forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog extra 124. - Marty
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 20/02/2019 : 12:13:18  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Tko su ljudi koje svakodnevno susrećemo, za što su sposobni, kako se ponašaju prema drugima, bi li ubili da znaju kako će proći nekažnjeno? Jadan Marty, njegov život, samoća, bolest i patnja i plemeniti prijatelj Dylan. Nedorečeno, prvoloptaški, moralizatorski, patetično. 5,5/10
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6919 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 20/02/2019 : 18:53:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Tko su ljudi koje svakodnevno susrećemo, za što su sposobni, kako se ponašaju prema drugima, bi li ubili da znaju kako će proći nekažnjeno? Jadan Marty, njegov život, samoća, bolest i patnja i plemeniti prijatelj Dylan. Nedorečeno, prvoloptaški, moralizatorski, patetično. 5,5/10



Istina, ima dosta patetike, ali nije sve tako plošno kako se na prvu čini.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Lorda
Average Member

Croatia
570 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 20/02/2019 : 20:38:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
Bojim se da vi što hvalite ovu epizodu to radite jer je epizoda nešto bolja od ostalih koje izlaze u zadnje vrijeme... :)

Ne znam kada sam zadnji puta pročitao nekog DDa a da sam se oduševio... ili je prosjek ili je loše...

Možda su se autori zasitili ili više nemaju što reći, sada se već tematika stalno ponavlja... Istina je da se i može vrtiti oko uvijek istih tema ako hoće ostati u tom žanru. Ili sam ja ostario a i već smo oguglali na horore, kada je tek DD počeo izlaziti bio sam klinac i imao sam skoro noćne more od onih prvih brojeva, dan danas se sjaćam nekih scena i jeze koja me prožimala.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4747 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 20/02/2019 : 20:50:32  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lorda

Bojim se da vi što hvalite ovu epizodu to radite jer je epizoda nešto bolja od ostalih koje izlaze u zadnje vrijeme... :)

Ne znam kada sam zadnji puta pročitao nekog DDa a da sam se oduševio... ili je prosjek ili je loše...

Možda su se autori zasitili ili više nemaju što reći, sada se već tematika stalno ponavlja... Istina je da se i može vrtiti oko uvijek istih tema ako hoće ostati u tom žanru. Ili sam ja ostario a i već smo oguglali na horore, kada je tek DD počeo izlaziti bio sam klinac i imao sam skoro noćne more od onih prvih brojeva, dan danas se sjaćam nekih scena i jeze koja me prožimala.



+1

Vidim dobre komentare, kupit ću sutra strip. Možda ima i godina dana kad sam kupija zadnjeg Dilana.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6919 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 20/02/2019 : 21:03:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by Lorda

Bojim se da vi što hvalite ovu epizodu to radite jer je epizoda nešto bolja od ostalih koje izlaze u zadnje vrijeme... :)

Ne znam kada sam zadnji puta pročitao nekog DDa a da sam se oduševio... ili je prosjek ili je loše...

Možda su se autori zasitili ili više nemaju što reći, sada se već tematika stalno ponavlja... Istina je da se i može vrtiti oko uvijek istih tema ako hoće ostati u tom žanru. Ili sam ja ostario a i već smo oguglali na horore, kada je tek DD počeo izlaziti bio sam klinac i imao sam skoro noćne more od onih prvih brojeva, dan danas se sjaćam nekih scena i jeze koja me prožimala.



+1

Vidim dobre komentare, kupit ću sutra strip. Možda ima i godina dana kad sam kupija zadnjeg Dilana.




Pa nije da ćeš biti zadivljen.
Ja sam davno odustao od novijih Dylana, ali vratio sam se zbog Barbatina Xabarasa, a nastavio zbog povratka Sclavija. Kako sam već u komentaru na prethodnoj stranici napisao, najbolja mi je njegova prva povratnička "Ukronija"

