forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: TOP 10 1&2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 22/06/2022 : 20:48:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Hrpa likova, hrpa događanja... Ispočetka je sve to nekako teško pohvatati, ali kasnije radnja klizi.
Svijet u kojemu su svi superheroji može biti sve samo ne dosadan. Fora što u jednoj od pasica klinci čitaju stripove o Businessmanu. Parodija na svijet superheroja u kojemu se čitaju stripovi o običnom čovjeku.
Crtež vrhunski
Prijevod loš (whatever-makaršta? Besmisleno)


Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/06/2023 : 10:36:08  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Nakon prve knjige...

Tko bi nakon Watchmena htio od Moorea još nešto u tom điru, ovo je go to. Međutim... Nije Top 10 baš skroz isti đir kao W. Najmanje zato što tamo (skoro) da i nema supermoći, a ovdje baš svaki lik ima supermoć. Razlika je ponajprije u tonu. Watchmeni su ozbiljni, često smrknuti, filozovski. Epska saga sa jasno zaokruženom fabulom od početka pa do kraja. I jasnom misijom da komentira stanje čovječanstva, od zoom ina na individualni nivo, do zoom outa na globalnu sliku. Top 10 je nasuprot tome light Moore. Puno humora. Priča nije jedinstvena saga već više funkcionira kao pojedinačne epizode ongoing serije tipa NYPD Blue (nimalo slučajna usporedba). Naravno da i ovdje ima teških i škakljivih tema, ipak je ovo Moore, no overall osjećaj je više surfanje nego nego deep dive. Npr., gomila pop-kulturnih referenci se baca cijelo vrijeme u replikama ili nacrtana u pozadini, no dojam je da te reference ne treba dešifrirati kao neke velike subliminalne poruke, već su tu tek kao zabavni začin.

Ja sam se malo zasitio amerikanštine i superheroja. A pogotovo dekonstrukcije superheroja. Radije bih sad čitao neke klasične superherojske stripove nego još jedan postmoderni. Zasitio sam se i tog bacanja gomile referenci. Ipak, i light Moore je sa lakoćom scenaristički pojeo većinu konkurencije (čak i kad se ne trudi previše, odradi vrhunsku karakterizaciju likova) koja pretendira na njegov tron pa me ipak uvukao u priču dovoljno da ću pročitati i drugu knjigu. Bolje od Lige mi je ovo leglo.

Edited by - vukozec on 20/06/2023 10:37:43
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1236 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 20/06/2023 : 11:39:09  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Ja san više puta proba s top 10 i nije išlo. Nije me nikako uvuklo u priču, likove, događanja, čitanje je išlo mehanički, do trena kad jednostavno odustanem
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7653 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/06/2023 : 12:11:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Slojevit, a pitak. Zabavan, ali poentira. Meni najbolji Moore uz swampija.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 20/06/2023 : 20:59:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Vukozec, tebi bi ja mislim lijepo legao njegov Tom Strong.
Zabavan i opušten strip, pravi onako avanturistički, a istovremeno tako jebeno zarazan i napet za čitati. Plus je fenomenalno nacrtan, Chris Sprouse je po meni jako podcijenjen crtač.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 20/06/2023 20:59:55
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 21/06/2023 : 10:41:32  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
izdat će i to Markos, znam ja njega :)
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/06/2023 : 10:55:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nadam se i ja, mada je zadnji put bio nešto negativno nastrojen po pitanju tog stripa

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

DK24
Average Member



Croatia
581 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 21/06/2023 : 11:37:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message  Reply with Quote
Ovo na 50% popusta me privlači :D
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 22/06/2023 : 15:45:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Prošlo podosta od kad sam ga pročitao i bio mi fenomenalan.
Treba se malo prilagoditi hrpi likova i događaja, no isplati se po meni uzeti.
Malo je početak druge knjige iznenađujuć, no ne bu mo otkrivali pojedinosti.
Ja ga uzeo odmah po izlasku i nikada neće napustiti rodnu policu u dnevnom boravku.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 22/06/2023 : 16:15:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj
Ja ga uzeo odmah po izlasku i nikada neće napustiti rodnu policu u dnevnom boravku.




Avatar govori sve.
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 22/06/2023 : 16:20:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Navek je bilo više mački nego cucki, avatar je navlakuša

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Chui
Average Member



922 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 03/02/2024 : 15:05:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Pročitao napokon i drugu knjigu i sve mi bi dobro, i Smax i '49. Teško mi je reći koja mi je priča bolja, obje su dobre, a najveće razlike su u crtežu, ali karikaturalni super paše komičnom karakteru Smaxa, kao i mnogo ambicijozniji retro karakteru '49taša. Ukupni dojam je nešto slabiji nego prva knjiga, ali i dalje je to na nivou i ostaje u kolekciji. Mislim da više nemam nikakve sumnje da mi je Moore najdraži scenarist.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 03/02/2024 : 16:26:38  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Ovo su sjajni stripovi, prelepo uradjeni...sada su jos na velikom popustu, preporuka samo takva.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000