvukli, kada ih nema niti u orginalima..

Pijte braco jacu iz bokala zameneje svaka casa mala...
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11080 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 05/01/2003 : 22:09:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Mozda san nesto zabuca ali cini mi se da kod otvaranja naslovnice broja 970 ispod koje pise CEREMONIJA otvara NICIJA ZEMLJA. Greskica ili sta?
Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 06/01/2003 : 01:01:27  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message  Reply with Quote
Vidim da imamo i sliku od ASTERA BLISTOKA, iako nazalost u pretrazivanju nema niti jedne navedene epizode, od ovoga
junaka KOSMICKIH DUBINA...

Pijte braco jacu iz bokala zameneje svaka casa mala...
Go to Top of Page

nocni cuk
Average Member

Croatia
790 Posts

Member since 22/09/2002

Posted - 08/01/2003 : 12:55:15  Show Profile Show Extended Profile  Send nocni cuk a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KOLEKCIONAR

Fala bogu sada imamo i sliku KIT TELERA..
Bravo Markose..Jos dase samo jedna slika od esseGesse
V.BLEK stavi, i bilobi SUUUUUUPPEEEERR..

Pijte braco jacu iz bokala zameneje svaka casa mala...




Imam jednog originalnog Bleka od ESSEGESSE-a, mislim da je Otmica na gubilistu, mogu skenirati naslovnicu, ali sta s time?? Mislim da je to izdato negdje 1970-1972. Iako naslovnica odgovara naslovnici LMS 176-Otmica na gubilistu, nisam ni u to siguran jer su one neznalice iz G. Milanovca cesto znale grijesiti po tom pitanju. Naslov origanala je Lov na covjeka, imam i broj po talijanskoj numeraciji, ali ne mogu nigdje naci talijanski sajt s popisom epizoda. Ispada smijesno, da smo mi na ovim podrucjima veci simpatizeri stripova nego oni u postojbini tih stripova!
Unutra je interesantno to da su epizode razbijene na podepizode, pa tako naprimjer ta epizoda o kojoj sam govorio ima jedno cetiri do pet podepizoda s zasebnim naslovima. To kod LMS nisam nikad primijetio.

gospodin iz trafike
Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 09/01/2003 : 01:21:56  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message  Reply with Quote
Mozes li malo prevesti na NASKI stati znaci to 'podepizode'
Dnevnik je vecinom uzimo naslovnice iz samih epizoda, i razbacivo ih na svakakve nacine, samo nekaje sto dalje od originala..
LMS 181 Tajna Veza, je ustvari slika iz cinimise 132, ili 133 LMS..
LMS 129 Sinovi Sume, naslovnica preuzeta iz istoimenog stripa..
dok su u nekima naslovnice preuzete iz nekih drugi epizoda i stavljane kao naslovnice..
Cinimise dasu tako i KIT Telera ispreturali i cak neke stavili koje nikako nemogu da nadjem na orginalnim..
Stvarno su HAJVANI daih nije bilo visije..

Pijte braco jacu iz bokala zameneje svaka casa mala...
Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5930 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 09/01/2003 : 10:31:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message  Reply with Quote
Te "podepizode" su zapravo naslovi striscia jer je Blek prvotno tako izlazio a onda reprintan u vecem izdanju, ista stvar je bila i s Zagorom, Texom, Kitom...

-|VJ|-
Go to Top of Page

nocni cuk
Average Member

Croatia
790 Posts

Member since 22/09/2002

Posted - 09/01/2003 : 15:25:07  Show Profile Show Extended Profile  Send nocni cuk a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VJ

Te "podepizode" su zapravo naslovi striscia jer je Blek prvotno tako izlazio a onda reprintan u vecem izdanju, ista stvar je bila i s Zagorom, Texom, Kitom...

-|VJ|-



VJ, Sto su to striscie? Mozes malo pojasniti da i ja nesto naucim! Ovaj je broj 53 ali zapravo Blekova epizoda br. 27 od 1.IX 1972. (jer je izlazio u paru s K. Mikijem)i ima 6 takvih naslova cjelina na sveukupno 96 stranica (kao i klasicni Blek). Format je B5. Sve je crtano u tusu, izgleda kao original!

