forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Plašt i očnjaci 1&2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

Chui
Average Member



931 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 30/10/2022 : 16:22:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

strip ti je genijalan,ali ga ipak nećeš kupiti :)


Da, iskreno već sam ba rubu sa kupovanjem stripova, u biti pomalo shvaćam da je imanje čak i najuže kolekcije najdražih stripova nemoguća misija jer Markos toliko toga dobrog objavljuje godišnje da je to više nemoguće pratiti, to je jedan ogroman bunar bez dna, pa bolje odustati jer stvara previše nervoze, nisu stripovi jedino na što brijem, tu su i cdi i vinili što mi ipak više znači jer se bavim glazbom, a ona mi je i dalje uz posao i najvažniji hobi. I to kupovanje stripova da bi nešto pročitao dva puta i spremio na policu mi više nema nekog smisla. To sve mogu preko knjižnice. Bitno je pronaći neki balans, kolekcionarstvo je zarazno kao i kocka i stvara neku nepotrebnu ovisnost i na kraju donosi više stresa i nervoze od radosti. A očito imam taj problem koji moram riješiti.

Edited by - Chui on 30/10/2022 16:57:34
Go to Top of Page

Zula
Average Member

734 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 30/10/2022 : 17:12:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

quote:
Originally posted by anto

strip ti je genijalan,ali ga ipak nećeš kupiti :)


Da, iskreno već sam ba rubu sa kupovanjem stripova, u biti pomalo shvaćam da je imanje čak i najuže kolekcije najdražih stripova nemoguća misija jer Markos toliko toga dobrog objavljuje godišnje da je to više nemoguće pratiti, to je jedan ogroman bunar bez dna, pa bolje odustati jer stvara previše nervoze, nisu stripovi jedino na što brijem, tu su i cdi i vinili što mi ipak više znači jer se bavim glazbom, a ona mi je i dalje uz posao i najvažniji hobi. I to kupovanje stripova da bi nešto pročitao dva puta i spremio na policu mi više nema nekog smisla. To sve mogu preko knjižnice. Bitno je pronaći neki balans, kolekcionarstvo je zarazno kao i kocka i stvara neku nepotrebnu ovisnost i na kraju donosi više stresa i nervoze od radosti. A očito imam taj problem koji moram riješiti.


Možda griješim, ali CDi i vinili mogli bi u isti koš ovisnosti (samo ti je ta ovisnost draža 😂). Što ih je više, manja je šansa da ćeš ih poslušati više puta. No, kao zvučna kulisa dobro dođu za čitanje stripova!
On topic, ako još nisi pročitao, meni je početak druge knjige (prva dva albuma) vrh Plašta i očnjaka. Uživaj!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46502 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/10/2022 : 18:29:33  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Meni su isto vinili i pogotovo CDi drazi od stripova Bas ovo sta chui pise,prakticnije mi kupit muziku koju cu slusat nego strip koji cu procitat par puta i onda trazit misto za njega. I ne bavin se muzikon,samo san konzument.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Chui
Average Member



931 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 30/10/2022 : 19:08:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Prošao sam već faze kopanja i skupljanja najraritentijih albuma rocka jazza prog rocka funka soula... Sad se zadovoljavam da od svakog izvođača kojeg volim imam i jedan album, a kupujem na cdu samo ako otkrijem nešto novo što me trenutno baš uzbuđuje i inspirira za moj rad, a od vinila uberem još neki stari klasik. Uglavnom da želim svaki dan poslušati jedan cd i vinil koji imam trebalo bi mi par godina da napravim pun krug i stvarno nema smisla više toliko toga kupovati. A svak nek kupuje što voli, stvar je do karaktera dal nešto pređe u ovisnot ili ostane zdravorazumsko, ja se tu malo borim sa sobom. A svakako bolje trošit pare na umjetnost i kulturu nego na skupe aute alkohol drogu i kurve

Edited by - Chui on 30/10/2022 19:35:11
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6800 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 30/10/2022 : 19:48:18  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Evo, ja nemam Plašt i očnjake.

Nekako, najviše volim takve (karikaturalne-humorističke) stripove u srpskom prevodu, pa se nadam da će se pojaviti i naše izdanje, kad već nisam sakupljao iz Politikinog zabavnika.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7757 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 30/10/2022 : 20:30:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Evo, ja nemam Plašt i očnjake.

Nekako, najviše volim takve (karikaturalne-humorističke) stripove u srpskom prevodu, pa se nadam da će se pojaviti i naše izdanje, kad već nisam sakupljao iz Politikinog zabavnika.

