forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 CRŠ predstavlja: TARZAN, Russ Manning, svezak prvi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 23/05/2019 : 23:35:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by Peyo

Ovo 1972. se odnosi na Hogarthovu reinterpretaciju Tarzan of the Apes.


smajli je trebao uštediti trud i tebi i meni :)



Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/05/2019 : 00:09:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Peyo

Ovo 1972. se odnosi na Hogarthovu reinterpretaciju Tarzan of the Apes.


Tocno opet kolega. Da repliciram i kolegi Rommelu.


isti odgovor kao i kolegi Peyi :)



Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12352 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 16/07/2019 : 14:39:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

Moram priznati da sam malo razočaran ovim Manningovim runom na Tarzanu. Nisam baš očekivao izvrsnost ala Princ Valiant, ali s obzirom na hvalospjeve nadao sam se da će biti negdje u rangu Ripa Kirbyja.

Ovo je trash, ali baš, ono, teški trash. Čak bih išao toliko daleko i rekao da su one prve epizode Zagora malo ralnije i bolje štivo od ovoga. Nisam familijaran sa Burroughsovim knjigama, ali je li i on inkorporirao ovoliko znanstvene fantastike u svoje knjige? Ajde dinosaure u 20. stoljeću i one mutante s repovima sam još provario, ali nakon onih harpija I completly left the room. Te tematike o skrivenim društvima zarobljenim u pretpovijesti sam se već načitao u Bonelliju, i općenito mi to spada među najgore stripovske koncepte, ali Munning ga ovdje stvarno siluje do iznemoglosti.

Još nešto što mi je bilo čudno jest kako radnja samo ide zum-zum, bez stanke ili nekakvog kraja. I princ valijant je pisan u formi kronike, ali ovdje uopće neke priče ne dobivaju zaključak poput one sa te dvije civilizacije mutanata koje su u ratu. Tarzan i Korak ih samo napuste usred sukoba i to je to, idemo dalje u nove avanture, 'ko ih jebe... Znam da je to djelomično posljedica novinske forme koja zahtijeva brze zaplete, kao i striscia format onomad u Italiji, but damn, daj malo stani na loptu.

Jedina pozitiva jest što za razliku od striscie nema previše teksta, pa se sve brzo čita i to uspijeva održati nekakav relativni fun-factor. Crtež je, s druge strane, fenomenalan. Omjer između njega i scenarija je ogroman te me i inicijalno privukao da kupim izdanje. Nevjerojatno mi je i kako Munning održava konstantnu kvalitetu istog bez ikakvih varijacija. Također, dosta scena mi je djeluje jako, jako poznato, kao da sam ih već negdje vidio u nekom drugom stripu :D

All in all, nije mi žao što sam ga kupio. Cršvo izdanje nije na razini fibrinog eternauta, zbog papira uglavnom, ali je vrlo pristojno, otisak je dobar, a i bookmark je zgodan dodatak.



Odlican komentar, evo uzeo i ja jucer. Sinoc krenuo citat malo, negdje do 70 i neke stranice i stvarno nikad kraja niti nikakvog prijelaza, odmah u sljedecu akciju. Mozda ja nisam objektivan, ali meni su bolje pocetne Zagor epizode. Iako nije ovo lose, cita se lagano, a i lijep je crtez. Format takodjer fora, neuobicajan za stripove (bar se ja s takvim prvi put susrecem). Ali kako se zene otimaju za Tarzana i sve neke krasotice :D

Nije mi zao sto sam ovo uzeo, uzet cu i sljedece 3 knjige kako budu izlazile. Jednom godisnje jedna knjiga, taman pase.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 16/07/2019 14:40:29
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 15/10/2019 : 11:12:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
I opet se pokazalo kako je nostalgija prokleto i maglovito stanje uma. Naime, Manningov Tarzan mi je bila jedna od najvećih želja od kada sam se ponovno vratio stripovima i popizdio sam od sreće kada je Crš najavio ovo izdanje unatoč tehničkoj izvedbi koja mi se nimalo ne sviđa.
Kad sam se napokon počeo sa čitanjem svakom novom stranicom mi je razočaranje raslo toliko da sam na pola odustao od teksta i do kraja samo prelistao prekrasan ali ne i zanimljiv klasični crtež.
Kao klincu su mi ove epizode u Stripoteci bile vrh vrhova i bezbroj puta sam se zguštao u njima a sada sam jedva došao do kraja.

Jebiga, vremena su se očito promijenila, jedino stilizacija crteža može biti ono što me istinski oduševljava a scenarij iz kojeg ne mogu naučiti i/li osjetiti ništa novo nemam volje probavljati.