Bit je da majstor u leru gazi sve sadašnje scenariste.
OK, Barbatova nije loša, a njen Xabaras više nego solidan.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4747 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 20/02/2019 : 21:30:14  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Zaželija sam se Dilana, Spock a sve je počelo s Dilanom SD. Pogriješija sam šta ih onda nisam redom kupova, bija sam dobar s tetom na kiosku pa mi je davala sve s kioska na čitanje, dakako na poslu sam čita,bolje rečeno udubija sam se u strip.
Tada se još nisam vratija stripovima ali sam samo Dilana čita jer mi je bija neobičan i prvi susret s takvom vrstom stripova, tjera je na razmišljanje
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6919 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 20/02/2019 : 21:48:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Zaželija sam se Dilana, Spock a sve je počelo s Dilanom SD. Pogriješija sam šta ih onda nisam redom kupova, bija sam dobar s tetom na kiosku pa mi je davala sve s kioska na čitanje, dakako na poslu sam čita,bolje rečeno udubija sam se u strip.
Tada se još nisam vratija stripovima ali sam samo Dilana čita jer mi je bija neobičan i prvi susret s takvom vrstom stripova, tjera je na razmišljanje



Točno je da Dylan najviše od svih stripova koje sam čitao tjera na razmišljanje.
Pogledaj samo moj komentar za ovaj strip, a riječ je o jednoj prosječnoj priči, daleko od vrhunaca serijala.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 20/02/2019 21:49:40
Go to Top of Page

Lorda
Average Member

Croatia
570 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 22/02/2019 : 10:57:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
Zadnja koja mi se svidjela je bila Nekropolis... i ne zato što je specijalno fantastična nego što je bila malo neobičnija od klasičnih epizoda, recimo da ju nisam zaboravio odmah nakon čitanja :)

Edited by - Lorda on 22/02/2019 10:57:22
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9172 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 25/03/2019 : 22:57:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Iz Sclavijevog povratničkog ciklusa: Tri put sam ubio Dylana i poslao ga u Pakao!

U prvom ga ubija kao lik u stripu. Ali zbog priode priče (serijala) on ne može biti mrtav, samo u limbu dok ne otvorimo sljedeći broj. U sljedećem broju ga ubija kao lik iz stripa. Dylan kao lik ne postoji van mašte jednog luđaka, stvoritelja. U Martyju ga, konačno, ubija kao svoju kreaciju.
Ako uzmemo da je Marty-Sclavi, Julian - Dylan stvari polako sjedaju na mjesto. Znamo Sclavijevu povijest bolesti, ta svoj nam je karton razložio u mjesečne sveske, te je tu veza iznimno očita. Koristi fikciju da bi se obračunao sa okolinom. Jedino oružje koje ime da izvojeva pobjede.
Kao glavni naglasak tu prikazuje otuđenost, te je to prava bolest a ne rak koji metastazira po cijelom tijelu. Otuđenost metastazira po cijelom društvu. Ipak ima lijeka, zapravo je usprkos svemu priča optimistična. Pravi prijatelj može pomoći da se sukobiš sa demonima oko tebe. Gotovo neprimjetno nam Sclavi kazuje da ako želimo izlječenje, bilo bi dobro napraviti prvi korak, makar pogrešan.

Ako i maknemo podtekst ostaje nam jedna dirljiva priča, naoko napunjena patetikom i općim mjestima ali koja usprkos depresivnom tonu, ako je pažljivo čitamo, daje nadu.

Dylan u ovoj priči igra gotovo terapeutsku ulogu (Neri?) i daje naznaku problema s krajem ove epizode.

Sclavi (nekadašnji, ne nužnu suvremenik priče) je izliječen, Dylan kao serum ne postoji već.
Pa ipak, ga ima, nova priča izlazi.
Dylan ide dalje, Sclavi ide dalje.
I čeka nas..
uznesenje u Pakao.
I Sud!

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6919 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 26/03/2019 : 15:14:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Iz Sclavijevog povratničkog ciklusa: Tri put sam ubio Dylana i poslao ga u Pakao!

U prvom ga ubija kao lik u stripu. Ali zbog priode priče (serijala) on ne može biti mrtav, samo u limbu dok ne otvorimo sljedeći broj. U sljedećem broju ga ubija kao lik iz stripa. Dylan kao lik ne postoji van mašte jednog luđaka, stvoritelja. U Martyju ga, konačno, ubija kao svoju kreaciju.
Ako uzmemo da je Marty-Sclavi, Julian - Dylan stvari polako sjedaju na mjesto. Znamo Sclavijevu povijest bolesti, ta svoj nam je karton razložio u mjesečne sveske, te je tu veza iznimno očita. Koristi fikciju da bi se obračunao sa okolinom. Jedino oružje koje ime da izvojeva pobjede.
Kao glavni naglasak tu prikazuje otuđenost, te je to prava bolest a ne rak koji metastazira po cijelom tijelu. Otuđenost metastazira po cijelom društvu. Ipak ima lijeka, zapravo je usprkos svemu priča optimistična. Pravi prijatelj može pomoći da se sukobiš sa demonima oko tebe. Gotovo neprimjetno nam Sclavi kazuje da ako želimo izlječenje, bilo bi dobro napraviti prvi korak, makar pogrešan.

