forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Tavan, podrum
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 22/01/2019 : 14:19:42  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
nasao na tavanu kosulju od dide
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/01/2019 : 14:28:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Jel crna?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17661 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 22/01/2019 : 16:39:27  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Ja nasao rodjakov spomenar
Omiljeni film
Kozara

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/01/2019 : 11:00:48  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
pričao sam za oba slučaja,ali ajde opet ću - priče su proverene iz prve ruke,znači lično sam im svedočio i nije u pitanju nekakva urbana legenda:

Podrum
:moj prvi komšija (kuće nam se dodiruju "dupetom")Ćure,stariji od mene godinu dana,jednog letnjeg dana 1986. (ja sam bio tada 6.razred,on sedmi),sa drugarom odlazi da piša u haustor/podrum jedne ostarele zgrade,i tamo ispod stepenica nalazi brdo ZS/LMS matorih stripova,kao i Alan Fordove,takođe stare brojeve;očuvani normalno (nit glanceri,nit kupusi).Uglavnom se radi o Zagorovim,Marovim i Blekovim epizodama,i koliko se sećam,bilo ih je oko blizu stotinak + 30-ak Fordića.
Moja majka mu tog leta pokazuje hemiju (on jako loš đak (a danas inače ima autoelektričarsku radnju i otkida se od para),a moja majka diplomirani tehnolog),za dž,a on da bi joj se revanširao,znajući da sam ja veliki ljubitelj stripova,većinu istih mi daje na čitanje - o majko Božja,kakva je to bila radost za mene i koliko mi je to ulepšalo raspust - čitati sve te legendarne stripove o kojim sam samo slušao priče - Zagori su bili iz Zlatnog perioda uglavnom,a Mark i Blek stariji - najbolje se sećam da sam prosto svršio čitajući Zimsku zmiju,Karneval,onu sa vudu magijom...

Tavan:Boban je od mene stariji desetak godina i jedan je od najvećih kolekcionara u regionu - čovek je sakupio celu ZS/LMS,i počeo sa drugim kompletom,ne bi li jedan prodao;stripove drži na tavanu.Odlazi u vojsku,i prvi put dolazi kući posle 6 meseci.Odlazi na tavan i tamo ga doživljava šok.Miševi su mu unakazili dobar deo kolekcije,i to onaj vredniji.A i ono što nisu,su pomalo gricnuli.Tek mali deo kolekcije je nedirnut.Boban pada u depresiju,ali se srećom izvlači iz nje brzo.A kako i da ne upadne kad si izgubio hiljade i hiljade današnjih evra.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 24/01/2019 11:01:09
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000