Ovo te razumijem skroz. Padne mi na pamet onaj Kran sto je izlazio u stripoteci, ja kao hrvat ne bi zelio to citat nikako drukcije nego kako je bilo prevedeno u stripoteci, isplakao sam sve suze tamo. Ima li ko uopce u planu taj strip izdati u kakvom integralnom izdanju?

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6056 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 31/10/2022 : 09:41:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

quote:
Originally posted by anto

strip ti je genijalan,ali ga ipak nećeš kupiti :)


Da, iskreno već sam ba rubu sa kupovanjem stripova, u biti pomalo shvaćam da je imanje čak i najuže kolekcije najdražih stripova nemoguća misija jer Markos toliko toga dobrog objavljuje godišnje da je to više nemoguće pratiti, to je jedan ogroman bunar bez dna, pa bolje odustati jer stvara previše nervoze, nisu stripovi jedino na što brijem, tu su i cdi i vinili što mi ipak više znači jer se bavim glazbom, a ona mi je i dalje uz posao i najvažniji hobi. I to kupovanje stripova da bi nešto pročitao dva puta i spremio na policu mi više nema nekog smisla. To sve mogu preko knjižnice. Bitno je pronaći neki balans, kolekcionarstvo je zarazno kao i kocka i stvara neku nepotrebnu ovisnost i na kraju donosi više stresa i nervoze od radosti. A očito imam taj problem koji moram riješiti.



Ovo i mene sve više zeza. Razmišljam kako sam nabrzinu nagomilao omanju hrpicu stripova, a još toga izlazi kao na pokretnoj traci.
Svako toliko napravim ''reviziju'', pa se riješim nekog ''viška'', ali IMHO nije dovoljno, a prodao sam već dosta toga. Em sam nabrzinu riješio sve dupliće, em se riješim svega što procjenim da vj neću više čitati.
A hipeprodukcija je trenutno u punom jeku kod svih izdavača, i u hr i u sr. Ne može se to baš više pratiti, nije ni da želim imati sve, ali da, knjižnica je super stvar...uz tablet.
Zauzima prostor, troši lovu, a stvara taj stres koji spominješ. Najveći stres mi je LL gdje evo npr zadnju turu nisu nigdje službeno najavili, samo puf vani je. Pa se kod njih to kao treba sve nabrzinu pokupovat jer možeš ostat bez svog primjerka....na svu srećud a skupljam samo NN (tu ima mislim već preko 160 knjiga!), AF i SIROČAD. I sada kada bolje razmislim ni to baš nije ''samo'', ali kada vidim kolekcije drugih, ja sam mala beba, pa se tješim. Drugi stres mi je kada mi dođu oštećeni primjerci, pa da bi to skužio i zamijenio, moram se odmah baciti an čitanje da ih tako usput i pregledam, pa šalji nazad....mah...

Uz stripove kupujem i knjige u puno manjoj količini i čak sam nedavno definitivno odlučio uzet neki Kindle i bok. Jednostavnije, lakše, uzeme sa sobom gdje hoću, ovaj zadnji paperwhite ima odlično pozadnisko osvjetljenje pa ne moram paliti lampu navečer, a i veći ekran.

Uz to ne skupljam baš više ništa, prije sam lovu palio na konzole i igre. Otkad sam ponovno u stripovima, to me popustilo.

Sve više razmišljam kako bi lovu spalio na neke druge životne užitke tipa putovanja i slično.

I uz sve to i dalje kupujem stripove, za sqda si ne mogu pomoći.
FOMO u punom jeku.
FOMO=Fear Of Missing Out, za neupućene.


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20702 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 31/10/2022 : 21:23:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Evo, ja nemam Plašt i očnjake.

Nekako, najviše volim takve (karikaturalne-humorističke) stripove u srpskom prevodu, pa se nadam da će se pojaviti i naše izdanje, kad već nisam sakupljao iz Politikinog zabavnika.


izdaće ga sigurno - ali Petra Matić je ovde uradila opsano dobar prevod.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Svirepi Macak
Starting Member



Croatia
71 Posts

Member since 30/01/2021

Posted - 17/11/2023 : 14:46:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Svirepi Macak a Private Message  Reply with Quote
Frend me dugo nagovarao na ovo.
Jedan od boljih stripova u zadnje vrijeme

"Kada sam gladan, onda sam zao."
Garfield
Go to Top of Page

Zula
Average Member

734 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 17/11/2023 : 16:26:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Svirepi Macak

Frend me dugo nagovarao na ovo.
Jedan od boljih stripova u zadnje vrijeme


Kaže se "jedan od najboljih stripova..." 😜
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000