Kolekcionaru, mislim da se radi o Tetoviranoj sifri iako je naslovnica od Dnevnikove Otmice na gubilistu (opet su supci pogrijesili, kao i Tragican lov a naslovnica iz Lazni blek). Cijelo vrijeme naganjaju nekakvog majmuna a te se epizode sjecam kada sam bio mali kao tetovirana sifra. Srecom, danas-sutra mi od Elene dolazi dnevnikova Tetovirana sifra pa cu usporediti i javiti razlike. Ako hoces mogu ti skenirati naslovnicu i stranice gdje se pojavljuju ti podnaslovi.

gospodin iz trafike
Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5930 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 09/01/2003 : 15:46:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nocni cuk
VJ, Sto su to striscie? Mozes malo pojasniti da i ja nesto naucim! Ovaj je broj 53 ali zapravo Blekova epizoda br. 27 od 1.IX 1972. (jer je izlazio u paru s K. Mikijem)i ima 6 takvih naslova cjelina na sveukupno 96 stranica (kao i klasicni Blek). Format je B5. Sve je crtano u tusu, izgleda kao original!



Strisce ti je format koji je bio uobicajen za strip u Italiji tamo negdje do 60ih godina. Taj format bio ti je 1/3 nama poznatog "Bonelli formata". Evo ti to na slici koju sam nasao pa ces bolje shvatiti o cemu pricam:





Kasnije su te price iz striscia dozivjele reprinte u raznim "vecim" izdanjima u kojima je bilo reprintirano vise striscia po svesku te od tuda ti razni "podnaslovi" koje mozes naci i u ranim brojevima Zagora, Texa itd.

-|VJ|-
Go to Top of Page

nocni cuk
Average Member

Croatia
790 Posts

Member since 22/09/2002

Posted - 09/01/2003 : 17:18:55  Show Profile Show Extended Profile  Send nocni cuk a Private Message  Reply with Quote
Zahvaljujem se Vedrane!
U medjuvremenu mi je od Elene stigao i LMS169 Tetovirana sifra, te sam ga usporedio s ovim originalom od essegesse-a sto ga imam, sve je potpuno identicno samo je na tim mjestima gdje su bili "podnaslovi" kod talijana, u Dnevnikovom izdanju ili kucica s dodatnim tekstom(pojasnjenje situacije) ili je slika desno od "podnaslova" prosirena na cijelu sirinu stranice. Jasno, naslovna stranica kod dnevnika je kriva (jednom cu si dati vremena pa objaviti popis ispravnih naslovnica kod bleka).
Jedino mi nije jasno kako je to 27. blekova epizoda a po dnevniku bi trebala biti 22.

gospodin iz trafike
Go to Top of Page

mephisto_III
Senior Member

Germany
2168 Posts

Member since 24/07/2002

Posted - 09/01/2003 : 20:52:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mephisto_III an ICQ Message  Send mephisto_III a Private Message  Reply with Quote
Nocni cuk,postajes strucnjak Velikog Bleka.
Kolekcionar je maher za Tim i Dastija,
Porter za sunecenje(skracivanje)stripova,
Dado za viceve,
Zeljko za film,
Globinjo za Zagora,
Sani za raspolozenje i neraspolozenje
Seinfeld za zajebanciju
Tomek i Bogi ama bas za nista!

Nastavlja se...

Go to Top of Page

Tomek
Advanced Member

Croatia
3857 Posts

Member since 16/03/2002

Posted - 09/01/2003 : 22:18:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Tomek a Private Message  Reply with Quote
ajde druge vrijeđaj...
ovo mi je uvreda na moj rad, mene si trebao staviti za zajebanciju, kakav seinfeld
tip je papak, probao je protiv mene, ali nije išlo pa je sad tebe počeo

Gulp!
Go to Top of Page

mephisto_III
Senior Member

Germany
2168 Posts

Member since 24/07/2002

Posted - 09/01/2003 : 23:20:40  Show Profile Show Extended Profile  Send mephisto_III an ICQ Message  Send mephisto_III a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tomek

ajde druge vrijeđaj...
ovo mi je uvreda na moj rad, mene si trebao staviti za zajebanciju, kakav seinfeld
tip je papak, probao je protiv mene, ali nije išlo pa je sad tebe počeo

Gulp!