Ako i maknemo podtekst ostaje nam jedna dirljiva priča, naoko napunjena patetikom i općim mjestima ali koja usprkos depresivnom tonu, ako je pažljivo čitamo, daje nadu.

Dylan u ovoj priči igra gotovo terapeutsku ulogu (Neri?) i daje naznaku problema s krajem ove epizode.

Sclavi (nekadašnji, ne nužnu suvremenik priče) je izliječen, Dylan kao serum ne postoji već.
Pa ipak, ga ima, nova priča izlazi.
Dylan ide dalje, Sclavi ide dalje.
I čeka nas..
uznesenje u Pakao.
I Sud!



Zanimljivo objašnjenje priče.
Možda je Marty Sclavi, ali ne bih se složio da je Julian Dylan. Premalo mi je tu poveznica.
Baš me zanima što Sarghan misli!?

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9172 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 27/03/2019 : 18:43:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Rekao bih da je veza potpuno jasna. Oba su konstrukt tvorca koji ih koristi da bi s njima ispravio nepravdu, i sve ono za sto u stvarnosti nemaju hrabrosti ili volje. A buduci da Marty umire mozemo povezati taj svijet sa jednom drugom pricom, mozemo reci da je i Marty Nitko, kao i Sclavi. Cim se rodimo pocinjemo umirati.

Rasprava moze biti oko toga da li je taj aspekt bitan za konkretnu ovu pricu, ili je to bonus.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6919 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 27/03/2019 : 21:00:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Rekao bih da je veza potpuno jasna. Oba su konstrukt tvorca koji ih koristi da bi s njima ispravio nepravdu, i sve ono za sto u stvarnosti nemaju hrabrosti ili volje. A buduci da Marty umire mozemo povezati taj svijet sa jednom drugom pricom, mozemo reci da je i Marty Nitko, kao i Sclavi. Cim se rodimo pocinjemo umirati.

Rasprava moze biti oko toga da li je taj aspekt bitan za konkretnu ovu pricu, ili je to bonus.



Kad se tako pogleda, ima neke logike. Jesi stavio svoj komentar na recenziju ove epizode? Ako nisi, trebao bi jer tvoja razmišljanja uvelike mogu pomoći drugim čitateljima pri razumijevanju priče / priča.

Za ovu konkretnu priču ovaj zaključak i nije toliko bitan, ali je zanimljiv kada se pogleda Sclavijev opus, a pogotovo ovaj njegov povratak nakon dugotrajne pauze.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2122 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 27/03/2019 : 22:43:43  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ma puno je ovdje patetike, a Marty/Sclavi aspekt mi ne donosi neku dodanu vrijednost. Još je gore u Liftu za pakao, kojeg se može svakako intetpretirati ali nikako na način da kaže nešto bitno..
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 28/03/2019 : 08:49:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ovako sam pisao o Martyju 2011.:

"Marti (VČ 35)

Teza o pogrešnoj tezi Lea Charma

"Pomirenje sa svijetom" kaže Leo Charm. Po mome sudu, to ne stoji; pogrešno je. Strip koji počinje ubojstvom oca, a završava konstatacijom o "običnim ljudima kojima je u očima mržnja, želja za ubijanjem" - i to boldano - teško se može nazvati pomirenje sa svijetom.

"A onda nazireš nešto. Pružaš ruku… ispred tebe je zid."
U ove dvije kratke rečenice sadržana je čitava suština Sclavijeve iluzije; ono najpogrešnije njegove životne filozofije, kojom je kontaminirao DD. S druge strane, ta mu je fantazma pogodovala da se izrazi kroz jedno takvo djelo kao što je DD, i to da se često uspješno izrazi. Ipak, stavovi koji se provlače i koji, naposljetku, preuzimaju glavni ton, ne mogu izdržati kritiku: Marti je tu savršeni primjer savršeno pogrešnog svjetonazora, ako je takvo što moguće ovako drčno reći. Ali ja sam ionako odavno počeo lupati velikim čekićem, a takav čekić ne poznaje filigranske nijanse.

