forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 124 - Emma G. Wildford
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 12/01/2021 : 11:15:34  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Slabiji početak, odlična sredina i opet slabiji završetak.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 07/01/2022 : 20:02:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Emma je mlada, pametna, tvrdoglava, lijepa, svojeglava, pjesnička i odlučna. Nije je strah reći što želi. Iako, što želi nije možda najbolje za nju.
Dobar strip, simpatična priča. ne vidim neke nelogičnosti. čak mi se svidjela kako na kraju Orijašičinu priču možemo kako jeku isčitavati iz scena prije samog kraja. jeka koja se ponavlja i dan dans. Nisam siguran da mi je to najbolji Zidrou, a čitao sam samo tri. Crtež mi se svidio kao i umetnuti detalji.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2481 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 10/01/2022 : 14:35:39  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
To je jedan od onih stripova, koje sam najprije samo "uzeo na znanje", pa gs na osnovi komentara dignuo prvo na "B listu", a na kraju i nabavio tjekom jedne od akcija.
Strip na prvi pogled baš ne djeluje kao tipičan Zidou, možda je za njegove kriterije čak i previše pitom i premalo "drugačiji". Ali Zidrou neko uspjeva, da se identificiramo sa ljubavnim i drugim jadima razmažene bogatašinje iz viktorijanske engleske. U knjigama, serijama i filmovima o ženama iz tog razdoblja uglavnom dobivamo kakav bunt ili romantičku melodramu, sa najčešče happy endom, dok ovaj strip govori o suočavanju ideala i realnosti, te prihvačanju iste bez veče štete (i bez princa na bjelom konju).
Možda nija baš skriveni dragulj, ali svejedno se radi o stripu, koji nudi puno više nego se može vidjeti iz kratkog prelistavanja.

Za generalnu publiku možda 7/10 (i ne bi ga baš na prvu loptu gurao ženskoj publici pod nos), za stripofile sa malo dužom klometinom, i afinitetom do povremenih skretanja, 8,5/10
Go to Top of Page

knauso
New Member



297 Posts

Member since 18/12/2020

Posted - 08/02/2023 : 13:12:18  Show Profile Show Extended Profile  Send knauso a Private Message  Reply with Quote
jbg spoiler je, vise bi voleo sam da sam naleteo na ovo :(

quote:
Originally posted by Poli


Ovdje jos manje postova nego kod Odjela za poroke. Hmmm...

Ovo je mnogo pitkije i zanimljivije od pomenutih Odjela, ili barem kada se probijes kroz prvih 20 stranica. Plus je zabavno. No, nema neku tezinu, opet mi nije bas "keeper" (ako ne zbog drugoga, onda zbog manjka prostora), a i puno brze se procita od Odjela, bolje i brze tece prica.


Ako to nije SPOILER, samo da pomenem tri stvari koje su ubacene u ovaj strip. Marko, to je moralo biti tako ili je bilo opcija? Svakako zanimljiv pristup kojeg pozdravljam. I tko sve je morao to ubacivati u svih 500 primjeraka stripa, Fibrin staff, valjda ne oni u tiskari (njima ne bih povjerio takvo nesto)?

- među str. 44-45 se nalazi karta za brod na Emmino ime iz augusta 1920
- među str. 64-65 se nalazi slika mladoga Roalda sa ragbijskom loptom
- među str. 78-79 se nalazi koverta sa pismom Roalda za Emmu

Ako ne zbog drugoga, onda da znate gdje su ti slatkisi bili ako su vam slucajno ispali.




Da vidimo sta od Zidroua me jos ceka... Prvo Lydie (priznajem, nisam je uzeo kada je izasla nego tek kasnije), pa Lijepo putovanje, Kabaret i Dvorska luda (posuđeno).
Od procitanih mi je najbolje Posvojenje pa... hmmm, od Medvjeđe koze i Mrtve prirode se tesko odlucim kakvi su mi bili, mozda "koza" malo zabavniji. Tu negdje sa Emmom mi je. Zapravo, Emma mi je malo bolja (a mozda samo zato jer je sjecanje svijezije).

Mozda je najbolje da prvo krenem sa Lydie sada, koja je toliko nahvaljena, jer mi trenutno Zidrou (nazalost?) ne kotira tako visoko.




Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 01/03/2023 : 19:25:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Nabavio sam u akciji jer sam sasvim propustio prije i nije mi žao.

Nemam pojma ko je velemajstor ili velemajstorica Edith, na Fibrinoj strani ne piše ništa.

Rad je potpuni biser u svemu: u crtežu, koloru, ritmu, montaži, pejsažima, likovima, dialozima. Velika mala prića o putovanju u sebe i tri umetnuta artefakta su pravi bonbončići i iznenadili su me. Nema ovdje pucnjave, velikih riječi i sličnoga i nikako ne treba.

Ovo je fantastičan potpun strip i polepšao mi je dan. Više od dana jer ću ga zapamtiti. 10/10.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 01/03/2023 19:27:39
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 09/09/2023 : 18:40:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Emma je inteligentna, naivna djevojka sa ogromnom energijom koja misli da je život bajka. Na kraju doživljava grubi reallity-check i to onda kad se najmanje nadala.
Nije me se nešto pretjerano dojmio strip. Sama priča solidna, fino se Emma bori u muškom svijetu i ne odustaje od svojih principa. Čini mi se da nije baš imuna na muške čari jer i na brodu za Bergen kad susrece oženjen par te u samoj Norveskoj sa kolegom istrazivacem, ne glumi baš neku nedodirljivu ženu.
Sam rasplet onako. Na pola fantasy. Ocekivao sam mozda nesto drukcije.

Dodaci su fora. Prije čitanja sam mislio pitati ovdje zasto je ovo jedina kolorka (bar kolko ja znam) koja je zavijena u celofan. Ali nakon citanja sad znam ;-)


Bond.James Bond.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000