Ubijedio si me.
Izvinjavam se.
Novi spisak"majstora svog zanata"!
Nocni cuk,postajes strucnjak Velikog Bleka.
Kolekcionar je maher za Tim i Dastija,
Porter za sunecenje(skracivanje)stripova,
Dado za viceve,
Zeljko za film,
Globinjo za Zagora,
Sani za raspolozenje i neraspolozenje
Tomek za zajebanciju
Seinfeld i Bogi ama bas za nista!

Nastavlja se...
P.S.Stara lista se ne vazi.


Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 09/01/2003 : 23:57:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mephisto_III

quote:
Originally posted by Tomek

ajde druge vrijeđaj...
ovo mi je uvreda na moj rad, mene si trebao staviti za zajebanciju, kakav seinfeld
tip je papak, probao je protiv mene, ali nije išlo pa je sad tebe počeo

Gulp!


Ubijedio si me.
Izvinjavam se.
Novi spisak"majstora svog zanata"!
Nocni cuk,postajes strucnjak Velikog Bleka.
Kolekcionar je maher za Tim i Dastija,
Porter za sunecenje(skracivanje)stripova,
Dado za viceve,
Zeljko za film,
Globinjo za Zagora,
Sani za raspolozenje i neraspolozenje
Tomek za zajebanciju
Seinfeld i Bogi ama bas za nista!

Nastavlja se...
P.S.Stara lista se ne vazi.





Mogao si i sebe stavit za zajebanciju! Dobro ti ide!

Go to Top of Page

Tomek
Advanced Member

Croatia
3857 Posts

Member since 16/03/2002

Posted - 10/01/2003 : 01:20:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Tomek a Private Message  Reply with Quote
ma šalio sam se mefisto (ali ne u vezi onog sa seinfeldom jer je stvarno papak)


Gulp!
Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 10/01/2003 : 03:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message  Reply with Quote
Nocni Cuk upravusi za TETOVIRANU SIFRU i onoga majmuna klodoveja, ili klodovik neznam tacno, a nedamise traziti sada taj strip..
Tacnoje daje BLEK kroz prozor uletio u kancelariju bas kao na naslovnici OTMICA NA GUBILISTU, koja uz naslovnicu
USPLAMTJELO MORE i RODIJEV PODVIG, meni predstavlja
najbolje blekove naslovnice..Iako ih naravno ima jos itekako dobrih, kao stosu (hrabri saveznici,covjek sbicem,mac ima rijec,
krik sove,traperova rijec,tri zlatna metka,blek u misolovci,
bunar smrti,vostane figure,treci covjek itd..)
To stose tice podnaslova, prvi puta sam vidio u izdanjima extra zagor
a od Dnevnikovih kod zagora LMS 4 BLAGO CRVENE PLANINE..
Neke kvadratice su koristili i za reklamiranje ZS i LMS, kao eto nijeim valjda bilo dovoljno ono nadnu lista (stranica) stosu pisali..(
u casovima odmora i razonode, citajte zlatnu seriju..ili
bilo kuda LMS sa vama svuda..)

Pijte braco jacu iz bokala zameneje svaka casa mala...
Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5930 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 10/01/2003 : 10:00:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KOLEKCIONAR
To stose tice podnaslova, prvi puta sam vidio u izdanjima extra zagor
a od Dnevnikovih kod zagora LMS 4 BLAGO CRVENE PLANINE..
Neke kvadratice su koristili i za reklamiranje ZS i LMS, kao eto nijeim valjda bilo dovoljno ono nadnu lista (stranica) stosu pisali..(



To di su u kvadraticima reklame zapravo su mjesta gdje su kod talijana bili ti podnaslovi tj. naslovi striscia.

-|VJ|-
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000