Vratimo se na citat. Sclavijeva srž in nuce. Naravno, to "nešto što nazireš" je svijet; pružaš ruku za tim svijetom, ali nailaziš na zid. Oko tebe su zidovi, svijet je neprijateljsko mjesto; ali što je ovdje bitnije, svijet je NESAVLADIVO neprijateljsko mjesto. Za Sclavija je svijet nesaglediva prepreka, čovjek je jedna zdrobljena smet koja nema nikakve šanse, nema snage osim da histerično viče u mraku kojim je progutan. Stoga se on neprestano vraća u prvobitni Raj, gotovo da bi poželio vječito ostati pupčanom vrpcom vezan uz majčinu utrobu. Jalove fantazije edipovca. Umjesto da preraste to infantilno stanje, Sclavi nam se u svojim posljednjim uratcima vraća u najcrnju kuknjavu, u impotentnost, bezumni nihilizam, besciljnu smrt. I to je krajnji domet Martija, u konačnoj analizi – besciljna smrt. Nazvati to "pomirenje sa svijetom" je skroz sfulano; ili kako to Nietzsche reče: to je europski budizam, filozofija posljednjih ljudi, ljudi koji ne žive nego trunu.

Marti je upravo taj europski budist; on ne živi, nego "s vremena na vrijeme malo otrova, to stvara ugodne sne". Marti NIJE prišao djevojci koja mu se sviđala, Marti se NIJE usprotivio vršnjaku koji ga je maltretirao, Marti se NIJE usprotivio ocu, Marti se NIJE usprotivio šefu; riječju Marti NIJE i to doslovno. Njegov bitak nije kod njega, nego drugdje, izvan. Arhimed je postavio točku izvan svijeta, on je mislio da se Zemlja pokreće izvana. Ali to je bilo prije dvije tisuće godina, i trebale su te dvije tisuće dok ljudi nisu došli do toga da Zemlju pokreću odozdo, iz sebe, iz svog djelovanja. Marti, i Sclavi su to prespavali. Marti dan-danas krivi oca, krivi majku, krivi šefa, krivi svijet, krivi ljude za neuspjeh. I tako, neznajući, stavlja bitak izvan sebe, u drugo, u oca, majku, šefa itd. Njegova filozofija je filozofija roba, onoga koji ne riskira, ne stavlja na kocku sve pa i život, te tako ne djeluje uopće nego ostaje paraliziran. Jedini njegov pokušaj je puka mentalna negacija, on ostaje građanin Literarne Republike. Na koncu, besciljna smrt, uz romantički šlagvort, a devetnaesto stoljeće je prošlo, i Ljermontov je prošao, taj lik života je ostario.

No Sclavi se ne zaustavlja samo na besciljnom Martiju. On u ovoj epizodi ide do kraja u apatiju. Na drugoj strani uzima Dylana i dovodi ga u istu ravan sa Martijem: Dylan je imao žene, i crne i plave i vrele, Dylan je prolazio najuzbudljivija avanture, usprotivio se ovim i onim šefovima i moćnicima, pobunio se protiv oca, riječju, Dylan je živio. Međutim, ne! Što radi Sclavi?! Naš junak jednako cmizdri poput Martija, pada u melankoliju, besciljno luta ulicama i piše depresivne opaske sam u svojoj sobici – još jedan stanovnik Literarne Republike??? Znači ovdje imamo izjednačena dva skroz oprečna života, a njihova je točka podudaranja "ispraznost nad ispraznošću sve je ispraznost". Potpuno bezumni jalovi nihilizam. Ništa ne valja, bilo da si ubogi ružni šonjo ili pak poželjni akcijski junak. Dozlaboga loša sklavijevska rješenja, pogubni Sclavijevi stavovi koji kvare našu mladež;))) (i mnogog čitatelja koji su se primili na ovu epizodu, na 'Martija')

Sam završetak, romantičarski šlagvort. Nije to pomirenje sa svijetom, to je pakt između dva 'drugačija', dvojice koji tobože razumiju da svijet može biti i krasan. Da, oni paktiraju nakon što su konstatirali da su svi čudovišta, da su im oči pune mržnje i da bi pustili demone i kosture iz ormara samo kada bi imali priliku. Jedna kolosalna mizantropija i to je neka vrsta pomirenja sa samim sobom, sa vlastitom bijedom: precijeniti sam sebe tako što projiciraš vlastitu manjkavost na sve ostalo, na cijeli svijet. I onda odlaziš, umireš i napokon se oslobađaš tog zastrašnog svijeta.
Budalaština.
U strogom smislu, Marti ni nije umro, nego istrunuo u jesenskoj melankoliji. Hegel reče da samo čovjek umire, i to u borbi sa svijetom. Marti to nije učinio, on se povukao u puko mišljeno i našao si istog takvog eskapista. Njega i jednog psa koji će ga odvesti u Had."