Šteta

I znakovito, sad svira Nick Cave- Lament

Bok, kako si.
Go to Top of Page

C Celtic
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 20/05/2009

Posted - 04/05/2020 : 20:06:21  Show Profile Show Extended Profile  Send C Celtic a Private Message  Reply with Quote
Da li se zna kada ide druga knjiga ?

What a long strange trip it's been
Go to Top of Page

C Celtic
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 20/05/2009

Posted - 12/05/2020 : 15:11:28  Show Profile Show Extended Profile  Send C Celtic a Private Message  Reply with Quote
Da li je moguće da nema nikakvih vesti, ekipa iz CRŠ ne zna ništa ?

What a long strange trip it's been
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 12/05/2020 : 15:21:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by C Celtic

Da li je moguće da nema nikakvih vesti, ekipa iz CRŠ ne zna ništa ?


Na Facebooku kažu da je u planu za kraj 5. mjeseca.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

C Celtic
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 20/05/2009

Posted - 13/05/2020 : 17:44:44  Show Profile Show Extended Profile  Send C Celtic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by C Celtic

Da li je moguće da nema nikakvih vesti, ekipa iz CRŠ ne zna ništa ?


Na Facebooku kažu da je u planu za kraj 5. mjeseca.


Hvala za info. Super, nadam se da će izgurati do kraja

What a long strange trip it's been
Go to Top of Page

RaoulDuke
Junior Member



Croatia
426 Posts

Member since 02/05/2016

Posted - 13/05/2020 : 17:50:44  Show Profile Show Extended Profile  Send RaoulDuke a Private Message  Reply with Quote
Jel ima kakve naznake za Bouncera? Nemam fejs pa ih ne pratim.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/05/2020 : 20:11:48  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ici ce...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

veber
Senior Member



1111 Posts

Member since 18/09/2002

Posted - 14/05/2020 : 11:24:26  Show Profile Show Extended Profile  Send veber a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by C Celtic

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by C Celtic

Da li je moguće da nema nikakvih vesti, ekipa iz CRŠ ne zna ništa ?


Na Facebooku kažu da je u planu za kraj 5. mjeseca.


Hvala za info. Super, nadam se da će izgurati do kraja



Dobr dan, Tarzan ide u 6. mjesecu.
Bit će ga više ove godine :)
Go to Top of Page

veber
Senior Member



1111 Posts

Member since 18/09/2002

Posted - 14/05/2020 : 11:26:27  Show Profile Show Extended Profile  Send veber a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RaoulDuke

Jel ima kakve naznake za Bouncera? Nemam fejs pa ih ne pratim.



Ide uskoro.
Čekamo dodatne materijale za integral s 1&2 epizodom.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 14/05/2020 : 11:37:16  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by veber

quote:
Originally posted by RaoulDuke

Jel ima kakve naznake za Bouncera? Nemam fejs pa ih ne pratim.



Ide uskoro.
Čekamo dodatne materijale za integral s 1&2 epizodom.



to čekamo ko napete puške..

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

RaoulDuke
Junior Member



Croatia
426 Posts

Member since 02/05/2016

Posted - 14/05/2020 : 12:20:40  Show Profile Show Extended Profile  Send RaoulDuke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by veber

quote:
Originally posted by RaoulDuke

Jel ima kakve naznake za Bouncera? Nemam fejs pa ih ne pratim.



Ide uskoro.
Čekamo dodatne materijale za integral s 1&2 epizodom.



Hvala na odgovoru i jedva cekam izdanje
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 16/05/2020 : 07:49:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by veber

quote:
Originally posted by RaoulDuke

Jel ima kakve naznake za Bouncera? Nemam fejs pa ih ne pratim.



Ide uskoro.
Čekamo dodatne materijale za integral s 1&2 epizodom.



Super, pretpostavljam da imate u planu izdat i epizode 10 i 11?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

veber
Senior Member



1111 Posts

Member since 18/09/2002

Posted - 16/05/2020 : 09:43:23  Show Profile Show Extended Profile  Send veber a Private Message  Reply with Quote
Da, ide uskoro :)

quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by veber

quote:
Originally posted by RaoulDuke

Jel ima kakve naznake za Bouncera? Nemam fejs pa ih ne pratim.



Ide uskoro.
Čekamo dodatne materijale za integral s 1&2 epizodom.



Super, pretpostavljam da imate u planu izdat i epizode 10 i 11?

Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.26 seconds. Snitz Forums 2000