--------------------------------------------------

i odgovor velikom fanu DDoga, kikecu-kikyju, koji je nestao u međuvremenu, a tko zna, možda je i dalje veliki fan DDoga:

"kikec, malo ti to pogrešno iščitavaš. ne radi se o tome je li Marti=Sclavi, tu se skupa sa leom charmom gubiš u irelevantnom; svi ti likovi koji se pojavljuju jesu u neku ruku Sclavi, ali ta dimenzija analize je iscrpljena time. nije potrebno gubiti se u tom pravcu.

nego, kažem da EPIZODA Marti je Sclavi in nuce = njegova najsuštinskija suština. barem kako nam se on predstavio, već tamo od Morgane ("mrtvi su pobijedili") pa eto do posljednjih uradaka, odjavljuje se s tim notornim Martijem, tom kolosalnom mizantropijom i gorostasnom melankolijom -o tugo jesenja-. ne znam je li me se ispravno razumjelo; Marti je jesenski strip, jesenska epizoda, ocvalo lišće pada i odlazimo u pustu zimu, u smrt. Dylan - Marti - Smrt, to ti je postavka naslovne strane; okolo otpada lišće, i tu je pas. pas kao vodič u Onostrano, u Smrt. u osnovi jedna paralitička epizoda, robovski stav, a mnogi čitatelj je to pohvalio, oduševio se Martijem. o čemu se radi? ima li tu odjeka nekrofilskih karaktera, zašto glorificirati te apoteoze Smrti?
ja se s time ne slažem; štoviše, upućujem kritiku nazvanu Teza o pogrešnoj tezi"

Edited by - stinky on 28/03/2019 08:50:03
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6919 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 28/03/2019 : 20:29:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Dobar komentar Stinky! Nekako sam bliže ovom razmišljanju, iako ne bih tako loše okarakterizirao ovu epizodu, a treba je i povezati s dvije prethodne povratničke, baš kao kolega Deers.

Šteta što ovakve komentare ne lijepite ispod recenzija. Puno će pripomoći ljudima (ne stranici s čijom se politikom ne slažeš Stinky! ), koji će u budućnosti čitati ove epizodu i razbijati glavu oko poante.

Ovako će vaši komentari biti vrlo brzo izgubljeni u forumskoj šumi!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 28/03/2019 20:31:18
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 29/03/2019 : 08:57:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
s jedne strane imaš pravo, Spock

možda ću u narednom periodu doći do boljih rješenja, pa se "pomiriti" haha sa svijetom-scomom
još sam u previranju, ali nešto se pokrenulo. vidjet ćemo.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 13/06/2019 : 19:45:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Rekao bih da Sclavi nema novih trikova u rukavu, i ova priča je svojevrsna regresija na primordijalne temelje. Sclavijev svijet ne mora biti nužno njegova životna filozofija, ipak je ovo samo strip- fikcija. Kako kaže maestro Lupino: svijet koji negdje postoji, ili bi mogao postojati. Da, takav svijet je prokleto depresivan, ali je- zamisliv.

Ipak, pokušavam biti open- minded (kako bi rekli ameri), i u ovom nihilističkom moru nastojim ugledati zraku svijetlosti. Kaže stinky: Marty nije prišao djevojci, nije se suprostavio ocu, njegov bitak nije kod njega. Ali, nešto je učinio, priznanje. Nedovoljno je za odstranjenje morbidnosti tog crnog svijeta, ali za crva poput Martya, to je ogroman korak. Priznanje pokazuje da je svjestan naopakog, a prijateljstvo s Dylanom je okidač. Što bi tek ljubav, ili neka druga sila veća od prijateljstva, učinila nad svim onim zvijerima koje imaju više bitka (vatre) od mrtvaca Martya. Jer vatru je teže upaliti, nego rasplamsati. Sclavijev svijet se ne čini toliko konačan, kao što se na prvi pogled mislilo.

Scenarij: 7.5/10
Crtež: 10/10
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000